Jump to content

Crni Pek


Recommended Posts

CRNI PEK je kompilacija eksperimentalne i autsajderske muzike iz Srbije devedesetih. Crni Pek pruža voajerski uvid u brižljivo čuvana, kapitalna remek-dela koja gotovo da niko nikad nije čuo.

 

Osim kompilacije za besplatan download, Crni Pek je i edicija albuma koje objavljujemo na fizičkim diskovima u veoma malim i numerisanim tiražima, u ručno pravljenim pakovanjima, u duhu autsajderske ‘diy’ umetnosti. Za sada su objavljeni albumi četiri benda.

 

Ništa • Dve Bajage • Pod • Raritet • Dr. Fuzz • Ahil Metiljavi • Bogalji • Pigeons In Space • Starr & Webb • Vertical Bridge • Skattor Minox • ZML • Pagan Future • Antitelo • Fast Deadboy • Lips • In Meadow • Mordubian • Igi • -mrtvi-

 

Download Link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinula juče. Prvo iščitala pa preslušala :)

Koja disharmonija! Pesme su više za uz performans... Pagan future jeziva do bola, ostatak dobar ali u začeću.

 

Pigeons In Space su catchy ^_^

 

 

 

 

 

Edited by temper

Share this post


Link to post
Share on other sites

@One

 

1. dobar deo bendova na kompilaciji ima gomiletine albuma - to sto volis da se izleces sa pompeznim, povrsnim sudovima o svemu i svacemu, a narocito o onome sto ne razumes i ne poznajes je tvoj problem.

 

2. za razliku od onih ds papazjanija gde trpas sve od olivera mandica do lepe brene, ova kompilacija je pravljena prema nekim utvrdjenim estetskim i "cinjenicnim" kriterijumima i daje jedan realan presek autsajderske/marginalne muzike iz srbije 90-ih. (da ne pominjem da je za citavu stvar sproveden obiman research)

 

3. nemam nista ni protiv brene, ni protiv olivera mandica (mada preferiram semsu suljakovic), ali imam protiv jevtinih, diletantskih strasti kojima ponizavas i pomenute, i sebe, i ljude na tim tvojim kompilacijama i kompletnu ovu jadnu nazovi scenu.

 

4. za bijelo dugme me manje-vise zabole, al' ako mi sa tim tvojim tribjutima i cepanjem ploca dirnes u juzni vetar, ozbiljno si najeb'o.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da tvoji elitisticni stavovi i pompezno kvazi-filozofsko obracanje imaju jake argumente koji se ne zasnivaju na pukom - ne svidja mi se to sto radite. Voleo bih da mi argumentaovano objasnis, sta to fali C:S kompilacijama i tim autorima a sto ovi tako "true" poseduju? I jesi nekad istvoremeno trčao i pišao, to je glavno pitanje? Ja bar druze stojim iza svojih stavova, ti se sakrivas iza tudjih. Enjoy the silence! ;)

Edited by oNe
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dreksi,

 

vec sam ti objasnjavao jednom na onom hrvatskom forumu potanko (camera obskura) i nemam namere da trosim reci ponovo, jer ti nemas ni stav, ni muda. iako sam tada obecao sebi da necu vise da reagujem na slicne stvari, tvoje trucanje me je zecse iziritiralo. "zlo je ko ne zna, a uciti se ne da".

.

i btw NIKAD se ne krijem ni iza cega, pogotovo ne iza tudjih stavova ili ispraznih floskula.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...