Jump to content

Silmarilion


Boromir

Recommended Posts

meni ovako nesto nikad nije palo na pamet a toliko sam razmisljala ko bi on mogao biti...i koiko god vrtela misli ukrug uvek dodjem do toga da je Majar ili tako nesto...

 

ne kazem da je ono za Iluvatara nemoguce,cak naprotiv, ali ako je tako zar ne bi u tom slucaju trebao da ipak bude malo znacajniji,mocniji ili...whatever

 

Pa i sama znas da se Iluvatar nije mnogo mesao u stvaranje Arde osim sto je korigovao i sputavao Melkora jer je njegovo pevanje bilo mnogo silnije od pevanja drugih valara.

 

#1 Fëanor

#2 Melkor (Morgoth)

#3 Mithrandir (Gandalf)

#4 Curunír Saruman

#5 Galadriel

#6 Frodo Baggins

#7 Lúthien Tinúviel

#8 Oromë

#9 Túrin Turambar

#10 Varda Elentári

#11 Yavanna Kementári

#12 Eärendil

#13 Sauron (Gorthaur)

#14 Beren Erchamion

#15 Eöl

#16 Irmo Lórien

#17 Morwen Eledhwen

#18 Nienna

#19 Valarauko (Balrog)

#20 Ungoliant

#21 Witch King

#22 Iarwain Ben-Adar

#23 Mîm The Dwarf

#24 Elwë Singollo

#25 Elendil

 

Lista bez Fingolfina a na njoj je zato Frodo... Auuuh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@lunatic

E kako si mi uneo pometnju u vidjenje ove price... :huh:

Ma znam ja sve to, ali opet....uvek nadjem milijardu razloga i za i protiv toga o Tomu...

A da nisi mozda citao "Avanture Toma Bombadila" ? iako nisam bas sigurna da li je ta knjiga uopste objavljena na srpskom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lunatic

E kako si mi uneo pometnju u vidjenje ove price... :huh:

Ma znam ja sve to, ali opet....uvek nadjem milijardu razloga i za i protiv toga o Tomu...

A da nisi mozda citao "Avanture Toma Bombadila" ? iako nisam bas sigurna da li je ta knjiga uopste objavljena na srpskom

 

Pa u tome i jeste fora... Covek se i u realnom svetu srece sa dilemom postoji li bog ili ne, ko je on ili sta je on. Mozes samo da verujes ili da ne verujes. Za onoga ko veruje dovoljno dugo i laz moze postati istina. Ja verujem da je Tolkin to namerno uradio i ostavio nedorecene neke stvari i mozda je upravo to razlog zbog koga se njegova dela i danas citaju i zaokupljaju toliku paznju. Bio je majstor sto se tice pripovedanja. Nekada ono sto precutis kaze vise od miliardu reci. Nisam citao pomenutu knjigu mada mi je naslov iz nekog razloga jako poznat. pozdrav za tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...