Jump to content

Moondive


Nesha

Recommended Posts

Album je solidan, ideje su skroz ok samo se plasim da je 90% muzike benda izneo klavijaturista Vlada, koji je inace i jedan od najboljih klavijaturista kod nas. Velika je steta sto vise nije u bendu.

Ne znam sta su radili sa produkcijom, mnogo je losa, pretpostavljam zbog nedostatka love ali radi se o prvom albumu pa cemo to zanemariti.

Pevacica dobro peva ali joj je engleski mnogo los.

Najvece razocarenje je uzicko kolo, dok sam slusala tu pesmu imala sam utisak da slusam neki svadbarski bend koji pokusava da svira rock' n' roll.

Sve u svemu ima nade...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je solidan, ideje su skroz ok samo se plasim da je 90% muzike benda izneo klavijaturista Vlada, koji je inace i jedan od najboljih klavijaturista kod nas. Velika je steta sto vise nije u bendu.

Ne znam sta su radili sa produkcijom, mnogo je losa, pretpostavljam zbog nedostatka love ali radi se o prvom albumu pa cemo to zanemariti.

Pevacica dobro peva ali joj je engleski mnogo los.

Najvece razocarenje je uzicko kolo, dok sam slusala tu pesmu imala sam utisak da slusam neki svadbarski bend koji pokusava da svira rock' n' roll.

Sve u svemu ima nade...

E ovo si potrefila uz malu Lakjevu pomoc! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlada jeste uradio ogroman deo posla, ali Marko se takodje mora pomenuti. Retko precizan gitarista kao on kod nas moze da se nadje.

 

Cinjenica je da bez Vlade bend ne bi bio ono sto jeste.

Marko je prosecan gitarista kakvih kod nas ima mnogo. Normalno da se podrazumeva da u studiju treba sve precizno da se odsvira, u slucaju Moondive-a to i ne bi trebao da predstavlja problem jer nema nekih preterano zahtevnih deonica, sve se uglavnom svodi na standardnu ritmiku i par "fraziranih" unisonih deonica te stoga ne bih mogla da ga smatram nekim nadprosecnim gitaristom, sto on mozda i jeste ali jos to nije pokazao.

Sto se tice bas gitare cuje se da je programirana ili odsvirana na klavijaturama

tako da odudara od svega ostalog, cesto je mek i nefunkcionalan u odnosu na ostatak produkcije koja zvuci garazno sirovo, pa cesto i izgubim utisak da se radi o studijskom snimku.

Ako ce novi klavijaturista da bude priblizno slican prethodnom (koji podseca na putujuci cirkus - peva, svira 10 instrumenata) bolje da razmisle o tome da izbace klavijature.

Aman ljudi, vratite Vladu!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh sad ... mislim da Marko nije bas prosecan gitarista kakvih ima kolko oces ... verovatno ima boljih, ali Marko je vise nego odlican ... a Vlada je postao gasterbajter icon_smile.gif Mozda se vrati kad bude bio penzioner ... icon_smile.gif

 

 

EDIT ...

 

E da Smiljka, pozdravljam te, nisam te vido tisutju godina :kiss:

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica je da bez Vlade bend ne bi bio ono sto jeste.

Marko je prosecan gitarista kakvih kod nas ima mnogo. Normalno da se podrazumeva da u studiju treba sve precizno da se odsvira, u slucaju Moondive-a to i ne bi trebao da predstavlja problem jer nema nekih preterano zahtevnih deonica, sve se uglavnom svodi na standardnu ritmiku i par "fraziranih" unisonih deonica te stoga ne bih mogla da ga smatram nekim nadprosecnim gitaristom, sto on mozda i jeste ali jos to nije pokazao.

Sto se tice bas gitare cuje se da je programirana ili odsvirana na klavijaturama

tako da odudara od svega ostalog, cesto je mek i nefunkcionalan u odnosu na ostatak produkcije koja zvuci garazno sirovo, pa cesto i izgubim utisak da se radi o studijskom snimku.

Ako ce novi klavijaturista da bude priblizno slican prethodnom (koji podseca na putujuci cirkus - peva, svira 10 instrumenata) bolje da razmisle o tome da izbace klavijature.

Aman ljudi, vratite Vladu!

Ti stvarno pricas o Marku iz Moondivea icon_confused.gif Ajd' poslusaj sve jos jednom pa dobro razmisli icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko je samo dobar interpretator. U stvaralastvu jos se nije pokazao.

To sto odsvira nekog Malmsteen-a ne znaci da je fenomenalan gitarista jer takvih u ovoj zemlji imas koliko hoces.

Sta je sa autorskim radom? Pricamo o sviranju gitare a album Moondive-a lici na dobar solo album klavijaturiste koji na tom albumu ima neuporedivo vise odlicnih solaza, dok mu gitara drzi podloge, tu i tamo u laksim delovima ga i unisono otprati i to je sve.

Da li na osnovu toga Marka treba da smatram mnogo vecim nego sto ustvari jeste?

Evo primera bendova u kojima sviraju gitaristi za koje smatram da su iznad proseka: Antologija, King size, Midgard, Dead end, Alogia, Acid rain, Milos iz Proroka, Rapid force... a isto tako mogu da navedem i one koji su ispod proseka: Black n blue, Infest, Interfector, Simargal, Hetera, Claymore, Abonos, Mithril...

Toliko.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko je odličan gitarista (biće još i bolji ako ovako nastavi) i ima sviračkog „staža” više nego neki koji ga ovde pominju godina, i ko vam je rekao da gitarista, (klavijaturista, bassista) svira dobro ako dobro (brzo) solira??? Brzina je stvar vežbe a ne dobrote „umijeća” muzičkoga... Pozdrav MArku i ekipi i samo naprijed... (ne novine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primera bendova u kojima sviraju gitaristi za koje smatram da su iznad proseka: Antologija, King size, Midgard, Dead end, Alogia, Acid rain, Milos iz Proroka, Rapid force... a isto tako mogu da navedem i one koji su ispod proseka: Black n blue, Infest, Interfector, Simargal, Hetera, Claymore, Abonos, Mithril...

Toliko.

Evo primera kako kvalitet gitariste nije bitan za uspeh benda .. vecina ovih DOBRIH koje si navela sviraju u bendovima koji nikad nece biti popularni kao ovi LOSI. Naravno i medju tvojim favoritima ima strava bendova ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko je samo dobar interpretator. U stvaralastvu jos se nije pokazao.

To sto odsvira nekog Malmsteen-a ne znaci da je fenomenalan gitarista jer takvih u ovoj zemlji imas koliko hoces.

Sta je sa autorskim radom? Pricamo o sviranju gitare a album Moondive-a lici na dobar solo album klavijaturiste koji na tom albumu ima neuporedivo vise odlicnih solaza, dok mu gitara drzi podloge, tu i tamo u laksim delovima ga i unisono otprati i to je sve.

Da li na osnovu toga Marka treba da smatram mnogo vecim nego sto ustvari jeste?

Evo primera bendova u kojima sviraju gitaristi za koje smatram da su iznad proseka: Antologija, King size, Midgard, Dead end, Alogia, Acid rain, Milos iz Proroka, Rapid force... a isto tako mogu da navedem i one koji su ispod proseka: Black n blue, Infest, Interfector, Simargal, Hetera, Claymore, Abonos, Mithril...

Toliko.

Kazes nekog Malmsteena , u laksim delovima ga unisono isprati.Ti definitivno ne sviras gitaru icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primera bendova u kojima sviraju gitaristi za koje smatram da su iznad proseka: Antologija, King size, Midgard, Dead end, Alogia, Acid rain, Milos iz Proroka, Rapid force... a isto tako mogu da navedem i one koji su ispod proseka: Black n blue, Infest, Interfector, Simargal, Hetera, Claymore, Abonos, Mithril...

Toliko.

Stvarno je previse, pa zko za Abonos mozes reci da imaju lose gitariste, onda stvarno nemas pojma!

 

Ode ja odavde, ne mogu vise gledati ovu rabotu, i moram vec poceti pisati recenzije ako je tako lako, kao sto vidim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko je samo dobar interpretator. U stvaralastvu jos se nije pokazao.

To sto odsvira nekog Malmsteen-a ne znaci da je fenomenalan gitarista jer takvih u ovoj zemlji imas koliko hoces.

Sta je sa autorskim radom? Pricamo o sviranju gitare a album Moondive-a lici na dobar solo album klavijaturiste koji na tom albumu ima neuporedivo vise odlicnih solaza, dok mu gitara drzi podloge, tu i tamo u laksim delovima ga i unisono otprati i to je sve.

Da li na osnovu toga Marka treba da smatram mnogo vecim nego sto ustvari jeste?

Evo primera bendova u kojima sviraju gitaristi za koje smatram da su iznad proseka: Antologija, King size, Midgard, Dead end, Alogia, Acid rain, Milos iz Proroka, Rapid force... a isto tako mogu da navedem i one koji su ispod proseka: Black n blue, Infest, Interfector, Simargal, Hetera, Claymore, Abonos, Mithril...

Toliko.

Zar mislis da bi Vlakey svirao sa prosecnim gitaristom icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko i Vlada su izuzetni muzicari i ponekad pomislim da to donekle skodi bendu. Mozda bi sve bilo malo kompaktnije sa jos jednom gitarom ... a strava je bilo i sa 2 zenska vokala ... ali cini mi se da Marko i Vlada svoju virtuoznost stavljaju na prvo mesto, sto ne mora uvek da bude dobitna kombinacija. Nije snaga benda samo u izuzetnim pojedincima, nego bend kao celina mora da bude jak. Album jos nisam kupio, a kupicu ga od benda, ali znam da su mi uzivo bolje zvucali ranije, sa 2 zenska vokala nego sad. Studijski ih jos nisam slusao, tako da cu to moci da procenim tek kad uzmem album .. najverovatnije u petak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primera kako kvalitet gitariste nije bitan za uspeh benda .. vecina ovih DOBRIH koje si navela sviraju u bendovima koji nikad nece biti popularni kao ovi LOSI. Naravno i medju tvojim favoritima ima strava bendova ....

Alo, decko znas li ti da citas? Vec me ozbiljno zabrinjavas no.gif

Nisam govorila o kvalitetu bendova vec o kvalitetu gitarista iz tih bendova icon_rolleyes.gif

 

Kazes nekog Malmsteena , u laksim delovima ga unisono isprati.Ti definitivno ne sviras gitaru

 

Ne, sviram sitar i mandolinu, povremeno i sargije icon_smile.gif

Ma sta je Malmsteen za Marka, on nikad nije svirao pod satorom a cisto sumnjam da bi mogao da odsvira uzicko kolo. Ko zna mozda bi i mogao ali ja ne znam to da procenim jer ne znam da sviram gitaru icon_biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...