Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

jakuzo,

lepo sam ti rekao da je tvoja poslednja i da mi je smor da odgovaram na tvoja podbadanja i zamene teza. medjutim, izglda da ti to nije dovoljno, i da opet nastavljas sa "podbadanjima":

 

vreme je da prekinemo ovo:

"Distorzija realnosti" pre moze da bude izjava da Skype i Picasa ne postoje za linux

izmisljas. to nisam nikad rekao.

evo sta sam rekao:

svojoj devojci sam instalirao kubuntu da bih "na zivom subjektu" testirao kolika je upotrebljivost linuxa za obicne korisnike u kucnoj primeni. nakon par dana zakljucak je bio: "lepsi je od windowsa, ali je mnogo komplikovan - vrati mi windows". hoce msn, skype, gtalk, winamp, picasu, kmplayer (zamene za te programe pod linuxom joj nisu dovoljno dobre ili lepe ili sta vec).

dakle, nigde nisam rekao da "skype i picasa ne postoje za linux". prestani da izmisljas...

 

kao i to da korisnici MSN-a na linux-u nemaju offline slanje poruka na raspolaganju kao i

opet izmisljas.

ti si izjavio:

-MSN sasvim lepo funkcionise preko Kopete-a koji sa Kubuntuom dolazi u paketu

Radi i voice i video chat podrzava custom emotikone i dovoljno je saren da u potpunosti zameni MSN

a ja sam ti lepo dokazao da kopete ne moze U POTPUNOSTI da zameni MSN. jel podrzava offline messages? ne podrzava. dakle, fali mu jedna od osnovih funkcionalnosti i namena messengera. ti posle toga uvodis nove momente tipa "e, ali moze ovaj messenger, moze onaj". pusti ti to, jel si preporucio kopete? jesi. jel moze da salje offline poruke? ne moze. sta sad hoces?

 

potenciranje(citaj-zamazivanje ociju )da na primeru Tellica svaki program mora da se instalira sa cmmi sekvencom sto apsolutno nije tacno-cak stavise upravo je obrnuto

nisam rekao da SVAKI PROGRAM mora da se instalira sa "cmmi sekvencom" nego sam na primeru tellica pokazao kako instalacija programa pod linuxom MOZE u nekim slucajevima da bude komplikovana - mnogo komplikovanija nego pod windowsom, pogotovo kad nemas pristup internetu. i ne samo instalacija, nego je fakat da podesavanja linuxa, kao i instalacija u vecini slucajeva traze vise: znanja, truda i vremena nego isto to pod windowsom. nije to nikakav "napad na linux", pa da ti treba da ga branis tako sto mi plasiras nesto sto ja nisam ni tvrdio.

 

***

 

ovo postaje besmisleno, i ovako mozemo 100 godina u krug da se vrtimo i da se ja bavim odgovorima na tvoje izmisljotine. sutra ces da mi pripises da sam rekao da "podrzavam pedofiliju i organizovani kriminal" ili ces da mi pripises da sam rekao nesto totalno deseto. molim te prekini da se sluzis ovakvim stvarima u razgovoru, pogotovo zato sto je ovo cisto tehnicka stvar u koju ti unosis neku nepotrebnu retoriku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakuzo,

lepo sam ti rekao da je tvoja poslednja i da mi je smor da odgovaram na tvoja podbadanja i zamene teza. medjutim, izglda da ti to nije dovoljno, i da opet nastavljas sa "podbadanjima"

 

Ma nemoj

Da vidimo sta si rekao za MSN

 

...dakle linux korisnici su ograniceni za jednu od osnovnih namenma instant messengera. sasvim u skladu sa procentom korisnika

 

Meni ovo deluje kao prilicno nedvosmislena i generalna izjava :mhihi:

 

dakle, nigde nisam rekao da "skype i picasa ne postoje za linux". prestani da izmisljas...

 

Aha

Dakle da vidimo

 

...hoce msn, skype, gtalk, winamp, picasu, kmplayer (zamene za te programe pod linuxom joj nisu dovoljno dobre ili lepe ili sta vec)

 

Da mi objasnis kako to tvoja devojka hoce Skype i Picassu kada verzije tih programa postoje i za linux i po nicemu se ne razlikuju od onih za Win

Lupetas i pricas napamet-eto sta je :razz:

 

nisam rekao da SVAKI PROGRAM mora da se instalira sa "cmmi sekvencom" nego sam na primeru tellica pokazao kako instalacija programa pod linuxom MOZE u nekim slucajevima da bude komplikovana

 

Ma stvarno

 

Da vidimo sta si rekao

 

inace, naravno da tellico ne moze da se poredi sa ant movie katalogom kad je u pitanju usability. u tom svetlu, citiracu deo iz users manula tellico-a:

 

8.1.

How do I start the program?

 

After downloading and unpacking Tellico, run configure --disable-debug --enable-final to configure everything. You may need to modify some of the command line options. After that, running make will compile Tellico. Then, as root, run make install to install everything. Being root is only necessary if you install somewhere where you don't have write permissions. The command line to start Tellico is tellico. If you install one of the pre-packaged binaries, a menu item will be inserted for Tellico.

 

"mislim, sta reci?" da bismo startovali program treba da kucamo neku kobasicu

pa onda da "kompajliramo tellico", mislim katastrofa od usabilityja. ko ce to da koristi

 

Mislim....

Inace dzaba ti je primer kao sto smo videli-jer svako ko koristi Tellico zna da se on ne instalira na ovakav nacin jer binarni paket postoji za sve iole popularne distroe tako stvari stoje i za 90% programa-onih najkoriscenijih

Tako da za pocetak potrazi neki program za koji nema gotov paket pa se sluzi sa njime za primere umesto sto pricas neistine :)

Uostalom sasvim je jasno da si ovime hteo da udaris etiketu "generalno u linux-u" pa kada shvatis da si pogresio i da za linux postoji itekako dostojna zamena za Ant Movie Catalog vrdas na skroz levu stranu i pominjes neki tamo usability i kompajliranje iz konzole i onda dolazimo do onoga sto mene najvise nervira u ovoj raspravi i sto se ponovilo dosta puta-dakle nesto tipa "e pa nisam mislio tako vec..."

To mozes da okacis macki o rep-izvlacenje na finjaka kako se kaze :)

 

 

..mnogo komplikovanija nego pod windowsom, pogotovo kad nemas pristup internetu

 

Pitam se koji to kompjuter u 2008. godini nema pristup netu makar kao i dial-up?

Nije ovo vise 94 godina :)

 

nego je fakat da podesavanja linuxa, kao i instalacija u vecini slucajeva traze vise: znanja, truda i vremena nego isto to pod windowsom. nije to nikakav "napad na linux", pa da ti treba da ga branis tako sto mi plasiras nesto sto ja nisam ni tvrdio.

 

Fakat je da ti dosta lupas

Da li ces nesto da podesis lakse ili teze zavisi od distroa a generalno za linux-ne

Mislim sto se tice Ubuntua i SUSE-a npr-zaista je potrebno minmalno cimanje-btw to samo moze da tesko padne ljudima koji se ni sa control panelom u Windows-u ne snalaze najbolje :)

 

ovo postaje besmisleno, i ovako mozemo 100 godina u krug da se vrtimo i da se ja bavim odgovorima na tvoje izmisljotine. sutra ces da mi pripises da sam rekao da "podrzavam pedofiliju i organizovani kriminal" ili ces da mi pripises da sam rekao nesto totalno deseto. molim te prekini da se sluzis ovakvim stvarima u razgovoru, pogotovo zato sto je ovo cisto tehnicka stvar u koju ti unosis neku nepotrebnu retoriku.

 

Mozes slobodno da se povuces ako hoces-jel te tera neko da odgovaras na bilo sta

Ja odo da sa ljudima podelim moje utiske za Ministry koncerta :mhihi:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  • zli mikrosoft.
  • multimilionske kampanje.
  • zavera protiv linuxa, open sourcea i slobode.
  • zelja da zavladaju svetom pomocu monopola.
  • svojim dugim pipcima i kandzama, zli mikrosoft sputava vapaje dok svaki tracak konkurencije trpi muke.
  • iz crne planine u redmondu odjekuje strasan hor: ash nazgh durbatulûk ash nazgh gimbatul !
  • da li je bil gejts novi sith-lord, gospodar mracne strane Sile?
  • sveti dzihad mikrosofta protiv slobodnog softvera besni, padaju zrtve jedna za drugom, ali "prorocanstvo" je reklo da ce tiranin jednog dana pasti.
  • david protiv golijata - mikrosoft gazi konkurenciju celicnom cizmom.
  • da li ce sloboda nestati?
  • borci za slobodu. partizansko-gerilski rat open source zajednice protiv mocnijeg i jaceg neprijatelje. kao u filmu 300 (samo bez trbusnjaka, ipak su to programeri). :)
  • DA LI CE CEO SVET BSOD-OVATI????

 

... a sada povratak u realnost. :)

 

Microsoft gives Apache cash to promote open source

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • zli mikrosoft.
  • multimilionske kampanje.
  • zavera protiv linuxa, open sourcea i slobode.
  • zelja da zavladaju svetom pomocu monopola.
  • svojim dugim pipcima i kandzama, zli mikrosoft sputava vapaje dok svaki tracak konkurencije trpi muke.
  • iz crne planine u redmondu odjekuje strasan hor: ash nazgh durbatulûk ash nazgh gimbatul !
  • da li je bil gejts novi sith-lord, gospodar mracne strane Sile?
  • sveti dzihad mikrosofta protiv slobodnog softvera besni, padaju zrtve jedna za drugom, ali "prorocanstvo" je reklo da ce tiranin jednog dana pasti.
  • david protiv golijata - mikrosoft gazi konkurenciju celicnom cizmom.
  • da li ce sloboda nestati?
  • borci za slobodu. partizansko-gerilski rat open source zajednice protiv mocnijeg i jaceg neprijatelje. kao u filmu 300 (samo bez trbusnjaka, ipak su to programeri). :)
  • DA LI CE CEO SVET BSOD-OVATI????

 

... a sada povratak u realnost. :)

 

Microsoft gives Apache cash to promote open source

 

Ti si stvarno mentol. ;)

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim sta je ovde uopste cudno s obzirom da Apache ima i Windows kao target platformu

 

A Windows jelte pravi MS

 

Mada matematika je savrseno jasna-nije ovo nikakvo "dobrocinstvo" :lol: velikog mekog nego cist racun tipa "sto da uopste koristis linux i Apache kombinaciju kada taj Apache radi regularno i pod Windows-om-izmedju ostalih" :)

 

Opet cisto sumnjam da ce u skorije vreme svi da pobacaju beslplatni linux na web serverima i da predju na Windoze koje se placaju a tek licenciranje da ne pominjem

 

To je realnost :razz:

 

MS monopolista?

Ma ne nikako :)

 

Nego nesto ne vidim da sam ja u prethodnih nekoliko strana pomenuo Apache a odgovori na moja pitanja jos uvek cekaju ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Stavise, Windows Clustered Serveri su trenutno najveci kandidati i za OS onih firmi koje se bave superkompjuterskim instalacijama. Itti (Windows Compute Clustered Server 2003) je narucen od preko preko 50% firmi koje se time bave.

 

Ne sumnjam da ce se naci neko ko ce iskopati neku vrstu cifre koja govori u prednost Linuxu, tipa "na mojoj gajbi", "u mom ulazu" ili "daj da se ogranicimo samo na web-aplikativne servere" a tu se jos Linux koprca. Moze ipak da se dobavi dzaba legalno, ako neko hoce time da se aka.

 

Nemoj uopste da sumnjas :razz:

 

http://www.top500.org/stats/list/31/os

 

Linux - 75.6%

SuSE Linux Enterprise Server - 1.4%

AIX - 4.6%

Windows HPC 2008 - 0.6%

 

A evo i posta gde slucajno naleteh na ovo i gde je covek lepo objasnio zasto pak linux za ovo polje delatnosti

 

http://www.elitesecurity.org/p2055928

 

Ovaj tvoj biser sam video jos dosta ranije,ali reko da te demantujem cisto da ljudi ne ostanu zamazanih ociju

I cekaj da se prisetim sta si ono rekao "Mene nisi uspeo da demantujes nikad"

Upravo jesam :razz: ,kao i jos nekoliko puta ranije+budi srecan sto nisam toliko dokon da kopam temu da bi trazio jos tvojih baljezgarija

Ali posto ti ne vidis dalje od svog nosa i naravno uvek si u pravu :) mislim da je svaka dalja rasprava suvisna...

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

A izvor ti je Nedeljko sa elitesecurity. Strasno. Bilo bi smesno da nije zalosno. Nego, procesljaj ti malo internet sam. Evo ti nekoliko keywords za google:

 

Windows, HPC, new system sales. Preko 50% svih narudzbi za nove instalacije je upravo Windows HPC 2008. Naravno da je pre par meseci bio slabo zastupljen jer pre par meseci NIJE NI IZASAO.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameri prave Linux. Alo, glupani. Ne vredi sa glupanima. O Glupane ( tako smo zvali glupana desetara u Armiji; neki vas lik).

 

Не капираш... Какве везе има што га праве Амери, не праве га само они. Уосталом , ја се мало шалим, а ти пустио муда и просуо вечну памјат :) То што си Србин , а ради те амерички патриотизам, то не могу да скапирам. Зрачиш људе унаоколо.

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj. Ne mogu, svasta sam ti napisao, pa sam izbrisao. Jebi ga, kapiram da nije lako. No, medjutim, ko vas sve jebe bre. Jok meni je lakse u belom svetu. No ipak sam jua zavrsio u bukvaru a vi svirate kurcu na forumu za male (nikakve) pare. Loves ya.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linuksaš + Srbin "patriota" . Pa ja sam pogubna kombinacija za tvoje pojedene živce. Pročito sam tvoj izbrisani post... meditiraj, šta da ti kažem. Tolko gorčine u jednom čoveku, ccc.

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebra, pola moje rodbine živi u inostranstvu, uključujući i oca, dakle Nemačka, Amerika, Švedska, Australija. Ako mi se beži, ja ću da bežim, al prvo da završim faks. Ja sam duplo mlađi od tebe, jel ti to palo napamet? I još jednom da te iznerviram za kraj ... Linux, Linux, Linux , Linux :D

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

A izvor ti je Nedeljko sa elitesecurity. Strasno. Bilo bi smesno da nije zalosno. Nego, procesljaj ti malo internet sam. Evo ti nekoliko keywords za google:

 

Windows, HPC, new system sales. Preko 50% svih narudzbi za nove instalacije je upravo Windows HPC 2008. Naravno da je pre par meseci bio slabo zastupljen jer pre par meseci NIJE NI IZASAO.

 

Ne nego je izvor link koji sam video u konkretnom postu i za koji sam takodje dao link

Ali vestina zamazivanja ti je vrlina,to smo vec odavno svi videli :razz:

U tom istom postu je covek lepo objasnio zasto Windoze nikada nece biti rasprostranjene na tom trazistu "iako su ga svi narucili i narucuju ga jos koliko sutra" :)

 

Kao sto se vidi, Linux sa svojim derivatima drzi preko 80% od Top 500 HPC sistema. Znaci, totalna dominacija, bas kao sto Windows ima totalnu dominaciju na desktopu.

 

Linux je savrsen sistem za ovakvu upotrebu, iz nekoliko razloga:

 

- Jednostavna mogucnost pisanja custom-kernela za vrlo-specificne HPC sisteme (a skoro svaki od njih je specifican)

- Cena - mnogi HPC sistemi imaju ogroman broj procesora, komercijalni Server-OSevi obicno nemaju pricing-model koji bi imao smisla u HPC segmentu (zamisli da moras da kupis 10000 licenci Windowsa ;-)

 

Windows generalno nema tu sta da trazi, a i komercijalni Unix-i su pukli tu totalno, iz prostog razloga sto je sam nacin primene takav da nema nikakvog smisla placati ogromne licence za OS-eve koji imaju kernele koje ne mozes izmeniti, jer HPC sistemi zahtevaju vrlo specifican pristup kontroli memorije i sl...

 

Tacno je da Microsoft sada pokusava da udje u taj segment, ali iskreno ne vidim ama bas ni jedan razlog zasto bi neko koristio Windows za tako nesto. Microsoft je ubacio MPI (Message Passing Interface) API koji moze biti jako zanimljiv ovde, ali opet ostaju problemi sa :

 

a) Cenom - jos se ne zna kako ce Microsoft licencirati takav OS za masine/clustere sa stotinama/hiljadama CPU-ova

B) Windows NT kernelom koji nije otvoren (mada ga HPC vendori svakako mogu dobiti)

 

Mislim da bi Microsoft morao da ponudi nesto >bas mnogo bolje< od Linuxa tu da bi bio interesantan, a u takav razvoj dogadjaja cisto sumnjam.

 

A Nedeljko je rekao evo sada videh u postu ovo-i potpuno je u pravu,da vidimo

 

Izvini, ali ja sam, čini mi se u Mikru, čitao još možda 2001 kako čika Bili najavljuje da će da počisti Linux sa superkompjutera nekom posebnom "distribucijom" Windows-a. Od onda je drastično skočio marketshare Windows-a na superkompovima. Pre toga je bio čini mi se samo jedan na top500 listi pod Windows-om.

 

:)

 

Kako me to nekako podseca na Windows HPC 2008 ili behu to izjave da ce Xbox ukinuti potrebu za PC-om kao igrackom platformom ili cekaj-jel to ipak bese ono da ce Vista za 6 meseci imati 60% desktop OS market share-a :)

Najobicniji marketinski mumbo-jumbo i nista vise

E sada ja samo cekam da pocne udaranje u drugu stranu,razvezivanje price od Kulina bana,i naravno neizbeznu pricu o devel alatima iako niko nije ni pominjao sve to :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...