Jump to content

2012.07.13-15. *Kavarna, Bugarska* Festival: "Kavarna Rock"


perymason

Recommended Posts

Hahaha Bugari videli da nema 'leba od duma pa se vraćaju na starce, nadao sam se dobrom lajnapu ali ništa, neki drugi put.

 

Realno, nakon proslogodisnjeg lajnapa mislim da bi malo sta jos moglo da se ubaci iz tog zanra; mislim da su se prosle godine ispucali sto se toga tice, tako da cete morati sacekati nekih 4-5 godina da vam se tako nesto ponovi haha :)

 

Nego, dajte ManOwaR, pa da se opet ide na dugacak put (of glory) ka Crnom moru!!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Bio sam ove godine na Kavarna Rock festivalu, treci dan, dakle nedelja 15. juli, i evo osvrta:

 

Ono sto mi je odmah upalo u oci dok sam isao ka kabini za prodaju ulaznica je to sto nije bilo one prave festivalske guzve pred ulazom u stadion. Znaci nigdje onih standova sa piratskim (bugarskim) metal majicama, nigdje standova sa metal nakitom, nigdje rostilja, nigdje sve one festivalske gungule. Samo kamp na starom mjestu, djelimicno popunjen, nekoliko suncobrana u sklopu kafea na otvorenom i jedan stand sa zvanicnim festivalskim merchom. Bilo je dobrih official festivalskih majica za 10 Eura, u crnoj i bijeloj boji, ali ipak ne kupih nijednu, kontam koji ce mi, kad sam od svih ispisanih bendova na ledjima gledao samo tri, znaci samo one posljednjeg dana. :)

Pred ulazom je bio postavljen i running order: prvo sviraju dva bugarska benda - Renegade i Aхат, onda Rhapsody of Fire u 18:30, pa Kamelot, pa onda Lizzy Borden kao headlineri. To me malo zacudilo, nisam mislio da ce oni biti headlineri, ali opet mi je i dobro doslo, jer cu dok sam jos svijez i odmoran pogledati Rhapsody, zbog kojih sam i potegao u Kavarnu.

Renegade sam propustio, tacnije cuo sam ih kako sviraju iz sobe u kojoj sam se smjestio, par stotina metara od stadiona. Oko 18h odlucim da krenem, kontam uhvaticu malo Aхат, pa onda u pola 7 Italijani. Dodjem pred ulaz i vidim da je u medjuvremenu postavljena i satnica za meet&greet (koji je btw bio free i to pred ulazom na stadion): Rhaspody meet&greet u 17:40. Znaci, zakasnio sam nekih pola sata. :( :( Ta satnica sigurno nije bila stavljena kad sam kupovao kartu, nego su je dodali poslije. Tu mi malo padne raspolozenje, jbg bas mi bilo krivo sto sam to propustio, a takodje vidim da sam se zajebao i da Rhapsody nije u 18:30, nego u 19:30. Znaci, mogao sam jos malo iskulirati u sobi nekih sat vremena, ali sta da se radi. Udjem na stadion, kad sam vec dosao ispred.

 

Uhvatio sam Aхат nekih 5-6 pjesama. Bugarski hevijaneri, sjecam se da su svirali kod nas na Zajecarskoj gitarijadi prije nekih desetak godina. Njihov pjevac je ako se ne varam bio i voditelj programa treceg dana ovog festivala, pa je najavljivao bendove. Imali su podrsku nekih par stotina fanova pred binom.

 

I onda u 19:30 - Rhapsody of Fire. U publici tada mozda nekih 500-600 ljudi, mada se kako je njihov nastup odmicao broj prisutnih povecavao, pa ih je na kraju posmatralo mozda nekih dvije hiljade ljudi. Nakon kratkog introa pocinju sa "From Chaos to Eternity", Fabio Lione odmah na pocetku izvlaci dugacak vrisak, sve krece furiozno! Nakon toga po mojoj evidenciji idu "Triumph or Agony", "March of the Swordmaster", pa "Unholy Warcry". Zvuk odlican, dosta razgovjetno se sve cuje, iako stojim u petom redu otprilike, znaci skoro pred binom. Playback se ubacuje s vremena na vrijeme, prvenstveno na horskim dionicama, mada dosta utisan i nekako iz drugog plana. Ono sto sigurno nije bilo sa playbacka je Fabiov vokal. Odusevilo me je kako covjek pjeva uzivo, kao od sale izvlaci sve sto mu zadatak nalaze, a to se najbolje moglo osjetiti na "Lamento Eroico". Nakon toga ide "Land of Immortals", a mojoj sreci nema kraja. Malo dolazim sebi uz "Knightrider of Doom", a onda finalni udarac za mene slijedi uz "The Village od Dwarves"!! Sta reci, sto se mene tice, mogli su vec tu zavrsiti sa koncertom (jer sam nekako slutio da nece odsvirati "On the Way to Ainor" :)) Onda sviraju "Dawn of Victory", pa "Magic of the Wizard's Dream", koju posvecuju Christopher Leeu i prisutnoj publici na koncertu. Za kraj regularnog dijela idu razbijacine "Holy Thunderforce" i "Reign of Terror", a tokom ove druge Fabio dominira na onim kratkim scream dionicama.

Vracaju se na bis sa cime drugo nego sa "Emerald Sword"! :rockdevil: "Yes, I am that warrior, I follow my way, led by the force of cosmic soul I can reach the sword!" E to mi reci! :rockdevil: :rockdevil: Nakon ove pjesme Fabio odlazi sa bine, a ostatak benda privodi kraju nastup sa jednom instrumentalnom tackom u okviru koje su odsvirali i jednu dionicu sa kraja "Heroes of the Waterfalls' Kingdom".

Nastup od nekih 1h i 20 minuta, duze nego sto sam ocekivao. Ja maksimalno zadovoljan i sretan, sto setlistom, sto time sto je sve bilo odlicno, sto cinjenicom da vidjeh i ovaj meni drag bend uzivo konacno. Jeste da nema Luce i da je ovo ipak okrnjena postava, ali sta da se radi. Onaj novi gitarista Roberto de Micheli sasvim korektno obavlja sve zadatke i autenticno izvlaci sve solaze, ali se vidi da su ga stavili u stranu i da tu bude samo kao support, dok je u prvi plan stavljen Fabio kao frontmen.

 

S obzirom da sam se totalno emotivno istrosio na Rhapsody of Fire, Kamelot sam pogledao dosta opusteno, vise nekako sa strane i kao obican posmatrac. E fazon je da me je i pored toga Kamelot odusevio! Znaci, totalno ubjedljiv koncert, odlicna svirka, skoro besprijekorno razgovjetan zvuk. Onaj novi pjevac zvuci skoro isto kao i Khan, a i izgleda totalno fensi, bas kao stvoren za ovaj bend. Znaci napravili su pun pogodak sto su ga izabrali za vokala, kad vec nema sanse da to i dalje bude Khan. Imaju i neku plavusu koja im pjeva pratece vokale. Na pjesmi "The Haunting (Somewhere in Time)" na sceni im se pridruzuje i Simone Simons - pa sta covjek vise da pozeli :) Na bis su odsvirali i "Karmu", tokom koje na stejdz kao specijalni gost izlazi tatica Fabio i cisto onako rekreativno i nonsalantno pjeva par stihova i referen, tek da ostavi finalni pecat svom ionako odlicnom nastupu tog dana.

Evo setliste: http://www.setlist.f...a-13dcb521.html

Ovo mi je nakon Beograda 2008. i Szigeta 2010. bio treci put da gledam Kamelot i bez dileme njihov najbolji nastup od ta tri.

 

I onda headlineri Lizzy Borden. Od ovog benda sam slusao svega 5-6 pjesama i to sa jednog mini albuma kojeg sam nekad uzeo na nekoj rasprodaji kod Rogosica. Znao sam o cemu se otprilike radi i kakav fazon sviraju, ali nisam imao pojma da je ovaj bend i dalje aktivan, pa me je iznenadilo otkud oni kao glavni bend veceri. Ali ne lezi vraze! Maximalno nabudzena stejdz produkcija, (i opet) odlicno i cisto ozvucenje i veoooma zanimljiv nastup. Bend je scenski totalno u old school fazonu, pjevac je nesto kao Alice Cooper-meets-King Diamond-meets-Blackie Lawless, nakon svake druge pjesme se pojavljuje sa novom maskom, u jednom momentu je izveo i nesto kao madjionicarski trik sa maskom na licu. Na jednoj pjesmi se pojavila i jedna plesacica sa viskom kilograma koju je pjevac, tj. Lizzy Borden, na kraju "usmrtio" vampirskim ujedom, sa sve velikom kolicinom vjestacke krvi. Dakle, odlican scenski nastup, plus veoma dobre i slusljive old school heavy metal pjesme. Svirali su dosta dugo, mozda cak i oko dva sata.

 

Sve u svemu, zadovoljan sam svim vidjenim tog dana, sto se moze lako zakljuciti iz svega ovog sto do sada napisah :haha: :haha:

Nakon koncerta smo imali srecu da na izlazu iz bekstejdza uhvatimo Fabia, prozborimo sa njim koju i slikamo se. To mi je bila sasvim dovoljna satisfakcija za onaj propusteni meet & greet. :))

 

Jos na kraju da pozdravim malu srpsko-bugarsku ekipu na koju neocekivano nabasah tamo i sa kojom sam se druzio te veceri (Pedja & Ksenija, Igor, Bobi i ostali :pivopije: :pivopije:) i da prilozim par slika:

 

http://i.imgur.com/tz6MJ.jpg

http://i.imgur.com/6RCRs.jpg

http://i.imgur.com/cWvww.jpg

http://i.imgur.com/OA1eR.jpg

http://i.imgur.com/UXTOT.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...