Jump to content

Irrtum


obsessed by cruelty

Recommended Posts

doslo vreme da se i ja aktiviram ovde... izdao mi bend EP danas
elem, dvojica nas je u bendu, drugar svira bass (ko se seca benda Rafal, e pa taj), bubanj kucamo itd...
od materijala ste nesto raw i mogli da cujete po onoj demo temi. snimano u periodu 2016-2018 (mada uglavnom 16)
ima free dl celog EPa na bandcampu

http://irrtum666.bandcamp.com/album/6010

pa udrite

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre svega, hvala na izdvojenom vremenu i komentaru. da, to su im bili i radni nazivi sve vreme i na kraju kao jebes ga, sedi mi ceo materijal u kompu neizdtat jer nemamo imena, s druge strane malo i "jebite se" bendovima sa I,II,III,IV nazivima pesama :D i sa imenom EPa je slicna prica, godinama imenujemo fajlove tim brojem, pitaju me ljudi jel to neka sektaska fora a to brojevi zgrada u kojima smo ziveli pre 3 godine :haha: mada kad sam razmislio kasnije, imalo je taj neki 2112 prizvuk pa mi je bilo jos bolje hahaha

sto se tekstova tice, njih je napisao drugar basista, ali svi vokali su (jako ocajno) snimljeni 2016., txt fajlovi nestali u raznim padanjima sistema od tad (sreca pa sam audio fajlove drzao na eksternom HDD) a potom sam u mixu seckao sve i svasta, premestao itd sve u sluzbi muzike, tako da i kad bih sad uzeo da prekucavam dosta ne bi imalo smisla :D  tako da smo pustili Anaal N foru na kraju. a nije mi bilo nesto da bookujem studio po nemackoj da ih snimam ponovo kad smo vec ceo EP snimali u stanu, s druge strane mrzelo me i da cekam avgust da dodjem dole da ih snimam (de cu ovde da se derem u stanu jbg haha) pa su manje-vise svesno vokali ostali najslabija tacka izdanja. za sl izdanje ce ih 99% biti, mozda i s nekim drugim za mikrofonom.

inace napravismo i yt, soundcloud, fb, sve to ima da se vidi na bandcamp stranici desno, dodali nas neki manijaci i na arhive.. fino ga slusaju s obzirom na to da ga bukvalno nigde ne promovisemo

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta jake stvari 33 i 44...onai krai u 33 kao neki omaz A Forest of Stars-u :bigblue:
 

Slozio bih se sa drugom Vodovodom, kad god si koristio klaviature - nekako naibolji i naiegzoticnii delovi...ovog ostalog dissoshit-a sto bi reko Vo, sam se naslusao vec :D

Ali svakako ima tu svega i nekih prog rok momenata, avangarde...veoma zrelo koNpozitorski, koliko god zelis da prectavis dae zbrdza/zdola radzeno :)

Za vokale sam hteo da uputim zamerku, mnogo zakopani u miksu...ali reko sta znam, mozdae sad to neka zvezda vodilja u ug krugovima :)  no i  sam si dao obiasnjenje i sadie jasnie

Ipak bih izglasao 44 kao naibolju, cini mi se dae naioriginalnia i po meni e to put koim bi trebao da ies...mada i tu na pocetku sam osetio malo Emperora i Ihsahna, ali s merom

Priatno iznenadzenje, mislim da ovako nesto niko ili retko ko svira kod nas...samo nastavi, ako imas idea :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala brt, 44 je poslednja i snimljena, cak relativno skoro, pa moz da kazes da smo tu negde i otisli 
klavijatura ce sigurno biti vise ubuduce, u kom god svojstvu
daleko od toga da zelim da predstavim da je zbrda zdola, prakticno smo imali DHG epizodu 2016 sa skoro kompletnim EPom spremnim za izdavanje i onda smo sve obrisali pa ispocetka.. cak je i iz ovih EP sessiona ostalo odsecenog materijala. i eto 44 upala sasvim slucajno samo zato jer nismo izdali vec do sad 
super sto cujes emperor, ja sam kapirao da je to neki moj amaterski tribjut KC/voivod/coroner fazonu :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada posle detaljnijeg preslušavanja tačno se čuju vokali kako su lepljeni i sečeni i kako nemaju koherentan niz. Ali ne mari, forica je.

I opet stojim iza toga, najjači adut su kljave baš se lepo utapaju sa gore pomenutim disonantnim rifovima.
 

Nije me mrzelo da izdvojim 10 minuta i da okačim na discogsu informacije o EP: https://www.discogs.com/Irrtum-6010/release/13373084

 

Ali sam se baš iznenadio kada videh da je ime benda drugo po redu, eh kako nikada domaći bendovi ne ubodu neko ime koje nije zauzeto. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 - prva polovina, not my cup of tea, ali kad krenu one upadice sa elektronikom i poslednja trećina, odlično! :D

22 - isto not my cup of tea, ali uđe u uši posle nekog vremena i odličan završni akord chug :D

33 - druga polovina na lebac da se maže. sjajno naleže klavir na onaj solo, aliiiii završetak neee sa onim reverbom, such tezga pod šatorom xD

44 - preozbilja stvar, svaka čast! :blek:

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, VoivodBG said:

Nije me mrzelo da izdvojim 10 minuta i da okačim na discogsu informacije o EP: https://www.discogs.com/Irrtum-6010/release/13373084

Ali sam se baš iznenadio kada videh da je ime benda drugo po redu, eh kako nikada domaći bendovi ne ubodu neko ime koje nije zauzeto. :haha:

mi proverili samo na arhivama 2015. tad nije bilo a nije ni do sad, mada videh na fb da od prosle godine postoje neki nemci istoimeni al mogu da nas povuku za penis
tnx za discogs zaboravih na to potpuno

@bradilko, sta da ti kazem, stari smo mi tezgarosi :D hvala, 22 je bas onako oldschool d beat DIS pesma (kroz malo vise blekcine) pa sam i racunao da ce proggy ekipa mozda imati problem s njom hahaha
bilo bi i vise klavijatura da mi ista nije zvrljila 3 godine pokvarena u koferu a i da ja nisam uzasno lenj, bice toga dosta vise iduci put

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...