Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

te iste twilighte (skupa sa lions share ako se dobro sjecam) sam ja i okacio par strana unazad :mrgreen:

:pivopije:

 

(aploduje se TF...)

 

Moguće za Lajone, Tvajlajtćana se ne sećam ovde, a search ne prikazuje rezultate (da ne kopam po svakoj strani...)

 

 

Proverih u mojoj arhivi, TF imam na 3 diska rezana po 2 albuma... :meshuggah: trapavko..., hvala na uploadu, lakše mi da ih skinem nego da ih kopiram sa diskova...  Imam tu neka reissue izdanja tih albuma, sa nekim bonus demoidima...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

znaci jebe me u mozak poznat mi glas u picku materinu, morao sam do last.fm da vidim. Ladno The Tyrant iz Jag Panzera.

 

yep. nisam htio da napisem da ne pokvarim iznenadjenje :mrgreen:

jebo je kevu imho. nekima se ne svidja kako je pjevao na tf albumima ali ja mislim da mu je to definitivo hajlajt u karijeri.

 

edit: @ jovan - i ja sam okacio ta reissue izdanja.. nazalost remastering mi se ne dopada kako je uradjen (nisam ekspert, ali mislim da je to najgori remaster koji sam cuo u zivotu), ali nisam imao veci bitrate originalnog izdanja..

Edited by TužneUši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

nabasao sam na albume:

bagheera - door to deliverance (1995)

holandjani, dobra svirka borderline metal vise neo-prog (kljave su 100% neo-prog cheez varijanta, zvuk gitare isto ali ima metal rifova i vokal je def. metal i to veoma solidan), samo se za neke pjesme moze reci da su metal, ali kontam da se uklapa u koncepciju teme; ima par hot momenata

 

osiris [nl] - 1991 - futurity and human depressions

nesto izmedju voivoda i watchtowera sa nekim bezmalo doom momentima i epicno-monumentalnom atmosferom - nije izrazito thrash; gotivna svirka, strava produkcija, ali je vokal kritican (jako gadan clean)

 

kinetic dissent - 1991 - i will fight no more forever

konza album, melodican tech thrash sa polu-melodicnim vokalima i povremenim sintisajzerom; ne uklapa se u temu ali je kvlt, odlican album; vuce na watchtower samo manje izaziva svrab

 

paralysis - 1994 - visions

u osnovi je tech thrash ali ima melodicne refrene i muzika ima prepoznatljiviji prog-metal zvuk. nis' posebno. podsjeca na rane radove mesuge samo ima clean vokal(malo iritantan). ima odlicnih rifova, ali smara

 

holocaust (uk) - 1992 - hypnosis of birds

ovo je prog nwobhm

bez zajebancije, muzika je veoma progresivna ali svirka je u nwobhm maniru (u pitanju je originalno nwobhm bend). ima jako bolesnih i ekstremno dobrih momenata.

 

lunarchy - 1994 - mind & motion

kilavi i pomalo trapavi prog (u nekom late 80s maniru samo kilav i sa nekim umetnutim funk/fusion dijelovima) sa katastrofalnim pjevacem; ima par kreativnih momenata i dobrih ideja, par ok stvari. meni bilo interesantno da slusnem par puta, mozda vredi preslusati.

 

da dizem sta od toga? mogu sve da dignem, samo recite..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispade da imam sve albume osim LUNARCHY. (kod se' na lageru :meshuggah: supported by the almighty WhereIsIt!)

 

Istakao bih KINETIC DISSENT (solidni su, koliko se sećam) i PARALYSIS (imam oba albuma, solidno ali odaaavno slušano).

 

ove ostale imam ali nisam slušao (ili se ne sećam da jesam):  BAGHEERA, OSIRIS i HOLOCAUST (slušao sam davno starije holokaust albume i nisam nešto bio oduševljen...)

 

 

 

Dakle, ja bi da digneš LUNARCHY, nije loše da se čuje, švabe, ne mož' da omane kad je u pitanju prog! 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

evo dizem lunarchy.. meni su recimo oni tvoji inferno i onaj auditory imagery bog i batina za sve ove bendove sto sam ih nabrojao (osim mozda kinetic dissent)

pogotovo je auditory imagery dobar.. bas bas solidan prog. kako se tebi dopao taj 'so alive' album?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo dizem lunarchy.. meni su recimo oni tvoji inferno i onaj auditory imagery bog i batina za sve ove bendove sto sam ih nabrojao (osim mozda kinetic dissent)

pogotovo je auditory imagery dobar.. bas bas solidan prog. kako se tebi dopao taj 'so alive' album?

 

Moram da priznam da sam ga samo jednom poslušao (So Alive), malo za neku precizniju ocenu i uvid u eventualne kvaitete, koji su prisutni, ali - u kolikoj meri - overiću kad se vratim bendu. Upao sam u slušanje još nekih tobože kultova a i par noviteta, pa ne znam šta ću pre. A i zaraziše me Twilighti, i eto belaja! Ni Gamma Ray novi nisam preslušao (ipak su mi oni guilty pleasure - nekad bili), a mani Titan Force obnovio. Uh, šta ću pre, a ovih dana imam vremena, što je najgore!

 

 

Inače, nakupio sam mnoge stvari za ovu temu, ali kad ih detaljnije razmotrim - kačiću. Da ne brzamo. Take the time, re-evaluate...  :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEBOTE

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=134307

 

After a break of eleven years, the original lineup of the Colorado-based progressive metal band LEVIATHAN reunited for a special concert on January 9, 2010 at the Buffalo Rose in Golden, Colorado. The show was filmed and recorded for a double CD/DVD digipack, to be released later in the year. The set will contain a CD of the entire concert (around 75 minutes) as well as a DVD.

 

Commented guitarist/keyboardist John Lutzow: "I really want this to be different than any other bands DVDs I have ever seen. It has multiple visuals playing as holograms or ghosts in the corners.

 

"We had a huge projector screen playing to the right of the stage so those visuals come through the main camera feed also. Over the top I have still pictures fading in and out with transparency."

 

The track listing will be as follows:

 

01. Salvation

02. Speed Kills

03. Friends Imaginary

04. Census Of Stars

05. Degenerating Paradise

06. Paying The Toll

07. Pages Of Time

08. Confidence Not Arrogance

09. J. Christopher's Haunting

10. If These Walls Could Talk

11. Medley (Sanctuary, Fear Of Change, Run Forever, Mindless Game Control)

12. Leviathan

 

The DVD will contain about 30 minutes of bonus material covering the band's entire history.

 

LEVIATHAN 2010 is:

 

Jeff Ward - Vocals

Ronnie Skeen - Guitar

John Lutzow - Guitars, Keyboards, Vocals

Derek "Deke" Blake - Bass, Vocals

Trevor Helfer - Drums, Percussion

 

More live shows are planned and a brand new record is in the works for a late summer/fall 2010 release.

 

LEVIATHAN issued a self-titled EP in 1991, followed by the critically acclaimed releases "Deepest Secrets Beneath" (1993), "Riddles Questions Poetry & Outrage" (1995) and "Scoring the Chapters" (1997).

Share this post


Link to post
Share on other sites

UUU... JMBT!

 

Kako čovek da ne opsuje - u pozitivnom smislu - kad pročita ovakvu genijalnu vest!!!  :rockdevil:

 

Jedan od najvećih prog kultova svih vremena - LEVIATHAN - prave svež dvd! Svaka čast, još kad bi se "povampirili" i snimili nešto...

 

Ne treba napominjati da smo se ovde složili da je Riddles, Questions, Poetry and Outrage jedan neverovatan i vanvremen album.

 

Šteta samo što vidim da na lajvu prže samo dve stvari sa pomenutog remek-dela...

 

(ne mešati OVAJ Leviathan sa mali milion drugih levajatana širom sveta, a ima ih...., ovi su iz Statesa!)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj linkove za te albume opet, nemam na kompu :D

 

I bre Azale, lenja bubo, nisi mogo da otčiš na metalarea.org i pokupiš Leviathan linkove, ja li da ti ih kopam?! Nego, ajde, dobra sam duša (danas!) a i zbog ostalih koji možda nisu slušali ovu morsku neman (Leviathan), evo linaka:

 

 

 

DEEPEST SECRETS BENEATH:

 

http://rapidshare.co...a.org_.rar.html

 

 

 

RIDDLES, QUESTIONS, OVO-ONO:

 

http://www.megaupload.com/?d=Y6ASEY1Z

 

i genijalna slika:

 

acov_tid91312_thumb.jpg

 

 

 

...i poslednji album SCORING THE CHAPTERS:

 

http://rapidshare.co...talarea.org.rar

 

 

 

Napominjem neupućenima da je 2.album, Riddles..., remek-delo. Scoring...je  za nijansu slabiji, a čini mi se da je prvenac u rangu proseka, koliko se sećam.

 

 

 

@ Uške: Fala na kačenju Lunarkija, ubaciću ih u listu slušanja!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam zagolicam maštu, na pragu sam nabavke ultra raritetnog prog izdanja za kojim tragam poodavno....

 

Doduše, nisam pitao ovde, ali ajde sad, kad sam otvorio karte:

 

GONE - Weakness within living memory (1997)

 

Odavno čitam hvalospeve ovim švabama.... navode se debeli Tad Morose circa Sender of Thoughts uticaji, malo Thresholda malo Vanden PlasaTwilighta. E sad, reći ćete, to kažu za svaki drugi bend. No, ajd baš da vidimo, ovi su pooosebno isfaljeni - da proverimo.

 

Ukolio ja uprskam sa nabavkom, ajd pomagajte vi sa vašim kanalima i kanalićima, imam utisak da za ovo VREDI UBITI!  :rockdevil:

 

p.s. standardni searchovi za net download nisu pomogli, ako neko ume i zna bolje - give it a go, dudes! Jovan will repay the favour!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam zagolicam maštu, na pragu sam nabavke ultra raritetnog prog izdanja za kojim tragam poodavno....

 

Doduše, nisam pitao ovde, ali ajde sad, kad sam otvorio karte:

 

GONE - Weakness within living memory (1997)

 

Odavno čitam hvalospeve ovim švabama.... navode se debeli Tad Morose circa Sender of Thoughts uticaji, malo Thresholda malo Vanden PlasaTwilighta. E sad, reći ćete, to kažu za svaki drugi bend. No, ajd baš da vidimo, ovi su pooosebno isfaljeni - da proverimo.

 

Ukolio ja uprskam sa nabavkom, ajd pomagajte vi sa vašim kanalima i kanalićima, imam utisak da za ovo VREDI UBITI!   :rockdevil:

 

p.s. standardni searchovi za net download nisu pomogli, ako neko ume i zna bolje - give it a go, dudes! Jovan will repay the favour!

 

AH! ČEKANJE SE ISPLATILO!  GONE JE DOLIJAO!

 

 

Ova moja potraga me podsetila na neka davna vremena kada se za pojedinim ostvarenjima tragalo i tragalo, čekalo i čekalo.... 

 

da ne tupim, mp3 koji sam, hm, nafatao, jest klasičan 128kbita, solidan doduše, ali to je najmanje bitno.

 

 

Prvi utisak - dosta je sporije nego što sam očekivao, gotovo na granici dooma. Ali su mi razgalili dušu par mudro realizovanih Sender of Thoughts / Paradigma delova (Tad Morose fore, naravno) sa masnim sporim i ubitačnim rifovima namazanim prekrasnim klavijaturama. Melodija ima, melanholične su poprilično, ali na proggerski a ne doomerski način, što me veseli (mene klasičan doom smara).

 

Ovo će se tek slušati i kritički razmatrati, dakako.

 

U toku dana postaviću link za široke narodne mase - stay tuned, prog lovers! This is a MUST HAVE, says I!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, eto, stigoh nekako na red da i ja kažem koju o jednom od najnedostupnijih a hvaljenih prog izdanja 90ih (i uopšte). Mislim, polomiše se ljudi ovde da ga čuju i prokomentarišu  :spava:

 

 

 

Dakleme, preslušah GONE album nekoliko puta. Ipak je to jedan od onih albuma koji vremenom raste u vama, tako da je moje viđenje možda malo i preuranjeno.

 

Nebitno, obrazložiću moju ocenu: VRLO DOBAR, 4. Kao što rekoh, najpribližnija referenca, Tad Moroseov Sender of Thoughts / Paradigma EP ostvarenja. Gone je upravo takav Tad Morose ubačen u prvu brzinu i redukovan u sporu. Ima podosta one mračne, melanholične a opet melodične TM atmosfere, a i čvrstih, sporih rifova. Doduše, iako uglavnom teški i spori,TM su za GONE formula 1. Gone upravo hvataju na atmosferu, akustiku, sporadične mračne rifove koji, poput nekih doomolikih benodva u slušaocu pobuđuju raznolika osećanja otuđenosti, izgubljenosti, melanholije, sećanja na bolje i lepše dane, a sada je mrak, tmina, sve otišlo do k**ca. 

 

Nema kurčenja tehnikom i muzičkim egzebicijama tipa vozi miško.

 

Naravno, ima tu još nekih uticaja. Mene su akustični delovi i ritam sekcija podsetili na nenadmašni album, takođe švaba, MOMENTS benda SOUL CAGES (bilo je hvalospeva ovde na temi), koji su dosta živahniji i poletniji od GONEa, iako dele isti emotivni svetonazor koliko primetih.

 

Uglavnom, ovo je jedan od najsporijih albuma u progressive metalu koji podseća na doom a da nije doom. 

 

Kvalitetnih pesama ima, nisu šablonske, nikako, a na vašu percepciju albuma ponajviše će uticati vaš muzički ukus. Nekome će ovo biti smaranje, nekom možda genijalno, a neko će biti ravnodušan. I to je razumljivo.

 

Moglo je ovo bolje da je album maalo duži (svega 40akmin) i da je album maalkice dinamičniji i možda RAZNOVRSNIJI (za raznovrsnost podsetiti se pomeutog Soul Cages albuma).

 

Originalno, bez sumnje, za to vreme kada je album rođen. Mada, moglo je znatno bolje. Jedan od najboljih albuma 90ih u progu, opšte uzev...

 

 

 

p.s. izgleda da je ipak jedna od pesama "osakaćena" za skoro minut, fali kraj čini mi se, ne znam koja beše, 4. ili 5.numera... JBG, taka verzija je "procurela".

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok Ajlina ne presluša one švapske lunatike (GONE), evo ja da se isprsim sa još jednim vrednim pomena bednom o kome nismo pisali.

 

Oni koji ordiniraju na ovoj temi se sećaju spomena benda Charisma. E, ovoga puta se radi o bendu maltene istog naziva: CARISMA.

 

CARISMA bez H su danci i glazbeno se najviše oseća melodični Queensryche uticaj. Ja sam uspeo da nabavim samo jedno njihovo izdanje, izgleda da je ono i ponajbolje, a vika se 1825izdat je 1996.,  i radi se o konceptualnom albumu nalik na, recimo Operation Mindcrime ili The Edge by Eternity X, s tim što za pozadinsku priču ovde imamo nekakav istorijski događaj ne znam bš odakle, nekakva ubistva, otmice, preljube, itd. Enivej, muzički je bend u granicama nekog melodičnog prog metala, i uglavnom se ne oseća blatantno kopiranje QR fora, kao što je to slučaj sa nekim bendovima (Lethal, Dreamlore, etc), već se meni čini da bend koliko-toliko uspeva da liči na SEBE, što je, morate priznati, ne tako mala stvar. Drugim rečima, postojeće matrice melodičnog prog metala nisu prenešene po principy choose-copy-paste na njihove tekstove tako da izgledaju kao just another QR-DT-whatever clone. Normalno, ne očekujte ne znam kakvu originalnost. Jednostavno radi se o bendu koji je napravio vrlo dobar melodic prog album, i, kao što to biva sa prokletim 90im, nestao bez traga.

 

Ukoliko vas sve ovo navede na tanak led da se posvetite Carismi bez H, okomite se na link: 

 

http://ifolder.ru/15112863

 

 

 

...i uživajte, prva stvar mi je genijalna! Jednostavna, a razbija! Eh, te 90te....  :meshuggah:

 

 

 

p.s. Nema ga niđe prvenac, In a Moondland iz 1992., ubio bih (nekog) za taj albumčič!  :pivopije:, pa ako neko zna kako-gde, neka podeli....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok Ajlina ne presluša one švapske lunatike (GONE), evo ja da se isprsim sa još jednim vrednim pomena bednom o kome nismo pisali.

 

Oni koji ordiniraju na ovoj temi se sećaju spomena benda Charisma. E, ovoga puta se radi o bendu maltene istog naziva: CARISMA.

 

CARISMA bez H su danci i glazbeno se najviše oseća melodični Queensryche uticaj. Ja sam uspeo da nabavim samo jedno njihovo izdanje, izgleda da je ono i ponajbolje, a vika se 1825izdat je 1996.,  i radi se o konceptualnom albumu nalik na, recimo Operation Mindcrime ili The Edge by Eternity X, s tim što za pozadinsku priču ovde imamo nekakav istorijski događaj ne znam bš odakle, nekakva ubistva, otmice, preljube, itd. Enivej, muzički je bend u granicama nekog melodičnog prog metala, i uglavnom se ne oseća blatantno kopiranje QR fora, kao što je to slučaj sa nekim bendovima (Lethal, Dreamlore, etc), već se meni čini da bend koliko-toliko uspeva da liči na SEBE, što je, morate priznati, ne tako mala stvar. Drugim rečima, postojeće matrice melodičnog prog metala nisu prenešene po principy choose-copy-paste na njihove tekstove tako da izgledaju kao just another QR-DT-whatever clone. Normalno, ne očekujte ne znam kakvu originalnost. Jednostavno radi se o bendu koji je napravio vrlo dobar melodic prog album, i, kao što to biva sa prokletim 90im, nestao bez traga.

 

Ukoliko vas sve ovo navede na tanak led da se posvetite Carismi bez H, okomite se na link: 

 

http://ifolder.ru/15112863

 

...i uživajte, prva stvar mi je genijalna! Jednostavna, a razbija! Eh, te 90te....   :meshuggah:

p.s. Nema ga niđe prvenac, In a Moondland iz 1992., ubio bih (nekog) za taj albumčič!   :pivopije:, pa ako neko zna kako-gde, neka podeli....

 

 

 

 

JBT, OVA KARIZMA JE NEOPEVANO DOBRA (preslušah je nanovo, uhh..., sjajno izdanje za svoje godine!!!!)

 

 

VRRRRLOO DOBRA! 

 

Mada, jeste deebeeo QR uticaj, ali im je svaka nota na mestu! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

crko je taj link, sad sam nasao carismu negdje pa cu da kacim kad se skine

 

gone je dobar ko dobar dan, znaci strasan album - ne mogu da prestanem da slusam, ima te manje nedostatke koje si ti nabrojao, ali ovaj zvuk mi bas najvise prija (cak je i pjevac izvanredan, ima neke nwobhm primjese)

 

btw. da prokomentarisem onaj lunarchy - ima par super pjesama i par ocajnih, ali nije onako los album kako mi se u prvi mah ucinilo, samo se doima dosta nedovrsenim. definitivno vrijedi preslusati zbog tih boljih numera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, Mr. SadEars, koji sam ja slepac, pa taj Lunarchy sam ja imao na hdd-u skinutog, a onomad tražio od tebe! Slušao ga a zaboravio! Treba se i njemu vratiti, ali, kad?

 

Dabome, GONE zvuk je za svaki respect. Drago mi je da si uživao u muzici nestalih vremena.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes riddles veci kult, ali je scoring boli album. zreliji, i pevanje se dosta popravilo za samo godinu dana.

 

 

 

Moram da se ne složim, nakon ponovnog preslušavanja Riddles i Scoring. Razlika između ta dva albuma je, barem meni, više nego evidentna, i to u korist Zagonetki. Jedna kompaktna celina, od početka do kraja, bez slabe pesme. Numere su izuzetno raznovrsne, što muzički što tekstualno. Čini mi se da na Scoringu bend maalkice gubi fokus, odnosno i tu pravi dobar album koji je samo vrlo dobar ali ne i odličan, poput Riddlesa. Takođe čini se da Scoring ima previše numera, gde upravo gube kompaktnost prethodnog albuma. Pevanje možda jest bolje, ali je muzikopisanje po mom skromnom nalazu i percepciji na strani ultra genijalnog RIDDLES, QUESTIONS, POETRY AND OUTRAGE (Zaslužili su da napišem naziv celog albuma).

 

 

Doduše, normalno je i da se ne složimo ovde. U tome je i draž ove muzike, verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...