Jump to content

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

upravo spartanska kritika Atina je bila protiv atinske pederastija, stoga griješiš

 

Marija Magdalena je dovoljan dokaz da se heterama ne smatraju žene niskog morala.

 

Egipatski sistem je inspirisao Platona, a ovaj opet sve hrišćanske crkve i njihova ustrojstva.

A to da je narod čuvar vjere je priča za malu djecu... čemu onda patrijarh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

spartanska kritika atine je bila protiv njihove demokratije, tj. uredjenja drzhave, koji je ukljuchivao izbore.

 

onda i Savle mozhe da bude dovoljan dokaz da se progonitelji hrishcjana od strane hrishcjana ne smatraju loshim ljudima. zakljuchci su ti malo glupi.

 

shta je to platon napravio inspirisan egiptom, pa to preuzela Hrishcjanska Crkva? reci konkretno. ako uopshte znash shta prichash, i ne pishesh bezveze, chisto da bi israo neshto.

 

A to da je narod čuvar vjere je priča za malu djecu...

briljantnom argumentacijom si pobio moju rechenicu, i doshao do tako ochiglednog zakljuchka da ona nije tachna, da mozhesh sada samozadovoljno da se smeshkash i nipodashtavash je nazivajucji je prichom za malu decu. ili ne.

Patrijarsi su mnogo puta bili jeretici. to se desilo vrlo skoro, kada je narod upao u patrijarshijske prostorije, pa je patrijarh koji je promenio kalendar jedva izvukao zhivu glavu. nije josh proglashen za jeretika, al ja se nadam da hocje. ako ne bude, samo znachi da je apostasija doshla, pa cje uskoro i Drugi Dolazak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa koje vrijednosti imaju zivotinje? ali nemojte da mi mijesate instinkt sa vrijednostima

 

zivotinje imaju vrednosti kao i ljudi.a koren nasih vrednosti je upravu u instinktima.e sada danas ljudi ne razmeju sta znaci instinkt.instinkt je prirodni nagon za prezivljavanjem na najbolji nacin.sada zavisi od vrste do vrste zivotinja.mnoge zivotinje imaju recimo instinkt da biraju partnera za reprodukciju na osnovu kvaliteta i da imaju odnose samo sa njim.ali taj instinkt su danas ljudi zaboravili zbog liberalizma koji kaze da svi moramo se jebati svako sa svakim

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema tu hrishcjanstva odavno.

 

sama amerika je hriscanska tvorevina sve u vezi amerike je hriscansko

 

 

uopshte ne. europska civilizacija je postala dekadentna kada je odbacila Hrishcjanski moral.

 

cekaj onda kako to da najdekadentije dobe u istoriji rima je bio sam kraj kada su totalno prihvatili hriscanstvo??

 

Crkva nikada nije kontrolisala mase. Crkva i da hocje, nemozhe da kontrolishe mase. pre novog veka, Crkva nikada nije bila sherijatska drzhava, u novom veku, Crkva nikada nije imala kontrolu nad mas medijima. s obzirom na to veza svakog choveka sa Crkvom se uvek zasnivala na slobodnom izboru.

crkva je oduvek kontorolisala mase u svom smeru.naveo bi i skorije primere uticaja crkve na masu ali ja stvarno mrzim b 92,natasu kandic,ldp i ostale tako da necu da koristim njihove argumente=

 

religija nemozhe da bude opijum za mase, makar nije mogla da bude pre nastanka raznih komercijalnih sekti i denominacija i nastanka Mc"Hrishcjanstva".

 

mase opijene obecanjem raja ne vide da ovde na zemlji ih iskoriscava sistem

 

zhivotnje imaju nagone. nije razlika u razvijenosti nagona. ljudi imaju nagone i razum.

i zivotinje imaju razum

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koren nasih vrednosti je upravu u instinktima.

sve vrednosti bilo koje civilizacije se temelje na religijama.

 

sama amerika je hriscanska tvorevina sve u vezi amerike je hriscansko

ti onda dechko neznash shta je Hrishcjanstvo. inache, svi "faunding faterz"i amerike su bili deisti, ne Hrishcjani.

 

cekaj onda kako to da najdekadentije dobe u istoriji rima je bio sam kraj kada su totalno prihvatili hriscanstvo??

odakle ti to? :blink:

 

naveo bi i skorije primere uticaja crkve na masu

nemozhesh jer njih nema. shta, organizovanje koncerta vlade georgijeva u eparhiji shumadijskoj od strane onog debilnog sveshtenika? eto to je bilo skoro. samo neznam koja je to "iskontrolisalo" da pridje Crkvi, al ajde...

 

mase opijene obecanjem raja

ja sam u svom zhivotu upoznao osoba koje su, kao i ja, "opijene" obecjanjem raja, toliko da mogu na prste jedne ruke da ih nabrojim.

 

i zivotinje imaju razum

nemaju.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Rogozub

 

spartanska kritika atine je bila protiv njihove demokratije, tj. uredjenja drzhave, koji je ukljuchivao izbore.

 

Ja rekoh, moraćeš dokaze da ispostaviš, i pri tome mislim na literaturu. U kojoj knjizi koga pisca si ikad pročitao da su Spartanci bili pederi? Našao si mene da mažeš, izvoli dokaži, pa ću ja lako da prihvatim da nisam u pravu, ali ove polovne priče nekom drugom pričaj.

 

onda i Savle mozhe da bude dovoljan dokaz da se progonitelji hrishcjana od strane hrishcjana ne smatraju loshim ljudima. zakljuchci su ti malo glupi.

 

Ne, zaključci su da nemaš prava da sudiš spartanskim heterama. Zaključak je tvoje deblo u oku, ili kako Platon reče ''sujeta ti ispada kroz rupe na haljini''. Nemaš prava da bacaš kamenje na hetere i istovremeno se nazivaš hrišćaninom. To je poenta koju ne možeš izbjeći.

 

shta je to platon napravio inspirisan egiptom, pa to preuzela Hrishcjanska Crkva? reci konkretno. ako uopshte znash shta prichash, i ne pishesh bezveze, chisto da bi israo neshto.

 

Platon - ''Država'' . Na čitanje.

 

briljantnom argumentacijom si pobio moju rechenicu, i doshao do tako ochiglednog zakljuchka da ona nije tachna, da mozhesh sada samozadovoljno da se smeshkash i nipodashtavash je nazivajucji je prichom za malu decu. ili ne.

Patrijarsi su mnogo puta bili jeretici. to se desilo vrlo skoro, kada je narod upao u patrijarshijske prostorije, pa je patrijarh koji je promenio kalendar jedva izvukao zhivu glavu. nije josh proglashen za jeretika, al ja se nadam da hocje. ako ne bude, samo znachi da je apostasija doshla, pa cje uskoro i Drugi Dolazak.

 

odlično... a sad ponovo postavljam isto pitanje: Čemu patrijarh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
zivotinje imaju vrednosti kao i ljudi.a koren nasih vrednosti je upravu u instinktima.e sada danas ljudi ne razmeju sta znaci instinkt.instinkt je prirodni nagon za prezivljavanjem na najbolji nacin.sada zavisi od vrste do vrste zivotinja.mnoge zivotinje imaju recimo instinkt da biraju partnera za reprodukciju na osnovu kvaliteta i da imaju odnose samo sa njim.ali taj instinkt su danas ljudi zaboravili zbog liberalizma koji kaze da svi moramo se jebati svako sa svakim

 

 

brate, ti si nabacao prosto par različitih filozofija vrijednosti i raznih pretpostavki o životinjskoj svijesti. Uopšte nemaš neku kičmu, neki stub razuma na koji bi se oslonio, ovo ti govorim za tvoje dobro, jer moraćeš prije ili kasnije da naučiš da razmišljaš.

 

Dakle, korijen naših vrijednosti je u instinktima? A zar nije korijen naših vrijednosti u NEDOSTATKU INSTINKTA?

 

Mi smo VRIJEDNOSTIMA morali da nadoknadimo INSTINKTE KOJE NEMAMO.

 

Životinje nisu imale potrebe da išta nadoknađuju, stoga nisu ni stvorile vrijednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti onda dechko neznash shta je Hrishcjanstvo. inache, svi "faunding faterz"i amerike su bili deisti, ne Hrishcjani.

 

sekularni deizam je zasnovan na hriscanstvu,cak je tomas jeferson napisao svoju verziju biblije u kojoj je izbaceno sve sto je religiozno i ostavljene su samo moralne vrednosti

 

odakle ti to? :blink:

 

pa zasto je onda rim pao ako nije zbog dekadencije??

 

nemozhesh jer njih nema. shta, organizovanje koncerta vlade georgijeva u eparhiji shumadijskoj od strane onog debilnog sveshtenika? eto to je bilo skoro. samo neznam koja je to "iskontrolisalo" da pridje Crkvi, al ajde...

 

ma nisam mislio na to vec na one debilne price koje siri b 92 o ulozi spc u ratovima 90tih,ali kao sto sam rekao ja ne koristim to kao arugemenat i mrzim sve koji pricaju tako

 

ja sam u svom zhivotu upoznao osoba koje su, kao i ja, "opijene" obecjanjem raja, toliko da mogu na prste jedne ruke da ih nabrojim.

 

vecina veruje u raj u dubini dushe

 

 

Životinje nisu imale potrebe da išta nadoknađuju

 

to sto zivotinje nisu imale potrebu da nesto preterano nadoknadjuju pri pravljenu svoga sistema vrednosti vec su mogle da se oslone na instikt govori o tome kako su zivotinje u nekim stvarima superiorne od ljudskih zivotinja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

aman bre čovječe, aman!

 

vrijednost je reći da je nešto dobro a nešto zlo, šta to životinje kažu da je dobro a šta zlo? postoji li uopšte poimanje dobra i zla kod životinja?

 

Daj bre, mućni glavom malo. Životinje mogu biti superiorne, a nihilizam tvrdi da su superiorne upravo zato što NEMAJU VRIJEDNOSTI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rekoh, moraćeš dokaze da ispostaviš,

moja rech je jachi dokaz od literature.

 

Ne, zaključci su da nemaš prava da sudiš spartanskim heterama.

hetere su kurve pa su kurve. nema pravo da baca kamen onaj ko nije izvadio deblo. Bozhijom miloshcju ja sam izvadio debla- tj. ne chinim smrtne grehe.

 

Platon - ''Država'' . Na čitanje.

ti si malo glup, jel? platon koji je bio za 3 stalezha- i ne za poseban sveshtenichki, i koji je bio za neku vrstu komunizma- tj odbacivanje porodice, i njega je Hrishcjanstvo kopiralo? shta si ti chitao majke ti.

 

Čemu patrijarh?

zbog zato.

 

sekularni deizam je zasnovan na hriscanstvu

a sladoled od chokolade je zasnovan na govnetu?

 

pa zasto je onda rim pao ako nije zbog dekadencije??

zbog zato.

 

vecina veruje u raj u dubini dushe

a to ima uticaj na njihov zhivot kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aman bre čovječe, aman!

 

vrijednost je reći da je nešto dobro a nešto zlo,

 

dobro i zlo je stvar morala,ne sadrze sve vrednosti predstavu o dobru i zlu

 

 

moja rech je jachi dokaz od literature.

bravo ti si drugi dolazak isusov i tvoja rec je najbitnija

 

hetere su kurve pa su kurve.

 

da kuve su kurve ali hriscanstvo nam zabranjuje da macom resimo problem kurvi i na taj nacin dozvoljava dekadenciji da postoji

 

a to ima uticaj na njihov zhivot kako?

 

pa ima zato sto onda dozvoljavju da se nad njima vlada,onda svi daju lepo pare u humanitarne svrhe da bi neka africka plemena koja su se prenamnozila mogla da prezive.u osnovi mase opijene obecanjem raha ne vide kakav pakao je napravljen od ove zemlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

i na taj nacin dozvoljava dekadenciji da postoji

gde ima Hrishcjanstva nema dekadencije.

 

nda svi daju lepo pare u humanitarne svrhe da bi neka africka plemena koja su se prenamnozila mogla da prezive.

kakve ovo ima veze sa bilo chim?! :blink: ajde prestani da lupetash molim te.

 

u osnovi mase opijene obecanjem raha ne vide kakav pakao je napravljen od ove zemlje

ja i josh pet ljudi koje sam upoznao, koji smo "opijeni" rajem, ne zanima materija i ovaj svet. 99,9999% ljudi u ovoj drzhavi i u zapadnjachkoj civilizaciji uopshte su materijalisti.

ako je neko opijen rajem, onda cje se on truditi da taj raj zadobije. ako se trudi da ga zadobije, onda cje da pomazhe blizhnjima. onda necje mocji da pravi pakao od zemlje, chak nasuprot. evo na primer sveta gora, gde je u odredjenim periodima bilo i do 10 000 monaha. il ajde to su monasi, evo josh primera su puritaska drushtva kromvela, ili masachusetsa ili plimuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta to životinje kažu da je dobro a šta zlo? postoji li uopšte poimanje dobra i zla kod životinja?

 

Наравно да постоји поимање добра и зла код животиње.Животиња не бјежи и не режи на ружна човјека,нити може спознати спољни изглед, "Људи изгледају лепи само један другом.Лепоту човека ниједан други свет не опажа.Не само пас,и коњ,него и зверови,и то баш зверови опажају доброту човјека јаче него домаће животиње" -рече један мудри владика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
moja rech je jachi dokaz od literature.

 

ne kenjaj. Dakle nemaš dokaze.

 

 

hetere su kurve pa su kurve. nema pravo da baca kamen onaj ko nije izvadio deblo. Bozhijom miloshcju ja sam izvadio debla- tj. ne chinim smrtne grehe.

 

Isus nije bacio kamen.

http://en.wikipedia.org/wiki/Seven_deadly_....2C_superbia.29

 

ti si malo glup, jel? platon koji je bio za 3 stalezha- i ne za poseban sveshtenichki, i koji je bio za neku vrstu komunizma- tj odbacivanje porodice, i njega je Hrishcjanstvo kopiralo? shta si ti chitao majke ti.

 

to su obične sitnice. Sama ideja postojanja ljudi različitog kvaliteta, koje onda razvrstamo po staležima.... sveštenički ili filozofski ili vladarski stalež.... plus vojska i tzv hranioci. Kostur je isti, kad su odbacili ideju zajedničkih žena...poenta - hvataš se za slamku. Osim toga, ''Država'' kao spis nije bila dostupna sve do 11. vijeka, samo Timaj, dakle po predanju su iskopirali Platona, ne od riječi do riječi, ali to jeste platonISTIČKO uređenje.

 

zbog zato.

 

zato zbog

 

---------------------

 

Teša Tešanović

dobro i zlo je stvar morala,ne sadrze sve vrednosti predstavu o dobru i zlu

 

Koja vrijednost nema? Mislim, sigurno ih ima, ali brate reci napokon poslije TRI POSTA JEDNU JEDINU VIJEDNOST I PREKINI DA ZAVLAČIŠ. Reci da ne znaš, ali batali SPAM.

 

----------------------

 

 

SixStepsOnTheMoon

 

Наравно да постоји поимање добра и зла код животиње.Животиња не бјежи и не режи на ружна човјека,нити може спознати спољни изглед, "Људи изгледају лепи само један другом.Лепоту човека ниједан други свет не опажа.Не само пас,и коњ,него и зверови,и то баш зверови опажају доброту човјека јаче него домаће животиње" -рече један мудри владика.

 

 

Sixsteps, ajde ne smaraj ozbiljno , jest da mi je bilo smiješno, ali ovo je rekla-kazala.

 

Šta kao ide šumom loša osoba i naiđe na vuka i onda vu pomisli ''ovo je loša osoba'' i napadne je i pojede :)

Da, a pretpostavljam da su onda sve ovce loše osobe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde ima Hrishcjanstva nema dekadencije.

 

kasni period rima je dokaz da hriscanstvo moze da ide zajedno sa dekadencijom

 

kakve ovo ima veze sa bilo chim?! :blink: ajde prestani da lupetash molim te.

 

ima veze zato sto upravo zbog te hriscanske zelje da se pomogne africi mi cemo svi pomreti

 

99,9999% ljudi u ovoj drzhavi i u zapadnjachkoj civilizaciji uopshte su materijalisti..

 

da jesu materijalisti i hriscani po vrednostima

 

 

Koja vrijednost nema? Mislim, sigurno ih ima, ali brate reci napokon poslije TRI POSTA JEDNU JEDINU VIJEDNOST I PREKINI DA ZAVLAČIŠ. Reci da ne znaš, ali batali SPAM.

.

ovako evo sada cu navesti vrednosti koje zivotinje imaju.primer toga su zivotinje koje zive u coporu i zajedno stite maldunce.sada ako je jedna jedinka u coporu sprema da svoj zivot radi odbrane mladunaca copora onda je zrtvovanje sebe za vishe cilj u ovom slucaju copor.

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kenjaj. Dakle nemaš dokaze.

pa ti kenjash. bash sad znam u kojoj knjizi sam to prochitao, i josh gde u toj knjizi pa da ti navedem. pogledaj na vikipediji.

 

Isus nije bacio kamen.

ali joj je rekao- idi i ne greshi vishe. dok trgovcima u hramu nije to rekao, vecj uzeo bich i isterao ih bijucji ih.

 

Sama ideja postojanja ljudi različitog kvaliteta, koje onda razvrstamo po staležima....

je postojala mnogo pre platona.

 

platonISTIČKO uređenje.

uopshte NIJE platonistichko uredjenje. ja se hvatam za slamku? pa to da li je na vlasti jedan chovek ili jedan stalezh, i to da li je porodica osnovna jedinica drushtva su osnovne stvari a ne slamke.

 

kada razni uchenjaci prichaju kako je nasledje pravoslavlja platonistichko, uglavnom to rade da bi uporedili sa papistichkim aristotelovskim nasledjem i njihovim sholasticizmom. a zvanichno uchenje papicja od 19og veka je tomizam, a akvinski je bio aristotelovac. dakle, sholasticizam pochiva na racionalizmu, jer je aristotel teoriju (theoria, conteplatio) smatrao razumskim procesom, dok ju platon smatrao religioznijim i mistichnijim. inache, drushtveno uredjenje u srednjovekovnim hrishcjanskim drushtvima ima malo veze sa platonom.

 

Šta kao ide šumom loša osoba i naiđe na vuka i onda vu pomisli ''ovo je loša osoba'' i napadne je i pojede

zanimljivo mi je bilo ono dete shto je odrastalo sa lavovima.... il oni budisti shto se brinu o tigrovima... nekako mislim da zapadnjachki konzumer ne bi proshao lepo u kontaktu sa njima...

 

kasni period rima je dokaz da hriscanstvo moze da ide zajedno sa dekadencijom

mozhe i govno sa sladoledom da bude u istom kornetu...

 

ima veze zato sto upravo zbog te hriscanske zelje da se pomogne africi mi cemo svi pomreti

ovo vecj nije ni smeshno... postaje tuzhno...

 

da jesu materijalisti i hriscani po vrednostima

ajde neki moderator neka mu prekrati muke i banuje ga sa ovog foruma.. dechku ochigledno mozak neshto neradi...

zbog hrishcjanske (?) zhelje da se pomogne africi svi cjemo pomreti ???

ljudi su u isto vreme materijalisti i hrishcjani po vrednostima ???

:no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja rech je jachi dokaz od literature.

 

ti si malo glup, jel? platon koji je bio za 3 stalezha- i ne za poseban sveshtenichki, i koji je bio za neku vrstu komunizma- tj odbacivanje porodice, i njega je Hrishcjanstvo kopiralo? shta si ti chitao majke ti.

1)Lepo rekao Josif,bice da si ti Isus,samo nas vuces za nos.

2)SVAKO ko je citao maaaaalenko vise od zvanicnih crkvenih knjiga,koje su ideoloski obojene samim tim subjektivne samim tim vrlo cesto NEISTINITE zna da se veliki broj dogmi zasniva na spisima Platona i Aristotela.

 

No dobro,kontam da ce uskoro hriscanstvo doziveti krah zbog dekadencije i valjda ce se tada vratiti izvornim vrednostima i entiteti poput Rogozuba nece postojati u istom.

 

I vid' molim te sto smo se raspisali o nihilizmu!!!!Ajd da POKUSAM da vratim stvari u tok http://en.wikipedia.org/wiki/Nihilism

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

crkvene knjige nisu ideoloshki obojene (sem ako je istina ideologija), i nikada nisu neistinite. crkva je vrlo svesna bila uvek slichnosti sa platonom, i napisah gde je slichnost. i kao shto rekoh- to je zbog ilustrovanja razlike papistichkog uchenja- tomizma, i temelja pravoslavne teologije- isihazma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj,pa sad ja shvatam sta je muka.Tebi treba neko da te vuce za nos i govori ti kako ce sve biti u pravu.Ti ne umes sam nijedan svoj stav da formiras,ti zaista verujes da je svaka rec koju su pisali zadrti popovi kroz istoriju ISTINA!Ajoooj,Stevo....sad mi zao sto sam te prozivao :( Tebi treba pomoc,ne ruganje :(

 

ELEM,nihilizam! :da:

Dakle,ja kao pomalo egzistencijal;ista nisam pristalica nihilizma,jer se vodim Sartrovom recenicom da je svako odgovoran za svoj zivot i smisao istog.U prevodu,covek je osudjen na slobodu izbora.S tim sto to meni nije osuda nego blagoslov :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog hrishcjanske (?) zhelje da se pomogne africi svi cjemo pomreti ???

 

previshe je ljudi na planeti i broj ljudi samo nastavlja da raste.sada citava divlja prostranstva se unistavaju da bi se stvorio prostor za obradive povrsine.i kada broj stanvnika u odredjenoj oblasti prevazidje kapacitete za stvaranje hrane onda se javlalja glad kao sada u africi.e sada u toj situaciji najracionalnije je da se nemeshamo tu i da ostavimo da se sam od sebe problem reshi.medjutim hriscani nesposobni da shvate kako priroda funkcionise uzimaju i shalju pomoc u izgladnela podrucija

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

previshe je ljudi na planeti i broj ljudi samo nastavlja da raste.sada citava divlja prostranstva se unistavaju da bi se stvorio prostor za obradive povrsine.i kada broj stanvnika u odredjenoj oblasti prevazidje kapacitete za stvaranje hrane onda se javlalja glad kao sada u africi.e sada u toj situaciji najracionalnije je da se nemeshamo tu i da ostavimo da se sam od sebe problem reshi.medjutim hriscani nesposobni da shvate kako priroda funkcionise uzimaju i shalju pomoc u izgladnela podrucija

 

savindan_afr03v1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...