Jump to content

BLACK za pocetnike


Lady Amalthea

Recommended Posts

Pazi sve je to divno i krasno ali nabrojali ste neke bendove koji su totalno nepoznati(bar meni)i koji su inace samo kopije bendova poput COF ili Dimmu B. ili Agathodaimon.Tako neka devojka lepo pocne od tih bendova pa ako joj se old school ne svidja neka ostane na tome.Svi znamo da su nam to bili najomiljeniji bendovi na pocetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo da se igramo ultra brutalnih manijaka ... nek fino svako uzme $jekiru , noz , pistolj il kakvo teze naoruzanje , 2 sata slusanja NAJCRNJEG old school-a i pravac u prvu crkvu , robnu kucu il dje li vec ima naroda ... pa udri smile.gif 8O smile.gif 8O :roll: :mrgreen:

sala naravno (ukolko me neko ozbiljno shvatio laugh.gif )

 

All_destroyer , prije par mjeseci kad si stigao na forume , zalagao si se puno za taj melodic black (posebno za COF biggrin.gifa: ) Odjednom si presao na old school (sto je sasvim normalan korak) al se zato podsmjevas onome sto ti je utabalo put do njega. Sad si odjednom ultrabrutalni all_d. , a mi ispadosmo tetkice ako volimo i tamo neki melodicni black ... vidi stvarno :roll:

Da nije toga new wave black-a , masa onih koji se kunu u underground ne bil ni cula za bendove kao DT , DF , Mayhem , Burzum and co. (cast izuzecima , al takvih je relativno malo)

 

nek se ultrabrutalci drze svojih bendova i nek puste druge na miru. Samo bez laznog morala , to je nesto kao "mi o cemu , kurve o postenju" . Takvi su dostojni prezira. ... na kraju , polako mi nestaje motiva da palim ovu stranicu u mom exploreru. Nekad je bilo zanimljivo dolaziti ovdje , uciti se o black-u . Danas "ucim" kad da pljujem na druge i da ih omalovazavam. Ako je to necije pimanje black-a , neki codex , neka ga nabije u prkno zajedno sa svim fuckin' favourite garaznim bendovima ....

 

E pa idem sad , a svi koji su se pronasli u mom textu, nek me tuze mami smile.gifsmile.gif

 

 

Sad ja tebi neshto lepo da objasnim:

Ja volim Cradle, ali stare (znachi, sve do From the...)! Dimmu sam gotivio u pochetku dosta, sve do islaska Puritanical-a. Tada mi se smuchilo kad videh shta izadje posle velikana poput E.D.T. Sad, za ostalo kako tako, ali ono shto sam voleo, volim i sada!

A ti uopshte nemash pravo meni da kazhesh A! Kad razjasnish shta je Darkthrone a shta nije, javi se onda! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mala ima da pises samnom te prirucnike svidjalo se to tebi ili ne!!! tongue.gif

 

Ma znas da sam se salila, naravno da cemo pisati prirucnike biggrin.gifa:. Da znas kakvu ideju imam..............mozemo da snimimo video-kasetu na kojoj cemo objaviti preporuke. Kao uvod moze da ide Necropedophile (mada nije black), a za to vrijeme mi pricamo vic o babici i mrtvom novorodjencetu. Nakon toga slijedi promocija tvog Tribute-a i izbor za dvojnicu Sare koja je*e deve). Nakon gledanja ove kasete svi ce biti spremni da zakorace u black (ili death eventualno?)vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih joj za pocetak preporucio sledece bendove: Lord Dvalin,Mist of Evil,Blood Collapse,Holy Parasites i Siberian Wolfcult. Kad cuje ove bendove neka mi se javi da joj predlozim jos neke malo ne komercijalnije bendove kao sto su: Amarok,Vulva Infernum,Chaotic Universe,Choir of Shadows,Artless Treatment,Kingdom of Stone,Morbivodni Potrubi,Daemones Imperium,Bolontiku Vahom i tako jos poneki bend koji ja slusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , all_destroyer , ako cemo o pojasnjenjima , ajmo do kraja ...

 

U vezi darkthrone-a - moje neznanje se svodi na nemogucnost nabavke drugih albuma osim TD & TH. Zasluzna je donekle sredina gdje zivim , a i moja zauzetost drugim poslovima da skoknem do BGD-a i nakupim se black albuma. Normalno , ja sam svjestan moga neznanja , i ne krijem ga . Al se trudim da preko ovog foruma saznam vise , i ne stidim se da pitam ! Ti , koji ga sa druge strane slusas punih 5 mjeseci (kako sam procitao negdje drugo. Oprosti ako je drugacije. . smile.gif ) mi drzis predavanja o njemu ... 8O

Sve i da ga slusas dugo , ocekivao bih drugaciji odgovor umjesto onakvog mangupskog. Javi se na darkthrone temu , daj me uputi sto da nabavim .

 

btw. ja tebi nemam pravo A da kazem :? smile.gif

I tebi , i bilo kome drugom.Ne vidm razlog za suprotno. Ako nisam ucen , bar nisam glup (il jesam i to smile.gif )

 

Ali ne , ti si sad MR. ultrabrutalni , ciji se svaki drugi post zavrsava sa "obavezno marduk , a moze i setherial"

Imas pricu kad da si u black-u dug period ... kao da znas sve , a ustvari tolko malo. Jer znas , potrebno je stvarno nesto nauciti da bi shvatio koliko malo znas hehehe (scio me nihil scire) Probaj da shvatis biggrin.gifa:

Spusti loptu na zemlju , jer ko visoko leti , nisko pada ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih joj za pocetak preporucio sledece bendove: Lord Dvalin,Mist of Evil,Blood Collapse,Holy Parasites i Siberian Wolfcult. Kad cuje ove bendove neka mi se javi da joj predlozim jos neke malo ne komercijalnije bendove kao sto su: Amarok,Vulva Infernum,Chaotic Universe,Choir of Shadows,Artless Treatment,Kingdom of Stone,Morbivodni Potrubi,Daemones Imperium,Bolontiku Vahom i tako jos poneki bend koji ja slusam.

 

Ja taman pomislio da nema jos vas koji preporucuju ovakvu bednu komercijalu?!? Jesi li ti covece normalan?!? Kakva komercijalna govna preporucujes pogledaj samo!!! AMAROK, VULVA INFERNUM, SIBERIAN WOLFCULT, BLOOD COLLAPSE... sve sranje do govneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tormentor , dje vadis te bendove ? total underground izgleda. Jedino sam cuo taj Infernum , kanta .... mora da si se salio kad si ovo pisao biggrin.gif

 

Inace , pojam ULTRABRUTAL se ne odnosi toliko na black kolko na pojedine koji ga slusaju. To ti je ono - to be MORE TRUE than True (ako sam dobro napisao) , nova disciplina na ovom forumu.

Mozda se tako stvori i istoimeni pravac ...

 

 

I da preporucim curi koja zeli da izucava black 2 benda. Prvi je old school tipa - Gorgoroth (albumi Pentagram , Under the sign og Hell , Antichrist , a moze i zadnji INCIPIT SATAN). Produkcija nije vrh al kad meni odgovara , odgovarace i tebi. Vrhunska atmosfera , mocan glas ...

Thyrfing je drugi bend , epic/viking & black , savrsene klavijature odlicno ukonponovane , odlicni gitarski riffovi(preporucujem njihov prvi , istoimeni album koji je vrh. Ostali nisu na njegovom nivou , al se mogu svakako nabavit)

 

Imas tu jos par bendova koji su prije nabrojani (satyrycon , stariji Cof & Dimmu , Ancient , DF , DT , Immortal ... ) , bice dovoljno za pocetak

 

Pozdrav do iduce godine ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih joj za pocetak preporucio sledece bendove: Lord Dvalin,Mist of Evil,Blood Collapse,Holy Parasites i Siberian Wolfcult. Kad cuje ove bendove neka mi se javi da joj predlozim jos neke malo ne komercijalnije bendove kao sto su: Amarok,Vulva Infernum,Chaotic Universe,Choir of Shadows,Artless Treatment,Kingdom of Stone,Morbivodni Potrubi,Daemones Imperium,Bolontiku Vahom i tako jos poneki bend koji ja slusam.

 

Ja taman pomislio da nema jos vas koji preporucuju ovakvu bednu komercijalu?!? Jesi li ti covece normalan?!? Kakva komercijalna govna preporucujes pogledaj samo!!! AMAROK, VULVA INFERNUM, SIBERIAN WOLFCULT, BLOOD COLLAPSE... sve sranje do govneta.

 

A sta kazes za LORD DVALIN i MORBIVODNI POTRUBI :? :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tormentor , dje vadis te bendove ? total underground izgleda. Jedino sam cuo taj Infernum , kanta .... mora da si se salio kad si ovo pisao :

 

Mrtav sam ozbiljan. Jos sam za aboravio da dodam bisere kao sto su: CARCHAH,VINTERSKOGEN,XAR TSAROTH i GODSLAYER XUL. Jebi ga kad sve pisem na brzinu pa se ne mogu sjetiti svih tih dobrih bendova.

 

Sad da su underground ne bih se slozio. Pre tri godine na Snake Metal radiu su cak i pustili neku stvar od Vinterskogena a pre otprilike godinu i po dana o jednom od bendova koje sam naveo se pojavio i neki clanak na internetu. Ne znam,ja necu da sudim njihove idejne puteve. Sami presudite da li je to underground ili ne a ja odoh da slusam HEXENHAMMER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dam samo odgovor Deadsy-u:

 

Necu dalje da kvarim temu debiloidnom pljuvachinom, a i nema svrhe raditi tako shto, zar ne? Evo da priznam neshto - iako me je Deadsy sofisticirano isprozivao, ipak moram da mu priznam da je poshteno rekao zashto je napravio onakvu greshku (DT). Ok, dacu ti moj savet koji je meni DT super - A Blaze in the Northern Sky, Under a Funeral Moon, Transilvanian Hunger, pa chak i Soulside Journey. Goatlord je malo jednolichan, ali je daleko od toga da je losh! Eto.

 

Pax nobiscum! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...