Jump to content

Srpski film (2009)


Toksa

Recommended Posts

ako je prihvatanje nečega ovakvog napredak onda ok...

 

Sta ja znam, ja cu uvek da cenim trud ljudi koji se potrude nesto da naprave, bez obzira koliko kvalitetno to ispadne.

U Novom Sadu je za vreme projekcije izaslo samo 2 osobe i veruj mi, zaista sam ponosan na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada mi nece biti jasan - idem na projekciju da izvizdim film - nacin razmisljanja.

To je festival, ne prikazuje se samo taj jedan film - ne ide se da se vidi taj jedan film. Dakle, većina nije došla da vidi TAJ film. Niko nije došao da ga izviždi, a ne vidim ništa loše u pokazivanju mišljenja o "remek-delu", pogotovo kada su tvorci tu da čuju reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to i dalje lici na ono kada se par elektro-fensi riba "slucajno" nadje na Satyricon koncertu na Exitu uz urokljive poglede i podsmehe.

I nadam se da kontas da su tvorci filma od obicnog, konzervativnog sveta i ocekivali, a mozda i prizeljkivali, takvu reakciju.

Edited by 23/16
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudne su te Nišlije. Nije ni čudo što im je Zoran Živković bio gradonačelnik.

 

Reče Surduličanin koji je brže-bolje pobegao za BG gde, ni manje ni više, izigrava dvorsku ludu i koga niko u životu ne uzima za ozbiljno. Što se tiče Zorana, kakav god da je, bio je srpski premijer, tako da svoje nelogične projekcije možeš upotrebiti na čitavu državu i njeno stanovništvo. A propo filma imam samo dve reči: impotentni kurac.

No, kad već praviš analogiju na famozne Filmske susrete gde čak nije ni bilo cenzure: http://www.srbijanet.rs/kultura/film/61764-u-londonu-nece-biti-prikazan-srpski-film.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reče Surduličanin koji je brže-bolje pobegao za BG gde, ni manje ni više, izigrava dvorsku ludu i koga niko u životu ne uzima za ozbiljno. Što se tiče Zorana, kakav god da je, bio je srpski premijer, tako da svoje nelogične projekcije možeš upotrebiti na čitavu državu i njeno stanovništvo. A propo filma imam samo dve reči: impotentni kurac.

No, kad već praviš analogiju na famozne Filmske susrete gde čak nije ni bilo cenzure: http://www.srbijanet.rs/kultura/film/61764-u-londonu-nece-biti-prikazan-srpski-film.html

 

Surdulica je keva Nišu po mentalitetu ljudi. Posle Jagodine, trenutno najperspektivnija opština u užoj Srbiji. Ja nisam nigde pobegao, nego sam došao da se školujem i da radim, i postigao veliki uspeh u tome. Svako me uzima za ozbiljno, neki čak i preozbiljno. Nikad i nigde nisam izigravao dvorsku ludu. Zoran Živković je polupismeni uličar koji je bio premijer u najnedemokratskijem periodu (srećom kratkotrajnom) u dvadesetogodišnjoj istoriji parlamentarizma u Srbiji.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, SRPSKI FILM u srpski film donosi jednu novu paradigmu – nemimetički, visokostilizovani odnos prema realnosti. ovo je FILM koji se dešava u FILMSKOM svetu čiji je odnos prema realnosti metaforički, a to je direktno na liniji onoga što je kronenberg radio u 1970im i početkom 80ih, samo ovde sa još naglašenijim filmofilstvom tj. aluzijama na filmičnost svega (otud i taj naslov, i konstantne aluzije na FILM tokom celog... eh, filma).

 

Bitna stvar: ovakve gluposti i crtanje neukima samo autor može da smisli. Ovo nije Dejanovo maslo. Ovo je kolaboracija. 

Ako SF propada, propada ovde. Brane ga neuki, i nedorasli. Pa, dođavola, autor teksta je izbačen sa univerziteta zbog neispunjavanja obaveza prema mentoru. On jedino vidi Srpski film. Od drveća ne vidi šumu. Žao mi ga je, jer ga dobro znam. Imam potpisan primerak knjige koju je posvetio svom prijatelju, sada neprijatelju, kritičaru popboxa. Znam taj mentalitet. To nikada neće proći, ni uspeti, i drago mi je zbog toga. Jako drago.

Ne zbog sebe, već zbog opštijeg morala. Ovoj državi ne trebaju sada ovakvi šokovi. U tome se svi slažu. Srpski Film je nemoralan. To je glavna stvar.

Čekamo antitežu, jer ovo je stvorilo loš odjek u domaćoj, a dobar u stranoj javnosti. Tamo je kul to što je film ovde kontroverzan. Ovaj film ne treba napadati. Treba ga diskreditovati na svim nivoima. Ovo nama jednostavno ne treba.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitna stvar: ovakve gluposti i crtanje neukima samo autor može da smisli. Ovo nije Dejanovo maslo. Ovo je kolaboracija. 

Ako SF propada, propada ovde. Brane ga neuki, i nedorasli. Pa, dođavola, autor teksta je izbačen sa univerziteta zbog neispunjavanja obaveza prema mentoru. On jedino vidi Srpski film. Od drveća ne vidi šumu. Žao mi ga je, jer ga dobro znam. Imam potpisan primerak knjige koju je posvetio svom prijatelju, sada neprijatelju, kritičaru popboxa. Znam taj mentalitet. To nikada neće proći, ni uspeti, i drago mi je zbog toga. Jako drago.

Ne zbog sebe, već zbog opštijeg morala. Ovoj državi ne trebaju sada ovakvi šokovi. U tome se svi slažu. Srpski Film je nemoralan. To je glavna stvar.

Čekamo antitežu, jer ovo je stvorilo loš odjek u domaćoj, a dobar u stranoj javnosti. Tamo je kul to što je film ovde kontroverzan. Ovaj film ne treba napadati. Treba ga diskreditovati na svim nivoima. Ovo nama jednostavno ne treba.

 

A kakve veze ima to što je autor izbačen sa fakulteta? To je jednako glup argument kao i Ognjenovićevi ad hominem argumenti protiv Dimitrija Vojnova. Drugim rečima, svi ste ista govna.

Edited by Sha
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ga gledao, ne kapiram cemu frka. Pretpostavljam da se svi podsvesno bune samo zbog naslova, da se drugacije zvao sigurno ne bi ni pola reakcija bilo, a kamoli da svaki drugi sto je dva puta usao u bioskop komentarise. Ali kad se zove Srpski e to moram da vidim, pa jos ako je sokantan, pa jos ako autor nije po mojim merilima, e to cenzurisi, odma i spaljuj. Ne znam koji je qrac ljudima, 91, 92, 93, su gledali stvari u prenosu na prvom kanalu od kojih ovaj film izgleda kao DVD teletabisa, a da ne pricam o tome kako je Srpskoj omladini horor zanr potvrdjeno najblizi, jer se od malena kljukamo fredi krugerom i slicnim govnima sa zlog zapada. Ne znam po cemu je ovo ekstremnije. Jedina scena koja mi je ubedljiva je poslednja i to je ok, jer je kulminacija. Ceo film odise porukama i zato se vidi da samim scenama sexa i mutilacije i atmosferi u njima nije pristupano sa 100 posto posvecenosti nego je bitnija poruka.

 

A iznad svega mi je najzabavnija reakcija amera koji su toliko sokirani da je to neverovatno, ono nikada nisu videli nista slicno. Toliko su ljudi u stanju da seru da je to smesno. Dovoljno je da covek pogleda sta njima izlazi u bioskope, koja klanja i ubijanja, sta snimaju japanci, i drugi.

 

Neam pojma, u sustini, samo jos jedan film sto se mene tice. Jedino sto se ovo tematikom niko ranije nije bavio, pa zbog toga eventualno da se covek nesto i udubljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...