Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

Glenmore - Materialized (1993) @320kb/s

 

glenmorematerializeduw4.jpg

 

1. Hungry (5:22)

2. Speak to Me (3:06)

3. Riding on the Winds of Change (5:02)

4. The Voice (4:10)

5. Take on a Shining Star (4:32)

6. I Feel the Fire (4:22)

7. Tell Me (4:01)

8. Miracles (6:00)

9. Don't Live the Life of a Stranger (4:32)

10. The End of the Line (4:53)

 

 

http://www.megaupload.com/?d=LNFSWZW9

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, omot je tako tipičan za kasne 80te ili rane 90te, pa opet nekako originalan  :rolleyes:

 

Inače, daleko bolji i progressivniji je 2.album Glenmorea, ali nemam link nažalost.

 

U vezi Pagan's Mind... biće kultni za možda desetak godina, a mene nikad nisu nešto preterano oduševljavali.

 

Jedan bend koji nije iz 90ih, a zvuči kao da je tad pravljen, neki QR ragefororder-era klon, NEUE REGEL, album iz 2004 - In a Word, pa kopajte koga zanima...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije moguce da si se uvredio zbog tog komentara, pa nisam rekao nista o muzici, samo o omotu, meni su omoti u prog metalu neverovatan jedan fenomen.

sto se tice albuma, jos preslusavam.

 

P'da, evo na ivici sam samoubojstva zbog tvog komentara  :mrgreen:

 

Bolji je 2.album Glenomora, zaista solidan heavy-prog.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo nešto interesantno nije prog rock, ali je veoma progresivna muzika. To je eksperimentalna post-punk grupa iz 70ih This Heat, koja u sebi sadrzi dosta prog rocka i krautrocka. Stvarali su stvarno naprednu muziku za taj period, a mnogo mi se dopada njihov prvi album pa poslušajte ako imate vremena.

 

http://www.youtube.com/watch?v=pI91YEeyj_c

 

This Heat - This Heat

Evo ga album i link:

this+heat.jpg

 

Čim nadjem link postavljam, mada može ceo album da se čuje na youtubeu.

 

Evo ga: http://www.megaupload.com/?d=SNYXD5FZ

 

Nisam bio siguran dal da ih stavim ovde ili na prog. rock temu.

Edited by Lunar
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Azal da vas jebe kad vidi šta mu bacate na temu. :D

 

to je lunarov klasican manir, cela tema je prosarana takvim postovima (ne samo njegovim dabome) tako da se nece iznenaditi.

 

fali prog rok podforum pa to ti je.. tamo bi recimo ovakav bend zasluzio temu opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Azal da vas jebe kad vidi šta mu bacate na temu. :D

 

Neće on, ali ja oću. Nego, nije prvi put da neko promaši temu na pismenom, pa stoga opraštam ovog puta  :pivopije:

 

 

Inače, Azal je krivac što u prvom prvcatom postu nije lepo rekao zbog čega i kako je otvorena tema, koja je ciljna grupa, period, stil, itd., već samo reko nešto tipa "shoot". Ja sam negde kasnije obrazložio (i to više puta) šta, kako i zašto, te neću da se ponavljam. Koje upućen zna, ko nije, neće da bude (mnogo) maltretiran i to je to.

 

 

 

Živi bili prog slušali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

this heat se ponekad pominje prvi prvcijati bend sa post rock estetikom. ja ih mnogo volim, cesto obrnem albume

 

>drugi album< meni bolji

 

 

al' nidje veze s ovom temom. this heat nisu cak ni potcenjen bend, slusani su i dan danas.

 

 

to je lunarov klasican manir, cela tema je prosarana takvim postovima (ne samo njegovim dabome) tako da se nece iznenaditi.

 

fali prog rok podforum pa to ti je.. tamo bi recimo ovakav bend zasluzio temu opusteno.

 

 

Koliko sam ja shvatio ovde ide neki über treš kult prog iz 90ih, tako da ako nije neki Quiet Room, Mayadome, Eniac Requiem i tako to sa mnogo ružnim coverima ne pripada ovde.... i Lunar to zna! :D

 

 

Neće on, ali ja oću. Nego, nije prvi put da neko promaši temu na pismenom, pa stoga opraštam ovog puta  :pivopije:

 

 

Inače, Azal je krivac što u prvom prvcatom postu nije lepo rekao zbog čega i kako je otvorena tema, koja je ciljna grupa, period, stil, itd., već samo reko nešto tipa "shoot". Ja sam negde kasnije obrazložio (i to više puta) šta, kako i zašto, te neću da se ponavljam. Koje upućen zna, ko nije, neće da bude (mnogo) maltretiran i to je to.

 

 

Živi bili prog slušali.

 

Nisam ni znao da je ova tema namenjena za neki vremenski period, ili za grupu izvodjača, sa te strane imate moje izvinjenje. Ali učinilo mi se da je ovo prava tema da predstavim ovaj bend, jer ciljam na prog rock publiku da će joj se ovo svideti. Ovo je ipak progresivan muzika, i ipak u tom celom prog. rocku ipak ja mislim da je važnije ono prog od rocka, i da je odlika progresivaca otvorenost. Ali dobro možda grešim.

 

Moj klasičan manir? O čemu ti pričaš?(ovo mi je drugu post na ovoj temi, u prvom postu sam preporučio maudline i to je bio jedna od mojih prvih postova na ovom forumu) I kao prvo pošto me nije bilo ovde neko vreme, ko si ti? Dosta ljudi sam preporučio ovaj bend i bili su iznenadjeni i oduševljeni, i šta fali da ostavim trag ovde i preporučim, i znam da ima ljudi koji su sada pravi put čuli za bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni znao da je ova tema namenjena za neki vremenski period, ili za grupu izvodjača, sa te strane imate moje izvinjenje. Ali učinilo mi se da je ovo prava tema da predstavim ovaj bend, jer ciljam na prog rock publiku da će joj se ovo svideti. Ovo je ipak progresivan muzika, i ipak u tom celom prog. rocku ipak ja mislim da je važnije ono prog od rocka, i da je odlika progresivaca otvorenost. Ali dobro možda grešim.

 

Moj klasičan manir? O čemu ti pričaš?(ovo mi je drugu post na ovoj temi, u prvom postu sam preporučio maudline i to je bio jedna od mojih prvih postova na ovom forumu) I kao prvo pošto me nije bilo ovde neko vreme, ko si ti? Dosta ljudi sam preporučio ovaj bend i bili su iznenadjeni i oduševljeni, i šta fali da ostavim trag ovde i preporučim, i znam da ima ljudi koji su sada pravi put čuli za bend.

 

izvini zajebah se, setio sam se onog posta sa maudlinima i moj mozak je izmislio jos neke tvoje postove, verovatno jer je bilo drugih postera koji nisu provalili koncepciju teme, bilo je nekih budalastina (maudlini i this heat su zakon, da se razumemo meni su bolji od svih bendova sa ove teme, ali su offtopic; sa druge strane, ne fali nista da se spomenu ovde.. nije moj komentar bio zlonameran, dobra je stvar eklekticizam, to ja govnarim u svom klasicnom maniru, nemo se uzrujavas)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Та баш да се надовежем, није ни тема стриктно ограничена на временске периоде, али пошто се иницијално говорило о прог металу, отприлике смо се хватали периода када се, гледано са данашње временске дистанце, такав звук и почео рађати - дакле, средина или друга половица 80их, па као већ формиран и распрострањен звук, кроз целе 90те.  Но, као што рекосмо, није злочин ако се и малкице мрдне с теме у неке друге воде, само без претеривања  :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo još jednog izgubljenog i zaboravljenog draguljčića: šveđani MENTOR'S WISH i jedino im albumče iz '98, The Fine Thread Of Sanity. Tipičan prog iz druge polovice 90ih, na pragu recimo Dali's Dilemme. Sasvim fina aplikacija DT/QR/FW šemica, fora i fazona a da ne zvuči kao bezobrazan rip-off. Dobri su, dobri...

 

Ko oće da se ovim maje, izvolte : http://rapidshare.com/files/298206168/M.W._-_TFTOS_1998_dimitrisp.rar

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...