Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

mislim da sam ranije pominjala onaj test intolerancije na hranu. Ljudi ono je odlicno!!! Preporodila sam se otkako ga se pridrzavam. Tople preporuke. :D

 

Nešto se ne sjećam da si pominjala. Ako jesi, je li ti problem da ponoviš? :glup: :D

 

Dubina po zelji, a moze i sve da se skine (full od pupka do dna ledja :)) za istu cenu.

Nemam pojma koji je topli vosak.

 

Salon "Tala" Zemun, Hercegovacka 14

2105-684

064-163-91-97

vlasnica Jelena

radno vreme 10-21.30h

ponedeljkom ne rade

obavezno zakazivanje bar 2 dana unapredimali su sajt al izgleda da im ne radi sad

 

Iju! Ima i ja od sada da šetam do Zemuna jednom mjesečno ;) Hvala, Ano! :pivopije:

 

онако зелен и желатинаст. :)

 

To ti je od aloe vere, hladni. Valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto se ne sjećam da si pominjala. Ako jesi, je li ti problem da ponoviš? :glup: :D

 

Test intolerancije na hranu

Netolerancija na hranu je rastući problem u savremenom društvu i može da izazove mnoge zdravstvene tegobe: gastrointestinalne, neurološke, respiratorne, dermatološke, kao i probleme sa regulacijom telesne težine.

 

Neka od oboljenja, kao što su astma, reumatoidni artritis, psoriaza, rozacea, ekcemi, multipla skleroza, dovode se u vezu sa netolerancijom na hranu.

 

...

 

Netolerancija na hranu se povezuje sa brojnim hroničnim stanjima i simptomima, koji uključuju sledeće:

 

Gastrointestinalne tegobe - Gastritis, nadimanje, sindrom iritabilnog creva, dijareja, opstipacija, malapsorpcija.

 

Neurološke smetnje - Glavobolja, migrena, vrtoglavica.

 

Dermatološke promene - Akne (kod odraslih), ekcem, svrab kože, osip.

 

Bolovi u zglobovima i mišićima - Od atipičnih bolova i otečenosti zglobova do reumatoidnog artritisa, fibromijalgija.

 

Psihološke smetnje - Hronični umor, nesanica, depresija, anksioznost.

 

Respiratorne tegobe - Astma, rinitis-može se preklapati sa alergijskim procesom.

 

Problemi kontrole težine.

 

Test intolerancije se moze raditi ovde (tu sa ja radila, skoro ih je nemoguce dobiti na fixni pa sam isla "na lice mesta") i ovde. Moguce jos negde ali ja zna za ova dva mesta. Cena je 3000 cini mi se.

 

Ko zeli mnogo vise informacija i licnih iskustava nek cita ovde.

 

... Inace se "palim" na te price da je hrana lek, pa sam se odusevila ovim testom. :da:

 

Molim :D

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je stvar, i radi, samo se treba pridržavati.

Zavisi šta vam nađu.

 

Meni su npr našli takve stvari da bih se ja sudeći po rezultatima mogla lako uklopiti u nekakvo rusko-ukrajinsku kuhinju :P gde sve počiva na heljdi i crnom hlebu. Mleko recimo uopšte ne bih smela da pijem. Prema nalazima, od mesa samo junetinu smem da jedem, pile čak ne. Ajd' da kažem tu se i poklapam, donekle...

 

 

Treba probati svakako jer nekome je izvodljivije da se pridržava nalaza, nekome drugome teže već u zavisnosti od spiska namirnica.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zasnovan je ako se dobro sećam na merenju ...eh sad ću da lupim... da li elektromagnetizma pojedinih namirnica... i tvog tela, pa upoređivanju. Ili kvantna fizika ima neke veze. ne sećam se više ali znam da mi je tada (pre 2 god) objašnjeno i da je zvučalo vrlo logično. Znači nije neko bajanje nego nauka iza :pivopije:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

To je od prilike sistem da svakom izbace jedno 90% namirnica iz jelovnika samo kliknu Random. Posle guli cerovu koru i jedi gvozdeno crtalo. Jebes zivot bez lepe hrane, lepe muzike i lepih zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vade ti krv i na osnovu toga koja valjda antitela nadju u krvi odrede ti namirnice sa kojima lose reagujesh.

 

Tako sam bar ja shvatila :)

 

@ Hefest i moj decko je slicno reagovao :):):)

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uradih bas juce taj test netolerancije na hranu

na bezanijskoj kosi, nema vadjenja krvi , radi se biorezonantnim skenerom (kazu isti princip kojim se analizira krv) i domah dobijes rezultate.

 

ima na spisku oko 150 namirnica, mada sam videla da ih kod njih u tom programu ima mnogo vise, samo su neke bas egzoticne pa ih ne pisu (npr. meso kornjace)

dopisu ih rukom ako ispadne da ti nesto od toga ne odgovara

posebno obelezavaju one koje uopste ne odgovaraju i one koje treba koristiti umereno.

sistem je da prva dva meseca ne jedes ni jednu grupu od ove dve a onda pomalo od ovih umerenih.

one zabranjene ne pipas 6 meseci. kazu da toliko treba organizmu da se oslobodi otpora koje stvara ta neodgovarajuca hrana

 

sa vise strana sam cula da su efekti super, posebno ko ima neki problem, i naravno da se potpuno pridrzavas.

kazu ljudi da lebde iznad zemlje posle samo mesec dana

 

eto, ja sve to cula, a od vikenda cu i da probam .... da prvo pojedem iz frizidera sve to sto ne smem :)

 

P.S. Suncokret ima super sampon za kosu, ima ga u DM-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su ti na "dozvoljenom" spisku namirnice koje su lako dostupne i možeš da se neopterećeno podvrgneš režimu, samo napred. Videćeš prve rezultate već posle par nedelja.

 

a ishrana po krvnim grupama? meni je to ok, posto mi kazu da jedem meso meso i samo meso, al kafa je kao stetna :D

 

Ishrana po krvnim grupama je pogrešan pristup nutricionizmu. Ona objašnjava zašto npr kinezi (grupa A) mogu da žive na ugljenim hidratima, i objašnjava zašto dinarski tipovi (uglavnom 0 grupa) krkaju meso za večeru bez po muke, ali ne daje individualno iskoristive recepte za pravilniju negu sebe.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pitala Mačku kako je njeno tijelo reagovalo kada se prebacivala na prirodnu kozmetiku. Čitala sam dosta o tome prije nego što sam odlučila da krenem s tim i shvatila da negdje ti toksini moraju izaći. Naravno, gdje bi drugdje kod mene nego na licu :mrtav: Izađu dvije-tri, reko' ništa strašno, proći će, u procesu njihovog nestanka, izađe jedna potkožna, pa onda regularno još dvije-tri i izgledala sam kao cirkus, tj. pubertetlija sa napadima raznoraznih hormona. I tako ja gledam koje su mi šanse da to prođe što prije, izgledam sebi ružno, čitam na netu šta mi je najbolji izbor i dobijem na poklon... ružino mlijeko za tijelo od Dr. Hauschke. E sad, ono nema veze sa licem, ali konačno da vidim kakva je i ta kozmetika. Kupim probni set za problematičnu/masnu kožu i bukvalno za JEDAN dan sam primjetila razliku!!!! Sestra druga koji mi je poklonio mlijeko drži firmu koja je zvanični distributer Dr. Hauschke za Crnu Goru. Ona bukvalno sve ima iz njihovog asortimana, ali ima olakšicu što sve kupuje po nabavnim cijenama. Meni bi trebalo cca 300-400 eur za sve. Probni set za masnu košda 1.300 rsd, s tim što traje max. 5 dana. I tako sam se sada prebacila na Dr. Hauschku što se tiče njege lica. Jeste skupa, ali je koncentrovana kozmetika koja traje dugo. Interesantno što se svrstava u homeopatsku kozmetiku po principu utapkavanja i svako ko krene da je koristi mora da se drži uputstva za upotrebu, jer nema noćne hidratacije, koža se sama regenriše tokom noći zahvaljujući onome što je "pokupila" tokom dana. Dakle, kompleksna dnevna njega, ali noćna isključivo NE! Noću se samo očisti lice kremom za čišćenje, ili mlijekom ako koristite šminku i onda ide tonik special i to je sve.

 

Da, set se sastoji iz: kreme/mlijeka za čišćenje koje se stavlja tako što se koža lica nakvasi mlakom vodom, izruči se 1-2cm kreme/mlijeka na jagodice prstiju i tapkaš po koži koristeći naizmjenično dlanove i jagodice, stvarajući vakuum efekat. Nakon toga, tuferom ili pamučnom vatom (100% pam. vatu možete naći u DM-u) skinete ostatak šminke i onda se umijete toplom vodom i završnica neka bude jedan splash hladnom vodom. Nakon toga ide tonik, prsnete 2-3 puta po licu, opet (u)tapkate. Ko ima baš masnu, na još neosušenu kožu ide normalizujuće dnevno ulje, mada ga ja miješam sa ružinom kremom, jer dobijem i dodatnu hidrataciju (zbog sunca i sušenja). Koža se drugačije tretira na različita godišnja doba, logično.

 

Eto. Kratak tour za rukovanje Dr. Hauschka kozmetikom za lice.

 

Moje lično iskustvo kaže da je u pitanju visoko kvalitetna prirodna kozmetika, imaš osjećaj da ti koža diše 100% dnevno. Malo je čudno na početku zbog tapkanja, ali se navikneš + vidiš rezultate pa ti bude po principu: ma šta god kad radi :)

Tonik za lice 100ml je 2.000 rsd i otprilike se toliko kreću svi proizvodi za sve vrste kože, ne računajući set ampula za regeneraciju i glinu sa kupkom za generalku na licu :)

 

Ja koristim već super glinu Shenemil, prije toga parim lice na kamilici jedno 10min. A prije svega toga, čistim mlijekom i tonikom, kao što sam gore objasnila.

 

Uf, raspisah se.

 

 

A mogla bih i neki link da ostavim :)

 

http://www.biospajz.rs/katalog/kozmetika-i...ena/dr-hauschka -> Bio Špajz

 

Ovdje možete dobiti besplatan pregled za otkrivanje koji tip kože imate:

http://www.metropoliten.rs/glavno-brand.php?ID=61

 

http://prirodnakozmetika.com/Dr. Hauschka Index.html -> Prirodna kozmetika

 

i konačno njhov zvanični sajt: http://www.drhauschka.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest ilegalac bez fortelja

Evo da vam ja preporucim nesto. Vec dva meseca koristim zapper. Sta je to najbolje bi bilo da proguglate sa 'zapper hulda clark' jer je to ime uredjaju koje je dala dr. Clark. Namerno ne dajem link jer je tesko se odluciti koji je pravi, jer kako sam provalio ta zena nema prezentaciju, vec svako ko se poziva na njeno ime prodaje taj uredjaj. Tu vrlo jeftinu elektroniku sam sam napravio i mogu vam reci da radi. Da vas ne smaram kako radi, reci cu samo da pozitivnim strujnim impulsima osamucuje ili ubija mirkobe. Pocev od bakterija, virusa, gljivica pa i nekih cuda poput pantljicara i glista (za ovo zadnje ne znam ali mislim da sam dobro preveo ono sto sam procitao:)). Kako sam zakljucio da radi? Prvih sedam dana bio sam mamuran i teralo me u san. Sto i pise da je prirodna reakcija organizma kada treba da se oslobodi otpada koji je nastao ubijanjem velikog broja parazita. Kasnije (mozda posle 20 dana) poceo je da mi izlazi ekcem po rukama, koji inace i povremeno imam. Bas na tim mestima gde mi povremeno izadje, sada se pojavi zacrveni (objasnjenje je da paraziti pred smrt ispuste sve otrove sto imaju, te koza pocrveni kao reakcija na toksine) i ubrzo nestane kao da nikada nije bi bilo. Nikakva fleka, nista, koza glatka nevidjeno. Na laktu mi se podmladila ona gruba koza, nadam se da me shatate na sta mislim. Sve u svemu na mom primeru taj uredjaj radi i preporucio bih drugima da probaju. Ta doktorka ima knjigu, koju sam skinuo na torentu (jedva sam nasao). Ako neko zeli da knjigu ili malo bliza iskustva (jer imam jos toga da podelim), neka mi se javi na mp3police(at)yahoo.com posto su vlasti odlucile da nisam podoban za forum.

p.s

da li je neko probao

http://www.miracle-mineral-supplement.com/

ja imam knjigu od tog coveka sto je izmislio, ali nisam mogao da nabavim ovde to cudo, a mrzelo me da porucujem iz inostranstva. Ako je neko probao neka iznese iskustva ovde, svraticu ja u prolazu, drag mi je forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@strange illusion: citala sam o tome na forumu Doktor i na kraju mi nije jasno koja 'ordinacija' nudi najbolji odnos cena-broj namirnica pa bih te pitala koliko si platila za tih 150? :zeleni: I koliko dugo je trajalo, h i po?

 

cena je ista kao i svuda, 3000. pregled traje oko 15 minuta, plus pre i posle razgovor sa doktorkom.

evo sad izbrojah 190 stavki na spisku. ima cak ponesto od alkohola, slane gricklaice i tako to

nabrojani su pojedinacno mlecni proizvodi sto je super, tako da recimo ne smem da pijem mleko, jogurt moze (jupiii :)

nego, ne smem ni kafu. ceo dan kljucam ko drogirani detlic....uf

 

evo sad gledam neke od linkova koji su ovde postavljeni, i to mi deluje ok

mozda je dobro videti kako izgleda rezultat svake njih, porazgovaras s lekarima, pa vidis

 

 

Kokopelli, hvala za uputstvo za Dr. Hauschka kozmetiku. nego, imam pitanje, jel tacno da ne sme nista drugo da se koristi da bi imalo nekog efekta?

recimo, posle mesec dva, se vratim na staru kremicu, gel za umivanje i sl. cisto da se ne baci :)

i onda nisam nista uradila, jel tako? kakav je tu sistem?

htedoh da probam s tim mini pakovanjima...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Koko

 

Imam isti problem! Evo drugi mesec kako koristim isključivo ajurvedu, zamenila sam šampon&oplemenjivač, balsam za usne, izbacila pastu za zube zamenila je onim praškom, dezodorans i naravno sapun. Znači komplet sve. Ostalo sam prestala da koristim, uključujući i farbu za kosu, jea, bravo ja.

 

Međutim sada imam đubre po koži.

 

 

Shenemil glinu isto koristim i primetila sam da mi izvlači nečistoće na površinu...

 

 

@ilegalac

Ajde da vidim i to čudo. I ja sam imala problema sa ekcemima, ranije više sada kudikamo manje. Ali to tvoje zanimljivo zvuči :da:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena je ista kao i svuda, 3000. pregled traje oko 15 minuta, plus pre i posle razgovor sa doktorkom.

aha, dobro to mi se vise svidja. posto su tamo pisali ljudi kako moras da drzis noge na nekoj ploci sat- sat i po pa je delovalo kao smor :)

mislim da keva od decka ima slican aparat (elektrode oko zglobova ruku i mozda jos nesto) pa ako nema odoh sigurno kod tih na Bezaniji :da:

stalno sam naduta, zadrzavam vodu i tesko se budim.

mada ova prva dva prodju cim krenem na neki vid rekreacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zadržavala vodu dok sam pila kontracep. pilule. Kao posljedica toga, ali i posla kojim se bavim (non stop za kompom) i generalno fizička neaktivnost, dobrodošlicu mi je poželio CELULIT! :mrtav: I užasno sam se smorila, nikad to nisam imala, makar ne vidljivi... Krećem od pol. avgusta na fitness, prestala sam sa pilulama, ishrana i količina tečnosti koju dnevno unosim su ok. Valjda će biti ok.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da voda nije jedini razlog za prekid pilula, ipak imaju mnooogo korisnih osobina :da:

Mene vise brine sto je dokazano da na duze staze gubis (nepovratno) libido.

Celulit imam oduvek u meri da mi se vidi kad tesno prekrstim noge/stisnem rukama pa mi nije nesto smetao ali primecujem da mi se posle 8 dana shetanja po inostranstvu (znaci 10ak km na dan) dosta smanjio :da:

Generalno svi treba da nadjemo vremena za shetanje i zdraviju ishranu.

 

Razmisljam da predjem na glinu za pranje zuba, pretpostavljam da osvezava dah inace je ne biste koristile.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kokopelli, hvala za uputstvo za Dr. Hauschka kozmetiku. nego, imam pitanje, jel tacno da ne sme nista drugo da se koristi da bi imalo nekog efekta?

recimo, posle mesec dva, se vratim na staru kremicu, gel za umivanje i sl. cisto da se ne baci :)

i onda nisam nista uradila, jel tako? kakav je tu sistem?

htedoh da probam s tim mini pakovanjima...

Pazi, ja mislim da bi mogla da se prešaltaš na drugi vid tretiranja kože, ali se spremi na reakciju. U principu, mislim da se Dr. H. kozmetika može parcijalno koristiti, izabereš kremu i tonik, a za čišćenje nešto sasvim drugo, samo pazi da bude prirodno, ako se, naravno, odlučiš na taj korak, jer mislim da ne bi valjalo miješati dva različita tipa kozmetičkih preparata.

 

Čitala sam o iskustvima osoba koje su upravo to i radile i nijedna od njih nije imala loš komentar. Možda je to ograničavanje na njihove proizvode i holistički pristup koži jedna velika propaganda, nisam se o tome raspitivala, ali prvom prilikom, pitaću druga čija sestra je bila na tečaju baš sa Dr. H. stručnjacima, u njihovim fabrikama u Njemačkoj, pa ću ti javiti.

 

Međutim sada imam đubre po koži.

 

Normalana je to reakcija. Proći će za par dana, max. 7 dana, nadam se :D

 

Nadam se da voda nije jedini razlog za prekid pilula, ipak imaju mnooogo korisnih osobina :da:

Mene vise brine sto je dokazano da na duze staze gubis (nepovratno) libido.

Celulit imam oduvek u meri da mi se vidi kad tesno prekrstim noge/stisnem rukama pa mi nije nesto smetao ali primecujem da mi se posle 8 dana shetanja po inostranstvu (znaci 10ak km na dan) dosta smanjio :da:

Generalno svi treba da nadjemo vremena za shetanje i zdraviju ishranu.

 

Problem je što ja stvarno šetam min. 40 min dnevno. I to bude vrlo dinamična šetnja: kad idem na posao uglavom žurim, a kad se vraćam bude malo sporije, mada ima dosta uzbrdica i nizbrdica :) Pri povratu svraćam na pijacu, što je otprilike oko sat vremena dnevno šetnje. Pijaca=zdrava ishrana, mene jedino ubija ta neaktivnost.

 

Pilule, pa hmmm, nije više bilo potrebe (nema više policističnih jajnika, ali ni dečka :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ili glina ili ajurvedska pasta ili Dr. H. pasta koje su sls free.

 

Inače, plivanje kreće za 2 dana, samo da me prehlada konačno pusti, steper sam već mjerkala, ali bolje da krenem na fitness, kad imam obavezu lakše mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glina je možda blaga. Ajurvedska pasta bi trebalo da je dobra nju ću da probam kad potrošim ove zalihe, a crvena glina u prahu je sjajna stvar! :da:

 

Kad sam prestala sa Džasminom listovi su me otkidali i zadržavala sam vodu jedno 3 meseca posle toga... Bem ti sve.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...