Jump to content

Dachau


Apeiron

Recommended Posts

OK, cinjenica je da Banjaluka ne moze da se pohvali sa bog zna kakvom metal prosloscu... Tu i tamo bilo je bendova nekada, ali nisu ostavili nista vredno pomena iza sebe, ili zato sto su se brzo raspadali, ili zato sto nisu ozbiljno shvatali rad, i samim tim albume nisu snimali...

 

MEDJUTIM...

 

Bio je tu jedan bend, a o kome je rec na ovoj temi: DACHAU.

 

Egzistirali su tamo negde krajem 80-ih / pocetkom 90-ih, nemam bas precizne podatke... Sve sto se zna o istoriji benda, na drugom forumu napisao je nekadasnji basista grupe (post je svez):

 

"To je snimljeno na cetverokanalnom tascamu u studiju Plazma kod prof. Bore Drazica i to na nacin ritam sekcija odjednom, bubanj dva kanala, bas i ritam gitare, pa onda te cetiri trake pretvorish u dve stereo i nasnimavash vokal i solo gitare, sto bi se modernim zargonom reklo-dva virtuelna. Vishe se nije smjelo nasnimavati jer je kvalitet rapidno opadao. Ja sam bio producent i tada bolje nisam znao (sad znam josh manje). Sve u svemu, taman kada smo planirali otici nakon pobjede na gitarijadi u Hall-u, kenuo rat i bend se raspao. Deni u rezervu, Corda u rez., a pjevac je bio Skoko Samir. On je otisao u Dansku. Samo ti mogu reci da je to sto cujes na snimku uzivo zvucalo jos bolje jer smo vjezbali skoro svaki dan. Elem, rat nas razbacao po raznim pravcima od etna, folka do poproka...".... "To su dva dema, zaboravih napomenuti da su oba snimljena za dva sata i dva sata mixa"

 

Ono sto je nepobitna cinjenica je da su u postavi benda bili vrhunski muzicari, i da Zoka (basista, verovatno najbolji kojeg je exYU metal scena mogla imati) i Corda (gitara) zaista "ubise" svoje instrumente.

 

Da ne duzim vise, snimak je bitan, pa cete sami proceniti. Bosko, ocekujem komentare (ako vec nisi nabavio ranije album kakvim UG/fanzinaskim kanalima :meshuggah:).

 

Zakljucicu samo da je ovo predobro i u danasnjim uslovima, a kamoli tada, i steta sto nisu uradili nesto vise...

 

 

http://www.sendspace.com/file/0iv3ia

 

Tracklist:

1. P.O.M.

2. Greed

3. Soon I'll Be Dead

4. Mad Fucker

5. Alcoholic Devil

6. Helpless

7. Stormbringer (Deep Purple cover)

8. Dachau

 

Pa dajte koji komentar thrash metalna braco :pivopije:

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne duzim vise, snimak je bitan, pa cete sami proceniti. Bosko, ocekujem komentare (ako vec nisi nabavio ranije album kakvim UG/fanzinaskim kanalima :meshuggah:).

Ти канали у твом граду слабо функционишу, тако да нисам ни чуо за бенд, али ћу га дефинитивно преслушати. Интересује ме све што има везе са екс-ЈУ сценом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rat drugovi, RAT!!!!!!!!!!!

 

kakav heler crni, posle ovog dana nema vise helera, samo DACHAU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

trenutno nagovaramo matorce da se okupe nakon 18 godina i da udare opet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

RAT

 

sutra odoh da se nadjem sa basistom da mi da cover i neke njihofe fotografije lol

 

RAT

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Error

 

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

 

This limit is reached.

 

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

 

 

 

ajde zivota ti napravi acc i podeli to lepo i sa ostatkom

Share this post


Link to post
Share on other sites

"To je snimljeno na cetverokanalnom tascamu u studiju Plazma kod prof. Bore Drazica i to na nacin ritam sekcija odjednom, bubanj dva kanala, bas i ritam gitare, pa onda te cetiri trake pretvorish u dve stereo i nasnimavash vokal i solo gitare, sto bi se modernim zargonom reklo-dva virtuelna. Vishe se nije smjelo nasnimavati jer je kvalitet rapidno opadao. Ja sam bio producent i tada bolje nisam znao (sad znam josh manje). Sve u svemu, taman kada smo planirali otici nakon pobjede na gitarijadi u Hall-u, kenuo rat i bend se raspao. Deni u rezervu, Corda u rez., a pjevac je bio Skoko Samir. On je otisao u Dansku. Samo ti mogu reci da je to sto cujes na snimku uzivo zvucalo jos bolje jer smo vjezbali skoro svaki dan. Elem, rat nas razbacao po raznim pravcima od etna, folka do poproka...".... "To su dva dema, zaboravih napomenuti da su oba snimljena za dva sata i dva sata mixa"

 

koji kult, jbt...

 

vazno je da su se otisli u folk vode...

Edited by Grob Bez Dna

Share this post


Link to post
Share on other sites

"To je snimljeno na cetverokanalnom tascamu u studiju Plazma kod prof. Bore Drazica i to na nacin ritam sekcija odjednom, bubanj dva kanala, bas i ritam gitare, pa onda te cetiri trake pretvorish u dve stereo i nasnimavash vokal i solo gitare, sto bi se modernim zargonom reklo-dva virtuelna. Vishe se nije smjelo nasnimavati jer je kvalitet rapidno opadao. Ja sam bio producent i tada bolje nisam znao (sad znam josh manje). Sve u svemu, taman kada smo planirali otici nakon pobjede na gitarijadi u Hall-u, kenuo rat i bend se raspao. Deni u rezervu, Corda u rez., a pjevac je bio Skoko Samir. On je otisao u Dansku. Samo ti mogu reci da je to sto cujes na snimku uzivo zvucalo jos bolje jer smo vjezbali skoro svaki dan. Elem, rat nas razbacao po raznim pravcima od etna, folka do poproka...".... "To su dva dema, zaboravih napomenuti da su oba snimljena za dva sata i dva sata mixa"

 

koji kult, jbt...

 

vazno je da su se otisli u folk vode...

 

th_HELLER-front-1.jpg

 

 

 

 

mali

evo ti slika i ne kenjaj vise

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...