Jump to content

Recommended Posts

Vec ima toliko? :confused:

Auh vreme bas leti...

Ma nema bre god dana otkad smo onaj radili, jer ja nisam imala jos uvek net kada je bio prosli koncert Kamelota, tek sam u maju uvela adsl, nesto si se ti preracunao... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec pricamo o blogu... Definitivno mislim da treba ukloniti onaj hate baner ka vlasniku ProgRock Recordsa. Covekova duznost je da se bori protiv ilegalne distribucije albuma, nije njegov problem sto mi nemamo para i sto nas zabole za kupovinu original diskova. Zaista bezveze izgleda to, i decije, pogotovo izjava da vlasnik jedne od najboljih prog izdavackih kuca "ubija muziku", a ustvari, da nije njega i te njegove kuce, ne bi bilo sta ni da se stavlja na blog, zar ne?

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, super je to, prvi put sam to videla kod prognotfrog likova, oni opasno hejtuju debelog, jer je hteo da ih zatvori, a oni zauzvrat samo promenili adresu blogu i + jos otvorili i forum :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i da radi zbog para, radi posten i legalan posao, zar ne? Zar se to i po cemu razlikuje od radnika na gradjevini, od profesora u ucionici, ili doktora u bolnici? Sta treba da radi, da ulaze pare u nesto, i posle deli besplatno sakom i kapom, i onda bi bio cool lik? Dajte, ne budimo deca.

 

To je biznis kao i sve drugo, s tim sto je covek uspeo u onome o cemu mnogi od nas mogu samo da sanjaju - spojio je posao i zadovoljstvo, i to je nesto za sta se vredi boriti. A ovako, moze da zavrsi tako sto ce zatvoriti izdavacku kucu, i kako ce to ista dobro da donese ikome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je sve to, radi covek svoj posao, ja nisam ni rekla da je drugacije, medjutim imala sam priliku da citam mail-ove koje je slao ljudima koji su vodili razne predobre prog rock blogove i skontala sam ga kao totalnog skota, pa ga zato ne mirisem bas nesto :D

Jbg on se bori protiv kradje, a ja sam jedna od tih ljudi koji kradu, tako da nemozemo biti u nekim superiska odnosima, logicno...

To sto Zoran drzi taj baner je odgovor na to sto je vec jedan blog ubijen od strane debeljka, meseci rada su obrisani jednim klikom.

Lepo je to kad odes na blog i na jednom mestu nadjes sve sto ti treba, ali koliko vremena treba da se sve to sakupi i okaci...

Nemozes biti ravnodusan prema osobi koja tvoj rad unisti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto Zoran drzi taj baner je odgovor na to sto je vec jedan blog ubijen od strane debeljka, meseci rada su obrisani jednim klikom.

Lepo je to kad odes na blog i na jednom mestu nadjes sve sto ti treba, ali koliko vremena treba da se sve to sakupi i okaci...

Nemozes biti ravnodusan prema osobi koja tvoj rad unisti :lol:

Ali draga Tanya, to je isto kao da imas prodavnicu ukradene robe, i upadne ti policija i sve zapleni, a ti posle kritikujes njih zbog toga...

 

Pa sta i ako je srusen blog, blogovi nisu legalni, i neko mora da se bori protiv toga. Jer svi znamo gde ce to da ode - nece vise niko investirati u objavljivanje albuma, bendovi ce propadati, izdavacke kuce ce propadati, bendovi koji budu vredeli uspece da snime maksimalno jedan album i nestajace... ne mogu da verujem da o ovome moramo uopste da raspravljamo, i da neko moze da misli da ima pravo da pljuje vlasnika albuma zato sto se isti bori protiv ilegalne distribucije :no:

 

@ ProgressiveR - razmisli ti malo o jos jednoj stvari - sada je na ProgRock recordsu i bend iz Srbije, tacnije Smedereva. I clanovi tog benda su i na ovom forumu, i citaju sta pises... Mislim da je bolje nikoga ne provocirati bespotrebno sa te strane, a ti sa tim banerom upravo to radis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i ja da se umesam.

 

Ovo sto Apeiron prica je sve na svom mestu, kada on ne bi imao nijedan album na mp3 i kada bi samo kupovao originale.

Vecina nas albume nabavlja sa neta, ili razmenom empetrojki. Eventualno kupimo po neki orginal disk, kada ustekamo kinte, i u taj disk gledamo kao u ikonu.

 

Ne verujem da izdavacke kuce stite bendove vec stite cisto svoju investiciju. Licno sam misljenja da njih vrlo zabole za bilo koji bend (njihove stavove, teme u pesmama, muziku isl), vec u svemu vide samo lovu. Kada bi se sami bendovi pitali, ne verujem da bi svi bili protiv ukidanja blogova, i uopste empetrojki kao nacina za nabavljanje i slusanje njihove muzike.

Komercijalniji i poznatiji bendovi verovatno da, ali nedovoljno afirmisani i demo bendovi, kao i oni sa po par albuma objavljenih za nepoznate kuce ili self-released izdanjima verovatno ne. Cak je i DragonForce (u to vreme DragonHeart) svoj prvi album (i onaj koji ih je proslavio) stavio besplatno kao mp3 download.

 

Ni Tanya i ProgressiveR nisu potpuno u pravu ali ja ipak njih podrzavam. Ako vec slusamo piratske diskove i skidamo empetrojke sa neta zasto bismo voleli one koji hoce da nam uskrate nesto u cemu uzivamo!

Pa da nije tih blogova i slicnih foruma mozda bi i sama ova tema mogla da se zatvori, jer, ko bi onda nasao da kupi original disk skro bilo kog od bendova koji su ovde pominjani.

 

Odoh sada da kliknem na taj banner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UH...

 

Ajd jos ovaj post, i necu vise na tu temu, vasa stvar kakav cete stav imati o tome, naravno.

 

Tacno je, svi mi nabavljamo mp3. Ali to nije razlog da provociramo i ljutimo se na onoga ko se bori da zastiti svoju investiciju. Mozes lepo skidati albume sa neta, i bez toga. Ovako, svako ko je fan prog muzike, treba dobro da se zapita kakve reci koristi za opisivanje jednog od najvecih boraca za prog zvuk. Ne moze covek koji objavljuje prog bendove da "ubija muziku", valjda je to i vise nego ocigledno. A sa druge strane, on ce biti taj koji ce stavljati kucu pod hipoteku ako mu sve investicije propadnu, a ne mi, i to bi trebalo da se postuje u najmanju ruku.

 

A to za pare... Pa da je hteo iskljucivo pare da zaradjuje, mogao je naci i profitabilniji muzicki zanr od prog muzike. Ko se uostalom zajebava sa takvim poslom ako nema i ljubavi prema tome. To da li on voli ili ne voli bendove koje objavljuje, bespotrebno je i komentarisati. Pa covek je veoma dobar prijatelj sa clanovima bendova koji za njega objavljuju, uziva u muzici koju snimaju, i sta tu vise ima da se kaze?

 

I dalje smatram da je ovo prst u oko, potpuno bespotreban, imajmo bar malo postovanja ako nam je stalo do ove muzike, prema ljudima zahvaljujuci kojima ona uopste i dolazi do nas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i ja da se umesam.

 

Ovo sto Apeiron prica je sve na svom mestu, kada on ne bi imao nijedan album na mp3 i kada bi samo kupovao originale.

Vecina nas albume nabavlja sa neta, ili razmenom empetrojki. Eventualno kupimo po neki orginal disk, kada ustekamo kinte, i u taj disk gledamo kao u ikonu.

 

Ne verujem da izdavacke kuce stite bendove vec stite cisto svoju investiciju. Licno sam misljenja da njih vrlo zabole za bilo koji bend (njihove stavove, teme u pesmama, muziku isl), vec u svemu vide samo lovu. Kada bi se sami bendovi pitali, ne verujem da bi svi bili protiv ukidanja blogova, i uopste empetrojki kao nacina za nabavljanje i slusanje njihove muzike.

Komercijalniji i poznatiji bendovi verovatno da, ali nedovoljno afirmisani i demo bendovi, kao i oni sa po par albuma objavljenih za nepoznate kuce ili self-released izdanjima verovatno ne. Cak je i DragonForce (u to vreme DragonHeart) svoj prvi album (i onaj koji ih je proslavio) stavio besplatno kao mp3 download.

 

Ni Tanya i ProgressiveR nisu potpuno u pravu ali ja ipak njih podrzavam. Ako vec slusamo piratske diskove i skidamo empetrojke sa neta zasto bismo voleli one koji hoce da nam uskrate nesto u cemu uzivamo!

Pa da nije tih blogova i slicnih foruma mozda bi i sama ova tema mogla da se zatvori, jer, ko bi onda nasao da kupi original disk skro bilo kog od bendova koji su ovde pominjani.

 

Odoh sada da kliknem na taj banner.

 

Upravo tako, da nije tih blogova sigurno nebih nikad saznala za 90% stvari koje sam pocela da slusam otkad imam net.

Gde ja da saznam za npr bend iz Tunisa koji je izdao jedan album do sada ili tako nesto...

Blogovi i oupste piraterija im pospesuju prodaju u to sam sigurna, i nece mnogo potrajati dok prodaja albuma ne zamre potpuno, sve ce se raditi preko neta, cd ce biti kao sto je sada vinil, samo ce najogrizeniji fanovi kupovati takva izdanja, sve ostalo ce se vrteti preko neta...

 

E da, baner nije clickable koliko se secam :D

 

Et Aperion:

To za kradenu robu, rekla sam vec, ja jesam lopov i na mestu je to sto je on nas zatvorio, nije on uradio nista lose ako gledamo po zakonu, ali ga ja mrzim zbog toga svejedno, jer ja sam sa druge strane zakona.

I da imam radnju sa kradenom robom i da mi je panduri zatvore sigurno necu biti presrecna zbog toga i hvaliti policiju kako dobro radi svoj posao, tako da ne kontam o cemu se raspravljamo.

Sa njegove strane gledano on samo radi posao i to je ok, ali jbg ja taj posao ne radim, ja sam lopov, na suprotnim smo stranama ograde. :D

Ja njega najvise pljujem zbog njegovog pristupa svemu tome, lik je nenormalno odbojna osoba, mislim ko zna sa kakvim je sve likovima imao posla, ali one mailove je trebalo videti...

Koliko sam ja imala iskustva svi ti likovi koji su drzali te prog blogove su obrazovani, pristojni i pametni ljudi, tako se njima obracati... :no:

 

No dobro, necu vise o tome, kome se baner ne svidja nemora ga gledati, a i ako mu smeta piraterija ne vidim svrhu poseti blogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znaš koliko mi uz Kalemegdan što su smederevici na ovom forumu .. pa šta? Nisam momke prozivao (mada to sami rade koketirajući sa Karamelom i Zoricom Marković - pa ako je to borba za progressive i metal uopšte, onda vidim zašto im je Shawn prijatelj).

 

Pazi, stoji priča da je ilegalno i da nije uredu ... ali ... stoji i priča da svako na svetu ima nešto što nije platio, pa ako ćemo da se gonimo, onda to može da bude i WinAmp, Nero ili bilo koji program koji svako ima na kompu, no to je druga priča.

 

Ono što će svi bendovi morati pre ili kasnije da shvate je to da će zaradu morati pronaći na drugi način, a ne prodajom albuma. Realno, svet sve više postaje digitalizovan, i sad se CD/DVD-ovi kupuju eventaulno samo ako si die-hard fan ili za poklon.

 

I zato, mislim da internet i piraterija pružaju bendovima mnogo više od toga da im se u njihovoj zemlji (gradu) proda 500 ili 1000 albuma. Možda grešim, ali to mi je mišljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

bendovi treba da zaradjuju od koncerata i to je to...

ako ja ucim fax 5 i vise godina da bi zaradjivao onda i oni neka vezbaju muziku i neka jedva prezivljavaju 5 i vise godina, a onda ce posle 2-3 dobra albuma da prezivljavaju od koncerata... ja tako gledam na stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadvezem na temu o pirateriji !

 

Spomenuli ste da je CD prolazan i da ce sve uskoro biti mp3.Delimicno se slazem,jer i sami bendovi postavljaju svoju muziku u tom formatu i dostupan je za download.99% bendova ima myspace stranicu na kojoj je 4,5 pesama dostupno za skidanje.

Istina je da je promo CD(audio) izgubio bitku od mp3-ojki,nekada su izdavacke kuce slale radio stanicama u ovom obliku promo-tj.najavu albuma i sl.Medjutim nepravda je imati samo mp3.Treba kao i u svemu teziti boljem i kvalitetnijem.(ovo narocito vazi za prog-ere)

Naravno da se 70% tih bendova teze nalaze na originalima(kod nas),ali tu je opet onda net i lossless !

To je jos gora piraterija(u kojoj sam i sam),ali je makar kvalitetan i verodostojan zapis.Milion puta me od nekog novijeg prog/power benda odbila produkcija :confused:,a u stvari je u pitanju jeb.... kompresija 128/44 i jos gore.Kada bih skinuo isti album u flac-u iznenadio bih se koliko sam bio zazidan ranije!Velika prednost Flac-a je sto je album tezak 400-500 mb.Tako da ,3,4 albuma dnevno se teoretski moze skinuti za razliku od mp3-ja gde za dan skines 2 diskografije.

Kad se album nalazi na jednom cd-r sa svojih 10,12 pesama skroz je druga prica !

Znaci mp3 za osnovnu informaciju o bendu,losslesss i originali(ko ima love) za uzivanje u muzici. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako! U poslednje vreme stalno skidam FLAC i stvarno je mnogo bolje. Za sada skidam samo najomiljenije bendove, ali kontam da će se taj "inner circle" polako širiti kad poskidam sve što me primarno zanima :)

 

Ako znaš još neki sajt za FLAC (osim avaxsphere koji si mi već rekao i sa koga crpim) napiši ili pošalji na pp, pliz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako! U poslednje vreme stalno skidam FLAC i stvarno je mnogo bolje. Za sada skidam samo najomiljenije bendove, ali kontam da će se taj "inner circle" polako širiti kad poskidam sve što me primarno zanima :)

 

Ako znaš još neki sajt za FLAC (osim avaxsphere koji si mi već rekao i sa koga crpim) napiši ili pošalji na pp, pliz!

 

 

Povremeno naletim na po koji flac na rapidshare-u.

Najveci deo prog bendova za download u flac-u imas na demonoid-u.Koji je odnedavno proradio. :pivopije:

 

The True Symphonic Rockestra - Concerto In True Minor

 

ovo upravo skidam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi su mi se bas dojmili :meshuggah:

 

ORDEN OGAN - VALE

 

http://rapidshare.com/files/95801425/Orden_Ogan_-_2008_-_Vale__g_.part1.rar
http://rapidshare.com/files/95801548/Orden_Ogan_-_2008_-_Vale__g_.part2.rar

 

cover.jpg

 

Poprilicno originalan pristup power/heavy muzici, sa pomalo proga i folka. Ne znam kako bih tacno opisao, ali generalno, album i po :rockdevil:

 

 

http://www.myspace.com/ordenogan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverite ove grke:

 

Hostal Handshake

Album je ''Hellish''

 

Kombinacija jazz, funka, groovea i prog-a...

Meni se veoma svideo...

 

Isto, preporučujem vam i poljski ''T.A.O'', slična kombinacija ali više jazz elemenata...instrumentalno u nekim momentima podsećaju na Dream Theater.

 

Valjda ima negde da se skine,pošto ja to imam na originalima.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ajde prvo i ja da se malo umesham na prichu o pirateriji..

Ja strashno postujem sve ljude koji rade nesto vezano za muziku, od muzicara, producenata, vlasnika izdavackih kuca, do ljudi koji rade omote i sve propratne aktivnosti. Ono shto ne volim je kada izdavacka kuca uslovljava i mesha se u rad benda, kao shto je Frontiers uradio po pitanju Tolkkieve Saane (mada jes da je Timo malo vishe opajdaren u glavu.. ). Anywayz, CD je izgubio od MP3ki svakako. Ali ono shto apsolutno ne volim su ljudi koji imaju uslova i mogucnosti da kupe CD,a to ne rade. Ja recimo jako cenim stav Mark Jensena (iz Epica-e), on je covek lepo rekao da mu ne smeta shto ljudi skidaju muziku, ali da misli da je kul da pravi fanovi benda pomognu i rispektuju bend kupovinom CDa....[ I da imam Divine Conspiracy i to potpisan LoL Epica freak ] Ja licno da imam para (a nadam se da cu jednog dana zaista i imati) cu pokupovati sve CDoriginale bendova koje volim, od svih Evergrey izdanja, do anonimnih bendova tipa Force Majeure i Winterborn koji mi se svidjaju.. (ili se bar nadam i zavaravam da hocu... :rolleyes: u svakom slucaju voleo bi da jednog dana imam svoju kolekciju original CDova i DVDova). U svakom slucaju ne smeta mi sto se kao bore protiv piraterije, posebno zato sto znam da nikada nece moci da ti zabrane da na kompu imash piratski sadrzaj, a pored rusa i kineza nikada nece moci da ukinu download sajtove... tako da unapred gube rat. Sve u svemu ja imam jedno 20tak originala i josh nekih 7-8 domacih bendova na originalima, a broj ce se povecati :mrgreen:

 

 

Shto se tice ostalog, novi Malpractice me je zaista oduvao, odlican album, inace prvi put da ih slusham ali sam odusevljen.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno da imam para (a nadam se da cu jednog dana zaista i imati) cu pokupovati sve CDoriginale bendova koje volim, od svih Evergrey izdanja, do anonimnih bendova tipa Force Majeure i Winterborn koji mi se svidjaju..

 

Kad osetis pare, potrosices ih na bitnije stvari, i jos ce ti biti i malo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...