Jump to content

Putrid Blood


Dead Man Walking

Recommended Posts

Pravo da ti kažem, nemam pojma. Znam samo da će stara grupa biti konvertovana u novi format, pri čemu ćemo izgubiti sve članove, tako da sam napravio ovu stranicu. Čini mi se da je malo zgodnije za reklamiranje benda od grupe, samo treba dogurati do broja od 1612 članova, koliko ih trenutno ima u grupi, a na ovoj stranici trenutno fantastičnih 51 :)

Edited by Maunator

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Šidski thrash metalci Putrid Blood objavili su 31. oktobra EP Fire at Will za crnogorski netlabel Hi-Gain Records.

 

EP sadrži sedam pesama, koje su tokom 2009. godine snimljene u studiju Piknik u Novom Sadu. Recenziju EPa možete pročitati ovde.

 

Hi-Gain Records je nastao kao potpuno neprofitan idejni projekat dvoje mladih ljudi, Sonje Milićević i Nikole Radovića iz Podgorice, koji poseduju i studio Hi-Gain za profesionalno snimanje, produkciju i mastering. Inspirisani upravo radom i vapajima mladih autorskih bendova, koji nemaju priliku da obznane svoja ostvarenja širem auditorijumu, odlučili su se na ovaj poduhvat, sa ciljem da pomognu muzičkim snagama da izađu iz tmine u koju su odgurnuti od strane patrijarhalno i kulturno-hendikepiranog društva.

 

Skoncentrisani na izdavaštvo muzike koja neguje alternativni, punk i metal zvuk, ovaj par je, za vreme od 24. oktobra, kada je netlabel osnovan, do sada, izdao debi album punk-rock-ska-hard core-skate benda UPS! Evolucija kroz tranziciju, demo EP thrash metal-hard core-black metal benda Putrid Blood Fire At Will i EP hard core-punk benda Megawatt Šund je samo prolazna stvar.

 

Hi-Gain Records je raspoložen za saradnju sa bendovima čije muzičko stvaralaštvo izdaje, i na polju koncertnog i festivalskog organizovanja i planiranja, u meri u kojoj to mogućnosti dopuštaju."

 

 

 

 

Sa Serbian Metal portala:

 

http://www.serbian-m...in-records.html

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve naše zagrižene fanove(a verujem da ih na forumu ima bar troje :D ):

 

Ako ne bude značajnijih izmena, ovako bi trebala izgledati satnica koncerta s Warbringer-om:

 

21:30 Putrid Blood

22:15 Nadimač

23:00 Warbringer

 

 

Usput - Posle dve i kusur godine od snimanja "Fire At Will", otkrio nas i Nikola Franquelli i rešio da napiše recenziju:

 

"Pitanje: Zašto bi čovjek uzeo da sluša bend Putrid Blood, pored, recimo, The Haunted. Prvi, mladi nedovoljno dokazani bend iz Šida. Drugi, pečen i prepečen, i vrapcima na grani poznat bend iz Švedske. Odgovor: Pored patriotizma domaćeg slušaoca, sigurno najbolji odgovorbi bio bi, zato što album Putrid Blood naziva „Fire At Will" odlično zvuči (za razliku od spomenutog velikog pandana koji u posljednje dvije inkarnacije i nije bog zna što). Nije teško za shvatiti.

Iako pomalo u zakašnjenju, koje se objašnjava ekonomskom i kulturnom situacijom, i Balkan je zahvaćen novim Thrash metal valom. Bendova ima, svirki ima, a ima i onih koji se svakako izdvajaju (samo malo prekopajte facebook). „Fire At Will" je snimljen još 2009 godine, ali to što već ima par godina, nikako ne bi trebao da obeshrabri potencijalne slušaoce jer ne zvuči zastarjelo, što zahvaljujući vrlo dobroj svirci, što zahvaljujući dobroj produkciji studija „Piknik" (ljudi su uspjeli da ožive onaj duh sredine osamdesetih koje su imali njemački thrash bendovi, ali u mnogo čistijoj verziji). Ovo je u stvari demo album od svega 23 minute, ali je u tih 23 minuta stalo mnogo više odlične i maštovite svirke nego na nekih 60% poznatijih albuma zapadnih pandana (a već nekoliko ultra-mega-giga velikih imena mi padaju na pamet, koji sa svojim posljednjim izdanjima nisu ni do koljena ovom). Rifovanje do besvjesti u najboljoj njemačkoj ili Bay Area formi, isprepletano odličnim soliranjem, itekako dobrim ritmovima, ne inovativnim, ali svakako vrlo interesantnim aranžmanima i komponovanjem pjesama. Vrlo poletne „Arrival" ili „Serving the Untouchables", su pečat ovim riječima. Žive i itekako inteligentne pjesme obezbjeđuju da „Fire At Will" ostane u vremenu. Da li će se dignuti do velikog imena na srpskoj ili balkanskoj sceni? Ako vas TO interesuje, onda se okrenite Metal Hammer-u, i to onom ruglu od engleskog izdanja.

Sem činjenice da je album dobro thrash metal izdanje, interesantna činjenica je da je skoro izašao za novopečenog crnogorskog net izdavača „Hi-Gain" iz Podgorice."

 

http://www.mulj.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1573:putrid-blood--fire-at-will&catid=35:rec-april-09&Itemid=84

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam video da je izlepljen grad,biće super...prioritet su mi Trash Union jer taj bend odvaljuje ,svake zime se prave u ZR slični festivali i to je super...nisam vas gledao nikad uživo...oduševite me !?

 

Donosite li neku robu album,majicu,prišivač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Prva socijalna mreža i web TV stanica u potpunosti posvećena metal muzici pokrenuta je na adresi metalnation.org"

 

Ostatak možete pročitati ovde:

 

http://www.serbian-metal.org/index.php/metal-nation-prva-socijalna-i-web-tv-metal-mreza.html

 

 

Deluje cool, videćemo koliko će biti korisno.

 

Uglavnom: Putrid Blood na Metal NationTV

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Putrid Blood će nastupiti u Sarajevu, u utorak 28.02.2012., kao podrška bendu Hellride, kojima je ovo prva svirka.

 

sarajevo28022012.jpg

 

Kao prilog ovome, jedna mnoooooogo zakasnela recezija sa sarajevskog webzine-a Izvan Svake Kontrole.

 

"Razlog zbog kojeg inzistiram na dobijanju fizičkih izdanja albuma je taj što su linkovi za download albuma nepostojeći, veoma je moguće da zaboraviš da ti je neko nešto poslao. Šidski bend Putrid Blood je na moju adresu uputio fizičko izdanje njihovog demo albuma “Fire At Will” iz 2009. godine koji se negdje poima kao demo, a negdje kao EP. Uglavnom, meni je trebalo dvije godine da napišem recenziju. Ko radi, griješi, to je osnovna priča koje se kačimo kada se dese ovakve stvari i kada propustimo promovisati bend koji se potrudi dostaviti nam materijal na kućnu adresu. Ide veliko izvinjenje bendu Putrid Blood.

 

Sedam pjesama veoma brzog, frenetičnog ritma našlo je svoje mjesto na ovom izdanju. Šest ih ima tekstova na engleskom jeziku, dok ona, meni najzanimljivija, nosi naziv “Pokvaren do srži” i otpjevana je na srpskom (ne brinite, nacionalisti, možete i hoćete razumjeti i u Hrvatskoj i u Bosni i Hercegovini) jeziku. Muzika je lišena bilo kakvih modernih upliva, ovo je taj dobri stari thrash sa dozom hardcorea, ali ne ovog sa breakdownima, već onog koji je futa-futa orijentisan kada je žestina i brzina u kombinaciji. Jedina pjesma koja se malo više dotiče hardcorea je već spomenuta “Pokvaren do srži” koja je dušu dala za ono manijakalno vitlanje šakom u zraku dok ti neko izbija zube u brutalnoj šutci, a onda se svi bacaju preko mikrofona da otpjevaju refren.

 

Pored brzih dijelova koji su više manje čuti u svijetu thrasha i hardcorea, na nekoliko pjesmuljaka dolazi do sporijih, atmosferičnijih dijelova koji su veoma zanimljivi za slušanje. Gitaristi su generalno odradili odličan posao, a za svu utegnutost je zaslužno osoblje studija “Piknik”, vjerujem da je ovo producentsko djelo gospodina Bandara koji nanovo dokazuje da odlična produkcija na pjesmama Horror Piknika nije slučajnost, ovo je poznavanje materije.

 

Treba se dodati da je i sam omot ovog izdanja zaista fantastičan, majica sa ovim omotom? Može!

 

Mislim da bi bilo super da Putrid Blood na novom izdanju koje sprema podari više mjesta pjesmama ozbiljnije tematike na domaćem jeziku. Njihovi tekstovi na engleskom su veoma dobri, ali čuti ih na našem značilo bi puno više za njih same jer bi se tako razlikovali od većine bendova koji se nalaze u istoj kaši. Sumnjam da idu na to da se proslave na svjetskoj razini.

 

EP je dostupan za besplatan download na Myspace stranici benda, pa je preporuka svima da bace uho na bend koji definitivno dolazi, da se iskoristimo slengom groznih članova žirija jednog monstrouznog muzičkog bh reality showa."

 

http://isk.int.ba/wordpress/?p=2331

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...