Jump to content

2013.11.08. *BIGZ Scena, Beograd* Sharks, Snakes & Planes, Brigand, Goddamn


VoivodBG

Recommended Posts

977204_10151874355802420_2139858633_o.jpg

Sharks Snakes & Planes (Beograd)

Brigand (Pancevo)

Goddamn (Vranje)

 

Ulaz: 250rsd

 

21st Century Grunge

 

Projekat 21st Century Grunge je prosle godine pokrenuo bend Sharks, Snakes & Planes kako bi promovisali post grandž scenu u Srbiji i regionu. Tada su ugostili bend iz Italije V-DEVICE gde su zajedno obisli Beograd, Kragujevac i Macvansku Mitrovicu.

Kako je prosla turneja bila vise nego uspesna ove svirke se nastavljaju i ove godine.

21st Century Grunge se odrzava 08. novembra u Bigz sceni i 09. novembra u Domu Omladine Vrac. Bendovi koji sviraju u Beogradu su Sharks Snakes & Planes iz Beograda, Brigand iz Panceva i Goddamn iz Vranja. U Vrscu dan kasnije sviraju Sharks Snakes & Planes i Goddamn.

 

BIOGRAFIJE:

 

SHARKS, SNAKES & PLANES (AJKULE, ZMIJE i AVIONI)

je neo-grunge bend koji se rodio krajem 2010. godine u staroj Beogradskoj industrijskoj zoni.

Tematika kojom se bend bavi je mesavina raznih primalnih emocija,

zivotnih prica i sam pokusaj da se publici ponovo prenese poruka o nekakvoj iskrenosti

i prijateljstvu, koja se zagubila negde u toku predhodne decenije.

"Sta moze da ujedini coveka?". Zajednicki strah, nevolja, odnosno zajednicki

neprijatelji. Sobzirom da ljudi upravo najvise gaje fobije prema ajkulama, zmijama i avionima,

bend je uspeo da dobije naizgled nasumicno ime.

SS&P su do sada imali preko 70 koncerata sirom regije, obisli sve znacajnije festivale.

2011 godine prvi singl CRNI GNOJ dospeo na 3 mesto Jelen Top 10 liste.

Drugi singl NEBESKA MEHANIKA sa isto imenog EP-a koji jos zvanicno nije izasao je nekim cudom zavrsio na prvom mestu popularne top liste Diskomer.

Bend je u 2012g pokrenuo projekat 21st Century Grunge gde su ugostili Italijanski grunge bend V-DEVICE.

SS&P je trenutno u zavrsnoj fazi snimanja spota za Nebesku Mehaniku.

Promocija EP-a je planirana za novembar 2013.

 

BRIGAND

Brigand je alternativni rok sastav koji radi na relaciji Beograd/Pančevo, oformljen 2011. od strane Velibora Nikolića (ex-Jewy Sabatay). Postavu čine i Ilija Kojović(bas) i Ivan Perović(bubnjevi). Posle dva objavljena singla (Malarme, Okovan), bend je u septembru 2013. objavio svoj prvi studijski album, "Zaplesimo Gresnici".

 

 

GODDAMN

Nastali smo i zagrmeli pocetkom 2011. godine pod nazivom "Blindfold", da bi sve na svoje mesto doslo,kao sto je nova postava,definisan zanr i samim tim novo ime "GodDamn", pocetkom 2013. godine.Za sada imamo pozamasnu skupinu fanova i dosta svirki iza nas i kako stoje stvari jos mnogo,mnogo vise ispred nas.Izdvajamo moto-skup u Makedoniji, najpoznatiji rok klub u Beogradu, predgrupa Djordju Davidu, ucesce na PIN koferenciji na velikom festivalu "Taksirat" u Skoplju,mnogobrojne lokalne i regionalne svirke, pobedu na takmicarskom delu najveceg rok festivala u juznoj Srbiji "Reload" gde je ziri sacinjavao clanovi grupe Neverne Bebe, kao i drugo mesto na "Belgrade Demo Fest Live" uzevsi glas strucnog zirija (Branimir Lokner, Djordje Feliks, Zoran Rogosic) i ubedljivo prvo mesto po novinarskom ziriju koji su sacinjavali kopetentni poznati novinari u svetu muzike sa predsednikom Brakus Igorom.Revolution festival u Kumanovu,Drugom Stranom Fest u Vrnjackoj Banji,Sumadija Fest u Kragujevcu, drugoplasirani na festivalu Dan D u Beogradu itd. .Pred nama je put do profesionalnog studia i izdanje naseg prvog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Goddamn, solidan cover bend, ima tu Down-a, Pearl Jam, Alice In Chains, Stone Temple Pilots itd. Samo su mi mnogo ukipljeni clanovi dok sviraju. Bubnjar je bio u nekom svojem svetu sve vreme.

Brigand, vau, sta reci prvih nekoliko numera su odlicno zvucale, ali da mu jebem zivot, onoliko napanjen zvuk mi je ubio draz slusanja i gledanja njih kako rade. Buddha, video sam da si za dirkama, sto si ih toliko napanjio?

Dobro im zvuce i obrade Jewy Sabatay-a, i bilo mi je drago da vidim sto su vecinom u publici omladinci koji su pevali pesme. Tri noci su izvedene bez semplovane Jarboe!

Sharks, Snakes & Planes, slicna situacija kao sa Brigandom, mutan zvuk, dobro su uvezbani i frontmen poseduje harizmu, mozda, ali samo mozda bi mogli da postanu "zdrav mejnstrim" bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sinoc dosao da cujem brigand, mislio sam da taj goddamn nije nesto specijalno bend al ispali su skroz kul, vole panteru i down, ko sto kaze vojvod ima tu svega, super je sto imaju i autorske pesme pored obrada.

 

brigand... izdrzao sam 3 pesme i izasao sam napolje, jednostavno ne kapiram filozofiju da se u onom cumezu od bigz scene odvrne zvuk da se nista zivo ne cuje. ne znam vise koji je kurac sa ljudima i sa tom glasnocom, jos minimum 5 ljudi koje znam sa svirke su mi rekli da je bilo uzasno bucno i da su izlazili napolje, jednostavno ubije mi draz za slusanjem, stvara mi neprijatnost, sta koji kurac da dodjem i da slusam buku, ono je bilo previse. ispade da je onaj bend goddamn zvucao bolje nego brigand od koga sam ocekivao zapravo, a dobio sam tonu buke u bubne opne, jebes to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...