Jump to content

Starogradske pesme


Recommended Posts

Evo konacno i teme o starogradskoj muzici.Starogradska muzika razvija se u gradskim centrima(novi sad,sombor,beograd,vranje...) i za temu ima gradske teme.Jer slusa iko ovde starogradsku muziku??i ako slusate koji vam je omiljeni izvodjac starogradske muzike??i koje pesme volite najvishe??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene starogradske pesme užasno smaraju. Kao neka muzika za penzionere kojima su ostala samo sećanja na dane kada su mogli da...žive.

 

aha i mene ume starogradska muzika uzasno da smara.ali neznam kada me uvhati tuga volim da cujem starogradske pesme

Share this post


Link to post
Share on other sites

starogradska muzika je majka!rakijica,spricer,girice,mozes da se cujes i da pricas sa ljudima oko sebe a u pozadini "kada paadne prvi sneg,kaaaada paaaadne...." ili "fijaker stari ulicama luta ..." ili "7 tamburasa iz petrovaradina...." ili "lovio sam sarane ,ispracao brodove..." ili "Bolan Maro ja zbog tebe pijem ..." itd itsl. Volim stari tip kafane u svakom slucaju ,a jedina dovoljno pristojna muzika uz to jeste starogradska ,ne znam od cega mi se vise povraca ,od narodnjaka ili kad u kafani cujem elektroniku ...

 

Mene starogradske pesme užasno smaraju. Kao neka muzika za penzionere kojima su ostala samo sećanja na dane kada su mogli da...žive.

 

 

to sto tebe smara ne znaci da nije troo :)) cist thrash :rockdevil:

Edited by East

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pa melodije starogradskih pesama su jako dobre za tugu a to da su zastarele pa jesu istina je ali ja ih volim zato sto takve.mada lepo bilo da neko napravi iz tripa modernizovanu starogradsku muziku ono malo roka malo elektronike

 

Prica se da ce Immortal biti prvi.... ;)

 

Inace, nista ne fali starogradskoj muzici, to je nasa autenticna, ne-modifikovana muzika, i narodnjaci bi trebali da se na njih ugledaju i zajebu turski melos.. :rockdevil:

Zar nije bilo nekada davno na drugim kanalu emisija sa kao slagerima i fazoni sa raznim pevacima u nekim ukrasenim palatama/stanovima/kucama? Ljudi poput Xtra Nene, Merime 'Faust' Njegomir, Ane 'Dark Sorcerer' Bekute, Miroslava 'Impalera' Ilica i sl.? Zna li ko, zna li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...