Jump to content

Recommended Posts

Guest Bata Životinja
realne vrednosti ne postoje same po sebi,njih stvara ljudski um suocen sa problemima svoga postojanja.sada stvar koja realne vrednosti cini realnim jeste to da su one u skladu sa prirodom

 

ko stvara ''realne vrijednosti''? Čisti um?

 

 

ima veze sa paganstvom. sve je to isti duh.

 

nema

ne vrijeđaj paganizam.

 

"pa ne govori o stevi, brate"

 

adamu i stevi, ne tebi stevo :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isus nije osnovao nijednu crkvu.

Crkvom se naziva ispravno Hristovo uchenje. reche

 

to je sve radio bog iz starog zavet,isusov bog je malo drugaciji

jel ti chitash shta ja pishem? malo si prso s mozgom. postoji samo jedan Bog. koji je uvek isti.

Isus je napravio bich i oterao zelenashe, Isus nije zabranio ljudima da budu vojnici, to je iz Jevandjelja.

 

nema

ne vrijeđaj paganizam.

pobrojao sam gore zbog chega jeste isti duh.

 

Gospodo,tema je nihilizam,ne hriscanstvo vs. ateizam! Debili.

pogledajte ovu glupost

en.wikipedia.org/wiki/E-Prime

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

vlast vecjine, tolerisanje poroka, tolerisanje nemorala, tolerisanje pederastije- sve vrednosti paganske grchke, a nijedna nije Hrishcjanska.

 

ovo nisu vrijednosti paganizma, već dekadentne civilizacije, to je period kad se Grci okreću mračnijim bogovima, to nije paganizam

 

Sparta na primjer nema nijednu od navedenih osobina, a sve od navedenog su kritikovali Platon i Aristotel

 

dakle, nemoj da podmećeš

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko stvara ''realne vrijednosti''? Čisti um?

 

realne vrednosti se stvaraju vremenom u reakciji naseg uma sa prirodom i okruzenjem.vrednosti trebaju da budu takve da coveka nagovaraju da radi za interese visheg cilja od samoga sebe u ovom slucaju rasa,nacija,kultura i priroda.danashnje vrednosti u kojima zivimo su sebicne i hedonisticke i koncentrisu se samo na zadovoljstvo pojedinca.takve vrednosti ukombinovane sa pasivnoscu koje donosi hriscanstvo dovode do ove civilizacije u kojoj ne postoje realne vrednosti

 

Crkvom se naziva ispravno Hristovo uchenje. reche

 

isus nigde nije rekao da zeli da njegovo ucenje bude propagirano i nametano od strane crkve.ocigledno je da je neko radi potrebe kontrolisanja mase i licne dobiti iskoristio isusovo ucenje

 

jel ti chitash shta ja pishem? malo si prso s mozgom. postoji samo jedan Bog. koji je uvek isti.

Isus je napravio bich i oterao zelenashe, Isus nije zabranio ljudima da budu vojnici, to je iz Jevandjelja.

 

isus je stvarno oterao zelenase ali to vishe govori o borbi hriscantva protiv bogacenja i trgovackog duha judaizma.ocigledno je da kada se prouci stari i novi zavet da bog je drugacije predstavljen u judaismu i hriscanstvu.i ako je bog jedan za sve zasto su onda jevreji njegov izabrani narod u starom zavetu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ti mi i dalje ne govoriš ama baš ništa o tom umu.... tako da ću ja da završim priču.... ako u tom umu poslije sveopšteg brisanja nešto preostane, ako tvrdimo da je ljudski um nešto što je dio ljudske prirode i ne može da se izbriše, onda je to ESENCIJALIZAM, a ne nihilizam. To je vjera u apriornu dobrotu samog uma, to VEZE NEMA sa nihilizmom, to je hrišćanstvo i sve hristolike ideologije

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo nisu vrijednosti paganizma, već dekadentne civilizacije, to je period kad se Grci okreću mračnijim bogovima, to nije paganizam

svi bogovi paganizma su mrachni bogovi. paganska civilizacija jeste dekadentna civilizacija.

 

Sparta na primjer nema nijednu od navedenih osobina

od ovoga shto sam ja naveo u sparti nije bilo samo demokratija/ izbora.

 

isus nigde nije rekao da zeli da njegovo ucenje bude propagirano i nametano od strane crkve

i reche mu simon petar: ti si Hristos, Sin Boga zhivoga.

i odgovori mu Isus: ...na tom kamenu sazidacju Crkvu svoju.

 

ocigledno je da je neko radi potrebe kontrolisanja mase i licne dobiti iskoristio isusovo ucenje

masu kontrolishu oni koji od toga imaju koristi. Crkva od toga nema koristi. imali su npr rimokatolici, zato su to i radili, zato se i desio protestantizam.

 

i ako je bog jedan za sve zasto su onda jevreji njegov izabrani narod u starom zavetu??

kao shto chovek odrasta, tako i chovechanstvo odrasta. chovek kada se rodi, pije majchino mleko, a kasnije ne. isto tako je prvo sklopljen savez sa Nojem, pa onda sa Avramom, pa sa Mojsijem; jevreji su bili prvi narod koji je Bog uzeo da lechi od greha. kada je odluchio, Gospod je sishao na zemlju i dao uchunje svim narodima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti mi i dalje ne govoriš ama baš ništa o tom umu.... tako da ću ja da završim priču.... ako u tom umu poslije sveopšteg brisanja nešto preostane, ako tvrdimo da je ljudski um nešto što je dio ljudske prirode i ne može da se izbriše, onda je to ESENCIJALIZAM, a ne nihilizam. To je vjera u apriornu dobrotu samog uma, to VEZE NEMA sa nihilizmom, to je hrišćanstvo i sve hristolike ideologije

 

ne tvrdim da ce ista ostati u tom umu posle sveopsteg brisanja.sta vishe nece ostati nista tako da ce um biti primoran da gradi predstavu o svetu iz pocetka i tada ce um moci sam da stvori ponovo gospodarske paganske vrednosti koje su u skladu sa prirodom.

 

 

masu kontrolishu oni koji od toga imaju koristi. Crkva od toga nema koristi. imali su npr rimokatolici, zato su to i radili, zato se i desio protestantizam.

 

ovo je vec otislo u veliki oftopic o hriscanstvu.pa ovako totalno postujem tvoje opredeljenje i ako za njega mislim da je pogresno.a sto se tice toga da crkva nije imala koristi od kontrole mase,pa crkva je uvek to svesno ili nesvesno radila.religija je opijum za narod to je rekao jedan drugi jevrejin koji nije bio toliko inteligentan kao isus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ne tvrdim da ce ista ostati u tom umu posle sveopsteg brisanja.sta vishe nece ostati nista tako da ce um biti primoran da gradi predstavu o svetu iz pocetka i tada ce um moci sam da stvori ponovo gospodarske paganske vrednosti koje su u skladu sa prirodom.

 

 

UM je prvo što nije u skladu sa prirodom, ali ti to ne kapiraš, pa neću dalje da gubim vrijeme....

 

Životinje nemaju um. Samim tim što tvrdiš da ljudi imaju um i da trebaju da ga imaju, ti nisi nihilista.

 

 

 

 

 

Rogozube, lažeš za Spartu.

Ako je paganizam dekadentna civilizacija, zašto je onda hrišćanstvo potpuno preslikalo egipatski sistem i zašto svoju teologiju zasniva na Platonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

UM je prvo što nije u skladu sa prirodom, ali ti to ne kapiraš, pa neću dalje da gubim vrijeme....

 

Životinje nemaju um. Samim tim što tvrdiš da ljudi imaju um i da trebaju da ga imaju, ti nisi nihilista.

 

zivotinje imaju um samo je na mnogo nizem stepenu razvoja od ljudskog.nas um je deo prirode.a nihilisam moze da se tumaci na razne nacine a ja ovde ne govorim o pravom bukvalnom nihilizmu jer takav nemoze da donese nista sem recimo svodjenje coveka na cistu zelju za prezivljavanjem.ja govorim o nihilismu kao privremenom sredstvu koje nam pomaze da odbacimo hriscanski moral i da onda prihvatimo herojske ideale

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Um koji stvara vrijednosti nije prirodni um, to životinje nemaju. Životinje ne stvaraju vrijednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je hriscanstvo na redu

uopshte ne. europska civilizacija je postala dekadentna kada je odbacila Hrishcjanski moral.

 

a sto se tice toga da crkva nije imala koristi od kontrole mase,pa crkva je uvek to svesno ili nesvesno radila.

Crkva nikada nije kontrolisala mase. Crkva i da hocje, nemozhe da kontrolishe mase. pre novog veka, Crkva nikada nije bila sherijatska drzhava, u novom veku, Crkva nikada nije imala kontrolu nad mas medijima. s obzirom na to veza svakog choveka sa Crkvom se uvek zasnivala na slobodnom izboru.

 

religija je opijum za narod to je rekao jedan drugi jevrejin koji nije bio toliko inteligentan kao isus

religija nemozhe da bude opijum za mase, makar nije mogla da bude pre nastanka raznih komercijalnih sekti i denominacija i nastanka Mc"Hrishcjanstva".

 

zivotinje imaju um samo je na mnogo nizem stepenu razvoja od ljudskog.

zhivotnje imaju nagone. nije razlika u razvijenosti nagona. ljudi imaju nagone i razum.

 

Rogozube, lažeš za Spartu.

dozvoljena je bila pederastija, tj. koristila se za zblizhavanje medju vojnicima. postojale su i hetere. opijanje vinom kao i kockanje su smatrani normalnim.

 

Ako je paganizam dekadentna civilizacija, zašto je onda hrišćanstvo potpuno preslikalo egipatski sistem

na shta mislish pod egipatskim sistemom? egipatski sistem je npr preslikan, priblizhno, u engleskoj, i engleskoj crkvi.

 

i zašto svoju teologiju zasniva na Platonu?

zasniva na otkrivenju. na uchenju koje je ostavio Hristos. papicji zasnivaju svoju teologiju na platonu premo aristotela, vishe nego Crkva. u Hrishcjanstvu su npr, 4 kardinalne vrline donekle slichne platonovim, ali nemaju veze sa njegovim, dok papicji koriste identichke platonove.

 

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, najpametnije bi bilo da se iskombinuje hriscanstvo,republikanizam,kapitalizam,komunizam,ateizam i fasizam,a,kolko vidim,to ameri intenzivno rade, zato

i vladaju jos uvek. Ja mislim da od te (dekadentne,korumpirane,degenericke,morao sam :),uslovni refleks) civilizacije mozemo dosta da ucimo.

Ti ljudi su taoisticki idol u praksi :)

Maderfaking golem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nije bilo pederastije u Sparti, daj dokaz

oko hetera - šta je bila Marija Magdalena? Djevica?

 

sveštenička klasa - jedini nosioci mudrosti, faraon odgovoran pred bogom, staleži....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevolim zvanichnu istoriju, jer mislim da greshi u mnogo chemu, ali mozhesh gde god hocjesh da nadjesh o sparti i sodomiji medju vojnicima, koja je podsticana da bi vojnici osecjali vecju bliskost medju sobom, i bolje se pokazali u bitkama branecji se medjusobno.

shta je bila, bila je. onda je postala svetica.

sveshtenichki stalesh nije jedini nosilac mudrosti, chak u kanonima Vaseljenskih sabora pishe da je chivar vere narod. paralela odnosa vere i drzhave i vladara i vere u egiptu se mozhe napraviti jedino sa engleskom, samo shto ni tu nije ta paralela najpreciznija, zato shto ovi imaju kraljicu. stalezhi nisu nastali u egiptu, pa nevidim kako bi mogli biti preslikani odatle.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...