Jump to content

Putrid Blood


Dead Man Walking

Recommended Posts

"Ne pratim baš aktivno srpsku metal scenu i da budem iskren ne bih ni ovaj bend čuo da mi ga nije preporučio prijatelj. Dotični prijatelj ima prilično istančan ukus za dobar zvuk, pa sam drage volje odlučio da pustim Putrid Blood. Demo me je oduševio, a već na prvo slušanje je jasno da je reč o bendu koji zna šta radi. Ali da krenemo redom. Putrid Blood dolaze iz Šida i sviraju treš metal stare škole. Ja bih lično ovo opisao kao staru Sepulturu, i to onaj njihov prljaviji period, sve to pomešao sa inteligentnošću melodija Megadetha sa Rust In Peace, i na kraju ubacio par hardcore začina, čisto da bude zanimljivije. Ako na sve ovo kažem da postavu čini jedna gitara, ali dva vokala, priča postaje još interesantnija. Ovaj demo nije baš svež, ima već dve godine otkad su ga snimili u Pikniku u Novom Sadu, ali za dobre stvari nikad nije kasno. Produkcijski je izuzetno sirovo, ali sa pravom merom. Sirovost zvuka bas gitare me podseća na hardcore bendove, ali čvrstoća i energičnost gitara su veoma slične onome što je Sepultura radila na Benath The Remains.

 

Na demo snimku koji sam skinuo nalazi se ukupno sedam pesama. Šest su na engleskom i jedna na srpskom pod nazivom Pokvaren do srži, koja je pokazala da treš itekako može da se cepa na maternjem nam jeziku. Od tih sedam pesama onu poslednju The End bih odmah izbacio jer mi previše vuče na neki neuspeli eksperiment death i black metala. Arrival mi je zanimljiva na prvu loptu. Ima neki neobičnu atmosferu, melodije imaju šmek osamdesetih i pošto nije ultra brza kao ostale razlikuje se i može slobodno da se proglasi najboljom pesmom. Gitare su jako dobro snimljene, dobro su uparene i rifovi su gotovo bez greške. Brzih solaža ne nedostaje. Vokali su na granici između treš metala i hardkora i ako ću biti iskren možda je granica i izbrisana, pa momci prelaze malo na jednu, malo na drugu stranu. Možda se to neće svideti okorelim metalcima, ali meni je i matori treš oduvek bio takav.

 

Nadam se da će bend snimiti još neki materijal, jer ovaj demo snimak svakako obećava. Mene je lično naterao da skinem prašinu sa starih treš izdanja i podsetim se legendarnih albuma Megadetha, Antraxa, Sepulture i ostalih metal heroja koji su svojim inovacijama u muzici i doprineli da se i danas pojavljuju jako kvalitetni bendovi poput Putrid Blood. Preslušajte obavezno!"

 

 

 

 

http://www.getonthestage.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1161&catid=35

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je super - pasulja, piva i metala u izobilju :) Organizacija na nivou, naša svirka ispade dobra, i pored činjenice da smo počeli u 2h posle ponoći. Profesionalni fotograf je bio prisutan, al je navodno zaboravio rezervnu memorijsku karticu, pa nema nijedne naše fotke. Definitivno nas prati kletva :mrgreen: Uspeo sam da iskopam jednu čestitu fotku, koju je uslikala devojka pevača Counterignitiona.

 

287872_1468369366393_1748359848_684058_7871656_o.jpg

 

Inače, danas je tačno dve godine od prve Putrid Blood svirke, a bilo ih je ravno 20:

 

01. 01. 04.08.2009.– Trg Kulture, Šid w/Awaiting Fear, Ashen Epitaph, Salted Cut, Morbidoom

 

02. 02. 12.12.2009.– klub Dvorište, Novi Sad w/Scaffold

 

03. 03. 18.12.2009.– Slovački dom, Šid w/M.A.D. Goya, Ashen Epitaph, Atomski Rat

 

04. 04. 05.03.2010.– klub Marshall 6, BG w/Necromancers, Lobotomy Equation, Awaiting Fear

 

05. 05. 13.03.2010.– klub Auris, Novi Sad w/Infidel, Ashen Epitaph, Awaiting Fear, Prognan(CRO)

 

06. 06. 02.04.2010.– klub Mladost, Subotica w/Hellmade, Obscured

 

07. 07. 07.05.2010.– Slovački dom, Šid w/Awaiting Fear, Hellmade, Scaffold

 

08. 08. 08.05.2010.– klub Dvorište, Novi Sad w/Obscured, Hellmade

 

09. 09. 13.05.2010.– Livingroom SKC, BG w/Hellmade, Rapidforce, Graveyard, From Sin, War Engine

 

10. 10. 22.05.2010.– Slovački dom, Šid(Hit BGD 202) w/Scaffold, Destroy Them, Rain Delay...

 

11. 11. 07.08.2010.– Trg Kulture, Šid w/Devastation(CRO), Nadimač, Downstroy, Scaffold

 

12. 12. 04.12.2010.– klub Zeppelin, Senta w/Analizator, Formless Terror(Mak), Ashen Epitaph

 

13. 13. 11.12.2010.– klub Zoki, SM w/Scaffold, Atomski Rat

 

14. 14. 08.01.2011.– Brod na Dunavu, Vukovar w/War-Head(CRO)

 

15. 15. 14.01.2011.– klub Roadie’s(ex-Dvorište), Novi Sad w/Scaffold

 

16. 16. 11.02.2011.– klub Pilana, Subotica w/Horizont

 

17. 17. 19.03.2011.– klub Zeppelin, Šabac – w/M.A.D Goya, Niyazov

 

18. 18. 26.03.2011.– Cool Bar, Sombor w/Awaiting Fear, 4 Fante

 

19. 19. 01.07.2011.– Trg Ćire Milekića, Sremska Mitrovica w/Shejdi Kruu

 

20. 20. 31.07.2011.– Bašta pozorišnog kluba, Bečej w/Sangre Eterna, Bloodline, The Stupar Project,Kolaps, Counterignition

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da iskopam jednu čestitu fotku, koju je uslikala devojka pevača Counterignitiona.

dobro ste i to ućarili, s obzirom da joj se ugasio digitalac još dok smo mi svirali :)

mislim da ima i nekih video snimaka iz bekstejdža, moram to da prebacim i okačim :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i malog izveštaja sa svirke, od strane organizatora Darka Kutlačića, za sve one koji nisu bili.

 

Preuzeto sa: http://www.getonthestage.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1171:idsko-leto-metal-day-13-avgust-2011&catid=46:izvestaji-sa-koncerata

 

"Metal Day je sad već tradicionalni metal festival koji se petu godinu održava u okviru Šidskog kulturnog leta. Ove godine nastupili su Nominal Abuse (Novi Sad), Putrid Blood (Šid), The Southern Society (Subotica), Counterignition (Kovin). Ogromna bina, odlično ozvučenje. U backstage-u popilo se bure piva, pojelo 10 kg. roštilja, ovom bendu trebalo je ovo, onom bendu trebalo je ono... UFFFFFF... Pisanje izveštaja sa koncerta od strane organizatora istog, vrlo je nezavalan posao :-). Organizatori su tu i nekoliko dana pre koncerta, sve vreme su na telefonu sa bendovima, toncima, mesarima... tu su za vreme koncerta, posle koncerta... i gle čuda, od silnih obaveza retko šta vide i čuju. Ali eto, nešto se ipak krajičkom oka i uhvati, pa da počnemo.

 

Prvi na binu izlaze novosadski grindcoreri Nominal Abuse, Nikola podignutim i prekrštenim rukama daje znak i počinje ludilo! Malobrojni fanovi prilaze bini (ipak je 20:30h), iz lokala prekoputa trga vide se žene sa decom kako beže, penzioneri koji su se zatekli na trgu misleći da će da se obraduju nekom folk ili pop zvezdom, užurbanim korakom ga napuštaju, za njih smo svi mi narkomani i demoni :-). Posle 15-ak minuta svirke skupila se već prilična grupa fanova i počinje i šutka. Nikola daje sve od sebe, kao da mu je 17 :-), peva na dva mikrofona, jedan je naravno pod snažnom distorzijom, skače i baca se po bini, snažna ritam sekcija sa Zoltanom (ex Disdained) na bubnjevima, Igor Žarković je na gitari. Priredili su sjajan nastup, pa ko nije mogao da ode na Obscene Extreme, mogao je deo toga da vidi ovde u našem malom gradu.

 

U međuvremenu dok je trajao nastup Nominal Abuse-a javljaju mi se momci iz Counterignition, na putu su i debelo kasne, problemi sa kolima. Pošto Counterigniton nije bio ni blizu Šida, Putrid Blood izlazi na binu. Ređa se peh za pehom, usled malih tehničkih problema, Putrid počinje svirku posle pola sata. Svetla se gase i počinje Intro/For Gods'sake. Ludilo se nastavlja! Počinje Anthem, sad već mnogobrojna publika je u transu. Slamming, headbanging, moshing... što bi mi u Srbiji rekli šutka. Sledi Dying, pa nova pesma Rođen za pakao, Fire At Will... Masa sve vreme skandira, divlja i peva, atmosfera čista desetka, prava tempirana bomba. Putrid Blood su razvalili i to na domaćem terenu, mada je po meni svaka bina ma gde god bili za njih domaći teren. Momci razbijaju, nije što su moji, ali po meni jedan od boljih thrash bendova na ovim prostorima. Sa Pokvaren do srži završavaju nastup, na trgu je sad već prisutno 350-400 ljudi, svi skandiraju i pevaju k'o jedan, ovo je po meni postala himna domaćeg metala. Na bis su svirali War Ensemble od Slayer, ali sam to propustio jer sam morao da se posvetim izlasku sledećeg benda.

 

The Southern Society su subotički bend koji sviraju southern metal, nastup otvaraju sa Go With The Flow, sjajna uigrana ekipa sa Tiborom na čelu, našoj publici dobro poznati sa prošlogodisnje svirke u klubu Bunker. Perfektna i precizna svirka, niko ne bi rekao da takav bend postoji u Srbiji. Trg se još više puni masom privučenom melodičnom svirkom. Momci daju sve od sebe, kao da im je zadnja u životu (ne daj bože -). Otprašili su skoro ceo svoj album, falila je Gloomy Sunday ili je ja opet zbog organizatorskih obaveza nisam "uhvatio". Ovako se svira metal, što mogu da potvrde i svi koji su prisustvovali nastupu. Posle skoro sat vremena svirke fanove su obradovali sa Heaven & Hell, trg gori, svi pevaju sa visoko podignutim rukama. Od publike se opraštaju sa The Trooper, ali naravno opet odsviranu u TSS fazonu. Sjajan nastup koji će mi još dugo dugo ostati u sećanju. Ponoć je, a mi smo trebali da završimo sa svirkom, pošto su nas već za vreme tonske probe organi reda obavestili da ne bi smeli da preteramo, jer smo već počeli da smetamo komšijama (a karaoke koje su sinoć bile do 2, sa gomilim dernjavih klinaca nisu nikom smetale). U međuvremenu su se konačno pojavili Counterignition i pošto su se malo okrepili od putešesvija izašli su na binu. Aca nije jos udario ni prvi ton, a prilazi mi policajac i kaže, neka završi ovu pesmu i prekidajte :-). Counteri počinju svirku, ja se zučno raspravljam sa policijom, a u stvari kupujem vreme, uspeo sam da kupim 10-ak min, momci su uspeli odsvirati dve pesme, kada više ništa nije moglo da mi pomogne, dao sam momcima znak da se mora prekinuti, bolje da to uradim ja nego da mi se oni penju na binu i da mi oni završe fest. Jako mi je žao što se jedno idealno veče završeno ovako, al jbg. neke stvari se moraju poštovati, naročito satnica.

 

Nadam se da ćemo se sledeće godine izdvojiti iz grada i napraviti metal kamp na obroncima Fruške gore, tako da tamo nećemo nikom smetati! Želeo bih da se zahvalim bendovima i mnogobrojnoj publici koje je bilo i iz Bosne i Hrvatske. Ljudi šta da vam kažem? Dođite sledeće godine, nećete zažaliti. Pozdrav."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam Putrid Blood nedavno na Adrenalin Festu 2011 u Beceju,i mogu slobodno da kazem da je to najbolji domaci thrash metal bend koji sam cuo!Neverovatno je kakvu energiju imaju na bini sa samo jednom gitarom i 2 brutalna vokala!Sta reci,cista 10-ka :)

 

Support!!! :rockdevil:

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...