Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

ako nije frka, ti meni reci šta je taj antić uradio od kvalifikacija za svetsko? jel sad treba da mu ljubimo dupe, jer nas je tamo odveo? igra očajna i tad i u ovim kvalifikacijama, nemce smo dobili jer veze sa životom nisu imali..

 

ja te pitao da predlozis selektora...

Desai za Ganu, Tiram za Senegal itd...

 

i Kuzmanović je tamo neki Austrijanac, pa igra za Srbiju (odakle je poreklom). Dakle, možeš ti pripadati kojoj god hoćeš školi ali igraš za koga odabereš. Krkić izabrao Španiju i tačka, Marko Marin Nemačku, zašto onda Desai ne bi izabrao Ganu itd...

 

Ja ne vidim nikakav problem sa Kleom. Nama je potreban napadač i gotovo. Još više nam treba plejmejker, ali Saša Ilić je mator...

 

Eto, baš nedavno je Amauri dobio italijansko državljanstvo, a tehnički nije ni doseljenik, već Brazilac koji trenutno igra u Juventusu. Maxi Lopez (Argentinac) takođe bi mogao da zaigra za Italiju. Kamoranezi koji je osvojio sa Italijom Svetsko prvenstvo isto nije ni namirisao Italiju pre profesionalne karijere.

 

Ne vidim da im je nešto smetalo niti da će im smetati, a vrlo lako se može desiti da nam Amauri i Lopez zabiju golove onako ''ne-italijanski''. Kakau uzeo nemačko državljanstvo i takođe nije nikakav doseljenik. Izgleda da smo mi pametniji i od Nemaca.

 

pa sta ako su drugi uzimali igrace sa strane?treba i mi?neki od tih igraca su poreklom(kamoranezi),a neki su rodjeni u toj zemlji za koju nastupaju iako su poreklom iz pizde mamine..a neki su jednostavno nemaju mesta,pa igraju za druge zemlje ili jednostavno hoce da igraju u jakoj reprezentaciji...

 

e,u kini jedu pse,a ima ih milijardu i kusur,pa sto ne bi i mi?a?sta nam fali...tamo neki ping-pong je pojeo psa,pa sto ne bi i vasa iz kursumlije...

 

 

e,aj opusteno sa prozivkom crne gore,presraste ga samo tako.

svasta...

 

 

 

sad videh i da je Mihajlović imao (i ima) italijansko državljanstvo da ne bi igrao kao stranac u italijanskoj ligi (tada je još bio zakon da samo 3 igrača van EU mogu biti na terenu), ali je i dalje igrao za Srbiju. Tako da i to važi za Klea u Partizanu, a reprezentacija je dodatna opcija.

 

 

i da ne seremo više o Crnoj Gori, upravo razlaz je zajebao sve, jer Crnogorci imaju odlične napadače (Vučinića i Jovetića + Vukčevića kao graditelja igre) a Srbi odbranu, sredinu i odlična krila, pa vidite, onaj ko je razbio SCG je za sve kriv, a to ste vi :)

 

pa sta ako miha ima italijansko drzavljanstvo?igrao je tamo 50 godina...milion igraca ima dvojna drzavljanstvo iz istog razloga...mihu nije zvao ministar u italiji da mu da pasos...vec je najverovatnije dobio na staz i zato sto je ozenjen italijankom...

 

 

samo mi reci kakv je to graditelj vukcevic?igre sigurno nije...posto je poslednji put igrao kada je bila halejeva kometa u poseti...

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ja sam svoje obrazložio, s druge strane, primedbe ''trebamo li mi'' ili ''zašto baš stranci'' nisu uopšte fudbalske primedbe već lokal-patriotske.

 

Onaj kome je samo stalo do dobrog fudbala ne bi uopšte postavljao pitanje da li je neko stranac ili ne. Stranac nije fudbalski kriterijum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si izlupetao da treb da imamo strendzere...

 

jeste,nije kriterijum kada se radi o ligama,a jeste kada se radi o nacionalnoj selekciji...ovo nacionalnoj treba da ti bude jedan od validnijih kriterijuma...nije internacionalnoj,vec nacionalnoj selekciji...i sasvim je normalno da sam lokal patriota kada se radi o nasoj,ponavljam nacionalnoj selekciji...za kvalitet fudbala,mozemo da pokupimo 100 brazilaca ,pa da proberemo...budemo ispostava brazila u evropi...

 

 

 

edit:kapiram kako dalje ide...a francuzi,a ovi,a oni...koga boli kurac sta rade degenericni papani koji imaju kurac,a ne selekciju svojih igraca...

 

i

 

 

Edited by Trne-svetska mega faca
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo suprotno, reprezentacija jeste firma.

 

Nije reč o rejtingu, već o čistoj logici uspeha.

 

 

 

ja bih mogao da se zapitam da li ti misliš da trebamo plaćati Žigića da se prenemaže po terenu? Za iste pare Žigić ili Kleo, hm... ''težak'' izbor.

 

I koja vrasta ''maske'' je tu u pitanju, pa upravo je poenta da su tu maske bačene, napokon se priznaje da nismo najlepši i najsposobniji, i da ne znamo da zabijemo gol. Ovako da lupamo u kante svake kvalifikacije dobijamo Farska ostrva pa ispušimo na prvenstvu, to je maska, to su one priče sudije su nas zajebale, te hajde da ogovaramo Pantelića da bi se utešili i blablatruć Samo nećemo da uradimo ništa povodom toga jer napadačima je potrebno da igraju za reprezentaciju a nama je potrebno da kukamo kako čuvaju noge i ne postižu golove.

 

A izlazak iz to začaranog kruga sadomazohizma, e to nikome ne pada na pamet, štaviše, čim se pomene izlazak u vidu Klea ili nekog drugog stranca odmah se pokazuje da bi svi i dalje hteli da se igraju sadomazo igara.

 

Ti me Žigiću jebi u zdrav mozak kad ne znaš da primiš loptu kao da si u petlićima FK Rad a ne profesionalac, a ja ću i dalje da te plaćam iz budžeta Srbije i istovremeno da te kunem, ali važno je da te plaćam.

 

Bolje onda nemati reprezentaciju uopšte. Jer ja ne želim da plaćam Žigića zato što ''reprezentacija nije firma''. Nije, SAMO TROŠI PARE! MOje, tvoje pare, pare tvojih rođaka, komšija i svih onih koji plaćaju porez. Ali inače ''nije firma''.

 

Pa da, zato nam je i vlast takva, jer ''nije firma'', može da obeća šta god hoće na izborima jer zna da ih niko ne može kazniti.

 

jeste, i zdravstvo treba da bude firma, i univerzitet treba da bude firma, sve treba da bude firma, sve treba da se posmatra kroz pare, i sve što ne zaradjuje ne treba ni da postoji...

reprezentacije služe da pripadnici jednog naroda predstavljaju svoju zemlju u nekakvom sportskom nadmetanju. igranje za reprezentaciju je stvar ponosa, a ne zarade... i sa'će da se nadje neko pametan da mi otvori oči, kako je to samo bajka, kao da ja to ne znam, al jbg, još me komformizao nije potpuno obuzeo...

i nije žigić taj koji se obogatio od naših para od poreza, ne brini :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj da dovedemo još 10 Brazilaca, možda će u tom slučaju brazilski savez finansirati našu reprezentaciju. Koliko se para baci na fudbal, što klupski, što reprezentativni, a rezultata nema već 20 godina (mada su mlade reprezentacije bile dosta dobre pre 6-7 godina). Da je sreće pa da se taj novac da nekome ko se zaista trudi i na kraju uspe da postigne uspeh. Ja od svetskog prvenstva ne pratim domaći fudbal (a i strance slabo gledam), mada i do tada nisam bio zaludan za (ne)uspehe naših konja.

 

Streljaštvo

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

dovoljno je što je Antić dobio milionče evra ni za šta... to je milionče manje na platama profesora, doktora itd...

 

sve te priče o ''nacionalnoj'' selekciji nemaju veze sa vezom, jer je i liga ''nacionalna'' pa igraju stranci.

 

Drugo, nacionalnost je u svakoj normalnoj zemlji državljanstvo, a narodnost je etnicitet.

Neko ko je srpskog etničkog porekla može biti nacionalno Australijanac i tu nema problema.

 

Dakle, vi i ne želite nacionalnu (selekciju po državljanstvu) već etničku selekciju (po krvi i geografiji).

 

To čak nema veze ni sa ''sve što ne zaradjuje ne treba ni da postoji'', jer ni košarkaška reprezentacija ne zarađuje pa ipak postoji, i momci se trude.

 

Na kraju krajeva treba da se zna za šta treba a za šta ne trebaju da se troše pare u ovoj siromašnoj zemlji. Za milion za Antića? Neka hvala. On je Srbin? Što ne radi za manje pare? Zato što nije firma?

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

antićevo milionče mi mnogo lakše pada od nekih drugih miliončića, ali slažem se da je preterano... s druge strane, selektor nacionalne selekcije treba da bude dobro plaćen, to nije mala stvar, naročito ako nema drugo zaposlenje...

liga je drugo, klupski fudbal je biznis, slobodno tržište, sve je dozvoljeno... ni sa tim se ne slažem, al ajde sad, to je uzelo maha odavno... za reprezentativni fudbal još uvek ima šanse da se to spreči, ili bar da se svede na neki manji nivo... kleo nije gradjanin ove zemlje, ovde je na privremenom radu, i koliko god bio simpatičan, i dobar, po meni je dovodjenje klea u reprezentaciju, kao kad ukucaš "čit" u igrici... gomila ljudi to radi, ali ja i dalje to ne radim, jer mi to kvari sportski duh... nadam se da će partizan da ga zadrži što duže, i da će da igra dobro u ligi šampiona, ali posrbljavanje brazilaca... jebem li ga, to mi liči na ove iz kovinskog radničkog, i tako tih klubova, kad švercuju matore konje da igraju za mladje selekcije, ili dovedu igrača iz nekog drugog kluba, kad je neka zajebana utakmica :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Od Antića veću platu ima 3 selektora na čitavoj planeti, toliko o tome. Ako su mogle Nemačka ili Francuska da plate svoje selektore manje nego mi našega, onda je valjda time rešena stvar. Ispade da možeš dobiti Ota Rehagela ili Gusa Hidinka za manje pare.

 

I ne vidim šta tu Kleo kalja sportski duh, mogao bi mnoge da nauči šta sportski duh uopšte jeste. ''Čit'' sam sinoć gledao.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kalja ga kleo kao kleo, njemu svaka čast kao sportisti, nego dovodjenje stranaca u reprezentaciju... i ne kalja, samo kvari... i ne radi se o etničkoj selekciji, i albert nadj je madjar, a igrao je za reprezentaciju, ali je naš vojvodjanski madjar, kleo je stranac koji je, kao i većina brazilskih fudbalera, otišao u evropu trbuhom za kruhom, i slučajno zaglavio kod nas...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

koliko ja vidim, problem je kad se u fiću ugradi mp3 plejer, jer to onda više nije fića.

 

nećemo se složiti, tako da je dalja rasprava besmislena. Meni je to i dalje fića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali ako u trkama fića (koliko ovo besmisleno zvuči :haha:) uzmeš fiću, i staviš mu, jebem li ga, šta bi fići moglo da se ubudži od nekog drugog proizvodjača, a da mu poveća performanse, verovatno ništa :haha:... jbt, šta si se uvatio za tog fiću :haha:... to onda kvari sportski duh :D

pa kad se neko složio na yumu oko nečega :haha:

i to na temi o sportu, tu nema 2 ista mišljenja u celoj srbiji, a ne na zumu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovoljno je što je Antić dobio milionče evra ni za šta... to je milionče manje na platama profesora, doktora itd...

 

sve te priče o ''nacionalnoj'' selekciji nemaju veze sa vezom, jer je i liga ''nacionalna'' pa igraju stranci.

 

Drugo, nacionalnost je u svakoj normalnoj zemlji državljanstvo, a narodnost je etnicitet.

Neko ko je srpskog etničkog porekla može biti nacionalno Australijanac i tu nema problema.

 

Dakle, vi i ne želite nacionalnu (selekciju po državljanstvu) već etničku selekciju (po krvi i geografiji).

 

To čak nema veze ni sa ''sve što ne zaradjuje ne treba ni da postoji'', jer ni košarkaška reprezentacija ne zarađuje pa ipak postoji, i momci se trude.

 

Na kraju krajeva treba da se zna za šta treba a za šta ne trebaju da se troše pare u ovoj siromašnoj zemlji. Za milion za Antića? Neka hvala. On je Srbin? Što ne radi za manje pare? Zato što nije firma?

 

sta bre papazjanises?jel u svim ligama igraju svi koji stignu...sta,jel trebaju samo englezi da pikaju lopte u engleskoj?normalna stvar je da igraci pikaju tamo de ce 'leba da zarade...al su zato ostale reprezentacije gde ce igrati ljudi iz te drzave...dal rodjeni tu,dal rodjrni vani,al opet nasi...ne moze neko rodjen preko ko se zove kleberson kleo da bude srbin...ovo nije nacionalizam,vec je tako...moze neko ko se zove bojan krkic da igra za nas iako zemlju nije video...covek iz rasejanja...tacnije,moze svako da se vodi tim putem...ok...kleo moze...nije frka,nas je...nije bre ni znao gde je srbija dok nije dosao vamo,dok ga nis pokupili iz brazilskih favela...tako da propada varijanta :"rodio nam se igrac u rasejanju,al su ga vukli koreni"...

Od Antića veću platu ima 3 selektora na čitavoj planeti, toliko o tome. Ako su mogle Nemačka ili Francuska da plate svoje selektore manje nego mi našega, onda je valjda time rešena stvar. Ispade da možeš dobiti Ota Rehagela ili Gusa Hidinka za manje pare.

 

I ne vidim šta tu Kleo kalja sportski duh, mogao bi mnoge da nauči šta sportski duh uopšte jeste. ''Čit'' sam sinoć gledao.

oto rehagel i gus hidink bi te za milion oterali u tri picke materine,time brisu cipele kada im je dosadno...

 

ludjace,gus hidink je dobio ostrvo zbog plasmana na svetskom i dzabe prevoz avio kompanijom dok je ziv...njihovom,korejskom...

 

 

posto si strucan...aj mi reci koliko ti selektori zaradjuju...posto informacije sa svetskog kazu da je antic 20ti po zaradi...jel to baka rekla?citala u svetu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
oto rehagel i gus hidink bi te za milion oterali u tri picke materine,time brisu cipele kada im je dosadno...

 

ludjace,gus hidink je dobio ostrvo zbog plasmana na svetskom i dzabe prevoz avio kompanijom dok je ziv...njihovom,korejskom...

 

 

posto si strucan...aj mi reci koliko ti selektori zaradjuju...posto informacije sa svetskog kazu da je antic 20ti po zaradi...jel to baka rekla?citala u svetu?

 

 

kao što rekoh, poboljšanje fiće ga neće pretvoriti u drugi automobil, i s tim sam završio tu priču... Ne mislim da neki Brazilac mora da jebe Srpkinju da bi igrao za reprezentaciju.

 

što se plate tiče, ti si verovatno našao ovaj članak http://www.afrik-news.com/article16637.html

 

gde piše da je Antić na 23. mestu ali sa 300 hiljada platom, dok je on sam govorio poslednjih meseci da prima preko 100 hiljada mesečno, i sa Karadžićem se potkačili da mu se plata prepolovi, i opet bude iznad 300 000. Zna se dobro da je domaća štampa njega postavljala na 4. mesto po zaradi, pročešljaj malo stara izdanja Politike ili Blica uoči prvenstva, jer onda oni lažu.

 

Uostalom, zna se kako su Španci prozvali Antića odavno - MISTER PEZETERO.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...