Jump to content

Magneti


Feral Ghoul

Recommended Posts

moze da ore bez frke i izbalansiraniji je od SH-6 (koji vuche u visinu)

 

mada, da imam basswood telo, zaista bih obratio paznju na one dimarzio magnete

 

mislim, neke vaijeve djitre su basswood i dimarzio mu stvarno radi lep posao

 

opet, znajuci da se FG lozi na meshuggah, Δ.Δ.Δавид je dao mozda i najbolju (ali i najskuplju) opciju

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

mudro zboris ghoul-e,a dok ne porastes obrati paznju na ove di marzio,procackaj sajt,skontaj magnet i zamisli da ima malo manje midlova zvuk i proberi sta ti se svidza.i obavezno keramicki.

 

ako te posere para lundgren i prijatno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

pa po mom poimanju najbolje al araund rjesenje bi bio neki dzeko u hss konfiguraciji.still,dizajn i nije bas bluesy,dok oce on da zvuci kako god ti se digne,uz naravno dobar odabir magneta...lp nije bas za sve,evo npr nemas dobar twang sa njim,ali jbg,lp je lp.

 

bjurid:

 

kako koji jb?jb je jb.na mahogani mozda bi ti vise legao ovaj:

 

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/progressive/sh5_duncan_cust/

 

mislim da ce tyler da se slozi samnom ako se dobro sjecam on je hvalio ovaj magnet u kombinaciji sa mahoganijem.ti imas '79 ml,ne?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

JB je seymour duncan jeff beck model (iliti SH-4). Najpopularniji humbucker, fura se za sve - od rokica do metalchuge. Oldskul.

 

U djitri u kojoj se nalazi sam imao SD Invader (koji je previshe basan i mutan), SD distortion (koji pichi dosta visoko, ume da zazuji), SD LiveWire HMET (aktivni, izrazeni midlovi, ali na kraju prevelik output, previshe gaina).

 

Na

se lepo chuje kako ume da zarezi jedan JB. Mast, a svaka nota izlazi.

 

 

Svideo ti se dirty fingers? Ti bi onda poludeo sa 500t (najcheshce u V ili explorer djitrama) ili 490t (LP studio), mozda chak i sa burstbuckerom (sva tri magneta bolja od DF). Mozesh da naruchish u music trade-u. Ali su jebeno skupi. SD je jeftinija varijanta, a ljudi ih masovno stavljaju u gibsone i epiphone (najcheshca kombinacija JB i '59, pooneko stavi jazz model u neck).

 

Od svih magneta koje sam do sa imao, JB mi se najvishe dopao. EMG drzim zbog jednog benda, poshto glavna gitara hoce taj zvuk, ali nishta ja ne bih imao protiv josh jendog JB-a :)

 

Njushkaj po netu, slushaj, chitaj, pa se odluchi. Mada vdiim da volish megadeth, a JB je furao Mustaine dok nije napravio svoju aktivnu varijantu (livewire Dave Mustaine - imao sam te magnete u ltd signature modelu - koji su u osnovi JB i '59 na steroidima). Mozda ti ovo pomogne da se lakshe odluchish :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa koliko skontah 500t je oko 8000 i kusur,koliko i krsten SD.

 

ali dobro,ja furam aktivu zadnje vrijeme,tako da neznam koliko sam objektivan.sh-5 mi se od svih pasiva na mahoganiju najvise svidio(gibsonova muda,samo malo konkretnije,tj jaci output).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, mislim da je njegova djitra DBD Tribute ML.

 

basswood

 

U svoju prvu djitru od shperke sam trpao invader i znachajno je poboljshao zvuk. Mozda bi EMG bio najbolje reshenje buried-a. A opet, koji god dobar magnet da izabere, moze da ga stavi u sledecu djitru. Opcija ima mLogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki magnet je dobar sve zavisi za sta ti zatreba. :D

 

Ja u Exploreru imam Invadera i presrecan sam. Svi kazu da je muljav, ja bas imam lep ton, cak i clean ima super.

 

JB je super takodje, ja ga imam u necku, ali sam probao i u bridge. Stvarno moze sve da se svira od Stoje do Maidena.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, dbdt je moja djitra, nije '79. iako ne bih imao nikakav problem da jeste :D

sta mu ga dodje basswood? znam da mi je od toga gitara, ali pojma nemam sta tacno znaci :D

i ne bih stavljao emg, jer jednostavno vise volim pasivce i to je to..

 

sto se tice dirty fingersa, cinili su mi se sasvim pristojni. nisam bio nesto odusevljen, ali radili su svoj posao. za ove 500t i 496R sam cuo svasta, i dobro i lose, pa ne znam sta da mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 e jebi ga,ja nikako,ali nikako nebih stavljao sd na basswood,ganjaj neki dimarzio pojacani paf,tipa tone zone,ako ti ne treba toliko outputa ili gaina ganjaj paf pro,to su sve sjajni magneti,a i jeftiniji su od sd i emgja(barem bili kad sam se ja bavio basswoodom,nikad vise).ili stavi emg,radi on manje-vise isto i na basswoodu i na kaucu,pa te boli kurac. 

 

uglavnom,dovoljno da znas da basswood(ovaj za nas smrtnike) i hi gain svirka i ne idu najbolje objektivno,a da basswood i bilo kakva svirka subjektivno po meni ne da ne idu,nego bi trebalo zabranit' da se gitare prave od njega.

 

ali,kad si se vec sjeb'o,opet ti preporucujem da se okanis SD,dimarzio je za tebe.

 

 

Edited by Δ.Δ.Δавид

Share this post


Link to post
Share on other sites

 e jebi ga,ja nikako,ali nikako nebih stavljao sd na basswood,ganjaj neki dimarzio pojacani paf,tipa tone zone,ako ti ne treba toliko outputa ili gaina ganjaj paf pro,to su sve sjajni magneti,a i jeftiniji su od sd i emgja(barem bili kad sam se ja bavio basswoodom,nikad vise).ili stavi emg,radi on manje-vise isto i na basswoodu i na kaucu,pa te boli kurac. 

 

uglavnom,dovoljno da znas da basswood(ovaj za nas smrtnike) i hi gain svirka i ne idu najbolje objektivno,a da basswood i bilo kakva svirka subjektivno po meni ne da ne idu,nego bi trebalo zabranit' da se gitare prave od njega.

 

ali,kad si se vec sjeb'o,opet ti preporucujem da se okanis SD,dimarzio je za tebe.

pa ne znam, ja ne mislim bas da sam se sjebo jer gitara uopste nije losa. doduse, kad se otpanjim na probi skoro pa pojedem basistu, valjda se zato i zove basswood :D

ne znam na kakvim ste vi to veslima od basswooda svirali pa da su TOOOOLIIIKO sranje i da ih ni SD ne spasava, al stvarno ne mislim da je moj ml los, a probao sam dosta gitara u zivotu.

neam pojma.

Edited by Buried in Smoke

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,govorim ti generalno,ne znaci da si nijesi nabo neki izuzetak koji potvrdjuje pravilo,ali i dalje su mahogani i alder generalno bolja drva za djitre.a rekao sam da si sjebao zato sto sd i basswood ne idu,a ne da si se sjebao sa gitarom,a pricas pretezno o sd.ja ti savjetujem dimarzio,jer mi se oni doimaju bolje kalibrisanim za basswood.ni u kom slucaju nijesam rekao da si se sjebao sa tribjut ml-om,a kamoli mislio,dosad si mogao da skontas da itekako cijenim dean.

 

bas nocas sam svirao neki ibanez rg sa fmt i sa custom custom u bridzu,kako je ubijen ton na djitri...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Buried

 

Basswood:

Basswood is a soft wood with tight grains. Its relatively inexpensive of all the usual guitar woods, and it’s easy on router bits in the factory, easy to sand, and easy to seal and finish. The softness of basswood means that sharp highs are dampened and smoothened. That helps offset the tinny sound associated with knife edged tremolo contacts. The softness also fosters a weaker low end. It’s light in weight, but not because of large pores. Rather it’s low in mass overall. Deep, breathy sub-lows aren’t resonated in Basswood. The reduction in these outer frequencies leaves the mids pronounced in a hypothetical response curve. Its very suitable for the typical guitar range, and very suitable for lead guitar, because of its pronounced “out front” sound. Complex overtones are muted along with the highs leaving a strong fundamental tone.

 

Production notes: Japanese factories like Ibanez seem to get a tan colored, more uniform Basswood while other Asian factories get a more flawed yellowish basswood. And there seems to be a big difference in tone. A clearer, darker Basswood should produce more sound, while the yellowish lower grade seems to have more of the undesirable tonal qualities of Poplar. A hardtail emphasizes the reduced dynamics of the outer frequencies.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,govorim ti generalno,ne znaci da si nijesi nabo neki izuzetak koji potvrdjuje pravilo,ali i dalje su mahogani i alder generalno bolja drva za djitre.a rekao sam da si sjebao zato sto sd i basswood ne idu,a ne da si se sjebao sa gitarom,a pricas pretezno o sd.ja ti savjetujem dimarzio,jer mi se oni doimaju bolje kalibrisanim za basswood.ni u kom slucaju nijesam rekao da si se sjebao sa tribjut ml-om,a kamoli mislio,dosad si mogao da skontas da itekako cijenim dean.

 

bas nocas sam svirao neki ibanez rg sa fmt i sa custom custom u bridzu,kako je ubijen ton na djitri...

nist, onda se bacam na guglanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, naravno, BKP su na dobrom glasu. Ja kontam da uzmem Nailbomb set (mahagoni telo), ali i kad budem skupio kes za njih, nekako mi je cim da narucujem preko neta...nisu nimalo jeftini, a da mi neki dzimrija sa poste/carine kopa po namotajima - to mi se nimalo ne svidja :haha:

 

edit: najjaca je ova maskota na sajtu, koji seljacizam :haha: :

taff.jpg

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...