Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eh, pa ovaj album i jeste namenjen nama koji, kao sto rekoh, stavljamo zvuk na prvo mesto, vi ostali imate stare albume i uzivajte. :opusteno:

 

Iskreno, ja sam ovaj album zeleo otkad sam prvi put preslusao "Eclipse", svega mi, i sigurno nisam jedini.

Mogli su Summer's End i još par pjesama staviti, ali i ovo se čeka sa OGROMNIM nestrpljenjem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, pa ovaj album i jeste namenjen nama koji, kao sto rekoh, stavljamo zvuk na prvo mesto, vi ostali imate stare albume i uzivajte. :opusteno:

 

Iskreno, ja sam ovaj album zeleo otkad sam prvi put preslusao "Eclipse", svega mi, i sigurno nisam jedini.

Ali zvuk starih albuma je magican, ovo digitalno sminkanje ce unisiti smisao pesama...a i sta fali zvuku starih albuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Novi Therion je naravno bitniji. :twisted:

Vidim da većina vas prilično voli noviju fazu Amorphis-a, a meni je poslednje njihovo prihvatljivo izdanje bilo album ''Elegy''. Još kao dete sam ga preslušavao te '96-te.

Elem meni su ove obrade stvarno odvratne i baš sterilo zvuče. Evo baš sad preslušavam ovaj novi album, i stvarno ovo je impotentno totalno. Odoh ja u devedesete...Ovaj novi pevač peva stare hitove k'o da kuka :twisted:

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto stari Amorfis ne moze da se usere zato sto je savrsen, i to novo jednostavno ne moze da zvuci lose. Sa druge strane ispada kao da su se posrali na stare radove. Moj utisak je da je ovo snimljeno za nove Amorphis fanove kojima je Skyforger najbolji, a verovatno i jedini album koji su slusali. Veruem da bi hiljadu puta postenije resenje bilo da se te pesme odrade uzivo i izbace kao lajv album, to bi kupio i ne bi razmisljao. Opet, ovo dobro zvuci, but don't fix it if it ain't broken.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto stari Amorfis ne moze da se usere zato sto je savrsen, i to novo jednostavno ne moze da zvuci lose. Sa druge strane ispada kao da su se posrali na stare radove. Moj utisak je da je ovo snimljeno za nove Amorphis fanove kojima je Skyforger najbolji, a verovatno i jedini album koji su slusali. Veruem da bi hiljadu puta postenije resenje bilo da se te pesme odrade uzivo i izbace kao lajv album, to bi kupio i ne bi razmisljao. Opet, ovo dobro zvuci, but don't fix it if it ain't broken.

E, da, to za da su ih snimili live i objavilo imalo bi daleko više smisla! Ništa evo ja za sat vremena imam intervju sa Amorphis-om, Niclas me zove. Čim prekucam intervju sledi link!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto stari Amorfis ne moze da se usere zato sto je savrsen, i to novo jednostavno ne moze da zvuci lose. Sa druge strane ispada kao da su se posrali na stare radove. Moj utisak je da je ovo snimljeno za nove Amorphis fanove kojima je Skyforger najbolji, a verovatno i jedini album koji su slusali. Veruem da bi hiljadu puta postenije resenje bilo da se te pesme odrade uzivo i izbace kao lajv album, to bi kupio i ne bi razmisljao. Opet, ovo dobro zvuci, but don't fix it if it ain't broken.

 

Svaka ti je zlatna.

Evo preslušavam i jedina misao koja se nameće je "čemu?", na sluškama se lepo čuje da je ovo sve nabudženo, sjajno odsvirano i otpevano ali jednostavno... te stare verzije su imale, šarm, imale su magiju a ovo zvuči kao svaki moderan metal album, sa monstruozno dobrim pesmama ruku na srce - My Kantele da se svira sa WC šolje će dobro da zvuči. Uzeo bih disk da ga vidim negde onako radi kolekcije, a oficijalne albume sam jurio kao nezdrav.

Jednostavno ne mogu da se pomirim sa činjenicom da je Amorphis, bend koji je devedestih bio simbol progresije i novih ideja, pribegao ovako izdrkanom rešenju. Sisa Nuclear Blast jbg, neće valjda deca da ruže uši na distorziju sa Tales, mora sve lepo da se čuje.

 

Pasijevi clean delovi u Tomijevom izvodjenju mi se uopste ne svidjaju, ali dobro sta je tu je

 

Refren Black winter day je sačuvaj bože i sakloni, kad smo već kod clean delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...