Jump to content

Angra


Elderane

Recommended Posts

Freedom Call...jebiga, Holy Land je neverovatan, pogotovo pesme Carolina IV i Make Believe, al mi je Freedom Call bolji kao celokupan album. Ne znam zashto ljudi na Angru gledaju drugachije na dva zadnja(dobro, pored toga shto nije ista postava), ja sam bash juche skinuo Auroru Consurgens, i odaje utisak jednog prejakog albuma, i prvi put u karijeri Kiko koristi whammy, jako zanimljivo. A ne treba zanemariti ni Temple...pa ljudi jeste li vi chuli The Temple Of Hate i Angels & Demons...kako su jake pesme...a ni ostale nisu nishta loshije.

 

Ljudi jako zaboravljaju Angels Cry, to su likovi napravili sa po 20-22 god, Matos sa 19!!! Jebeno remek-delo...a za Rebirth necu ni da pominjem nishta, pravi fanovi ce znati...

 

Sve u svemu, Angra su carevi! Jel' tako-tako je...

Edited by zile_kondic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziveli carevi...

A i mi...zivi bili pa videli uzivo :rockdevil:

 

Haha, lepo recheno, nadam se da ce Hansi da proshiri lepe rechi o Srbiji i ovdashnjim fanovima medju chlanove ostalih bendova...pa da jednog dana dochekamo i Angru ili Shaman, meni je svejedno, sve su to carevi, mada mi je Shaman slabiji od Angre i Kiko je bolji gitarosh... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, imam njihov DVD RituaLive, i mnogo mi se svidja, ne bih voleo da vidim da se oni raspadnu. Nisu oni uopshte losh bend, gde da Matos napravi neshto loshe??? Sao opet ponavljam, Angra je jednostavno Angra, i to je automatski rangira iznad Shamana :D

Shaman pravi malo harmonski jednostavnije i pevljivije pesme, zato o Angri necu da pricham, samo se setite pesme Speed, 90% pesme je "Jazz Metal" :D hehehe ili jebeno lude i neparne distortion-deonice iz Silence and Distance...toliko sam se pomuchio dok nisam skontao WTF oni tu sviraju i u kom taktu, a ludi Kiko preko toga solo i udri, e to se zove improvizacija i umetnost. NE samo Em pentatonika :D

P.S> Skinite Angrin novi album, ima na soulseek-u!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Holy Land - nesto najbolje sto ce nositi epitet metal pored sebe po pom personalnom ukusu. generalno mi se svidja samo stara angra. Shaman i nova Angra nisu losi, ali me nikad nisu poneli. Generalno u poslednje vreme retko slusam muziku, pogotovo ne sa zanosom koji sam imao ranije, ali osecaj koji sam imao kada sam provalio Holy Land za mene jedinstven. Sve pesme, generalno od harmonije, deonice svih instrumenata i Matosovog glasa, aranzmana su jednostavno perfektne. Pesme su kompikovane sa obzirom na zanr a opet tako slusljive da je to nesto neverovatno. Verovatno su i oni samo posle Fireworxa shvataili da je tako nesto neponovljivo i da mogu da naprave samo stvari koje su na momente podjednako svetle. Svaka cast Kiku na idejama, on je po meni i dalje jedan on najdrazih gitarosa, ali nova angra... jednostavno to nije to.

 

A i taj brazil, kako je to samo cudna zemlja. Stvarno ima nesto u tom narodu. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KIKO JE CAR! Taj chovek mi je kao gitaristi otvorio sasvim nove horizonte sviranja el. gitare otkad sam pocheo daslusham angru, tj, kad sam sluchajno naleteo na Angels Cry u nekom CD shopu, i omot mi se toliko svideo da sam kupio (naravno piratski) CD. Jebiga, tako sam otkrio i stratovarius pre nekih 5-6 godina...Dizajner sam po struci i jako mi je bitno kako sve to izgleda.

 

Ako neko ima backing track za BILO KOJU pesmu od Angre nek mi poshalje na mail ili nekako...MOLIM VAS!

 

Da ne zaboravimo na Rafaela...chovek je komponovao Gentle Change! Dovoljno...

 

A brazil...joj kako bih voleo da odem tamo...divna zemlja i ljudi

Edited by zile_kondic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je Angra jedinstven bend. Ali, uvijek nekako odvajam period s Matosem, i bez njega. Zato Rebirth nikada nisam svario, ali me je Temple vratio u Angrin svijet. Auroru nisam jos uvijek dovoljno slusao da bih imao neki krajnji sud, ali je evidentno da su prosirili ionako presiroke vidike, i imam osjecaj da ce na slijedecem albumu da to bude potpuna izrazeno.

 

Inace, Brazil jeste jako zanimljiva zemlja, ne bi ni meni smetalo da prosetam do tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...