Jump to content

Angra


Elderane

Recommended Posts

Jesu permutovane, to sam baš provalio na pesmi Ego Painted Grey icon_smile.gif

 

Nego, jel neko nabavio 10. pesmu? Ako jeste, bilo bi cool ako bi mogao da je uploaduje na neki sajt za download (rapidshare i sl.) icon_wink.gif

01. The Course Of Nature

02. The Voice Commanding You

03. Ego Painted Grey

04. Breaking Ties

05. Salvation: Suicide

06. Window To Nowhere

07. So Near So Far

08. Passing By

09. Scream Your Heart Out

10. Abandoned Fate

 

DC++

Ima, nadje se tamo icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam malo pažljivije preslušao tekstove u pesmama i mislim da je ovo pravi redosled naziva pesama:

 

01. The Course of Nature

02. Ego Painted Grey

03. Salvation: Suicide

04. The Voice Commanding You

05. Passing By

06. Breaking Ties

07. Scream Your Heart Out

08. Window to Nowhere

09. So Near So Far

10. Abandoned Fate

 

Za sve osim 03 i 06 sam siguran 99% da je tako icon_wink.gif

 

edit: aha, sad sam čuo "suicide" u 3. icon_smile.gificon_smile.gif I s obzirom da ima i "my way to hell" znači da je ovo konačna lista (barem ako se vodimo nekom logikom icon_wink.gif)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rebirth je album koji stoji rame uz rame sa starim radovima. NE ZNAČi da je isto što i Holy Land ali je rame uz rame!

 

Temple je meni čak možda gori i od Fireworksa. To nije Angra i svi oni koji imaju utisak da im je to najbolji album Angre zapravo nikad i nisu slušali Angru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album mozda najbolji zato sto je (bas kao i Holy Land koji pominjes) toliko progresivan. Na zalost, kad se pomene ToS, ljudi uglavnom pomisle na odlicne (ali ipak klasicne power numere) Spread Your Fire i The Temple of Hate. Angra je uvek fenomenalno spajala power i prog metal, a nasuprot tome fanovi su se uvek delili na one koji vole power Angru i progresivnu Angru. Takvo samoogranicavanje je cista glupost. Angrina muzika je u globalu fenomenalna i nikako mi nisu jasni ljudi koji nikako da shvate prelepe progresivne Sprouts of Time, Morning Star, Late Redemption i ostale sa ToS. + sam koncept je odlican i ukupno mi se cini da im je ToS kompozitorski najzreliji album. Ovaj novi sam preslusao samo dvaput i veoma mi se svidja. Razliciti je od ranijih. ali, zar nisu svi Angrini albumi takvi? Voice commanding you, Ego painted grey i Scream your hart out su posebno dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprotiv, ne bi onda voleo Rebirth ako volim prog Angru zar ne?

 

Samo, Angra je bend u kome Kiko i Rafael komponuju a na ToS se jako oseća uticaj drugih članova i njihov doprinos te samim tim i udaljavanje od onoga što Angra jeste ili što se "očekuje" da bude.

 

Drugi problem koji imam sa ToS je što nikako ne mogu da ga slušam od početka do kraja dok je to nije slučaj ni sa jednim drugim Angrinim albumom. Iako mi je Late Redemption postala njihova omiljena balada a Angels and Demons jedna od njihovih boljih pesama.

 

AC jeste drugačiji, mračniji i teži, neko reče "nalik na Helloween-ov The Dark Ride" što jeste, ali iako je tako, i dalje mi se uklapa u Angrinu priču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu, nikada nisu iskljucivo kiko i rafael bili kompozitori. u starom periodu je matos prilicno radio na pesmama, i to ne samo na tekstovima vec i muzici. sto se tice nove postave i njihovog uticaja, ja im ne mogu naci ni najmanju zamerku, pocev od predivne balade bleeding heart ya koju je veoma yasluzan edu. takodje, i AC je rezultat angazovanja svih clanova. U stvari, mislim da je tako i bolje, jer su im se ideje, bar za mene do sada pokazale sasvim dobre. zapravo odlicne

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta znam,OK mi je ovaj novi album.Manje prog od Templeta,mozda je zato losiji,ali sta da se radi.Meni je najjaca stvar na albumu So Near so Far sa onim predivnim akustarama...Hocu ceo album u ovom stilu!Nema,Angra ne moze da omane,a najbolji im je inace,po meni,Holy Land.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ToS najbolji album angre, a preslusao sam sve ostale po 100 puta...ukljucujuci i Auroru. Sto se kosi sa tvrdjenima Lordring-a, ali sta reci nego da nisi u pravu( lordring). A vidis...odmah posle njega mi je holy land, sto je olicje stare angre...Tako da...

 

Sto se tice Aurore , prezadovoljan sam. Sve mi se vise i vise svidja....Ko zna, mozda ubrzo pretekne Holy land...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...