Jump to content

Визант


female_fighter

Recommended Posts

ВИЗАНТ (Никшић)

+ВВВВ+

 

Бенд Визант, настао је крајем 2006. године, као резултат окупљања идеја и мисли више познатих музичара који су имали намеру да актуелним метал правцима приброје још један, базиран на Хришћанском опиту и мистици.

 

ВИЗАНТ:

Саша Зејак, вокал/гитаре

Борис Љесковић, вокал

Драган Ђукић, бас

Томас Пејовић, бубањ

Милош Цицмил, бек вокал (придружни члан)

 

 

Дискографија:

(2009.) ВВВВ - ВАСИЛЕВС ВАСИЛЕОН ВАСИЛЕВОН ВАСИЛЕВОНДОН

 

1. ДРВО

2. ЧОВЈЕК

3. РОГОВИ (ВИЗАНТ)

4. КИРИЕ ЕЛЕ ИСОН

5. ИСИХИА

6. ЛИНИЈА ДЛАНА

7. ИЗВОРИ ВОДЕНИ (КИРИЕ ЕЛЕ ИСОН II)

8. ЦАР СИЛНИ

9. ПОНОВО РОЂЕН

 

Аутор песама: С. Зејак

 

БОНУС

1О. МРТВИ НИСТЕ

11. ПЈЕСМА ПРОГНАНИХ

 

Традиционалне – обрада Б. Љешковић

 

Студио ”BASEMENT“ Никшић 2008/2009-ОГ Љ.Г.

Продукција: Иван Перовић

 

8D2FB188-8E15-3449-B0D0-14D4F0525BB4_thumb.jpg

 

"O АЛБУМУ "ВАСИЛЕВС ВАСИЛЕОН ВАСИЛЕВОН ВАСИЛЕВОНДОН" - 2009.

 

Схватање музике као тонског преношења смисла у основи је понуђене креације дефинисане овим албумом у којем се као његова основна бит јавља битност вјере, односно битисање самога човјека. Враћање теоцентризма у средиште стваралаштва није просто акт или индивидуални чин допадања циљној публици, већ опште усмјерење према филокалији као истинској љубави према лијепом, према узвишеном. У том контексту треба разумјети ВВВВ као симбиозу готског метала и отродоксије ријечи које су усмјерене ка вишим и чистијим енергијама, далеким од актуелне паганије и енемичности у метал музици. Започевши своју причу од пјесме „Дрво“ инспирисане првокњижјем стварања, борбе са кумирима у себи и другима основ су разлике „Человјека“ - онога који челом стреми у небо и човјека који не говори „Кирие еле исон“ тј. не живи у исихији путем сопственог избора. „Линија длана“ у том случају није почетна актуелизација живота већ напротив, сусрет човјека са његовим архинепријатељем трансцедентни доживљај претвара у овострани и на крају отрежњује – приводи вјеровању. У том смислу су „Извори водени“ основна проповијед заједнице изговорена устима „Цара силног“ прије поновног рођења у свјетлости невечерњег дана.

Земља је за човјека и човјек је за земљу, али само ако није никада видио небо изнад себе."

 

21B007AE-DEFF-2A41-9B92-2DA2D5F3FA3B_thumb.jpg

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas album za download, video sam ga po netu.

 

Nego, da kazem samo par stvari odmah na pocetku ove teme - sve provokacije, upadanje u pogresne (politicke i slicne) rasprave, bice sankcionisane bez dodatnih upozorenja. U pitanju je bend koji se bavi skakljivom tematikom, pogotovo sto dolazi iz Crne Gore (videh kakve su reakcije na njihov rad na jednom crnogorskom forumu, ono je bruka i sramota), patriotski/nacionalno je orjentisan, i ovde ja prvi necu tolerisati bilo kakve pokusaje vredjanja. Toliko.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt ovo zvudi krajnje intrigantno   :meshuggah: Voleo bih da cujem taj projekat, osecam da nie loshe. Ajd neko neka nadje taj link za album ;)

 

 

 

 

EDIT: Nasao myspace na fejsbuku :P Lol 

http://www.myspace.com/vizantgoth

 

  :rockdevil:

 

Ako cemo iskreno, smesni su mi textovi, i pevac, kao pop da cita molitvu :D Ali dobro, totalno je nesto drugacije, i treba podrzati   :rockdevil:

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je ovo !

 

svaka cast

 

nesto potpuno drugacije to mi se svidja ... 111

Car silni cepacina ipo ..!! svaka im cast, sad cu jos jednom da preslusam pesme..

Slazem se. Jadran, Jon, Egej. To je to :da:

 

Super je atmosfera, produkcija bas kako treba. Veliki plus za danasnju metal scenu u Crnoj Gori, koja bas i nema nesto predstavnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја питао Благоја ко су ова господа, кад оно пева певач из ДСТ-а. Нисам знао да је наш човек.

 

Слушао сам само обраде добровољачких песама и то ми се, морам признати, не свиђа. Ипак, подршка бенду.

 

ПС. Ипак је Благи одговорио. :bigblue:

Edited by Србија Србима

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt ovo zvudi krajnje intrigantno   :meshuggah: Voleo bih da cujem taj projekat, osecam da nie loshe. Ajd neko neka nadje taj link za album ;)

 

 

 

 

EDIT: Nasao myspace na fejsbuku :P Lol 

http://www.myspace.com/vizantgoth

 

  :rockdevil:

 

Ako cemo iskreno, smesni su mi textovi, i pevac, kao pop da cita molitvu :D Ali dobro, totalno je nesto drugacije, i treba podrzati   :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh pa nisam odusevljen mozda sam ocekivao vishe,al ovi spotovi u trenerkama mi nikako ne idu uz doom riffove ,pevac jako losh,uopste se ne poje tako ovo je karakiranje,sve u svemu zanimljivo al totalno bzv

PEVAC NE POJE (to radi u Crkvi vec 16 godina i na dva CD-a na kojima je pojao sa najjacim pojcima-PANIHIDA i PRICASNI PSALMI) nego pjeva!

VIZANT ne koristi tudje melodije vec je samo prozet pravoslavnom tematikom i to je sve.

Takodje, nema kompromisa ni sa kim. Kome se ne slysa ima jos tuce drugog bendova pa neka se tuca sa njima-sa nama nece!

I na kraju, cuce se opet - JADRAN, JON, EGEJ. Kad tad.

HEIL!

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЦАР СИЛНИ

 

 

ЈАДРАН, ЈОН, ЕГЕЈ...

 

МАРАН АТА – ДОЂИ ГОСПОДЕ

ПОДИГНИ НАШЕ ИМЕ ПОБЈЕДЕ

 

ЦАРУ ЦАРЕВА - ВЈЕРО СТАРА

ДИГНИ НАШЕГ СИЛНОГ ЦАРА

 

ЈАДРАН, ЈОН, ЕГЕЈ...

 

ДА ОПЕТ ЛЕТЕ ИЗНАД ТРИ МОРА

ДВИЈЕ ГЛАВЕ БИЈЕЛОГ ОРЛА

 

ВАСИЛЕВС ВАСИЛЕОН

ВАСИЛЕВОН ВАСИЛЕВОНДОН

 

ВАСИЛЕВС ВАСИЛЕОН

ВАСИЛЕВОН ВАСИЛЕВОНДОН

 

ЈАДРАН, ЈОН, ЕГЕЈ...

 

:wub:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar dan,ljudi.

 

evo kao bivsi clan i ja da nesto recem,svacije misljenje a narocito kritike su dobrodosle znajuci sasu,ali da imate od sad pa na dalje nesto na umu:

 

kako prakticno niko nikad ni ponajmanje nije probao da se pozabavi sviranjem neceg ni najmanje slicnog Vizantu ne na nasim prostorima nego globalno cijenim da je album za pocetak vise nego odlican.manjih sitnijih stvari koje treba da se peglaju i usavrsavaju naravno da ima,ali bih zamolio buduce slusaoce da probaju da zanemare sitnije propuste i da probaju da kontaju siru sliku.

 

kako je u pitanju negazena staza mislim da se mala posrtanja moraju istolerisati.

 

mislim sasa da je od koristi da se izjasnis povodom toga dal' ljudi da skidaju sa neta album,i kako mogu doci do cd-a.

 

srecan rad,i jedva cekam da cujem nove pjesme,i samo istraj!!!

 

Blagoje Djurovic

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar dan,ljudi.

 

evo kao bivsi clan i ja da nesto recem,svacije misljenje a narocito kritike su dobrodosle znajuci sasu,ali da imate od sad pa na dalje nesto na umu:

 

kako prakticno niko nikad ni ponajmanje nije probao da se pozabavi sviranjem neceg ni najmanje slicnog Vizantu ne na nasim prostorima nego globalno cijenim da je album za pocetak vise nego odlican.manjih sitnijih stvari koje treba da se peglaju i usavrsavaju naravno da ima,ali bih zamolio buduce slusaoce da probaju da zanemare sitnije propuste i da probaju da kontaju siru sliku.

 

kako je u pitanju negazena staza mislim da se mala posrtanja moraju istolerisati.

 

mislim sasa da je od koristi da se izjasnis povodom toga dal' ljudi da skidaju sa neta album,i kako mogu doci do cd-a.

 

srecan rad,i jedva cekam da cujem nove pjesme,i samo istraj!!!

 

Blagoje Djurovic

BLAGOJEEEEEEEE!

 

Ja mislim i dalje da si ti bio idealna gitarska kombinacija sa mnom.

Pozdravljam te puno i vidimo se.

Tvoj novi bend je isto tako dobar!

 

VIZANT

+BBBB+

(link za download albuma)

 

http://rapidshare.com/files/298396934/vizant.rar

 

 

 

TEXT:

 

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1522278854&ref=name#/group.php?gid=47835606525&ref=mf

 

 

A CD ces dobiti cim se vidimo- NARAVNO!

Sinoc smo gostovali na Tv MBC nepuna tri sata- kazu da je emisija bila druga po gledanosti do sada a slavila je 500-ti rodjendan.

HEIL!

Edited by Apeiron
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sinoc smo gostovali na Tv MBC nepuna tri sata- kazu da je emisija bila druga po gledanosti do sada a slavila je 500-ti rodjendan. 

:S :S Televizija koja postoji 500 godina :S? Jel to turci izumeli struju u 15 veku? TV: "Live sa Kosovskog Boja! Nered na sve strane, lete koplja, padaju junaci, nece se znati pobednik do kraja dana... Cekajte! Cekajte! Vidim Milosha Obilica, hita sa kopljem prema turskim satorima! Vishe informacija posle reklama! Ja sam Katarina Sokoletna, a vi gledate Tv MBC. Ostanite na kanalu"

 

 

 

 

 

Sala mala ;) Mozda si mislio 50 godina lol

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:S :S Televizija koja postoji 500 godina :S? Jel to turci izumeli struju u 15 veku? TV: "Live sa Kosovskog Boja! Nered na sve strane, lete koplja, padaju junaci, nece se znati pobednik do kraja dana... Cekajte! Cekajte! Vidim Milosha Obilica, hita sa kopljem prema turskim satorima! Vishe informacija posle reklama! Ja sam Katarina Sokoletna, a vi gledate Tv MBC. Ostanite na kanalu"

 

Sala mala ;) Mozda si mislio 50 godina lol

LOSE MISLIS ALI I LOSE RADIS!

500-ta EMISIJA.

VIDI SE DA SI OPSJEDNUT DOLASKOM TURAKA- MOZDA TI JE TO GENSKI KOMPLEKS.

Edited by Apeiron
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sasha Vizant

 

:S Nauci bre da koristish quote... Nznm zbog cega se lozhis odmah, napravio sam samo malu sHalu na racun tvog posta... A to da li je moj genski kompleks dolazak turaka, nije. Ali imam gene turaka, jel 'te crnokos sam, to nije genetika slovena. 

 

 

Edited by ShInIgAmY91
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sasha Vizant

 

:S Nauci bre da koristish quote... Nznm zbog cega se lozhis odmah, napravio sam samo malu sHalu na racun tvog posta... A to da li je moj genski kompleks dolazak turaka, nije. Ali imam gene turaka, jel 'te crnokos sam, to nije genetika slovena. 

 

 

 

OK!

 

Naravno da me tematika benda uzasava ali to je subjektivno misljenje :)

 

Video sam spot i svidja mi se pesma totalno,ali album ne mogu da skinem zbog ogranicenja. da li bi bili ljubazni da ga okacite negde drugde? Hvala ;)

 

 

Pozdrav SATANE!

ima ga na spejsu i tjubu.

Danas - Sjutra FF je najavila novi spot koji je blizi tvojoj tematici.

Cim ga okacimo, javicemo ti ja ili FEMALE FIGHTER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...