Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

pa jebi ga, druze, nismo dugo pricali na tu temu icon_smile.gif

ne slusam ih nesto preterano dugo, ali sam izgotivio njihove poznatije stvari...

a jel mora da postoji neki vremenski limit da bi mi se tekst toliko svideo? icon_confused.gif

 

@tassadar avatar,signature... icon_cry.gif

ja sam cjovek djentlmen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mudro zboris...valja dodati i downthesun i rane radove miroslava ilica... mhihi.gifpivopije.gif

Miroslav je osnovao Satyricon, pa ga je zatim napustio.. rekao je tada u interview-u za Mjetal Edge da se zajebao, nije hteo da osnuje Black Mjetal bend, nego Grindcore... pa ga je zato napustio..

 

Ne sJecam se bas tacno sta je bilo... ali tu i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da kazem da se meni prvi deo “Hate”-a dopada, da nema onog smeha i onih prekida zaklela bih se da je Stone Sour, a ono posle je cudno i upropastilo je pesmu. Ali Korijev glas…dok prica…

A sad moje misljenje o Slipknotu:

 

Mate.Feed.Kill.Repeat.-pomalo cudan,s obzirom na to da sam naviknuta na Korijev glas,a oni elementi dzeza ili cega god su mi malo icon_uhoh.gif . Prezaliti necu sto je tekst za pesmu Confessions upropascen onom veselom “hawaii” muzikom, kao i tekst za Some Feel. Ovde mi se jedino svidja (ali onako bas,bas) Killers Are Quiet.

 

Slipknot-divan, tako lepo uskladjen, nijedna pesma ne “iskace”. Tako puno energije, divno, pevljivo…ne znam. Apsolutno sve pesme su mi dobre. Nema gresaka na ovom albumu. wub.gif

 

Iowa-takodje divan album,nekako “puniji” lepse upakovan i ima vise muzike od prethodnog ,sto mi,za divno cudo, ne smeta. I dalje puno besa, dranja i tako svega sto volim kod njih. Ovde mi se samo “The Shape” ne svidja,ne znam zasto. Ako nju izuzmemo,sve pesme podjednako volim! wub.gif

 

Subliminal Verses-potpuni promasaj u odnosu na prethodne. Kao “muzicki su sazreli”. Sve je to lepo, sto su oni sa 30 i kusur muzicki sazreli ali zasto im onda pesme smaraju? Meni je ovo bas bas potpuni promasaj. Previse onih cudnih, psihodelicnih pesama (Prelude 3.0 ,Circle, The Virus of Life,Danger,Keep Away-koje su ok, ali ih je previse), oba Vermiliona su trebala da “idu” Stone Sour-u (ne kazem ja,lepe su pesme, ali ako hocu ljubavne pesme onda uzmem da slusam ’80-e,a ne Slipknot), Opium of the People je kao blink.gif , Duality mi se ne svidja (spot mi se svidja)… Album, po meni, “vade” The Blister Exists,Three Nile, Before I Forget (cudan spot,ali nije los), Pulse of the Maggots (priznajem, tekst me je kupio) i apsolutni vrh, jebeni highlight albuma, jedino sto podseca na “stari” Slipknot je predivna “The Nameless”. Ova pesma mi je ublazila bol sto se moj omiljeni bend tako sjebo. Najgore mi je sto tvrde da im je ovo najbolji album.

 

Najbolja pesma mi je definitivno “Snap”!!! wub.gif

 

I,da, prezaliti necu moci promenu maski! Mik i eventualno Dzoi imaju bolje maske nego pre, a ovi ostali…

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricamo o Miroslavu Ilicu, inace poznatijem u tezem andergraundu iz davnina kao Black Miroslav... icon_wink.gif

Nekro Miroslav icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

@puffnica mudra neka zena... icon_da.gif a, kako ti se svidja the virus of life? icon_confused.gif

Edited by ^Suicide Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

@puffnica mudra neka zena... icon_da.gif a, kako ti se svidja the virus of life? icon_confused.gif

Hvala za ovo "mudra zena".

The Virus Of Life je pomalo teska pesma (mislim na muziku) na prvo slusanje, ali tekst je fenomenalan. Nju sam malo zapostavila zbog te "teskocje" ali pesma je dobra. Podseca me na Prosthetics i Scissors (stara dobra vremena) icon_cry.gif .

 

P.S. sto se tice tribute-a bilo bi lepo da se zove Disasterpiece. Ja glasam za to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podseca me na Prosthetics i Scissors (stara dobra vremena) icon_cry.gif .

 

i na tattered and torn...moj omiljeni tip pesama... icon_rockdevil.gif

 

sto se triba tice, treba da se okupimo i dogovorimo...btw, #disasterpiece je moj kanal na krstarici icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta koji kurac "shta otjesh?" zna se shta ja otju...

E sad, zashto ljudi podosta cene pesme prema spotovima? spot je go kurac, pesma se slusha, a ne gleda... to shto je tv danas glavni medij, pa bi bilo ruzno da ide crn ekran kad pushtaju muziku, to uopshte neznachi da je spot bitan aspekt pesme...

 

A uzgred budi recheno, muzichari bi trebalo da pishu pesme prema onome kako se osetjaju, stoga ako to rade, onda nema razloga da fanovi pzide zbog promena, jer bendovi poput slipknota, postoje dugo, i u tim dugachkim vremenskim periodima oni kao ljudi se menjaju, a omladina ko omladina, misli da je najpametnija, i da je promena losha stvar... uvate se jednog koncepta i neizlaze iz njega duuuugooo, neki chak i nikad... elem, ako se neki bend promeni, ako pochne malo prizemnije da pishe pesme, ja to uvek pozdravim, bez obzira kako mi se svidja ta promena, jer to znachi da nisu odluchili da se foliraju dozivotno, i da na istu foru mlate pare...

 

I na kraju, naravno da SlipKnot za svoj najnoviji album tvrdi da je najbolji jer:

1. Album treba prodati

2. Ako su zaista sazreli, onda je logichno da im je taj zadnji album po njima najbolji, gledano iz njihove sadashnje perspektive (pod uslovom da ceo koncept ovog albuma nije marketing...)

 

Jebeno jutro, nikako da prekinem da kucam, 100 mu zlih kurcheva, odoh ja na spavanje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To F_S_B: Ti kitu ocjesh?

Slazhem se sa svime shto si rekao... Ali, postavlja se pitanje da li su oni kao bend po ugovoru dobili nalog da naprave blag album koji vise nije loziona kao recimo prvi... Sazreli oni jesu, ali pitanje je ugovora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bzuva to ce zavrsiti na mom hard disku...ne zanima me kako...

@kum tako je, kume... icon_da.gif

@puffnica sazrevanje...menjanje njihovih tripova, sto kaze kum, ono sto je poslednje je izvodjacu najzrelije jer on sebe smatra najzrelijim u tom periodu... icon_da.gif

@zak pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@puffnica sazrevanje...menjanje njihovih tripova, sto kaze kum, ono sto je poslednje je izvodjacu najzrelije jer on sebe smatra najzrelijim u tom periodu... icon_da.gif

Ja uopste nisam osporavala taj deo njegovog posta. To je sasvim ok i tacno.

Samo sam naglasila da su mogli i te kako da prodaju tvrdji album. Nije bilo potrebe za ovolikim smeksavanjem. A sto se tice ugovora sa izdavacem ja nemam apsolutnog pojma kako se sta tu radi tako da ne mogu da komentarisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...