Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

Cini mi se da je bila tema,ali je ocigledno netragom nestala kada je seljen forum na novi server :bigblue:

Dakle koje OS-eve koristite?

Ja koristim Windows XP SP 1 i Debian GNU/Linux 4.0 Etch koji mi se nalaze na zasebnim hardovima

Na hardu gde mi je linux imam i jednu test particiju na kojoj vrtim svasta-pocev od krsa linux distroa pa do Solarisa i BSD-a

Ako se nesto pokaze dovoljno dobrim za moj ukus-smenjuje default *nix resenje :) (trenutno Debian)

Sto se tice ucestalosti koriscenja to je kako kad-nekad prodje i po nekoliko dana a da ne udjem u Windows i obrnuto-nema nekih pravila ;)

Da vas cujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Windows XP Professional!E a koristio sam i neki XP sto ga je krekovao i dodatno nabudzio neki Indus, ima service pack X, a kad udjes u system information pored natpisa Service Pack X stoji slika Ganesha!Znaci ludilo...srecom posle nabavih normalan Windows XP Professional :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Win2000

Koristio bih Win98 da mi, uslovno rečeno, ne treba NTFS.

Usput, procesor je 1.3, 512 RAM memorije, za 2000 taman, mislim da bi XP malo sporiji bio.

Čitam da novi Photoshop (CS3) traži XP ili Vistu, i to bi bio jedan od razloga zbog kojih možda i pređem na XP, ali zasad ne planiram ništa, ovo sasvim fino radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Win2000

Koristio bih Win98 da mi, uslovno rečeno, ne treba NTFS.

Usput, procesor je 1.3, 512 RAM memorije, za 2000 taman, mislim da bi XP malo sporiji bio.

Čitam da novi Photoshop (CS3) traži XP ili Vistu, i to bi bio jedan od razloga zbog kojih možda i pređem na XP, ali zasad ne planiram ništa, ovo sasvim fino radi.

Isto bi ti bilo. Ja sam na 1.2 procesoru i 512 MB nekoliko godina naizmenično koristio 2000 i XP (na recimo svakih pola godine), i pokazali su se potpuno isto, a na XP-u sam ostao zbog true color ikonica :) , boljeg XP-ovog prepoznavanja USB hardvera (recimo dođe neko s digitalnom kamerom, XP je vidi odma, 2000 traži disk sa drajverima) i tendencije programera da veštački naprave da program traži XP iako bi najnormalnije radio na 2000, s obzirom da je podloga identična. U svakom slučaju pređi slobodno (naravno na XP sa integrisanim SP2), imaš OVDE šta treba ugasiti od servisa da bi se potrošnja RAM-a svela na 2000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...