Jump to content

Tarot


Recommended Posts

Tarot me je zainteresovao obzirom da se provlacio kroz razne tekstove i knjige koje sam u proslosti citao. Prvenstveno se to odnosi na kabalu, knjige Crowley-a i Levi-a, gdje se jasno vidi povezanost tarot karata sa kabalom, astrologijom i numerologijom. Interesantno, sto vise postajem upucen u sve to, povezujem dosta stvari, ali takodje postajem svjestan cinjenice koliko malo znam o tome. Ali ima vremena, za sad sam obezbjedio bar dovoljno kvalitetne literature, kao i Thothov tarot i knjigu.

 

Zanima me vase misljenje o tarotu, da li radite sa njim, zasto vam sluzi (razonoda, divinacija, rad na sebi), koja otvaranja koristite itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jalova tema na ovom pdfu.Radim sa vajtovim,jer je prost i jednostavan,a i u dusi sam hriscanin :)

Tarot je slikovna azbuka podsvesti,i kao takva,koristi za jachanje koncentracije kroz disciplinovanje uma,

a meni licno radi ekstra.

p.s. gde si nashao totov tarot,ja imam samo slike na kompu,esotheria picke najavljuju vec 2 godine da cje da reizdaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totov tarot sam dobio na poklon, ajde vidjecu da ti nadjem neki kontakt za to.

Ezotericni simboli na sve strane, sto mozes i sam da zakljucis ako imas slike. Kad sam ga uzeo u ruke, bas sam se odusevio tom aurom koja ga okruzuje. Mozda je u pitanju neki auto-sugestivni trip, ali svejedno - od tarota koje sam do sada imao priliku da vidim, ovaj mi je najbolje legao.

Inace, Totov tarot je veoma zahtjevan za rad, naravno ko zeli ozbiljnije da mu se posveti. On je mapa podsvjesti, univerzuma, kabale itd. Mogucnosti su bas siroke, ali je njegov prvenstveni cilj da te upozna sa samim sobom. Ja jos nisam poceo da ga otvaram, za sad samo gledam karte, citam neka osnovna znacenja, zapisujem sopstvene zakljucke i to kako koju kartu dozivljavam.. Interesantno je to da u spilu imam 3 razlicite karte Maga (I karta), i prije rada treba da odaberem jednog od njih, dok ostalu dvojicu sklanjam sa strane. Za sad u literaturi nisam nasao razlog zbog cega ovo ide tako, ali polako ima vremena.

 

Sto se ostalih tarota tice, veoma zanimljiv je tzv. marseljski tarot. Cini mi se da je on manje komplikovaniji od Totovog, ali vizuelno veoma fin. Razlikuje se od ovog u (cini mi se) 3 karte, koje su u sustine iste, samo su im promjenjena imena. To je valjda objasnjeno time da je Totov taort nacinjen na prelasku starog u novi Eon, pa je bilo potrebno da neke karte budu izmjenjene (ljubavnici, kola, snaga). Ima tu jos nekih razlika, ali ne mogu da ulazim jer je suvise detaljno.

 

Napomenucu samo da ne kapiram nesto kod otvaranja marseljskog tarota, pa ako moze ko da mi objasni - naime, tamo karte imaju dvostruko znacenje, u zavisnosti kako su postavljene (normalno ili naopako). E sad, da li postoji neki specificni nacin mjesanja, ili cisto se karte izmuljaju na stolu, pa sto ispane. Bilo bi zanimljivo da neko ovdje iznese nacine otvaranja(a u isto i mjesanja karata) za sve tarote.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ajde molim te,ako mozes.

Mani je najlogicnije da kad mesas,odvojis karte na dve gomile,jednu zarotiras za 180 stepeni,i te dve normalno izmesas/sazmes,mozesh to da radis vishe puta,kako hoces.Moze i taj osnovni shuffle,razbacas sve na sto,i muljas :)

Nemam pojma,najbolje proguglaj za nacine otvaranja,meni vajtov keltski deluje ok,mada ima sigurno 100 nacina.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logika je u redu, najvjerovatnije je tako. Ali ja ipak volim da sa sigurnoscu znam ukoliko postoji neki default nacin. Jeste da forma u sustini mozda i nije toliko bitna, ali volim da je ispostujem.

Keltski krst je interesantan, mada ima tu otvaranja i sa 4, 7 i 9 karata. A ovamo u knjizi sam procitao neki veoma komplikovan nacin otvaranja, izgovaraju se magicne formule, samo otvaranje ima vise faza itd. Ali kazem, prvo je potrebno dobro se upoznati sa kartama i samom materijom da bi pocelo to u praksi da se koristi.

 

Nego, imas li kakvo konkretno iskustvo sa tarotom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa meditacijom i divinacijom sam imao nesto rudimentarnih iskustava,ali moram josh da radim sa kabalom da bih se usudio da se zezam sa ritualima,invokacijama i zazivanjima,ima ljudi koji insistiraju na praksi,i slazem se s tim pa cu videti da sto pre pocnem,ali moram prvo da obradim ceo kroulijev opus,pa da se pripremim,lepo i temeljno,a ne da stripujem na kraju da me kontaktiraju velski beli zecevi i sranja :) Rad,ali neopterecen zeljom za rezultatom.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Kabbalah,a ovo o cemu mi pricamo je Qabalah,kapish :)

Ovo prvo je jevrejski i hriscanski misticizam,ne volem ja to previse,mada postujem rad,ovo drugo je pretezno rad sa drvetom zivota,pre svega praktican,evo dobre knjizice o tome,mada ja koristim druge izvore,neke knjige Regardijea i Kroulija>

DuQuette - Chicken Qabalah

http://thepiratebay.org/tor/3761577/Nastys...cult_Library__1

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo, ka chemu sam postavio linkove, je kabala (jevrejski misticizam). ovo o chemu vi prichate je krepbala :D

 

evo OVDE gomila tekstova o kabali.

Prvo ponavljas ono sto sam rekao,onda vredjas,i na kraju shirish svoje nepovez linkove.

Stvarno okoreo spamer.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako jevreji zovu to. to bi bilo kao da dodju hare krishnaisti i krenu da kenjaju pravoslavcima o tome shta je to Sveto Predanje. rech kabala je iz hebrejskog. prvi pomen kabale je kod jevreja. kabala je jevrejski verski sistem, a ne nechiji drugi... sujeverja i zajebancije kao shto su magija i slichne gluposti su izmishljotina ljudi koji nemaju shta da rade u zhivotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ALi ovo nije tema o toj kabali :bigblue:

 

Ontopic,postavicu par linkova sa tarot spilovima,kad mi proradi search na warezbb.

Dotada,evo par zezancija>

http://rapidshare.com/files/10378473/Hermetic_Tarot.zip

http://rapidshare.com/files/11135756/HP_Lovecraft_Tarot.zip

http://rapidshare.com/files/11138667/Mythic_Tarot.zip

http://rapidshare.com/files/10253730/Sephiroth_Tarot.zip

 

 

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

'zi vamo

 

Preko 300 skeniranih spilova,da ti se zavrti u glavi,zdrav torrent,skida se muzernih par dana,a isplati se imati.

Bolje da ne postujem celu listu,pise sve na linku>

 

http://www.mininova.org/tor/993707

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Milan Radonjic je lud. Kad nekoj babi objasnjava da se na tarot karti jasno vidi postar koji otvara pismo i uzima zlatni lancic :)

 

Nego, da nema ko knjigu "Kljucevi arkana: Prakticni prirucnik za Kroulijev Tarot" od Maje Mandic? Stampana verzija, kopirana, PDF, neki web link = nije bitan format. Mogu u razmjenu da ponudim neku knjigu, muziku, filmove, novac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za sve ljubitelje tarota i grupe Whitesnake ( verujem da ih na ovom forumu ima puno ).

 

http://www.youtube.com/watch?v=QyV6o8oWgV8

 

Znači čovek je legenda, i to inteligentna legenda. A ovce su za šišanje ... k'o što je već neko napisao.

 

 

Živeo Milan - iscelitelj posrnulog & priglupog naroda.

 

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...