Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

Pa jebem li ga, presluaj poslednji lajv i videces koliko izvlaci. Ne znam sta ocekujes, da peva potpuno isto kao u studiju?

Pričali smo i o tome, nasnimavano je i peglano do bola, što nisam samo ja rekao. Nik nikada nije bio neki pevač, ali je umeo da makar ubode notu. Sada je primetno da se ne trudi previše uživo.

 

Descender je uglavnom naveo stvari koje ne mogu da se pobiju, ali je omašio temu. Nedostatak kontakta sa publikom je jedna stvar. Odrađivanje svirki je druga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pricao samo o kontaktu sa publikom, vec o onome sto je onaj stranac rekao u komentaru spota o cemu se pricalo, a i povodom ostalih slicnih komentara. Sustina je da to nije "odradjivanje", to je jednostavno Paradise Lost, i u posljednjih recimo 15-16 godina, svi nastupi su plus/minus 5 % slicni u tom smislu.

 

Nekome je to upravo ono sto i ocekuju i sto zele od Paradise Lost, a neko zeli nesto drugo. Ali od njih to drugo nece dobiti.

 

A Nik, kao sto sam rekao, nikada i nije bio sjajan pjevac, a sa godinama se to i cesce primjeti. Ali, to nije presudno (ni blizu) za ocjenu Paradise Losta. Bez njega bi to bio potpuno drugi bend koji nema veze sa onim sto PL jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pricao samo o kontaktu sa publikom, vec o onome sto je onaj stranac rekao u komentaru spota o cemu se pricalo, a i povodom ostalih slicnih komentara. Sustina je da to nije "odradjivanje", to je jednostavno Paradise Lost, i u posljednjih recimo 15-16 godina, svi nastupi su plus/minus 5 % slicni u tom smislu.

 

Nekome je to upravo ono sto i ocekuju i sto zele od Paradise Lost, a neko zeli nesto drugo. Ali od njih to drugo nece dobiti.

 

A Nik, kao sto sam rekao, nikada i nije bio sjajan pjevac, a sa godinama se to i cesce primjeti. Ali, to nije presudno (ni blizu) za ocjenu Paradise Losta. Bez njega bi to bio potpuno drugi bend koji nema veze sa onim sto PL jeste.

Tacno to, taj Nikov nazovi cinicni odnos prema publici je ono sto krasi njihove nastupe. Taj britanski humor i sprdanje sa publikom je ceo smek.

 

Ne bi bili tu gde jesu i snimali tako dobre albume da to rade samo zbog odradjivanja.

 

Pitanje za Lou-a: Da li i Rammstein odradjuje svirke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da ciljaš na to, hteo sam da budem siguran. Nemci imaju onoliku scenografiju, nastup i, što je najbitnije, koreografiju svega što rade. Sve je unapred isplanirano zarad publike. Statičnost gitarista ide uz sve stvari koje sijaju, gore i dime oko njih i iza njih. Potpuno je druga priča u pitanju. Osim toga, Til je, iako ne govori između pesama, kod nas rekao "haj'mo ruke gore", što je, priznaćeš, trud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio da ostatak benda učestvuje kako ti kažeš.

 

Greg 80% pjesama otpjeva od rijeci do rijeci dok svira, pogledaj ga malo pazljivije na bini, vidi se da skoro svaku pjesmu dozivljava maksimalno. A sta na to jos reci za Aarona, koji svaki put izgleda kao da drzi npr. 3. koncert u karijeri.

 

Stiv je suzdrzan uglavnom, a Erlandsson je generalno drkadzija, samo sa manje stila od Nicka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to cijelo vrijeme pricam, to nije lako mjerljivo (iako sam ovaj klip postovao da pokazem da ima i drugacijih krajnje spontanih i opustenih momenata), jednostavno ako te "radi" ono sto PL radi uzivo - to je to, a ako ne - opet, to je to. Oni nece biti drugaciji i ako ti se ne dopada njihov pristup koncertima, to ce se tesko promijeniti.

 

Upravo zbog toga su vjerovatno izgubili gomilu potencijalne casual publike, jer sa svojim pristupom ne mogu da fasciniraju na prvu loptu recimo na festivalima i sl. ali oni su ovakvi kakvi jesu i nece da se mijenjaju i to treba postovati, a ko se nalazi u tome - nalazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi me muzika, sa izuzecima. Ne bih bio na temi da je drugačije. Mislim da atmosfera na njihovim svirkama previše zavisi od publike (da, znam, uvek je to tako) koja sama nosi muziku i pesme, dok bend izvodi svoje na bini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, zapravo se slazemo. To i ja kazem od pocetka, bend radi svoje, a ko se u svemu tome nadje - nasao se. Nekad je sva publika na istoj talasnoj duzini, nekad nije, ali to je to.

Ko duze prati PL zna da su i te zackoljice/prozivke sa publikom i kad je losa, ali i kad je previse nalozena, dio sarma Paradise Losta.

Kao i njihove cuvene svirke sa katastrofalnom atmosferom na pojedinim festivalima ili nastupima sa nesrodnim grupama, kad ih publika uopste ne poznaje, a oni onda budu jos manje pokretni i jos mrzovoljniji (kao npr. sa Helloween i Bon Jovi u Budimpesti :lol: ). Sve fanove to uglavnom jako dobro zabavlja.

 

Edit: opet post izmedju.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...