Jump to content

Визант


female_fighter

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Guest OcEaNa:)

Preslusala sam album i sve mi se pjesme veoma dopadaju. :) Posebno bih izdvojila sledece: Kirie Ele Ison, Linija Dlana, Isihia, Rogovi i Ponovo Rodjen... orangelistening.gif Svidjaju mi se textovi svih pjesama, u nekim se i pronalazim, a posto sam procitala poprilican broj knjiga koje su vezane za Pravoslavlje, otprilike razumijem sta je textopisac Sasa zelio da kaze, tj. sta nama svima porucuje... Ljubav, ljubav i samo LJUBAV! Rifovi i grovlovanje mi se takodje dopadaju i to je prava simbolika....... Metal 4ever! icon_smile.pngVizant je meni za kratak vremenski period prirastao srcu i uzivala sam dok sam ih prije, skoro, mjesec dana gledala u emisiji ROCK KARAVAN... pivopije.gif hehe he... Izuzetno su pozitivni bili u svakom smislu te rijeci....... SAMO TAKO NASTAVITE!!!

 

 

 

Momcima iz benda zelim sve najljepse u daljem radu i u zivotu, uopste icon_smile.png ........... Zelim im puuuno novih pjesama, nastupa, i albuma :).......

 

 

 

 

 

Kirie Eleison.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusala sam album i sve mi se pjesme veoma dopadaju. :) Posebno bih izdvojila sledece: Kirie Ele Ison, Linija Dlana, Isihia, Rogovi i Ponovo Rodjen... orangelistening.gif Svidjaju mi se textovi svih pjesama, u nekim se i pronalazim, a posto sam procitala poprilican broj knjiga koje su vezane za Pravoslavlje, otprilike razumijem sta je textopisac Sasa zelio da kaze, tj. sta nama svima porucuje... Ljubav, ljubav i samo LJUBAV! Rifovi i grovlovanje mi se takodje dopadaju i to je prava simbolika....... Metal 4ever! icon_smile.pngVizant je meni za kratak vremenski period prirastao srcu i uzivala sam dok sam ih prije, skoro, mjesec dana gledala u emisiji ROCK KARAVAN... pivopije.gif hehe he... Izuzetno su pozitivni bili u svakom smislu te rijeci....... SAMO TAKO NASTAVITE!!!

 

 

 

Momcima iz benda zelim sve najljepse u daljem radu i u zivotu, uopste icon_smile.png ........... Zelim im puuuno novih pjesama, nastupa, i albuma :).......

 

 

Thanks!

Zelim ti nebo dubine okeana i okean boje neba.

 

 

Kirie Eleison.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu se pohvaliti da sam radio album art za +ВВВВ+ (Цар Царева Царује Царевима) i da mi je veliki prijatelj Saša!

Meni najlepšе pesmе sa albuma su Izvori Vodeni, Car Silni i Rogovi.

Ali pesme koje stalno slušam su Mrtvi Niste i Pesma Prognanih!

Što se tiče svih vas koji pljujete po Srpstvu, kidajte se jer postajemo sve jači! Da ne trebamo možda da imitiramo Norvežane i Fince, pa da koljemo kokoške u spotovima!?

Pošto vidim da ima sličnih komentara kao i na Dukljanskom forumu! Uvek ćemo slaviti i veličati Pravoslavlje i prave Srpske junake!

Sale, brate, čekam te u Beogradu za Pravoslavnu Novu Godinu!

SLAVA!

 

УБИЋЕ ГА ВИЗАНТ!!!!

Edited by Aleksandar Saša Mirković
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересантно је да је некоме, уопште, и пало на памет да помисли, да је једном човеку, ради личне сатисфакције или чега већ, потребно да "доводи" пријатеље на, као што Старшутер рече "неки тамо форум" како би га хвалили.

 

То што се појединцима са овог и сличних форума, све што су постигли у животу, заснива на бројачу постова који је достигао цифру од неколико хиљада због чега њихови пријатељи (уколико постоје) заправо и немају чему да се диве, шта да подрже, учествују или буду поносни, не би требало да буде проблем о ком ће се дискутовати на теми Визант већ су за то предвиђене специјализоване институције.

 

Прави пријатељи прате рад једни других, а неретко и учествују у истом. Није потребно да их неко вуче за рукав.

 

Да ли је проблем уколико неко близак каже своје мишљење о нечијем раду било оно позитивно или негативно? Да ли би проблем требало да буде што неко ко је упознат са нечијим радом и делом има ставове о истом и жели да их подели са другима?

 

Хм..можда би у правилнику, под неком од тачака, требало да пише и "Забрањено дискутовање о бендовима чији су чланови у Вашем сродству, пријатељи или познаници. Можете дискутовати искључиво о бендовима чији рад не познајете из прве руке. Довољно је да обиђете даунлоад секције, фејсбук налоге,...сазнате неколико информација о самом бенду као и раду истог и предуслов за дискутовање сте испунили. Информације из прве руке нису од користи."

 

Питам се..колико би Нас, тада, заправо, и имало право да коментарише о домаћој сцени..

 

 

"Мртви нисте о друзи мили.."

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

čini mi se da bi vizant, u teoriji, mogao postati dobar bend, jednog dana, kada članovi benda, ili makar ovaj sasha vizant, ukapiraju da javno objavljivanje bilo kakvog svog dela nosi rizik da se nekome to delo neće dopasti.

u međuvremenu, dajte kokice, vas dvojica ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad Vizant tako kaze, ja mislim da bi trebalo ipak :razz:

 

DOBRI LJUDI !

Ma, ako se nekome nesto ne svidja to je Ok.

ako se nekome neko ne svidja i to je Ok.

Ali neka to iznese na korektan nacin, a ne registracijom pod vise imena sa istom zlom namjerom.

Ovdje nekima vise treba veterinar ili krotitelj divljih zivotinja neko neko pismen da im da intelektualnu injekciju.

 

Slobodno VOLITE ili NE VOLITE!

 

U-la-la :D

 

@Vizant :srbija:

Imas vec na albumu jednu stranicu. Vidi na FB ili www.rockserbia.net (org).

A posto ja godinama radim recenzije knjiga, filmova i bendova uradicu komentar na tvoj tekst.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, predosecao sam da ce do ovoga pre ili posle da dodje.

 

Dakle ovako. Temu cu sada da obrisem od bespotrebnih prepucavanja, bez da nekoga banujem ili warn stavljam. Sa druge strane, to je prvo, i poslednje upozorenje. Posle ovoga cu zabranu postovanja da udaram svakom ko krene sa pogresnom pricom, stoga evo jos jednom:

 

Clanovi benda - ne odgovarajte na provokacije, jer ce iste biti obrisane, tako da, nema potrebe, jer se rasprava siri u nepotrebnom pravcu.

 

Ostali provokatori - iskulirajte temu ako vam ne odgovara nesto ovde, ima gomilu toga na forumu gde mozete lakse da trosite vreme. Ovde cete samo ban da pokupite ako nastavite. Da li je nesto "bolesno", "fasisticko", ovakvo ili onakvo, nije na vama da prosudjujete, jer koliko vidim, ni ne znate clanove benda, stoga ovde takva naklapanja nece biti dozvoljena.

 

Na ovaj post nema potrebe da bilo ko odgovara, jer ce biti obrisan, kao i svaki dalji nastavak price u pogresnom pravcu.

 

Pozdrav i srecan bozic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I, posto Srpski Metal Portal prolazi kroz kompletan redizajn i trenutno se ne postavlja novi materijal osim vesti, recenzija Vizanta je zavrsena i bice postavljena kad nova verzija proradi. Do tada, evo je ovde.

 

Pozdrav!

 

 

VIZANT

Vasilevs Vasileon Vasilevon Vasilevondon

Gothic Metal/Rock

Samoizdanje

 

Jadran, Jon, Egej.

 

Intrigantan sastav je pred nama, prijatelji. Vizant je niksicki gothic metal bend (tako bar sebe opisuju), i po svemu je nesvakidasnja pojava. Na stranu to sto je u Crnoj Gori metal album u najmanju ruku retkost, ali jos kad je ovako nadahnut i originalan - to je svakako razlog vise da vam predstavimo ovu ekipu i pozelimo im dobrodoslicu na nase stranice.

 

"Shvatanje muzike kao tonskog prenosenja smisla u osnovi je ponudjene kreacije definisane ovim albumom, u kojem se kao njegova osnovna bit javlja bitnost vjere, odnosno bitisanje samoga covjeka. Vracanje teocentrizma u srediste stvaralastva nije prosto akt ili individualni cin dopadanja ciljnoj publici, vec opste usmjerenje premo filokaliji kao istinskoj ljubavi prema lijepom, prema uzvisenom. U tom kontekstu treba razumjeti VVVV kao simbiozu gotskog metala i ortodoksije rijeci koje su usmjerene ka visim i cistijim energijama, dalekim od aktuelne paganije i enemicnosti u metal muzici". To su uvodne reci njihove biografije, pa ce vam sada sigurno neke stvari biti malo jasnije. Momci su veoma patriotski i religijski (pravoslavno-hriscanski) nastrojeni. Srpska istorija i herojstvo takodje su sveprisutni (Car Silni, nekoliko obrada koracnica Srpskog dobrovoljackog Korpusa (Ljoticevaca) itd.), a pravoslavni pecat prisutan je i zbog cinjenice da su neki clanovi benda ujedno i studenti teologije i pojci Sabornog hrama SPC u Niksicu.

 

Muzicki, Vizant je u potpunosti pogodio atmosferu, a produkcija je i vise nego odgovarajuca. Ziva, sirova svirka, koju nije lako preciznije zanrovski definisati, tj. Vizant nije gothic metal onako kako biste pomislili, ali verovatno jeste najblizi toj prici (mrak i mistika sigurno ce doprineti bas takvoj kvalifikaciji). Klavijatura nema, samo cvrsta svirka, i grlati lead vokal, pracen crkvenim (vizantijskim) pojanjem. Uleti i pokoji punk momenat, thrash metal rif; ako ste upoznati sa radom novosadskog Wolf's Hungera, odredjene paralele mogu da se povuku.

 

Vizant igra na atmosferu, to je jasno. Igra i na raskosnost i vokalni talenat clanova, sto se posebno oseti u numerama Izvori Vodeni (Kirie Ele Ison II), Kirie Ele Ison ili Linija Dlana. Car Silni takodje je udarna stvar ("Jadran, Jon, Egej" podsetice na najslavniji srpski istorijski period), mada iskreno, vecina pesma veoma je dobra.

 

Sve u svemu, interesantan spoj imamo ovde. Spoj duhovnosti, patriotizma, sa sirovom metal energijom, jasnim tekstovima i porukama. Realizacija albuma je za svaku pohvalu, veliki plus za danasnju crnogorsku metal scenu (daleko je to od scene) i ostaje da proverimo kako sve ovo izgleda uzivo (www.myspace.com/vizantgoth).

Nebojsa Lakic (Srpski Metal Portal, Butcherian Vibe Magazine).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Osim onoga sto smo do sada znali o bendu,nakon ovog koncerta u Kragujevcu gde smo se i licno upoznali sada znamo i sa kakvim ljudima se susrecemo tako da ce ovaj bend od sada pa nadalje i ubuduce imati punu podrsku i dobrodoslicu od strane brace i sestara iz srca Srbije.Jedno predivno vece prijateljstva i dobre muzike.Hvala za lepe reci,pozdrave i diskove,rasiricemo vase reci i dela svojoj braci i prijateljima.Ostajte zdravo do sledeceg vidjenja.

Edited by Mr.Hate
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim onoga sto smo do sada znali o bendu,nakon ovog koncerta u Kragujevcu gde smo se i licno upoznali sada znamo i sa kakvim ljudima se susrecemo tako da ce ovaj bend od sada pa nadalje i ubuduce imati punu podrsku i dobrodoslicu od strane brace i sestara iz srca Srbije.Jedno predivno vece prijateljstva i dobre muzike.Hvala za lepe reci,pozdrave i diskove,rasiricemo vase reci i dela svojoj braci i prijateljima.Ostajte zdravo do sledeceg vidjenja.

HEIL !

VIZANT IMA PRAVU BRACU I SESTRE A NE TAMO NEKE "FANOVE" BEZ IDENTITETA.

POZDRAV ZA S R C E S R B I JE !

MI SMO SAMO MALO BUCNIJI DIO VAS!

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...