Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Javi onda kada bude gotovo.

 

Inače, pojavili su se sapunski plodovi, na e-korpi a mislim da sam ih videla i u Maslini.

Mogu se koristiti za pranje veša ali i kose :)-evo kako prati kosu-

Možda bi mogla Kokopeli da potvrdi da ih ima u Maslini (meni se učinilo u prolazu da sam ih videla).

 

E-korpa Klink :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakve stvari zamisljam da leze devojkama koje satima i satima mazu kozu, kosu, peru ves na ruke i imaju skill caskanja s random tetkom a i pored toga stizu da rade/uce/imaju zivot :D Ja nisam takva pa bolje da se ne upustam u plod s prirodnim sapunom :D Mada istrazivanje me je navelo na cinjenicu da postoji biljka slicna kani po ucinku, izuzev boje, sto eliminise dilemu oko crvene/crne/o moj boze kana se ne ispira. Cassia Obovata it is :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

drvo sa sapunom. oh come on. i pauk dize kola? :haha: :haha: :haha:

 

 

 

 

 

 

ma znam, ali ipak :haha: :haha: :haha:

 

I sapunjača sadrži saponine. C'mon nemoj biti party pooper.

 

@DF, ono što mi se najviše svidja kod ovog all-natural tipa nege na kojoj sam godinu i nešto (što se tiče kose), jeste to što je upravo suprtono onome što si napisala. Moje iskustvo je da je potrebno više istraživanja i razumevanja, a daleko manje vremena odnosno bavljenja kosom, kožom i tako dalje. Baš je nekako svodjenje na minimum, bez pet hiljada nepotrebnih kremica u ormanu jer svaka miriše još lepše nego prethodna.

 

Usput, cassia jeste dobra za kosu ali nema onoliko dobar učinak kao kana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem, samo to nisam mogla sama da ukapiram jer sam kampanjac u svemu, ukljucujuci negu. Nista ne mogu da radim redovno (okej osim ovih 16 Muradovih peripetija koje ne smem da ne stavim jer se umastim i zacrvenim i izgledam grozomorno). I onda jednom u milion godina kad mi dune da se 'posvetim' ili prosto otputujem negde i naletim na Yves Rocher nakupujem gomilu totalno otrovnih krema koje opet ne koristim :D Rezultat je 0 nege i gomila novca u djubretu. Onda uzmem da istrazujem prirodne nacine i vidim da em treba procitati sve to em nabaviti i deluje kao preveliki posao za jednog povrsnog debila kao sto sam ja. Al kad tako postavis stvari stvarno deluje jednostavnije prosto imati po jednu stvar za svaku 'temu' (lice, kosa, telo) i furati to jer funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda uzmem da istrazujem prirodne nacine i vidim da em treba procitati sve to em nabaviti i deluje kao preveliki posao za jednog povrsnog debila kao sto sam ja.

+1

u stvari bila bih jako srecna da postoji neki savetnik za prirodnu negu pa da lepo odem i da mi napsihe, obrazlozi i kaze sta i kako te da platim to na kraju koliko kosta savet i svi zadovoljni.

 

Nemam zivaca ni vremena da se toliko bakcjem istrazivanjem stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi onda kada bude gotovo.

 

Inače, pojavili su se sapunski plodovi, na e-korpi a mislim da sam ih videla i u Maslini.

Mogu se koristiti za pranje veša ali i kose :)-evo kako prati kosu-

Možda bi mogla Kokopeli da potvrdi da ih ima u Maslini (meni se učinilo u prolazu da sam ih videla).

 

E-korpa Klink :)

 

E, ne znam, nisam u BGu :D Ako su ih dobili, ura! Kupujem čim dođem, što neće biti tako skoro, ali nema veze :D Vjerovatno ćeš ih ti, u međuvremenu, probati, pa javi utiske! Ajlin mi je svašta nešto ispričala za to njeno kantarionovo ulje, i ja ga uzimam! Bukvalno ga možeš koristiti na milion načina :da: Čak i ginekološki :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: Ali niiiiisam mislila na to :haha: Eto još jedne svrhe :haha: Šalu na stranu, ginekolozi i te kako preporučuju natopiti tampon i ubaciti ga da prenoći :haha: (ok, više ne mogu biti ozbiljna dok ovo kucam :D) Ako imaš ne tako velikih problema sa sekretom, slabim peckanjem, iritacijom i sl. - gurnuti tampon ili irigator pa ispirati kamilicom. Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ne znam, nisam u BGu :D Ako su ih dobili, ura! Kupujem čim dođem, što neće biti tako skoro, ali nema veze :D Vjerovatno ćeš ih ti, u međuvremenu, probati, pa javi utiske! Ajlin mi je svašta nešto ispričala za to njeno kantarionovo ulje, i ja ga uzimam! Bukvalno ga možeš koristiti na milion načina :da: Čak i ginekološki :haha:

 

Ma ja sam ih već naručila sa e-korpe, tu su mi, čekam vikend da bude pranje veša i pranje kose da ih probam :)

Najviše me zanima da li će veš da miriše na njih. Čitala sam svašta, kažu virtuelni ljudi da ne ostavljaju nikakav miris, a može i da se nakapa par kapi esencijalnog ulja na kesicu koja ide u mašinu... javiću utiske, naravno :da:

 

:haha: Ali niiiiisam mislila na to :haha: Eto još jedne svrhe :haha: Šalu na stranu, ginekolozi i te kako preporučuju natopiti tampon i ubaciti ga da prenoći :haha: (ok, više ne mogu biti ozbiljna dok ovo kucam :D) Ako imaš ne tako velikih problema sa sekretom, slabim peckanjem, iritacijom i sl. - gurnuti tampon ili irigator pa ispirati kamilicom.

 

Pa ima i ona stara narodna, tampon u jogurt protiv kandide. Deluje, i ovo niste čuli od mene :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Куртон

moja baba pravi kantarionovo ulje. jako blagotvorno deluje na kozu, a i stiti od pregorevanja na suncu (u nekoj srednjoj meri).

to njeno je izgledalo dosta tamno, smedje i skoro potpuno neprovidno u flasi i imalo je jak opor miris (meni pomalo neprijatan), ali radilo je pos'o..

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest милка зоофилка

за масну кожу и косу, за бољу циркулацију само сперма сируп, сестро слатка.  никакви сапунчићи и помаде од рузмарина и лаванде ту не помажу. не не.

  • Upvote 3
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

alep-royal.jpg

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Aleppo_soap

 

Švrljala sam malo po Bliskom istoku. U Alepu, u Siriji, gradu najpoznatnijem po proizvodnji sapuna, upoznala sam vlasnika hotela u kom sam odsjela, čija porodica je najpoznatiji proizvođač sirijskih sapuna. Informisala sam se direktno o načinu pravljena i konačno koristim 100% prirodan sapun! Šteta što sam uhvatila vrijeme Ramazana, pa nakon toga i 3 dana slavlja, jer ništa skoro ne radi, pa samim tim ni fabrika u koju je htio da me vodi. Postupak pravljena je i dalje tradicionalan, na spravama koje su ručno pravljene stotinama godina unazad. Sam proces je dug, ali ne i komplikovan, a po sapunu i mirisu vam je odmah jasno da se govori o pravom proizvodu, bez vještačkih dodataka i životinjskih masti. Pošto je Sirija, naročito Alepo, poznata i po brojnim vrstama maslina (bukvalno rastu na svakom koraku), onda je i glavni sastojak maslinovo ulje. Jedne večeri mi je je izneo sve sastojke koji su potrebni da bi se napravio jedan sapun, imala sam pravi mali kurs pravljenja :D Ono što je takođe jako bitno znati, što je sapun stariji, to je kvalitetniji. Najbolji sapuni su oni koji su 8 i više mjeseci stari. Lako se daju prepoznati, po boji, tj. što su tamniji, to su stariji, zbog oksidacije, logično. Na kraju, kad je vidio da i sama mnogo znam o tome, dobila sam na poklon sapun koji je izuzetno star i njega ću da čuvam :D Oni su generalno jeftini, a plus se cjenkaš kad kupuješ više, tako da sam super prošla. Za sebe sam ostavila 2 sapuna od ruža i 2 koja se smatraju izuzetno kvalitetnim zbog lovorovog ulja, koje je u stvari kod njih jako skupocjeno. Koristile su ga (sapun) njihove plemićke porodice. Ostalo sam poklonila :D

 

Ovako izgleda jedan od mnogobrojnih štandova:

3041400655_1d0e9ae4e2_z.jpg

 

-------

 

Pošto sam se malo brčkala u Mrtvom moru, osim blata, nisam vidjela ništa što bi bilo chemicals free. Postoji mnoštvo raznih brendova koji tvrde da posjeduju ljekovite sastojke Mrtvog mora, ali to je hemija, kao i svaka druga dostupna manje-više na našem tržištu. Nigdje nema, poput Sirije, bakuta i dekuta koji bi ti prodali nešto njihovo, autentično. Generalno, Jordan je mnogo više turistička država od Sirije, tako da i kada uđeš u taj beach resort sve je previše lijepo upakovano. Radila sam piling pjeskom iz mora i pažljivo kvasila lice vodom koja je jezivo slana. Da sam primjetila da mi se nešto lijepo desilo... pa i nije :D Šalim se, ali eto, očekivala sam više prirodnih preparata. Evo jedne sličice, da se pohvalim kako ležim i čitam tourist guide :haha:

59418_1638740207686_1212191088_31784894_5706232_n.jpg

Edited by Kokopelli
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Mačko, Razzmatazz shop je u TC u Makedonskoj, preko puta PGP-a, na prvom spratu.

Ne mozes da promasis ( prodjes pored galerije slika i ides pravo, sa leve strane je radnja).

 

Dakle, TC je par metara udaljen od Doma omladine (sa iste strane).

Kao sto rekoh, izbor je ogroman i cene su O.K.

Bolje od Lush-a i ostalih "prirodnih" preparata.

Edited by Amphitritê
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...