Jump to content

monoLTD (ex-Greyscale)


Novelja

Recommended Posts

Greyscale su oformili Novelja i Ivana kao trip-hop projekat pocetkom 2010. Krajem godine pridruzuje im se Gabor i projekat prelazi u status benda. 2011. snimljeni su prvi demo snimci. Bend se trenutno priprema za prve nastupe i snimanje full-length albuma.

 

Muzicki, Greyscale je kombinacija jazz i soul atmosfere sa modernim beatovima. Pevljive melodije svirane preko jazz progresija se ponavljaju kroz jednostavne aranzmane. Rhodes, hammond ili mellotron kombinovani sa semplovanim bubnjem i lo-fi gitarama. Povrh svega, nezan i lagan zenski vokal za totalni uzitak... ;)

 

Ako vam se svidja opis, mozete nas poslusati na ovim adresama:

 

MySpace

Facebook

 

Ako vam se svidja nasa muzika, bicemo zahvalni da nas add-ujete ili like-ujete... Toliko za sada!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar vam je ovo materijal, ima prijatnu, ali nenametljivu atmosferu. "Shades Of Love" mi se posebno svidela, odlično legla. ;)

 

Samo nastavite, pa da čujemo i taj album, i vidimo sve to uživo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Jel bi mogao da mi posaljes na mail , ovde mi su mi zabranjeni vecina ftp sajtova

 

PLSSSSSSSSSSSSSSSSSS

 

Ako nisi cuo Bowery Electric - Lushlife preporucujem ti da poslusas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Imate malu grešku - kada je samo gitarista u kadru, ne postoji kontinuitet sa ostatkom spota, jer se ne vidi pevačica sa leve strane. ;)

Osim toga, ovo je ok za "uradi sam" varijantu, bitno je da ima nečega da se pusti. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zvuka kad budete konacno snimali:

Vokali su ok, ali ja bih vam sugerisao da efekat prozracnosti postizete vise kroz efekte i dubovanje, a manje kroz "prozracno pevanje", to ostavlja prostora za lepse i emotivnije izvodjenje. Treba vam i jaci kick da malo ponese pesmu i malo prljavstine u beat-u. I ta gitara da ozivi, neki glassy post punk zvuk bi legao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vasa muzika je super i vise me podseca na neki blago natripovani sophisti-pop nego na trip hop - sto je zapravo plus za mene :), samo treba da izbegnete aranzmansku ispranost i ucinite stvar malo uzbudljivijom; evo malo za inspiraciju

 

 

p.s. nemo se ljutite sto vam solim pamet, necu vise obecajem :haha:

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hvala na savetima i komentarima. Sto se tice produkcije, demo smo radili sa nekim loopovima, pa nikako nismo mogli da postignemo fin zvuk. Sto se tice daljih planova, pravca, i svega, drago mi je da nam se vizije uglavnom poklapaju. I mi tezimo ka malo kompleksnijim stvarima i dosta boljoj produkciji. Nadam se da necemo izneveriti... ;)

 

Inace, "in the meantime"... Malo smo se igrali...

 

http://www.youtube.com/watch?v=-y07pxKTYbA

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Starshooter: Hahah... Pagan black cemo za sledeci rodjendan! Stay tuned! xD

 

@Lou: Hvala puno, izuzetno mi je drago! ;) Pa da, inace jako ne volim kada neko snimi obradu identicnu originalu. A to sa unosenjem promena je verovatno posledica toga sto sam ja prvo hteo akusticnu verziju (klavir, vokal, darbuka), pa kako smo vise razmisljali tako smo dosnimavali... I nakraju ispade ovo...:)

 

Ne bih nesto da najavljujem u napred, ali mislim da bi moglo da bude jos obrada skoro! ;)

 

Inace... Ne tako lepa vest je da smo promenili ime. Od sada smo monoLTD. Razlog je sto postoji jos nekoliko bendova koji se zovu Greyscale, pa cisto da u nekom trenutku ne dodje do problema kojekakvih. Mislim da je bolje sto smo to sada uradili.

 

Evo i novih zvancinih stranica (pa kome nije mrsko neka likuje/subscribuje):

http://www.facebook.com/monoLTD

http://www.youtube.com/monoLTD

 

PS: Jel zna neko da li je moguce i kako da promenim naslov teme u monoLTD? Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...