Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

ne znam da li ste citali najnoviji METAL HAMMER, u njemu ima intervju sa Larsom!

evo vam jedan deo koji bih izdvojio, sa mojim komentarima u zagradi:

 

MH: "Znaci priznajes da je album bio problematican i tezak za slusanje?" (St.Anger)

 

Lars: "Da, ali je bio i svojevrsno kaznjavanje slusalaca. Vec neko vreme pravimo sarkasticne sale od tome da bi naredni album trebalo da otvori petominutna solo gitarska deonica. Naravno, uz zvuk bubnjeva!" (sherpi icon_da.gificon_smile.gif )

 

MH: "Hocete li koristiti limeni poklopac kante za smece, kao nekad, ili ce to biti dobos?" ( icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif al' ga isproziv'o! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )

 

Lars: "Pa, sigurno necu uci u studio i reci: 'Hajde da lupam bubnjeve!' Na albumu St.Anger zaista je dominirao zvuk bubnjeva, mozda cak i previse. ( icon_da.gif ) Sto se tice Kirka, smatrali smo da njegov talenat treba da dodje do izrazaja." (pa su snimili album bez soloa? icon_confused.gif I don't get it... icon_confused.gif )

 

Izdvojio bih i da nije istina ono sto pise u clanku da je Hetfield isao na rehabilitaciju i odvikavanje od droge, nego do alkohola! icon_da.gif

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre Gero, sta si hteo da kazes sa tim da je Black otpadak od tresha? Ispada da je sad i on losh album... wallbash.gif

ne, ne, nisi razumeo... no.gif

 

nisam ja rekao da je to los album, naprotiv! to je odlican album... nego samo svi razdvajaju staru i novu metallicu, a ja smatram da black spada u novu metallicu koja nije thrash, jer sve do black-a jeste! icon_da.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta, izasao je #2 domaci metal hamer? moram ga qpiti... Pa naravno da je jaymz bio na odvikavanju od alkohola, to je vec opste poznato icon_da.gif

izasao... lars na naslovnoj strani... ovde pise da je bio na odvikavanju od droge... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zasto i ti sine brute odvajas Tallicu na novu i staru!? To je sve MetallicA BRE! icon_rockdevil.gif

Salim se, bre, morao sam da te "prozovem"...

 

Uzgred, palo mi na pamet najjednostavnije resenje za DVD. Bas me mrzi da se cimam da kompresujem to tako da lepo dodjes kod mene da ga gledamo (i ovako sam gledao samo 4 puta do sada hahahaha)

 

A sto se tice Jamesovog lecenja to je stvarno tesko bilo za saznati (opste poznato!?) lad je covek proveo 11 meseci na lecenju od bolesti zavisnosti... A kao sto lepo rece KRK kad odes tamo oni zadju mnogo dublje u tebe od "samo" problema sa alkoholisanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

A sto se tice Jamesovog lecenja to je stvarno tesko bilo za saznati (opste poznato!?) lad je covek proveo 11 meseci na lecenju od bolesti zavisnosti... A kao sto lepo rece KRK kad odes tamo oni zadju mnogo dublje u tebe od "samo" problema sa alkoholisanjem...

knjiga "metallica:kroz sopstvene rechi" i MTV icon mi trenutno padaju na pamet kao izvori tih informacija...

 

ovih dana treba da dobijem s&m dvd, can't wait!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kad uzmes u obzir pesmu Master Of Puppets, cija je tema zlo narkomanije, ne znam koji mozak moras da budes da napises pesmu kako je droga losa, i onda pocnes da se drogiras! ja znam da se kirk drogirao, za ostale nisam siguran!

 

Kirkova izjava: "Droga je bila svuda oko mene, na meni je bilo samo da je uzmem" (ili nesto slicno) no.gif

 

Pa nisam bas siguran da je bilo samo od alkohola,

protumacite vecinu textova sa Load-a i Reload-a,

da nisu mozda o gudri?

Da se drogirao jeste sad koliko je daleko otisao

to samo on zna.

A nije tesko otici daleko...

 

ako mislis na pesmu fixxxer, ona ne govori o fixanju nego o voodoo-u!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Uzgred, palo mi na pamet najjednostavnije resenje za DVD. Bas me mrzi da se cimam da kompresujem to tako da lepo dodjes kod mene da ga gledamo (i ovako sam gledao samo 4 puta do sada hahahaha)...

KIX ASS!!! ajde, ako moze sledece nedelje, posto sam u frci sa kolokvijumima, i u petak imam svirku u batochini, pa kad sve to prodje, onda na trochasovno uzivanje, ako se ne varam... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"MetallicA: kroz sopstvene rechi" nije zvanicna knjiga i u njoj moze da pise sta god hoces.

 

Ja se uvek oslanjam na najbolji magazin na svetu "So What!?" kad su potrebne informacije u pitanju.

Trebalo bi da procitate knjigu "So What!? The Good, The Mad & The Ugly", sad je vec dostupna i u nasim knjizarama...

 

A ako se Kirk drogirao ne vidim kakve to veze ima sa Jamesovim tekstovima icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

KIX ASS!!! ajde, ako moze sledece nedelje, posto sam u frci sa kolokvijumima, i u petak imam svirku u batochini, pa kad sve to prodje, onda na trochasovno uzivanje, ako se ne varam...  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

 

Ok. deal. Film je 2' 20'' ali ima bonusa koliko ti dusa hoce... Sve zajedno negde oko 10 sati... Anyway, zvrcni me kad budes imao vremena pa pravimo neki plan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako se Kirk drogirao ne vidim kakve to veze ima sa Jamesovim tekstovima  icon_rolleyes.gif

Pa nema jer se i James drogirao.

 

ako mislis na pesmu fixxxer, ona ne govori o fixanju nego o voodoo-u!

A da,Fixxxer ne govori o voodo-u nego o

odnosu(losem) izmedju oca i sina.

Edited by Face of Death

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da,Fixxxer ne govori o voodo-u nego o

odnosu(losem) izmedju oca i sina.

no.gif

 

A ako se Kirk drogirao ne vidim kakve to veze ima sa Jamesovim tekstovima  icon_rolleyes.gif

 

pa nema, niko i nije rekao da ima!

 

Ok. deal. Film je 2' 20'' ali ima bonusa koliko ti dusa hoce... Sve zajedno negde oko 10 sati... Anyway, zvrcni me kad budes imao vremena pa pravimo neki plan...

 

vazi, brate, dogovor! pivopije.gif

 

Fuel,Prince Charming,Cure,Low Man's Lyric...

 

Fuel - priznajem, jeste o drogiranju (ali ne mora da znaci da je o njegovom)

 

Prince Charming - o nesrecnom detinjstvu, ili nesto slicno

 

Cure - inspirisana Jaymz-ovim odvikavanjem i terapijama za izlecenje od alkoholizma (alkoholizam nije narkomanija)

 

Low Man's Lyric - o beskucniku koji trazi oprostaj, ili nesto slicno (nema dve veze sa drogom)

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA MISLIM DA NIJE NI FUEL O DROGIRANJU AL AJDE. rolleyes.gif

 

 

A FIXXXER NIJE O LOŠEM ODNOSU IZMEĐU OCA I SINA NEGO O ČOVEKU KOJI PREDSTAVLJA LUTKU U BOŽJIM RUKAMA....

Fuel definitivno jeste o drogi,za fixxxer moze

biti to ni ja nisam siguran izmedju ta dva tumacenja

ali o voodo-u definitivno nije.

 

Fuel - priznajem, jeste o drogiranju (ali ne mora da znaci da je o njegovom)

 

Prince Charming - o nesrecnom detinjstvu, ili nesto slicno

 

Cure - inspirisana Jaymz-ovim odvikavanjem i terapijama za izlecenje od alkoholizma (alkoholizam nije narkomanija)

 

Low Man's Lyric - o beskucniku koji trazi oprostaj, ili nesto slicno (nema dve veze sa drogom)

 

Cure je o drogi mislim da mnogo vise smisla ima nego o alkoholu.

 

Prince Charming-"There's a dirty needle in your child

Ha ha, stick me"a u refrenu se obraca kevi!

 

Low Man's Lyric-Beskucnik jeste ali sto???

"My eyes seek reality

My fingers seek my veins"

 

Mislim ima jos pesama nisu to sve ali nebitno.

poz icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuel definitivno jeste o drogi,za fixxxer moze

biti to ni ja nisam siguran izmedju ta dva tumacenja

ali o voodo-u definitivno nije.

"Dolls of voodoo all stuck with pins

One for each of us and our sins

So you lay us in a line

Push your pins, they make us humble

Only you can tell in time

If we fall or merely stumble"

 

icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

 

ŠTO SE TIČE FUEL-A TO JE PRE O LJUBAVI PREMA BRZINI I AUTOMOBILIMA NEGO O DROGIRANJU.... mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Another junkie lives too fast! - definitivno je o drogi, dodao bih - uopste o zivotu danasnje omladine icon_da.gif

 

Cure - nisam siguran ali bih rekao da je isnpiraciju nasao upravo na lechenju od alkohola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...