Jump to content

2010.09.06. *Beogradska arena, Beograd* Eric Clapton & Steve Winwood


Guest eclex

Recommended Posts

Dylan je postavio stejdz kao da na turneji svira koncerte u salama tipa living room, sa nikakvom rasvjetom, bez video ekrana (sa galerije II kategorija nista se nije vidjelo), uz relativno los zvuk na pocetku, uz to bez bilo kakve komunikacije sa publikom.

 

Ja licno nisam fan Dylan-a ali sam otisao da pogledam koncert sa bratom. Sa druge strane nisam fan ni Clapton-a, ali mi je koncert bio daleko, daleko bolji u smislu nekog dozivljaja. Mislim da su novinari preduvali Dylan-ov koncert u smislu hvalospjeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako li to Klepton odradjuje,kad svaku pesmu,svaki put drugacije odsvira. :mhihi:

Upravo su stonsi odradili(ali vrlo profi).Meni je koncert bio fantastican.

Jbg,mi smo drugaciji mentalitet,ocekujemo sad ko Ceca Dzej ili Lukas da su na stejdzu-ajmo rucice gore,sve vas volim,8 biseva,najbolja ste publika koju sam ikad video/la i ostala patetika....na ove ljude se ide da ih slusas,a ne da s' njima pijes kafu,sto rece ortak. :mrgreen:

 

Ne nije ritam masina,to je Stiv Gad. :mhihi:

 

A one redare treba u logor,u vurunu,i to da se krckaju na tihoj vatri.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva ekipa na bini, jbt...

Odličan, fenomenalan koncert. Bogovi, nemam šta više da kažem.

Što se ostalog tiče, ni gužva ispred Arene u pola 9 nije bila tako strašna kako se činilo na prvi pogled, za 5-7 minuta smo ušli. Izlazak je, kao i uvek, bio druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalno, možda je razglas bio previše oštar za blues svirku, ali znate kako se kaže "Bez staraca nema udaraca". Ritam mašina i Steve Gadd ne mogu da se porede, on je muzičar koji drži rekord u sviranju na najvećem broju albuma. Neko do mene u publici povika: Steve Gadd! A neko drugi: Crnkinja!

 

Pozdrav za Enjoy Sarmu i ostale Kovince od Raleta iz Inđije!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naša set lista:

 

1. Had To Cry Today (Blind Faith)

2. Low Down (J.J. Cale)

3. After Midnight (J.J. Cale)

4. Presence of the lord (Blind Faith)

5. Glad (Traffic)/Well All right (Blind Faith)

6. Tuff Luck (Clapton)

7. While You See A Chance (Winwood)

8. Key To The Highway (Derek and the Dominos)

9. Midland Maniac (Winwood)

10. Crossroads (Robert Johnson)

11. Georgia On My Mind (Ray Charles)

12. Driftin'blues (Johnny Moore's Three Blazers)

13. How Long, How Long Blues (Leroy Carr)

14. Layla (Derek and the Dominos)

15. Can't Find My Way Home (Blind Faith)

16. Gimme Some Lovin’ (Spencer Davis Group)

17. Voodoo Chile (Jimi Hendrix)

18. Cocaine (J.J. Cale)

-bis-

19. Dear Mr. Fantasy (Traffic)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostali smo posle koncerta kod arene malo da sednemo jer su nas bolele noge bas bas... izasao je posle nekog vremena iz arene, vidno umoran ali mu bilo bas drago. rekao nesto u fazonu "it was a great crowd" i ode u kola. nismo hteli da ga smaramo za fotkanje, i ovako je ispao vise nego ok :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kralju... baš mi je drago da ga je neko sačekao (mi smo organizovanim busom odmah išli natrag za NS)... off topic: podsetilo me na trenutak kad je moj drugar Žikica naleteo na pokojnog Rorija Galagera posle novosadskog koncerta '85... nigde nikog... samo Žikica, Rori i par Madjara koji su mu svi govorili "to John", "to Paul"... što reče Žikica, baš će da ga gnjave sa Lacikama i Pištama... kad doš'o red na Žikicu, a on ni pet ni šest... "Žikica". Rorika ga čudno pogledao, a Žiks nema pojma sa engleskim, pa mu rukom kroz vazduh k'o Zoro napisao znak Z... Dok je ovaj počeo da piše svojim flomasterom, Žikica svojom hemijskom dodaje kvačicu na "Z"... ma ne mogu više da pišem od smeha... ja skenir'o Žiksov autogram i par fotki i poslao jednom japanskom fan sajtu:

 

http://www.ne.jp/asa...erstory-03.html

Edited by Okudzava
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...