Jump to content

2024.07.11-15. *Dunaújváros, Madjarska* Rockmaraton Festival


Recommended Posts

Screenshot-2024-02-05-at-16-02-36-Rockma

Odlican festival u Madjarskoj koji je 2020. trebao da slavi 20 godina ali nazalost zbog svih desavanja u svetu kao i sve ostalo je otkazan.
Posle 4 godine pauze vracaju se na staroj lokaciji i sto je meni malo cudno bez gomile Madjarskih bendova. Jer uglavnom se festival sastojao iz nekoliko stranih bendova koji sviraju na manjoj bini i par hedlajnera na glavnoj, a za sada su objavili samo ova imena.
Na festivalu se nalaze dve glavne bine koje su udaljene jedne od drugih i mali sator gde uglavnom sviraju underground bendovi. Povrsina festivala nije uopste mala, daleko od toga da je ogromna ali ima da se pesaci.
U poslednjih 11 godina na tom festivalu sam bio 5 puta i lokacija u Dunajvarosi je stvarno vrhunska.
Manji je festival sto se tice posecenosti i tu je od recimo 2000-3000 ljudi koji su tu svaki dan. Pored festivala je i malo jezero, ko kampuje tamo je sve sto mu je potrebno. Cak i ako se ide samo na jedan dan vredi doci ranije i provesti dan na jezeru i odmoriti od puta, a uvece gledati bendove.
Dnevne karte su 19.999 forinti iliti 6.075din, a karta za sve dane 45.999 forinti tj 13.973din.
Ove godine preskacem jer me interesuje samo Marduk, a ne daje mi se 110-120e da idem da ih gledam trinaesti put. Bice neke druge prilike, u to sam siguran.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 hours ago, kuruz said:

kakav Sloba fest

Line up ti je prosecan muzicki ukus Madjarskih posetilaca koncerata 😆
Ovo mi je jos i ok, bilo je pre nekoliko godina da su svirali Sodom i At The Gates pred jedno 800-900 ljudi ako i toliko, a jedno 1500-2000 je bilo na nekom Madjarskom cover bendu na drugoj glavnoj bini.
Zato mi je cudno da su samo ovi bendovi objavljeni, oni se bas loze na lokalne bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...