Jump to content

The Witcher


Sinstrel

Recommended Posts

Bacuih neih krakti review na steam.

 

So far I'm enjoying playing Witcher 3, you can see that they put a lot of time and hard work into a game, but still sometimes I have a problem with a quest because I did not follow correct guidance, e.g. (Devil by the Well). In that case the game becomes linear and somehow breaks immersion, but the good side is that I found only two types quest like that. The models and texture are really well done as it also a lightning, animation is on a high lvl, you can see sometimes a little glitches but that's fine too. Story is rich and not boring, that's why I'm playing every single available quest, and the music is pretty good. Only thing I don't like so much is the vegetation but I guess they downgraded that part for consoles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GOG je GOG, dok je FLT kapiram krek hard kopije igrice, ili sta vec. Generalno, GOG je keva, DRM free, instalacioni direktorijum + dodatci (artwork itd.) nema sta da ne radi, nema trojanskih hakova itd. jedino sto se osecas malo lose sto krades igricu za koju zaista vredi dati pare (ali eto, tu su braca Ukrajinci, hah). Elem, da, nemam ovih dana vremena da igram, ali kapiram da treba skinuti GOG verziju Lemi, to je bukvalno identicna verzija koju dobijes kada kupis od njih.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nervira me ova igra. baja je strasni vestac-ratnik sa dva maca, eksterminator cudovista, epski antiheroj sa legendarnim podvizima iza sebe koji iz nekog razloga krece kao lvl1 jado, ali se ajd' nekako krene vracati u formu, ubije grifona...da bi naleteo na rendom golju sekirasa malo veceg levela koji ga klepi iz jednog udarca. ne mogu ja to da svarim ako cu da dozivim igru kao rpg. trebalo je da izbace levelovanje i da naprave cistu akcionu avanturu.

 

da ne pricam o frustrirajucim kontrolama, nezgrapnom lootovanju, dosadnim neprijateljima (primetio sam da se dele na brze i spore i to je otprilike to)

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trebalo je da igra od 300 sati nema nikakav leveling progression i da si OP prema svemu na sta nailazis, jea. Covece, ako trazis realizam u RPG-ovima, zalutao si u zanr.. ma, igrice uopste. Citaj uostalom knjigu, cak i neki golja sekiras bi bez problema mogao da one-shotuje geralta ako bi ga iznenadio, lik je, iako prejeban, najobicniji human, sto se tice efekta sikire u glavu na zdravstveno stanje.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trebalo je da igra od 300 sati nema nikakav leveling progression i da si OP prema svemu na sta nailazis, jea. Covece, ako trazis realizam u RPG-ovima, zalutao si u zanr.. ma, igrice uopste. Citaj uostalom knjigu, cak i neki golja sekiras bi bez problema mogao da one-shotuje geralta ako bi ga iznenadio, lik je, iako prejeban, najobicniji human, sto se tice efekta sikire u glavu na zdravstveno stanje.

 

nisi me shvatio dobro. nisam se ja zalio da je igra teska (daleko bilo) nego sto stat sistem nema nikakav inner logic i ne uklapa se u dizajn sveta.

u pitanju je cisto pumpanje cifara bez mehanicke iznijansiranosti. zapravo je isto kao i cisto akciona igra, rpg elementi su samo nalepljeni

 

na primer sekiras moze tebe da one-shotuje ok to mogu da prihvatim, ali ti njemu ne mozes skoro nista (moras jedno 40 puta da ga pogodis) iako je on samo 4-5 levela iznad tebe jer on ima isprogramiran armor koji tvoj mac ne moze da probije a ti zapravo i imas takav mac u inventaru samo ne mozes da ga koristis jer nisi dovoljno visok level. brate...to je toliko oldskul hack&slash mehanika iz onih najsagorelijih juznokorejskih diablo klonova. totalno neinspirativan dizajn

 

ono, ako si ti strasan gari i ljudi ti se sklanjaju s puta, da se to konsekventno sprovede i na planu mehanike - znaci na primer ako naletis na grupu nekakvih odrpanaca, ako to bas treba da predstavlja izazov, da to ne bude zato sto svi imaju naduvane cifre (i svaki pojedinacno ima iste statove i bori se na isti nacin) nego recimo zato sto imaju neki trick in the bag, neku taktiku koju koriste protiv tebe i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, jbg, skapirao sam, nisam jos igrao igricu pa ne znam kako tacno funkcionise, ali to sto ti opisujes se bas ne poklapa sa onim sto ljudi pricaju, gde mozes i 8-9 levela jace likove da sabijes ako igras dovoljno dobro.. ako su zaista prenaduvali statistike likovima samo zato sto je level gap prevelik to je glupo, ali verovatnije je da su samo jaci na fazon na koji su u npr. Skyrimu ili sta znam Borderlandsu. Ali ono, jbg, prevelika je igra da od starta sabijas svakoga, a open world je pa mozes da naidjes i na prezajebane stvari.. to se isto desilo sa Nameless Hero u Gothic serijalu, svaki put bi satro imao neko traumaticno iskustvo/bla truc pa posle lik koji je unistio Sleeper Demona nije mogao da ubije obicnog vuka, jbg. Ali sta ces, to ti je klasican rpg progression, nije realno ali daje neku vrstu satisfakcije kada konacno malo ojacas da mozes da sabijes te likove koji su te pre toga one-shotovali. Mozda je malo glupo sto je u ovom slucaju to neki bandit saban ali jbg, nisu mogli samo prejebane monstere da stave kao visoko levelovane inace bi vecina igre bila do jaja dosadna. Cinjenica, bilo bi vise kul da i level 50 lik moze biti one shotovan u glavu zato sto je neki random selja sa pijukom iako je level 50, ali ono, kako bi onda objasnili zasto daje toliko vise XP-a itd.? Jbg, inherentna logika RPG-a se kosi sa zdravim razumom cesto :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto likovi 5 levela veci od tebe imaju dmg reduction tipa 80%, moras 100 puta da ga nabodes da bi pao. Nabijes 5 levela, ne iskilujes nista, ne promenis gear, i eto 5 udaraca sa istim macem i lik pada. ggwp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to nisam izvalio, to onda jeste stvarno glupo.. bila je neka igrica, pokusavam sad da se setim ali ne ide mi, gde je isto taj sistem postojao, mozda cak bas Dungeon Siege neki, secam se da je to bilo mnogo iritantno. Cudno onda sto to niko ne pominje, realno bas je restriktivno ako je tako, ja iz review-ova razumeo da su prosto batice prejebaniji pa dodjes u situaciju da ti treba dosta levela da neke likove koji izgledno deluju da bi lako ginuli moras da izbegavas, a ne da fazon, zaista ne mozes nista da uradis ako malo zalutas od svog level-a. Hm.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...