Jump to content

Ship Of Fools


Rehabilitovani Bagrem

Recommended Posts

Taj i koncept zabrane mnogi nikako da ukapiraju. Da ti neko zabrani da masturbiras da li bi vise ili manje mislio na to nego inace? Vise, naravno. Zato je glupo braniti stvari koje imaju veze s vremenom koje provodis iskljucivo sam sa sobom.

 

Pre par dana sam slusala diskusiju izmedju poprilicno obrazovanih i zrelih ljudi koja je isla ovako nekako:

Osoba A: Homoseksualaca je sve vise.

Osoba B: Homoseksualaca je uvek bio isti broj, otkud ti dokaz da ih je sad vise?

A: Ne, nekada ih je bilo mnogo manje, recimo pre 100god nije bilo skoro uopste.

B: Pa tad nije bilo dozvoljeno, ko bi normalan isao okolo i pricao da je gej? Sad je dozvoljeno i broj 'otkrivenih' je mnogo blizi realnom ali taj broj ne varira. Samo se subjektivan utisak menja.

A: ...

 

Zar zaista ima ljudi koji misle da neko sedi kuci i cuje na vestima kako se hapse oni sto tuku gejeve uz reakciju 'Eureka! Vise mi se ne svidja suprotan pol!'? Pa valjda kad se stavljas na tudje mesto polazis od sebe, sta govori to sto je prva asocijacija da ce 'svi' postati gej? Ne kaznjava se kod nas ni silovanje ni pljacka ni ubistvo pa se niko normalan ne plasi da ce ga drugari zaklati dok spava cisto jer im se moze. Ne plasimo se tolikih zlocina koji se desavaju svaki dan ali jedan gej nam je trn u oku.

----------------------

Meni licno najvise smeta mentalitet iz anegdote 'Od sada niko ne sme biti gladan.' 'A jel? Ti ces da mi kazes da ne smem da gladujem!' i sl. Prkosenje cak i kad je za sopstveno dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto je uopšte bitno koliko homoseksualaca ima, koliko ih je bilo, koliko će ih biti. Ovo je manje-više slobodna država, nije zabranjeno biti homoseksualac, neka svako radi šta hoće. Ali ta morbidna potreba za prihvatanjem od strane društva, već je smorilo, koga zabole za društvenu prihvaćenost. Pa majku mu, i mi metalci smo marginalna grupa ili kako nas već nazivaju, pa ne idemo okolo i molim oljude da nas prihvate i poštuju. Ko je normalan poštovaće nas bez obzira na muziku, duge kose, noge bose, a ko nas ne poštuje može da ide u tri papirne maramice evotigana.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...