Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

znam to, i da je 24-bita default rezolucija, ali imam athlon xp 2000+ trenutno. pa me zanima kad bi kupovao graficku karticu koja je prosek i nije preterano skupa kako bi se pokazala u 24-bitnoj paleti, ubrzanje bi trebalo da bude preko 20%. mogu da se nadju one mac edition ati graficke npr. u agp varijanti dok za pc postoje i u pci-e.

Edited by Phantom Killer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Najboljši OS je onaj koji radi ... a ne onaj uz koji provedeš dane i dane da ga konfigurišeš. Dakle, ako pričamo o poslu jasno je o čemu se radi. A ako pričamo o entuzijazmu, elanu za učenjem i experimentima i nije bitno da se radi nešto konkretno ... onda je opet jasno.

 

A to što se dokoni ljudi igraju poređenja na osnovu bzvz stvari ... jbg, i ja bih da imam vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najboljši OS je onaj koji radi ... a ne onaj uz koji provedeš dane i dane da ga konfigurišeš. Dakle, ako pričamo o poslu jasno je o čemu se radi. A ako pričamo o entuzijazmu, elanu za učenjem i experimentima i nije bitno da se radi nešto konkretno ... onda je opet jasno.

 

A to što se dokoni ljudi igraju poređenja na osnovu bzvz stvari ... jbg, i ja bih da imam vremena :)

 

Malo da te ispravim

Sve ima svoju svrhu pa tako i operativni sistemi-jedan je dobar za jednu upotrebu drugi za drugu i tako u krug-savrsen ne postoji jer naravno sve ima prednosti i mane

Eto npr Solaris je vrhunski operativni sistem ali ipak ne mozes reci da je sranje jer nije bas neko resenje za desktop i primena mu je uglavnom serverska ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene više raduju linux serveri i obično na njima hostujem sajtove, ali ne vidim zašto je to razlog (i argumenat) da obični, end-useri trebaju da imaju linux kod kuće.

 

Svako ima ono što mi odgovara i što misli da mu završava posao.

 

Poštujem trud i entuzijazam linuxaša, ali me nervira stav da pošto se oni muče oko nečega (a to ne moraju) to nešto je ultra-dobro ... pa ako je dobro, zašto se onda toliko muče i pate sa tim .. blah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštujem trud i entuzijazam linuxaša, ali me nervira stav da pošto se oni muče oko nečega (a to ne moraju) to nešto je ultra-dobro ... pa ako je dobro, zašto se onda toliko muče i pate sa tim .. blah

 

Ko se bre muči? Linux je lakši od Windowsa!(dobro ne svaki).. Eto ja to potvrđujem iz iskustva. Jedino što je Linux više otvoren za istraživanje kao OS, pa je dobro ono što naučiš istražujući ga, nije zamršen ako to nećeš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

nema mucenja, podesis jednom i ne razmisljas vise. koristis i uzivas u stabilnosti, brzini, lepoti i originalnom shmeku *nix sistema. doduse isto vazi i za xp sp3, ali bez lepote i originalnog shmeka, i sa malo manje brzine :-)

 

razlike su sve manje, oba os-a su prelezala "decije bolesti". trenutno najveci problem microsofta je taj sto bill gates najvise na svetu zeli da njegov os izgleda isto kao mac os, stare navike valjda :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštujem trud i entuzijazam linuxaša, ali me nervira stav da pošto se oni muče oko nečega (a to ne moraju) to nešto je ultra-dobro ... pa ako je dobro, zašto se onda toliko muče i pate sa tim .. blah

 

upravo tako.

ako instaliras i pokrenes program sa par next-next-next-finish, to je onda lose, nista nisi uradio ako ne iskoristis konzolu...

nije linux tako los, mada trenutno ne bi mogo da zadovolji prosecnog desktop korisnika.

ja npr pod lin ne mogu da koristim stampac (ne postoje drajveri za njega), skystar2 (ovo i moze nekako, al je jadno), tv karticu, zvucnu...

 

realno, svakome je najbolji os koji mu zavrsava posao...

meni je xp x64 sasvim solidan os, koji nemam namere da menjam jos dugo vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...