Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

Poslušaj

A kakav je Believe in Nothing hardkor fenovima?

 

Nema kod PL nekog generalnog koncenzusa koji je najbolji album kao kod recimo Slayera. Što se mene tiče bar dva albuma MORAŠ poslušati: Draconian najbolji Gothic Metal album svih vremena (namerno sve velikim) i One Second (vanvremenski album, svaka pesma megahit, i danas zvuči sveže). Onda ideš na Host, najukusniji eksperiment sličnih bendova 90ih i Icon koji je beta verzija Draconiana u suštini ali nema veze, klasik. Onda udariš na Gothic da čuješ ko je prvi udario ideju, Faith da vidiš kako se čiče vraćaju u formu, onda ovaj pa onaj... i na kraju završiš npr. kao ja da ti fale samo dva studijska albuma na originalu ali biće i to, gledaš ih gde stigneš i gledao bi ih svaki mesec i shvatiš da je u pitanju jedan od naj bendova ikad

Edited by Grobodan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpis na sve, to je taj osjećaj.

 

Hardcore fanovima je, neko većinsko mišljenje, Believe in Nothing među slabijim albumima. Barem među ljudima koje ja poznajem, kao i meni, mada su PL fanovi čudni po tom pitanju, nema šanse da nađeš npr. tri čovjeka sa ista recimo tri najbolja albuma.

 

Ja bih ti nekako rekao da za početak vidiš kako ti leže Draconian Times (važi sve isto što je Grob rekao), One Second (remek djelo, još jedno), kao i Host (meni TRENUTNO omiljeni album), s tim što bih ja dodao i ove, "srednje" albume, Symbol of Life i Paradise Lost (X). E posle ovoga udri po ostalima, to je neki moj recept.

 

I zavidim ti na tome što tek sad otkrivaš jedan od najvećih i najznačajnijih bendova ikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba bre vremena, ne može to sve odjednom, pogotovo jer su albumi toliko različiti. Meni je za Host (kao totalnom fanboju) trebalo nekoliko mjeseci, možda i duže, da ga svarim i shvatim kakva je to albumčina, a sad mi je to njihov najdraži.

 

Sa Draconian ne možeš da promašiš, riječ je o gigantu metala kao muzike uopšte i obaveznoj lektiri svakome ko voli muziku. Doduše, treba već da ga znaš napamet, al eto, bolje ikad nego nikad. :da:

 

EDIT: Da sve to lakše svariš, zato sam i uvrstio ove prijemčivije albume poput Symbol Of Life i, naročito, Paradise Lost. Eto, na ovom drugom imaš hitova koliko hoćeš.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba bre vremena, ne može to sve odjednom, pogotovo jer su albumi toliko različiti. Meni je za Host (kao totalnom fanboju) trebalo nekoliko mjeseci, možda i duže, da ga svarim i shvatim kakva je to albumčina, a sad mi je to njihov najdraži.

 

Slazem se da treba vremena, jebi ga, al' postao sam nestrpljiv, pre 10 godina mi naleti 10 albuma najvise odjednom, pa odaberem jedan deo i vrtim, sad sam zatrpan gomilom dobrih stvari koje nikako da preslusam, i retko nesto pustam dvaput u kratkom vremenskom periodu, bas ono kad me nabodu neki momenti na prvo slusanje, onda ga slusam narednih dana opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušaj

 

Nema kod PL nekog generalnog koncenzusa koji je najbolji album kao kod recimo Slayera. Što se mene tiče bar dva albuma MORAŠ poslušati: Draconian najbolji Gothic Metal album svih vremena (namerno sve velikim) i One Second (vanvremenski album, svaka pesma megahit, i danas zvuči sveže). Onda ideš na Host, najukusniji eksperiment sličnih bendova 90ih i Icon koji je beta verzija Draconiana u suštini ali nema veze, klasik. Onda udariš na Gothic da čuješ ko je prvi udario ideju, Faith da vidiš kako se čiče vraćaju u formu, onda ovaj pa onaj... i na kraju završiš npr. kao ja da ti fale samo dva studijska albuma na originalu ali biće i to, gledaš ih gde stigneš i gledao bi ih svaki mesec i shvatiš da je u pitanju jedan od naj bendova ikad

 

 

...i to je sustina.Samo bih jos dodao da je"Desetka" jednako znacajna(po meni) kao i One Second.

Bar evolucijski.

 

Treba bre vremena, ne može to sve odjednom, pogotovo jer su albumi toliko različiti. Meni je za Host (kao totalnom fanboju) trebalo nekoliko mjeseci, možda i duže, da ga svarim i shvatim kakva je to albumčina, a sad mi je to njihov najdraži.

 

Sa Draconian ne možeš da promašiš, riječ je o gigantu metala kao muzike uopšte i obaveznoj lektiri svakome ko voli muziku. Doduše, treba već da ga znaš napamet, al eto, bolje ikad nego nikad. :da:

 

EDIT: Da sve to lakše svariš, zato sam i uvrstio ove prijemčivije albume poput Symbol Of Life i, naročito, Paradise Lost. Eto, na ovom drugom imaš hitova koliko hoćeš.

Meni Host zaista legao na prvu.Sto se kaze,na volej.

Dobio ga iz Beograda na nekom no name disku,sa jos vidnim komadima bureka ili neceg jednako masnog na njemu.

Uzasavala me pomisao da mozda nece raditi.So much is lost sam nesto ranije nabavio od Polzovica.

Na moju srecu,proradio je odmah,nakon brizljivog ciscenja.Kakav spektakl.

Istog dana sam ga dao srezati na Verbatima.

I dan danas me prozima isti osecaj kao i tih dana kada sam ga ko zna koliko puta dnevno zavrteo.

 

sad sam se setio jednog prastarog hita iz senke :haha:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jX8XUL1xyXM

 

Jedan od najboljih singlova koje sam u zivotu cuo.Oni,ustvari,skoro da i nemaju losih singlova a,neretko se na njima nalaze stvari koje su ladno mogle da se uvrste na album.

Ono sto mi se jos svidja kod njihovih singlova jeste cinjenica da se retko na njima nadje neki dosadni remix sto je slucaj kod vecine bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...