Jump to content

Elite: Dangerous


Dark_Elf

Recommended Posts

Ima li ovde old school frikova, koji su na C64 (ili na Amigi, PC-u) igrali najbolju space sim ikada? :)

Ima li nekoga ko se odvažio da sleti u orbitalnu stanicu bez upotrebe docking computera koji svira: "na tihom plavom Dunavu", i 20 puta se slupao, i 21-vi put sleteo?

 

Igra još nije izašla (tek krajem ove godine), ali možemo diskutovati i dok ne izađe.

 

Za one koji nisu igrali ovo: U pitanju je igra sa sličnim principom kao Freelancer, ili Privateer, ali su i dotične ugre bukvalno ukrale koncept originalnog Elite-a (kasnije Frontiera i First Encountera). Može se reći da je to svojevrsni svemirski rpg. Počinjete u omalenom i slabašnom brodiću, budžite ga, menjate brodove (doduše samo u Frontieru i FE), rešavate misije, trgujete dobrima. Imate ogromnu slobodu generalno.

 

Mnogi zameraju Frontieru i FE, to što su za razliku od Elite-a, suviše automatizovani, te je igra izgubila čar pravog dog-fighta.

Čini mi se da David Braben, hoće da vrati izvorni feeling Elite-a, što možemo videti na ovom klipu:

 

Klip sletanja bez docking computer: :)

http://youtu.be/ey22m463104

 

A da se podsetimo kako to beše nekad izgledalo (sa docking computer):

 

http://youtu.be/L-VJeVPeawk

 

 

Ako je verovati Vikipediji, bićemo u mogućnosti, ne samo da šetamo orbitalnom stanicom, nego i unutar broda, dok putujemo, a takođe i van broda dok popravljamo oštećenja.

 

I za kraj prvog posta, zadnji trejler.. i ko drugi u njemu, do Kobra MK3! :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam kao dete ucitao na C128 i ugasio posle 5 minuta jer pojma nisam imao kako se igra :haha:

 

 

I meni se isto desilo nekoliko puta, ali takva je igra bila za ono vreme, nestandardna, i bez originala i uputstva, jako je teško bilo skontati je.

Ja sam imao sreću da mi je ortak pokazao, inače je nikad ne bih skontao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...