Jump to content

Ship Of Fools


Rehabilitovani Bagrem

Recommended Posts

Zanimljiva kratka prica Dr. Theodora Kacynskog,poznatijeg kao UNABOMBERA. U njoj simbolicno objasnjava kako se ljudi u drustvu bave nevaznim stvarima dok celo drustvo neizbezno srlja u propast.A ljudi nisu spremni da se izdignu iznad svojih uskogrudih socijalno nametnutih prava i ostalih gluposti.S toga ne diraju brod koji neizbezno ide ka ledenim bregovima na severu,a oni ne cine nista da to sprece jer su zaokupljeni tim svojim ravnopravnostima i ostalim cudima liberalnog drustva.Naravno,na kraju umiri svu,cak i jedan jedini clan posade koji ih je pozivao da dignu pobunu protiv kapetana(dakle vlasti) i okrenu brod.On simbolizuje svesnog ugusenog pojedinca u kolotecini realnosti i prosecnih ljudi koji ne vide dalje od licnog ili drustvenog nametnutog interesa(koji nekada isprazniji nego taj licni).

 

Ta prica je metafora za americko drustvo,mada se moze lako preneti znacenje na bilo koje.Za nase je veoma lako recimo.Ovde imate celu pricu

 

http://www.sacredfools.org/crimescene/casefiles/s2/shipoffoolsstory.htm

 

A ako vas mrzi da citate imate 15min video te price sa slatkim lego kockicama ovdje :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=CKh1mOeXfqE

 

Sta vi mislite,ide li drustvo neizbezno na put bez povratka ka ledenom bregu koji ce ga potopiti,ili je samo ovo paranojicna prica jednog poremecenog genija?

 

P.S.Evo ga na wiki njegov bio,cisto da steknete neke predrasude

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ted_Kaczynski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skacem sa teme na temu,ali to ovako otprilike,prvo je homoseksualizam legalizovan,evo price o incestu,u nekim zemljama vec kao sto je Francuska,Svajcarska i Hrvatska je dozvoljen.Ne bi me cudilo da incest bude legalan za 50tak godina u vecini zapadnog modernog sveta.Totalni sunovrat drustva...

 

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2010&mm=12&nav_id=480017

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sve to stoji, ali zakon mase je zakon mase... uostalom znas onu staru "kud svi turci tu i mali muja", pa "monkey see monkey do", ima jos takvih stvari sto ukazuje da je to nesto ukorenjeno u nasem drustvu i kontam da se nece promeniti bez obzira sto srljamo u propast.

Ova devocjica na primer... da li je ona nesto promenila? ne... katastrofe se nizu jedna za drugom... ali naravno da je ona ispostovana i podrzavana ali reci se ne racunaju vec samo dela ;)

http://www.youtube.com/watch?v=TQmz6Rbpnu0&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skacem sa teme na temu,ali to ovako otprilike,prvo je homoseksualizam legalizovan,evo price o incestu,u nekim zemljama vec kao sto je Francuska,Svajcarska i Hrvatska je dozvoljen.Ne bi me cudilo da incest bude legalan za 50tak godina u vecini zapadnog modernog sveta.Totalni sunovrat drustva...

 

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2010&mm=12&nav_id=480017

 

50tak? Mislim da ce biti mnogo ranije. U narednih nekoliko godina sigurno. Prvo u Evropi, a na kraju i u Americi.

A nakon toga dolazi pedofilija. Zapravo, efebofilija prvo iliti popularni jailbait. To vec postaje nesto normalno, na internetu pre svega, gde je na tone jailbait foruma i galerija sa diskusijama, komentarima i sl. Mozemo se pretvarati kao da se to ne desava ali cinjenice govore suprotno. Efebofilija se inace odnosi na grupu od 15-19 godina. I sama ta generacija tinejdzera danas izgleda i ponasa se totalno drugacije nego sto smo mi bili. Ponasaju se kao odrasle osobe. Nakon toga ce doci hebefilija, koja se bavi grupom od 11-14 godina, a tek onda pedofilija - koja se odnosi na decu ispod 11 godina. Sve je to vec pocelo pod maskom raznoraznih modnih agencija, gde tu decu sminkaju i oblace potpuno neprikladno za njihovo doba, a sto je najzalosnije mnogo je slucajeva kada roditelji aktivno ucestvuju u tome.. Ja sam aktivan forumas, provodim dosta vremena na internetu posecujuci mnoge sajtove koji me zanimaju iz vise razloga - gaming, anime, muzika, film, humor, nauka itd. i nisam mogao a da ne primetim sve ovo sto sam spomenuo. Pre svega mislim na 4chan ali i na milion drugih chan board-ova. Internet menja drustvo, to je cinjenica i nista mi tu ne mozemo osim da konstantujemo promene. Cak i u konzervativnoj americi postoje takmicenja gde decu sminkaju i pretvaraju ih u barbike, a sve u svrhu takmicenja za miss i vece svote novca. A onda se ta deca slikaju sa novcem, kao ponosni i srecni. Zgadio mi se zivot. Deca od 10-14 godina koja izgledaju kao da imaju 20.

 

Ja tvrdim da ce sve to biti, manje vise, normalno i legalno u buducnosti, koliko god to nama izgledalo nemoguce. Dakle, mi ne zivimo jos uvek u totalnom sunovratu drustva, ono tek dolazi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ FOM Jeste,zato se i slazem sa piscem price po kojoj se zove ova tema da je jedino resenje nasilje.Talk is cheap.Svaka joj cast sto je silencovala svet na 5 min,al jedino ako je presla na konkretne akcije kad je porasla sto kazes...Ljudi su neopevana govna.Ja poceh ovu temu sa aspekta sociologije i medjuljudskih odnosa,ali jasno je da tu imamo i ekoloske odnose i.t.d. Zemlji nije problem,ona ce nas preziveti,ali mi cemo je toliko unistiti da mi necemo moci da zivimo,a onda nece biti vazno ko ima najvise novaca u banci(ne, zivot nije holivudski film 2012).

 

@Nova Nisam znao za tu podelu,mislih da je pedofilija sve <18.

 

Dakle,da li je internet kriv?Moderno kapitalisticki-potrosacki orijentisano drustvo ili nesto trece???

Kao sto neko rece sex sells i money makes the world turn around.Sad bad true :puke:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,marko je malo popijo veceras,nemojte mu zameriti.

 

Dakle,sve se svodi na novac,a uz njega se progurava svaka moguca izopacenost.Bas lijepo.

 

Meni vise lezi ova pesma,mora da sam mator u dusi :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q&feature=related

Edited by Marko Bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

na onom travel und wohnen kanalu postoji emisija, toddlers and tiaras. tu su devojcice u rasponu od 3 do 7 godina (najcesce) koje se takmice u tim beauty sranjima. keve su im uglavnom debele iskompleksirane kokoske koje lece traume iz mladosti na jadnoj deci. samopotamnjivanje, brijanje (nogu), farbanje, proteze sa shajni belim zubicima i tako to. najgore od svega je sto su da deca razmazene budale sa svojih 5 godina, kojima mamice za sve udovoljavaju a sa druge strane, zlostavljaju ih. u sta ce ta deca da izrastu? i sad, hipoteticki, odlucim da imam dete, koje ce sa 6 godina imati mobilni, sisace tastaturu umesto cucle, sankace se online. bre u kakvom ovo drustvu zivimo kukala mu maaaajka x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe...odreci se okota je hrabra odluka

 

Ovaj film little miss sunshine bas gleda na tu bolestinu i normalnu americku porodicu.Deda narkoman,cerka od 7 godina na izboru za mis,sin koji ne prica jer je opterecen niceom i ujak peder :)

 

 

Evo aktuelne price nasih ljudi u US of A.Oduzese im decu dok imaju gologuzu decu od 2 godine pa nadalje na tim izborima za mis.

 

Imali su privatne slike dece na kompu koja su gola i dok im je komp bio na popravci pa to iskoristise da im oduzmu decu!Boles' teska i licemerje bolesnih amera,a ne smeta im ljubljenje dece u usta i slicno.

 

Dakle,kod nas decu ne gleda drustvo i roditelji seksualno dok Ameri decu gledaju seksualno,samo mi nije jasno da li to od rodjenja ili imaju ipak neku godinu fore?Podseti me na onaj post novallis-a o pedofiliji na ovoj temi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=21&nav_category=12&nav_id=480692

 

Zadnja stvar je zabrana toga da deca sede deda mrazu na krilu u EU.

:mrtav:

Edited by Marko Bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada videh Novalis-ov post... pogledati obavezno...

 

U pitanju je emisija na TLC-u.

Obratiti paznju na keve uglavnom zene koje su isfrustrirane i koje to prenose na svoju decu opterecujuci ih modelima lepote. Jbte ja sam uzivala u svom detenjistvu i sve te grown-up stvari ostavila za sto kasnije to bolje... a ova deca se uvode u te price sa 5 godina :no:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_VJEYiU1p8E&feature=channel

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican film.

a dobro, nije ni ovde normalno, da se ne lazemo. meni licno je malo friki slikati golu decu, pa makar bila tvoja x)

Jeste superiska film.

Cek,oces reci da tebe kao tvoji nisu slikali kada si bila mala???

 

Ja imam i dalje moje slike sto su me slikali moji roditelji dok smo bili u americi.Ocigledno se zahebase sto ih nisu uhapsili pod optuzbama da su pedofili :smile:

 

Ali se secam da kada sam jednom imao tezak napad astme i bejah bucan zbog toga da nam se policija pojavila posle 15-20 min na vratima jer su mislili da me roditelji zlostavljaju!??? Mislim,to je bilo pre 19 godina mogu misliti sta li tek sada tripuju :no: Stvarno su ti ameri bolesno i licemerno drustvo.

 

@FOM nemam reci na ovu bolestinu.To im naravno nije bolesno dok je slikanje nage dece od strane roditelja bolesno.Pomislih na prvi tren da je ova debela kucka sa krstacom oko vrata majka.

 

To je ta izopacenost sa sto ranijem polaskom u skolu,sto ranijim pocetkom rada(to jest privredjivanja) i radjanja,mislim da ta izopacenost proizilazi iz strategije amerike da sto pre pocnu da se kote i postaju larve koje doprinose njihovom ekonomskom sistemu.

 

Ko sto bi jedan bend rekao-free thinkers are dangerous!

Edited by Marko Bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zadnja stvar je zabrana toga da deca sede deda mrazu na krilu u EU.

:mrtav:

 

Uh lose za deda mraza pa to su najblentavije slike :haha: ... ali opet EU se toliko trudi da prevenira stvari da to ide u besmisao besmisla...

Pazi situaciju jedan lekar je prijavio zlostavljanje deteta i zvao socijalnu sluzbu oni naravno nisu nista uradili, dok na kraju to jadno dete nije podleglo traumama koje su bile ocigledne. Paralela tome je drugi lik zamalo optuzen u svedskoj jer je vikao na svoje dete da se smiri koje je bilo histericno.

 

Mnoge stvari su trule... Ali opet od izuzetne vaznosti je da se dete sto pre upozna sa losim i dobrim stvarima i nauci kako da reaguje u datim situacijama kada roditelji nisu tu, da shvati da nista ne svetu ti niko ne daje dzabe i da svaka "chikina bombona" moze da te kosta.

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

 

who-wants-to-sit-on-santas-lap.jpg:lol:

 

Dakle,vidjacemo samo deda mraza na reklama za koka kolu,tako mu i treba kad je pedofil :bigblue:

Besmisao besmisla,neki filozof bi napravio doktorsku disertaciju na osnovu te izjave,hvala bogu pa nema takvih ovdje.

A gde je prijavio to zlostavljanje?Verujem da prvi primer nije bio u nekoj skandinanvskoj zemlji,jer po primeru drugog se vidi da su oni previse "brizni".

 

Naravno da treba da se upozna,ali smatranje da je dete seksualno bice od rodjenja je cisto americka bolestina,slozices se?

 

Jel ti to impliciras da je cika velja pedofil? :red:

http://www.youtube.com/watch?v=ZjiptyLRmBY

Edited by Marko Bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za deda mraza je smesno, tesko mi je da poverujem da ce uvesti taj zakon.

Koliko god se svi trudili da zastite decu, jedino sto uspevaju jeste da zeznu stvar. Kod mene u komsiluku, jedna devojcica je povredila koleno i roditelji je odvezli u ambulantu. Kada su se vratili cekala ih je policija ispred kapije. wtf? Pitanje je ko ih je prijavio i zbog cega, jer se povredila sasvim slucajno, nisam mogao da verujem kakvi su to ljudi. A preko puta njih zivi devojcica istog godista koja cesto gladuje i place u skoli jer je gladna, a sve zbog njene mame koja pokusava da napravi od nje neku mrsavu manekenku, iako ima samo 10 godina. I policija nikada nije dosla kod njih da proveri. Uvek su na pogresnom mestu, to je nekakvo pravilo izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim da svet nije nishta bolesniji nego shto je bio. Samo su kanali komunikacije usavrsheni. Tj. danas je neuporedivo lakshe praviti stubove srama. I to do te mere da se sramota obesmishljava...

I tako.

Tako suludo smenjivanje nachina zhivota je dovelo do istrebljenja daleko plemenitijih profesija...

pissboy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skacem sa teme na temu,ali to ovako otprilike,prvo je homoseksualizam legalizovan,evo price o incestu,u nekim zemljama vec kao sto je Francuska,Svajcarska i Hrvatska je dozvoljen.Ne bi me cudilo da incest bude legalan za 50tak godina u vecini zapadnog modernog sveta.Totalni sunovrat drustva...

mislim da je pogresno poci od pretpostavke da "ako je nesto dozvoljeno, svi ce to poceti da rade".

 

na primer, zakonom se savrseno dozvoljeno i nije kaznjivo da covek sam sebi zadaje bol - pa ne vidim da to ljudi rade.

 

to sto su homoseksualnost i incest legalni - ne znaci da ce odjednom svi biti pederi i imati odnose unutar familije. isto tako, postojanje takvih zakona ne moze da suzbije te dve pojave, tako da je to prazna prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle oduzimanje dece bracnom paru nastic je ispravno dok je istovremeno i postojanje bolestine kao sto je NAMBLA u Americi takodje ispravno???

 

http://www.nambla.org/

The North American Man/Boy Love Association (NAMBLA) is a pedophile and pedarasty advocacy organization in the United States that works to abolish age of consent laws decriminalizing adult sexual contact with minors and for the release of all men who have been jailed for sexual contacts with minors that did not involve coercion

 

http://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Man/Boy_Love_Association

 

Nisam rekao da ce svi,ili vecina to raditi,ali da,postace popularnije sam tim sto ne postoje restrikcije ka tom izopacenom ponasanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao za slucaj porodice Nastic, sada sam izguglao i ne mogu da verujem sta su uradili toj porodici, ono je za neverovati. Jedan od glavnih razloga sto mrzim ameriku je upravo to dvolicje. Mnogo, ali mnogo su im zeznuti zakoni, posebno kad su deca u pitanju. Svako moze svakog da prijavi, samo je dovoljno da spomene da ta osoba ima decu i poslace kontrolu istog momenta. Ljudi koji rade za tu agenciju za zastitu dece, zaboravih zvanican naziv, su najveci skotovi koji postoje i tretiraju ljude bez imalo postovanja. Zenina drugarica prolazi kroz pakao ubravo zbog njih, tako da znam kako je to tamo. Sto je najgore, cak i ako ne dokazu da si krivac, tamo negde ces biti zapisan i obelezen za sva vremena. Da dodam da ona nikada nije naudila toj deci vec joj bivsi muz namerno namesta kako bi dobio puna prava nad decom.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada videh Novalis-ov post... pogledati obavezno...

 

U pitanju je emisija na TLC-u.

Obratiti paznju na keve uglavnom zene koje su isfrustrirane i koje to prenose na svoju decu opterecujuci ih modelima lepote. Jbte ja sam uzivala u svom detenjistvu i sve te grown-up stvari ostavila za sto kasnije to bolje... a ova deca se uvode u te price sa 5 godina :no:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_VJEYiU1p8E&feature=channel

 

Jaoooo, ja sam bas danas gledala pola sata te ogavne emisije. Zgrozila sam se onim sto sam videla i toliko sam bila iznervirana onim groznim i debelim zenturacama koje muce tu jadnu decu!! Treba ih sve pohapsiti. Ladno je jedna sminkala svog petogodisnjeg sina i vristala na njega kad je on pogersio neku koreografiju na sceni...muka me uhvatila!! Sminka svog sina!! Debil! :udri: A vrhunac mi je bilo kad sam videla kako je neka (opet debela) kasnila zbog neke snezne oluje i ona izlazi u nekoj bundi a u rukama drzi devojcicu od najvise dve godine samo u nekoj svilenoj suknjici po toj mecavi! Posle toga vise nisam mogla da gledam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle oduzimanje dece bracnom paru nastic je ispravno dok je istovremeno i postojanje bolestine kao sto je NAMBLA u Americi takodje ispravno???

kakva je veza izmedju slucaja porodice nastic i teme o kojoj pricamo? nemoj skretati sa teme.

 

Nisam rekao da ce svi,ili vecina to raditi,ali da,postace popularnije sam tim sto ne postoje restrikcije ka tom izopacenom ponasanju.

homoseksualnost postoji i redovno se upraznjava cak i u zemljama gde je kazna za tako nesto - smrt.

ne moze pederastija da postane manje ili vise "popularna" - prosto zato sto je velika vecina ljudi heteroseksualna i nema nikakve sklonosti ka istom polu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...