Jump to content

Silmarilion


Boromir

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moglo bi se reci da je Feanor jer on imadjse najvece moci od svih prvorodjenih,narocito je zestoka njegova vatrnost i naravno ima puno mana.Tu bi se naravno mogli svrstati i Fingolfin i jos poprilican broj vilenjaka a od ljudi bih stavio Berena,Turina Turambara,Hurina(najveceg ratnika ljudi koji je ikad postojao) i jos neke od ljudi.Ali ubedljivo najmocniji lik po meni je OROME pred cijim besom Morgot postaje neverovatno bedno plasjivo stvorenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Knjiga je puna nove izmisljene mitologije i to mi se veoma svidja. Veoma lepo prikazuje postanak sveta kako ga Tolkin zamislja. cak ujedinjuje ideju jednog i vise Bogova. Jer je jedan Bog stvorio svet i sve ostale Bogove koji posle njime upravljaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

napokon da se pojavi neko ko ima isto misljenje kao i ja...I ja smatram da je ova knjiga daleko mocnija od Gospodara...ne mislim da vredjam...ali gospodar je bas bajkoca za decu u odnosu na silmarilion...Po meni je Feanor jedna obicna budala smile.gif ali ima cova umetnicke ruke nema sta smile.gif.Pa ja se najvise divim likovima kao sto su Eru (mada se retko spominje) jer toje neverovatno koje zivce i kakvo strpljenje ima taj lik smile.gif,ja dok citam tu knjigu najmanje se 10 puta iznerviram a retko sam zivac...Tulkas jer voli da se bori veselo smile.gif , Varda-pa nju sam zamislila na lep nacin zbog nase varde tj. duce pa mi sve lepo smile.gif, a od vilenjaka obozavam Felagunda razume se...oprasta, otisao sam da se bori protiv Morgota i bla, bla, bla...ma meni se sve svidja smile.gif...

Share this post


Link to post
Share on other sites

takodje jedan od izuzetno mocnih likova je Eol, the dark elf....

i feanora nisam istakao zato sto je bio najjaci i sl vec zato sto je po meni najveci lik.... i prkosio je svima, od valara pa do morgotha...

a ti nestvarna bas si se uvatila za bogove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fingolfin je bio najjaci lik.Feanor je takodje do jaja ali je malo prso.Inace jel zna neko gde mogu da se nabave Tolkinove knjige sem standardnih(Gospodar,Hobit,Silmarilion i recnik)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fingolfin je bio najjaci lik.Feanor je takodje do jaja ali je malo prso.Inace jel zna neko gde mogu da se nabave Tolkinove knjige sem standardnih(Gospodar,Hobit,Silmarilion i recnik)?

 

Pa i nemash puno vishe knjiga, a rechnik je od Day-a. Mozesh da nabavish i Kovach iz Velikog Vutona, Avanture Toma Bombadila i onaj Jebemliga od Buta smile.gif. To su priche za dacu, ali ako hocesh mozesh ih nacu ili na terazijama ili u platou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fingolfin je bio najjaci lik.Feanor je takodje do jaja ali je malo prso.Inace jel zna neko gde mogu da se nabave Tolkinove knjige sem standardnih(Gospodar,Hobit,Silmarilion i recnik)?

 

Pa i nemash puno vishe knjiga, a rechnik je od Day-a. Mozesh da nabavish i Kovach iz Velikog Vutona, Avanture Toma Bombadila i onaj Jebemliga od Buta smile.gif. To su priche za dacu, ali ako hocesh mozesh ih nacu ili na terazijama ili u platou.

 

sta fali dobrom starom Gilu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...