Jump to content

Call of Cthulhu


MissionVao

Recommended Posts

http://www.callofcthulhu.com/

 

Fenomenalna horor igrica koja ce sigurno svakoga bar uznemiriti :da: Igram je bas ovih dana, nemam nista da joj zamerim. Igra prati vas stil igranja i prilagodjava se (npr ako treba da pobegnete i previse brzate na kvarno ce vam zameniti raspored komandi i naje*ali ste :D ). Pored toga postoje i skokovi terror level-a pri cemu dobijate napade panike, buncate i sl sto se mora drzati pod kontrolom. Takodje imate i strah od visine :zuba: Sve do pola igre ne dobijate oruzje pa se sve svodi na mozganje i shunjanje (nije ni malo dosadno!) mada se ni uz oruzje to ne menja nesto posebno (nema previse health-a a ni municije pa sukob nije pravo resenje). Pored oruzja i lekova u inventaru imate i dnevnike kao i mitose koje skupljate i citate. U igrici ima i par logickih delova, lakih za provaliti.

Tematika je naravno bazirana na H.P. Lovecraft-ovim radovima :da:

 

Hajde makar neko da se upeca da igra pa neka javi kako mu se svidja :da:

Btw ne oduzima previse vremena, oko 8-10h je do pola igre znaci 20ak sati sve ukupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace mi je to kako se lako isparanoises - o ne, vid mi je trajno zamucen, mora da je od sneakovanja! Reload game, reload! I onda provalis da si zamucen jer su te stricale krabe pa prodje kad se izlecis :)

 

Moze da se ubije? Do jaja! :D Do sad sam videla samo prvi stepen tj ono brbljanje kako ga otac doziva i kako je znao smisao :D I kako nije trebao tu da dodje. Ovo verovatno nije spoiler jer niko nece biti toliko naivan i poceti da igra istripovan da nece poceti sranja :da:

 

Ima najbolji pocetak akcije koji sam do sad videla... obicno su cak i horor igrice u fazonu tutorijala 'e sad polako, evo ti jedan copavi zombi 300m udaljen pa raspali'

ono bezanje iz hotelske sobe

:D Kad provalis da sve mora da se zakljuca i da nije dovoljno navuci orman do pola :uhoh:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalna igra u svakom pogledu.

Od bezanja iz hotela, do udaranja u gongove i efekta zaglusivanja u onom hramu sta vec...

Jedino sto je usralo feeling je taj famozni problem sa bezanjem na kraju igre, sto se pecina urusi pre nego sto ti mozes da pobegnes.

No, obzirom da je to ionako kraj igre, tu je youtube da se vidi cinematic :D

 

Greota sto nije bilo nastavaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali je u tome fora,jedini pravi primjer,da oprostite na prostosti,je kao kad se poseres,a neko ti lopatom pokupi govno.ti znas da si se posr'o,ali ne vidis minuli rad,a gledanje u tudja govna nikako ne pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono, igrao sam je pre par godina... sta znam, nije losa igra, ali bi bila mnogo bolja da nije toliko spora...

fina ideja, u svakom slucaju, mada su mogli znatno bolje da je urade (da su angazovali mene kao konsultanta lavkraftologije :mrgreen: )

secam se da sam se smorio do zla boga u nekoj crkvi trazeci neku kombinaciju zvona ili cega vec (ne secam se tacno).

nisam je zavrsio.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inache igra ima bag na kraju, nemozete da je predjete ako neskinete neki hack sa neta. Na samom kraju igre, poslednja stvar vam je da pobegnete iz neke baze sto se rusi , ali uvek ce vas stici kamenje i poginucete. Tako da skinite hack da brze trcite i predjite igru.

 

Inache super igra. :) Ako vam se dopala ova igra predjite condemned criminal origins

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da je samo taj,aparat u brodu,kipovi kad postanes riba,pa i taj trip na kraju...

 

ali,dva momenta zbog cega je igra kvlt:jedina igra koju igras da glavni lik ostane ziv iako znas da ce se svejedno ubiti,i jedina igra tokom koje glavni lik moze da se ubije.malo li je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to je zato sto je nisi ni igrao.

 

gresis, ovaj, silno gresis...

 

A ja bas ne vidim sto bi se igrala vise od jednom. Znas sve cake a mnogo dugo traje.

 

lovecraft fan npr?

drugo, posle par godina se neke stvari pozaboravljaju, a i pozelim nekad da prodjem kroz isto.

obicno ne igram igre vise od jednom, osim morrowind, vampire bloodlines... i... hmm, mislim da je to to.

Edited by goThic
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igra je odlična! Uživao sam pre par godina trošeći par samotnih dana jednog odmora uz nju :) Najviše su me oduševljavali prvi delovi igre, kada si bez oružja i bežiš što dodatno dodaje uzbuđenju i onim šokovima. Negde posle polovine igre lik mi je poludeo i prosvirao sebi glavu hehe od tad više nisam imao vremena da je se latim.

 

Ne znam za te bagove. Ortak mi je davno pričao da je završio i da je bio razočaran krajem. Nisam mu dao da mi ispriča naravno, ako se ponovo naložim da je zaigram... daaa...

 

Nevezano za igre, ali vezano za tematiku preporučujem, meni bar odličan film, "Dagon" iz 2001. godine koji je zasnovan na Lavkraftovoj priči "The Shadow Over Innsmouth" ;)

 

 

:pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igra je odlična! Uživao sam pre par godina trošeći par samotnih dana jednog odmora uz nju :) Najviše su me oduševljavali prvi delovi igre, kada si bez oružja i bežiš što dodatno dodaje uzbuđenju i onim šokovima. Negde posle polovine igre lik mi je poludeo i prosvirao sebi glavu hehe od tad više nisam imao vremena da je se latim.

 

Ne znam za te bagove. Ortak mi je davno pričao da je završio i da je bio razočaran krajem. Nisam mu dao da mi ispriča naravno, ako se ponovo naložim da je zaigram... daaa...

 

Nevezano za igre, ali vezano za tematiku preporučujem, meni bar odličan film, "Dagon" iz 2001. godine koji je zasnovan na Lavkraftovoj priči "The Shadow Over Innsmouth" ;)

 

 

:pivopije:

 

 

dagon mi je manje vise ok, nista spec, al nije ni za bacanje. :)

meni je u igri najbolji deo kad bezim iz hotela. to sam uspeo tek posle par pokusaja, i nikad vise adrenalina nisam imao u bilo kojoj igri. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino logicno objasnjenje da nisi zapamtio ovoliku i ovakvu silesiju bagova jeste da ili je nisi ni igrao,ili nijesi stigao dalje od hotela.a ta fora da si ti pametan toliko da te bagovi zaobilaze prosipaj u svojoj lokalnoj igraonici,mozda se neko i primi,mada ne vjerujem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...