Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

e jel bilo reci o wicked maraya - cycles albumu

kVlt!

taj album, plus tad morose-ov "a mended rhyme" mi nekako idu zajedno za slusanje u paketu. neprejebivi betonski prog. :)))

 

 

Подсетисте ме на Каризму, те је наново простудирах.... дакако, ради се о занимљивом бенду, умереном и непрепотентном у музици коју креирају, а опет поједине ноте и вокали (дакле не много високи женски) достижу краљевство 90з прог звука. Врло добар албум, по мом мишљењу. Завређује пажњу итекако и обрада Абина (мани се, мани се, мани се...) а мање ме се дојмила Ајванхоова на крају (Дипер Граунд)

meni se deeper ground vise svideo u verziji charisme nego ivanhoe-a, jer je ona to mnogo bolje otpevala (pesma mi se svidela tek u verziji charisme).. no, o ukusima se ne raspravlja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spomenuste Tad Morose... mene je milo em drago što se na albumu domaćinaca Triggera čuje dosta mraka i teških rifova ala T. Morose sa albuma Sender of Thoughts ili s EPa Paradigma, ne znam, ali meni dosta trigerska rifologija liči na odlična tad morose gitarska gaženja!

 

Uzgred, mnogo više uživam i cenim prva 2 albuma TM i EP nego li Mended Rhyme, valjda sam "odrastao" uz prvence. Doduše, i na racionalnom nivou, smatram ih muzički primamljivijim i kvalitetnijim.

 

 

 

 

 

Glede Deeper Grounda, šta da radim kad sam slab na Endijeve vokale na Ivanhoe albumima! Tu ni zanosna pevaljka Charisme nije mogla ništa da učini  :rolleyes:

 

 

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paj-sad! Iskopao sam opet neke prašnjave raritetne albume. Ne garantujem za neke previsoke kvalitete, ali će fanovima ove ere i uticaja pod kojima su isti nastali, možda ovi bendovi biti, bar malčice, prijemčivi za organizam.

 

Prvi bend je DREAMLORE. odnosno one-man band, zemlja podrijetla USA. Album se zove Confined to Destiny (1992), i za njega sam čuo krajem 90ih a čak i u nekom opskurnom nemačkom metal katalogu video da je hvaljen. UglavnomE, radi se o pastišu raznoraznolikih queensryche uticaja sa podosta laganih, "atmosferičnih" delova, a sve to začinjeno FW early era fazonima. Klasičan pristup za to vreme . Nije loše, vredi isprati uši ponekad ovakvim zvukom.   :meshuggah:

 

Slinak: http://www.mediafire.com/?hmnnqjezmbc

 

 

 

edit - Drugi bend - u svoje vreme. Upravo im skidam 2.album.

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto vidim da vam se dopao Dreamlore, neću više da serviram ništa na tanjiru (barem neko vreme :bigblue: ), nego sad ja tražim pomoć:

 

 

 

...listajući neke, hm, arhive, setih se benda ultra privlačnog naziva - AUDITORY IMAGERY. E sad, na to nikad nisam naleteo, ili se bar ne sećam da jesam, te ih potražih po netu. Uglavnom, nekadašnje recenzije su spominjale nešto ovako o njiovom radu:

 

This is a very diverse prog metal band. A progressive rock influence is

present in their sound, but they display good power and heaviness

The vocalist is so-so. The music, though, is superb. They maintain a

unique sound without getting out into left field.

 

... nešto od toga može se čuti na njihovojspejs strani, ali ja ne htedoh to da slušam, nego tražih po netu albume: Reign, 1992 

So Alive, 1995 i nađoh samo neke flacove. Pošto sam ja primitivan i ne znam to da koristim, odnosno mrzi me, zna li neko - ili  možda ima u kolekciji - albume pomenutog benda?

 

Odnosno, slušao ih li je ko? Ajt sad da vidim oldie prog kurjake!

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

flac je lossless format, dobices isti kvalitet mp3-ja kao da ripujes cd, znaci samo konvertuj u 256kbps ili -v0 i uzivaj

ili jos bolje okaci i daj link:)

haha zezam se.. sam cu skinuti, bas sam se zainteresovao

 

dreamlore mi ima nekih solidnih momenata ali su utopljeni u sivilo prog-naivnosti. doduse ja vjerovatno nisam toliki prog kurjak da bi mi se to dojmilo na pravi nacin :bigblue:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

evo slusam auditory imagery - so alive i otkida ovo bome

originalan bend, snazni prog rock uticaji, vokal je interesantan, pjevac zvuci kao da je ispao iz 70-ih

preovladava neki optimistican zvuk i atmosfera je skroz specificna..

 

morace ovo dobro da legne pre nego sto budem mogao jos nesto da napisem, hvala za preporuku!

 

uploadovacu kasnije 256kbps rip, a prvi album nemrem naci osim tih flac-ova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Машала! Сад ћу да пробам да ујурим тај флек, и још неке ствари занимљиве за ову тему, а пошто у торенте се не разумем, ако неко то поскида-постави игде, нека јави, а ја узвраћам с још неким реар стварима овде не поменутим...

 

 

 

бринг ем он чепс :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama ovaj flac izgleda da nije ceo! Dajte taj Audiotory Imagery sa torenta, ako ume neko!

 

 

 

Jedno drugo pitanje: da nema neko /mada je mala verovatnoća/ amere, Nueairea? Neki, kao, tehnički prog-thrash, 1995, Alter the Regular im se zove jedini album pre nego što su otišli u peršun. Faljen mnogo po nekim budžacima, a nema ga niđe! 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministre, izgleda da si novi, pa rekoh da te opravim:

 

Queensryche nije za ovu temu. To je major bend za prog scenu, kao što i sam znaš. Bend nije podcenjen. Jeste kultan, dakako. Često ga spominjemo kao referencu za uticaje pojedinih bendova.

 

David Lee - ko zna, za neke :bigblue: možda je i to prog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Queensryche i David Lee Roth. Megabendovi svoje epohe; mada ih danas niko ne slusa :/

O.O

Odakle si ti to kad mislis da Queensryche niko ne slusa?

Cisto informisanja radi http://www.last.fm/music/Queensr%C3%BFche :meshuggah:

 

Oh da, i dobrodosao na forum, nadam se da ces pokupiti mnogo lepih informacija i upoznati sve ove divne ljude ovde :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

(očekujem i dalje da se pojavi link za taj drugi Audotory Imagery..., prvi je sasvim solidan!)

 

...evo ovo moje bolovanje non-stop donosi neke novitete-staritete, imam vremena malo da kopkam i predlažem koliko-toliko zanimljive stvari.

 

Jedan od nesumnjivih prog kultivatora 90ih, as cult and forgotten as one can be: TWILIGHT, danski. Radi se o bendu u kome svoje pevačko vrištačke sposobnosti pokazuje legendarni Anders Engberg, oralni solista Lions Share, Section A, Book of Reflections, itd. Inače, mislim da nekolicina članova Sumraka danas šljaka u poznatom Beyond Twilight, solidnom prog bendu koji ste verovatno slušali. 

 

Uglavnom, na prvencu, Eye for an Eye (1994), možemo čuti priiiilično zanimljiv spori, atmosferični i melodični progressive-power metal zvuk, nalik kakvom preseku Sender of Thoughts zvuka benda Tad Morose (dakle, teški spori ali i melodični rifovi i atmosferične klavijature) i nekog heavy-power Savatage zvuka. Daklem, ima zaraznih rifova, pamtljivih ali sporijih melodija, a možda je i najveće blago albuma sam Anders Engberg koji zvuči bolje nego na Lions Share albumima, čini mi se, i to kao izuzetan spoj Olive i Krisa Andersena (tad morose). Engberg je nesumnjivo jedan od najubavijih i najprijemčivijih vokala u prog metalu, potpisao bih. 

 

Naredno ostvarenje, The Edge (1999), je nekakva kompilacija starijih neobjavljenih stvari, re-recorded doduše, i upravo se spremam da ga iskopam sa diskova i nanovo preslušam.

 

 

 

Evo našao sam vam i linkove, a vi proverite da li su aktivni, ugašen mi jdownloader :-) :

 

 

 

EYE FOR AN EYE:

 

http://metalarea.ifolder.ru/9420293

 

http://www.megaupload.com/?d=Z1WUH0EU

 

http://ifolder.ru/10141759

 

http://rapidshare.co..._by_AHBAnep.rar

 

 

 

THE EDGE:

 

http://metalarea.ifolder.ru/9420293

 

http://depositfiles....files/w62ndemtr

 

http://rapidshare.co..._by_AHBAnep.rar

 

 

.... i da, definitivno, Eye for an Eye je a MUST-LISTEN! (ako to već nije spominjano na temi, a mislEm da nije!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

ja mislim da prvi titan force zasluzuje da se nadje na ovoj temi

kolicina progresivnosti je nesto izmedju dva CG albuma, ali generalno ima vise nekog QR feel-a i tu karakteristicnu 80's tech atmosferu... (dakle nije strogo progressive, nego nekakav tech-us power, ali sabija, mislim slusali ste ga svi kontam)

 

what saith thou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dabome, men' se čini da je upravo najpribližnija referenca za TITAN FORCE neki QR zvuk, mada, zaboravilo se to, davno sam slušao, a nisam ga nešto istopio od slušanja. Kad završim sa Twilightima, Shadowkeepima, G.Rayem i Rageom '10, podsetiću se Titanaca.

 

 

 

Nego, Uši, poslušaj dobro ove Twilighte, ako nisi. Imaju neopevano dobru atmosferu i šmek. Takav zvuk danas niko ne gaji, na žalost...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...