Jump to content

Demofest 2010, Banja Luka


Apeiron

Recommended Posts

Ja, osim Downstroya, Kvazara, Kurira i Recalla nikad cuo ni za jedan ostali bend sa ove liste :ph34r:

 

A eto, ove godine nema ni kakve distorzije medju internacionalnim imenima, ali to je festa nad festama taj Demofest, bice odlicno ko god da svirao... a udarice i Tanker i ova hrvatska Propaghanda, nisu losi uopste, i uz Downstroy i Kvazar, sasvim dovoljno.

 

EDIT: P.S. ovde su popisana i strana imena koja dolaze:

http://www.serbian-metal.org/index.php/demofest-bl-kompletirana-lista-ucesnika.html

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, znao sam da ce krenuti polemika oko nas. :)

 

mi smo se prijavili, propozicije kazu da svako moze da se prijavi ko nema album. mi album imamo (sto sam i naveo u primedbama u prijavi, nismo picke da to krijemo) ali album ZVANICNO nije izasao i dan danas nemam podatak kada ce izaci!

 

demo bend smo po svim kriterijumima, nemamo sponzore, nemamo najbolju opremu, nemamo jebeni kombi, sviramo za putni trosak, mahom i sami placamo. ako nekad dobijemo pivo, veoma smo radosni.

 

hvala svima na podrsci!

 

Svaki bend koji poštuje propozicije takmičenja zaslužuje da se bori. Ako si našao izdavača to ne znači da će i da ti naposletku izda album, milion puta se desilo da ispali.

 

"Pod demo bendom podrazumjevaju se muzički sastavi i solisti koji nemaju album izdat od strane oficijelnih izdavačkih kuća.

 

Bendovi koji imaju samo internet izdanja imaju pravo na prijavu na treći Demofest."

 

Downstroy nema izdat album i tu se priča završava.

 

ovo je apsolutno tacno. ako se secate, potpisali smo i sa 77rock records pa nas je lik ispalio, iako smo zbog njega usli u studio. pare naravno nikad nismo dobili od njega. tako da.. nikom ne verujem dok se posao ne odradi do kraja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg nekako svud im pun usta metala i orginalnosti a 90% bendova ima 4 chords pesme i dovode djeve na binu.Jeste da pojedini imaju dobru produkciju al ti strucnjaci da imalo znaju znali bi da je npr thresome lakse 8 puta snimiti i mixovati nego npr a sacremental blood, a razlika u orginalnosti je abnormalna jednostavno po duhu mi ne lici na recimo engleski ili nemacki demo fest

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

i vama je stvarno fer da na demo festivalu bend koji je vec snimio album,odradio cover i nasao izdavaca ucestvuje i bori se? ma dajte molim vas,pa sta ako nije out now? ti ako si nasao izdavaca i potpisao sa njim ugovor da ti on izda album po meni barem ti vise nisi demo bend.koliko znam na tom demo festivalu ne smeju ucestvovati bendovi sa vec snimljenim albumom ili izdavacem.

 

Ma ne lupetaj vise njakli, nauci da citas i prestani da trazis stvari koje ne postoje samo zato sto bi tebi to tako odgovaralo.

Bend je snimio album o SVOM trosku, NIJE placen od strane izdavaca. KASNIJE je jedan izdavac pristao da ih izda a JOS UVEK NIJE!

Samo zato sto su se usudili da snime album na svoju ruku ne znaci da su AFIRMISANI, vec samo da imaju MUDA za razliku od drugih bendova.

 

Jbg nekako svud im pun usta metala i orginalnosti a 90% bendova ima 4 chords pesme i dovode djeve na binu.Jeste da pojedini imaju dobru produkciju al ti strucnjaci da imalo znaju znali bi da je npr thresome lakse 8 puta snimiti i mixovati nego npr a sacremental blood, a razlika u orginalnosti je abnormalna jednostavno po duhu mi ne lici na recimo engleski ili nemacki demo fest

 

jbg neko ima puna usta metala a neko prshute, nije bitno kolko ima akorda nego kolko se ljudi loze. btw... underground metal bendovi medjusobno ORIGINALNI?! isto kolko i pop bendovi... medjusobno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne lupetaj vise njakli, nauci da citas i prestani da trazis stvari koje ne postoje samo zato sto bi tebi to tako odgovaralo.

Bend je snimio album o SVOM trosku, NIJE placen od strane izdavaca. KASNIJE je jedan izdavac pristao da ih izda a JOS UVEK NIJE!

Samo zato sto su se usudili da snime album na svoju ruku ne znaci da su AFIRMISANI, vec samo da imaju MUDA za razliku od drugih bendova.

zasto vrtis istu pricu? ok je,decko iz benda je dosao i obrazlozio nema potrebe da se ti sada pravis faca i meni klinji objasnjavas neke stvari,decko koji je iz benda je dosao i objasnio u cemu je stvar.ako je sve tako kako je decko rekao ok je,trebali su jedino srediti tu maj spejs stranicu i povuci sve to jer ako vec taj izdavac ne misli da izda,a idu da se takmice za snimanje i izdavanje albuma..no zabole me da se prepirem sa vama ja sam svoje rekao.pogresio sam u jednu ruku,a u neku ruku mislim da sam za neke stvari u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvala me je direktorka festa, rekla da nisu znali da imamo objavljen album, a na moj odgovor da nije izasao, rekla je da imamo ugovor i da to nije prema pravilima. ja taj deo nigde nisam nasao, ako ga neko vidi, neka postuje. rekao sam joj da sam to naglasio u prijavi, ona kaze da tog dela nema, a ja prijavu imam i na e-mailu. ne ljutimo se, nije frka. iovako su nas ove godine zeznuli i za exit, prvo nas pozvali pa otkazali, no, nema veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to kazem, znao sam za to, ne bih poslao prijavu. no, necu da dizem polemiku, zaista. mi smo sinoc i proslavili sto smo prosli. :) meni samo nesto nije jasno, a to su ljudi koji su se toliko bunili, sto ovde, sto na sajtu demo festa, a to su ljudi iz bendova koji (naravno) nisu prosli. no, zna se ciji je to mentalitet. :)

 

i ovom prilikom pozdravljam nase veoma drage prijatelje iz benda tanker/monument i apeiron-a.

Edited by Theory of Chaos
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala druze, doletecemo, ne brini. samo da se skontamo, razmisljam o besplatnom koncertu za sve vas, ali ako uspemo, ne mogu obecati. ;)

 

 

Ma sjeb covjece, prosle godine kad ste bili u Teslicu nisam mogao da ostanem da vas odgledam, i sada ovo.... :icon_ne:

Ali u svakom slucaju, nadam se nekoj svirci! :muzicar::smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala druze, doletecemo, ne brini. samo da se skontamo, razmisljam o besplatnom koncertu za sve vas, ali ako uspemo, ne mogu obecati. ;)

 

Darko podrska za tvoj bend,nepravedno je to sto niste prosli.Svaka cast sto ste sami snimili svoj materijal za album,tako se bori za svoj bend!Nastavite tako i otvorice vam se put ka ostvarivanju ciljeva!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darko podrska za tvoj bend,nepravedno je to sto niste prosli.Svaka cast sto ste sami snimili svoj materijal za album,tako se bori za svoj bend!Nastavite tako i otvorice vam se put ka ostvarivanju ciljeva!

Sve je covek rekao.

 

:rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvala me je direktorka festa, rekla da nisu znali da imamo objavljen album, a na moj odgovor da nije izasao, rekla je da imamo ugovor i da to nije prema pravilima. ja taj deo nigde nisam nasao, ako ga neko vidi, neka postuje. rekao sam joj da sam to naglasio u prijavi, ona kaze da tog dela nema, a ja prijavu imam i na e-mailu. ne ljutimo se, nije frka. iovako su nas ove godine zeznuli i za exit, prvo nas pozvali pa otkazali, no, nema veze.

 

Koji govnari.

Shvatam da maksimalno kulirate,ali ako biste htjeli da reagujete,imali biste puno pravo.

No dobro,uskoro svakako idete na neki festival bez "demo" prefiksa. :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto vrtis istu pricu? ok je,decko iz benda je dosao i obrazlozio nema potrebe da se ti sada pravis faca i meni klinji objasnjavas neke stvari,decko koji je iz benda je dosao i objasnio u cemu je stvar.ako je sve tako kako je decko rekao ok je,trebali su jedino srediti tu maj spejs stranicu i povuci sve to jer ako vec taj izdavac ne misli da izda,a idu da se takmice za snimanje i izdavanje albuma..no zabole me da se prepirem sa vama ja sam svoje rekao.pogresio sam u jednu ruku,a u neku ruku mislim da sam za neke stvari u pravu.

 

Pa da, tebe zabole samo za ono sto drugi kazu.. samo vrtis svoje OPET i vadis se.. puno je tu takvih koji seru a svoju gresku ne priznaju u potpunosti, zato je ceo balkan u svakom smislu u kurcu.

Da te zapravo zabole ne bi odgovarao i vadio se.

Btw, pogresio si za sve, i ni za jednu jedinu stvar nisi u pravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...