Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

Baš sam sinoć pričao sa Jaretom o tome, a i upotrebio sam ovde izraz kojim se Grob služi, da bi i njemu bilo jasnije. Pravac koji je ni tamo ni ovde, nit' je doom, niti gothic, niti išta između i koliko god uticaja ima i meni se sviđala neka deonica, sve u istom loncu zvuči nezanimljivo. Postoji mnoštvo bendova koji to rade od 2000. godine (pogotovo u Finskoj), možda ne identično, ali približno isto. Takve stvari me ne privlače.

 

Него, види ово (ако већ ниси):

 

http://www.facebook.com/nomeganoise?sk=info

Ima li nas na slikama?

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravac koji je ni tamo ni ovde, nit' je doom, niti gothic, niti išta između i koliko god uticaja ima i meni se sviđala neka deonica, sve u istom loncu zvuči nezanimljivo.

 

Meni to baš i jeste fora, kome više treba čisti doom i čisti gothic, bend baš mora da jebe matere u striktno zacrtanom žanru da me zainteresuje.

StS novi me podseća na moju omiljenu scenu devedesetih kad si npr. za Moonspell ili The gathering mogao da kažeš da su gothic samo ako si lenji panj. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to baš i jeste fora, kome više treba čisti doom i čisti gothic, bend baš mora da jebe matere u striktno zacrtanom žanru da me zainteresuje.

 

:da: Зато се ја и ограђујем од треша у последње време. :D

 

 

Ima li nas na slikama?

 

Нема слика са свирке. Бацих ти линк, чисто да видиш о чему је реч, а има и линк ка њиховом bandcamp профилу, и тамо две ствари да се скину. Колико капирам, још увек немају албум.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste meni fora da se mešaju žanrovi, ako mi to zvuči zanimljivo.

 

Kod ovih pesama čujem da je isti bend, ali zvuči kao da su ih snimali u rasponu od deset godina. Sad ćeš možda da kažeš da album i treba da bude šaren - i tu se slažem, ali daću primer Opeth-a: pretposlednji album je bio poprilično raznovrstan, ali opet dobar, sve zajedno mi je imalo smisla. Kod STS to nisam čuo, a trudio sam se.

 

I dobar si primer naveo sa Portugalcima, kod njih volim svaki album, samo neki manje, a neki više. Nije stvar u tome da li si uzeo više žanrova i smućkao i napravio nešto svoje, nego koliko je to tvoje autentično i sveže i vredno ponovnog slušanja (u granicama mogućnosti, uzevši u obzir današnju hiperprodukciju). Negde u srednjoj sam preslušao pun kurac čeških/slovačkih/uopšte slovenskih bendova koji su zvučali kao STS sa lošijom produkcijom i teškim akcentima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ovih pesama čujem da je isti bend, ali zvuči kao da su ih snimali u rasponu od deset godina.

 

Ne kapiram na šta misliš ovde.

 

Nije stvar u tome da li si uzeo više žanrova i smućkao i napravio nešto svoje, nego koliko je to tvoje autentično i sveže i vredno ponovnog slušanja (u granicama mogućnosti, uzevši u obzir današnju hiperprodukciju).

 

Pa ovo i ja tvrdim, samo što je meni album genijalan a tebi sranje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Капирам да је мислио на то да су пре 10 година фурали један стил, па онда како је време пролазило то мењали, и сада снимили албум са свим тим стиловима измешаним. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike tako, s' tim što ja nisam slušao sve njihove albume, pa da to pričam, nego se to odnosi na razvoj bilo kog benda.

 

Pa ovo i ja tvrdim, samo što je meni album genijalan a tebi sranje :D

Nije sranje, nego mi nije dovoljno upečatljiv, pogotovo kada uzmem u obzir slovenske bendove iz mog prethodnog posta. A ne bih mogao da se složim da je genijalan, jer mora mnogo toga da se poklopi da bi album poneo taj epitet. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...