Jump to content

Tarot


Recommended Posts

  • 2 months later...

Ima li ovde neki psiholog?

Jungova psihologija je zasnovana na ideji o arhetipima,koji bi ako sam dobro shvatila trebalo da predstavljaju nesto iskonsko u ljudima..

neke vecne teznje koje se nisu menjale tokom razvoja drustva..

E sad,tarot bi trebalo da predstavlja arhetipe...i da se tako koristi za analizu nas samih.

 

E sad,ako ovde ima neki psiholog,bilo bi kul da to bolje objasni..

 

Ja mislim da bi neko pre rada sa tarotom trebalo da razume tarot i da se poveze sa kartama.Da li je neko to radio?

Ako jeste,zanima me kako je to radio?

Ja sam nesto pocela da citam o kartama odnedavno..u sustini ne znam puno o tarotu.

Imam neki,ali jako los sto je kostao 200 dinara zajedno sa knjigom na ulici :rolleyes: pisala ga je neka nasa zena,za koju (iako ni ja ne znam nesto puno) moram reci da sam stekla utisak da je napisala knjigu o tarotu,a da ne zna sta je tarot.

 

Inace,takodje sam skontala da ako nekom bacas tarot karte,on ce reci da je tacno kako god mu protumacio..uvek ce naci nesto sto se poklapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze :)

Volim da citam o okultizmu,ali kriticki..volim stvari u koje mogu da verujem i koje jesu ili mogu biti tacne sa stanovista nauke (dakle mozda nesto sto jos nije otkriveno).

 

Npr. Ezoterija ima knjiga koje mi se zaista ne svidjaju jer nemaju dubinu..nekako je pisano senzacionalisticki.Ne znam,mozda je to tacno,ali ja nekako nisam ubedjena.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze :)

Volim da citam o okultizmu,ali kriticki..volim stvari u koje mogu da verujem i koje jesu ili mogu biti tacne sa stanovista nauke (dakle mozda nesto sto jos nije otkriveno).

 

Npr. Ezoterija ima knjiga koje mi se zaista ne svidjaju jer nemaju dubinu..nekako je pisano senzacionalisticki.Ne znam,mozda je to tacno,ali ja nekako nisam ubedjena.

 

poslao sam ti link na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze :)

Volim da citam o okultizmu,ali kriticki..volim stvari u koje mogu da verujem i koje jesu ili mogu biti tacne sa stanovista nauke (dakle mozda nesto sto jos nije otkriveno).

 

Npr. Ezoterija ima knjiga koje mi se zaista ne svidjaju jer nemaju dubinu..nekako je pisano senzacionalisticki.Ne znam,mozda je to tacno,ali ja nekako nisam ubedjena.

Ne postoji kritički okultizam, cilj nauke o skrivenom je rad i uživljavanje u temu, a ne beskonačna repeticija koja karakteriše modernu nauku.

Our method is science, our goal is religion, kako se lepo izrazio Krouli.

Vajtov tarot je najpoznatiji, širom sveta je otisao u preko 20 miliona komada, i vrhunski je urađen špil. Izdavač je Metaphysica.

Esotherijine knjige su ok, svaka ima svoju target grupu, naravno da i tu kao i svugde treba probrati i izdvojiti kvalitet, i naravno da je najbolje čitati originale a ne interpretacije(bar po meni), ali pre neki dan sam uzeo nešto o seksualnoj simbolici, odlično je, kao i Put Ratnika, koji sam ranije pazario. Da ne govorim o ostalim dobrim knjigama koje su pre štampane(Crowley,Levi,Regardije...).

Neke knjige doticnog izdavaca koje nece biti reprintovane mogu se nacji na:

http://www.objave.com/sadrzaj.php?na=razgovor1&r=0

npr. BESEDE Meher Babe je super knjižica.

Edited by DEDA VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve ljubitelje tarota i grupe Whitesnake ( verujem da ih na ovom forumu ima puno ).

 

http://www.youtube.com/watch?v=QyV6o8oWgV8

 

Znači čovek je legenda, i to inteligentna legenda. A ovce su za šišanje ... k'o što je već neko napisao.

 

 

Živeo Milan - iscelitelj posrnulog & priglupog naroda.

 

 

:rockdevil:

kakav je ovaj lik debil.. :no:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Za sve ljubitelje tarota i grupe Whitesnake ( verujem da ih na ovom forumu ima puno ).

 

http://www.youtube.com/watch?v=QyV6o8oWgV8

 

Znači čovek je legenda, i to inteligentna legenda. A ovce su za šišanje ... k'o što je već neko napisao.

 

 

Živeo Milan - iscelitelj posrnulog & priglupog naroda.

 

 

:rockdevil:

 

 

Stvarno je legenda!Na sajtu i sam kaze TAROT KARTE SE NE KORISTE ZA PRORICANJE NEGO ZA RAD NA SEBI.Inace je poznavalac kabale,ezoterijske astrologije,haldejske numerologije,istorije i mitologije i tarot ucitelj.E sad drugo je sto je narod glup k'o noga(tj oni koji zovu) i misle da je ovaj lik poput kleopatre ili vidovite zorke,pa ce da im prorice i skida crne magije,baje i gata.Njegove emisije mu dodju k'o neki sou program.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarot me je zainteresovao obzirom da se provlacio kroz razne tekstove i knjige koje sam u proslosti citao. Prvenstveno se to odnosi na kabalu, knjige Crowley-a i Levi-a, gdje se jasno vidi povezanost tarot karata sa kabalom, astrologijom i numerologijom. Interesantno, sto vise postajem upucen u sve to, povezujem dosta stvari, ali takodje postajem svjestan cinjenice koliko malo znam o tome. Ali ima vremena, za sad sam obezbjedio bar dovoljno kvalitetne literature, kao i Thothov tarot i knjigu.

 

Zanima me vase misljenje o tarotu, da li radite sa njim, zasto vam sluzi (razonoda, divinacija, rad na sebi), koja otvaranja koristite itd.

 

 

Предлажем ''држања тарота'' који има везе с астрологијом. Барем нешто да буде ''како је потребно''.

Иначе, не познајем тарот превише, али онолико колико знам је и више него јасно да је повезаност с астрологијом заправо изразито јалова.

То значи да се одређене астролошке симболистике користе у одређеним Deck-овима тарота с тим што су то две сасвим различите делатности. У сваком случају, оно што их повезује јесте однос и ''тумачење'' по симболистици. :]

 

Стога не би требало бити чудно што такозвана интеграција ''астро-тарот'' може да пружи одређену подударност с одређеним карактеристикама персоне. Сигуран сам да се измђу Тарот карата, које се односе на митолошка бића итд, и Астро-Тарот-а могу уочити битне разлике. Ја се надам да ће неко потврдити моју тврдњу обзиром да не желим да се упуштам у ''тарот воде'', осим ако ми не буде баааааааааааааш досадно у животу :] нека аутор теме не замери...

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...