Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

Ja se nadam da se Killiana shalis, jer je na EBM-u isto kao na Gothicu:SMOR!!! Da se ne lazemo, zavuce se tu poneka pesma koja i vredi paznje, ali nesto vise od toga nema sanse... Ah, da.. I u cemu je fora sa onim tripom da ljudi na takvim vecerima celo vece djuskaju na jedan-te-isti nacin bez prestanka: S leve noge na desnu, i obrnuto, bez obzira na to kakva je muzika???

Iako me je prozvao kao najveci smrda smile.gif, Dawnthingy je izneo cool ideju za gothic vece i glasam vise za onu varijantu sa crnim pivom!!!

E a mozda bi bilo jos bolje da do veceri ni ne dodje, jer bi to onda bilo najtragicnije - i svi bi posle bili depresivni!!! Gde ces bolji Gothic Night od toga? smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa mozda je tvoj problem sto ne umes da se zabavis. Meni je kod Gaje na nightovima sasvim lepo. Pusta super pesme i uopste nije kao na gothic nightovima ili electro nightovima kod Stivija ili Bogija. Verovatno zato sto pusta ono sto niko od njih ne pusta, i pusta remixe.. tako da sem sto cujes pesme koje niko drugi nece da pusti a ti ih kod kuce non stop vrtis... cujes i remixe nekih pesama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosli EBM sam propustio, ali na pretproslom je bilo do jaja. Ne znam sta se cimas Fatal Eror, bilo nam je zezanje ne zna se. cak smo glumuli Betmena i Robina od cesme do Zelenog Venca (a nismo bili pijani, zamisli...). No, ovog utorka sam u KST-u 100%, nadam se da ce biti zezanje.

 

A inace za onu poljanu... u stvari, to je bilo izreceno kao sala, ali mi sad u zadnje vreme ideja ne izlazi iz glave. Jedan ortak danas rece kako bi bilo cool da se to odrzi odmah na ivici neke sume. I jos se doda neka poveca logorska vatra i baklje. Uf bre, sto me nervira kad se tako zagrejem za ideju koja se nikada nece desiti :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne kazem da se ja nisam dobro proveo, jer kad imas sa sobom drustvo koje je u fazonu zezanja, onda ne mozes da se smoris nikako ( sto dokazuje i incident sa Batman-om i Robin-om )... OK, ono SMOR je mozda bilo preterano ( jebiga sedi ti uz knjigu 5-6 sati pa kazi onda nesto smisleno ) jer sam vise mislio na muziku. Samo na pocetku su pustali stvari koje su OK, dok za ono posle mi je samo falila zvizdaljka i da se osetim kao da sam u Barutani... Cak je tamo i bio jedan lik ( onaj sa rancem, ako se secas Dawnthingy ) koji je stvarno izgledao da je dosao sa napomenutog mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istinu zboris, junace. biggrin.gif

 

Mada, bilo je mnogo cool kada sam krenuo da vam objasnjavam kako je Bloody Pleasures ubedljivo naj sexy pesma ikada napravljena, a 10 minuta kasnije krenula upravo ta pesma. Pa onda isto sa Unicornom. Al definitvno je previse 'klasicne' elektronike i synth pop-a. Mada, ne bunim se, na EBM najtovima je daleko veca procentaza EBM-a nego gothica na gothic najtovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okey.. takodje sam bila na nightu.. i meni je bilo stvarno super.. i izbor muzike i atmosferica celokupna... do sada nisam videla toliko ljudi na EBM night-u i to jos u KSTu... stvarno pohvalno... biggrin.gifa: biggrin.gifa:

A sto se tice toga.. koliko je stvarno pravog EBMa bilo.. pa sad.. bilo je tongue.gifbiggrin.gif naravno... mesano je sa drugim pravcima.. koji su se vise pustali bar dokle sam ja bila u KSTu (pretezno dark wave, synth pop, future....etc).. ali normalno bilo je i EBMa dosta.. (bar za moj ukus).. (suicide commando, skinny puppy, dark illumination, covenant, fron line assembly etc etc etc)

I nije bilo onih standardnih pesmica (falim ti se 8) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ko sinoc nije bio u KST-u, zestooooko se zeznuo. A maltene nikog nije bilo, nazalost :|

 

Sve u svemu, zamislite cuda, na Rammstein night-u u proseku je svaka druga pesma bila Rammstein. KMFDM/MDFMK disk je, na nasu veliku zalost, u vise iteracija pucao te smo ostali uskraceni za Witch Hunt, Mortal Combat i ostale bisere datog benda. Ali je zato bilo pomalo Slayera, Sepulture/SoulFly, Die Kruppes, Ministry i cak par stvari od Mansona od cega su mi Tourniquet i Long Hard Road Out of Hell bas lepo pali.

 

U stvari, generalno sam se izgubio ko mamlaz. Ako ste bili tamo, ja sam bio onaj lik koji se najvise gubio smile.gif To da nadoknadim za propusten prosli utorak, naravno. I eto sada je 9:40, ja sam spavao slavnih tri sata, otisao na posao i razbija me glava, i vrat, i noge, i promukao sam i, u stvari, u glavnom ne znam za sebe. Al' vredelo je, bilo je to definitivno najbolje vece u KST-u otkako sam poceo tamo da se pojavljujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala da znas da je bilo do jaja!!! Jos samo da nije bilo onog malera sa KMFDM-om, ali jeb'ga... Zaboravio si da napomenes ATR i njihov No Remorse!!!!!!!!

Definitivno je bilo najbolje vece u onom Hell Hole-u!!!

To ti je kada se izorganizuje dobra muzika, ali me nervira sto konji iz KST-a nisu izreklamirali vece, kao sto se to radi za EBM ili Gothic ( na onoj kucici gde se kupuju karte su bila citava tri plakata ( u deminutivu ))!!!

Blago tebi, ti si bar spavao 3 sata... Ja ni toliko... Na istocnoj sam strani pa me je Sunce ubilo u pojam vec oko pola 8 ( zaspao sam oko 6 i kusur ), sto mu po nekoj matematici dodje zdravih sat - sat i po sna sad.gif !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da se na tom Rammstein night-u mesaju babe i zabe ... kakve veze imaju Slayer, Sepultura i ostali sa industrial-om ...

odes na gothic slusas metal ili abbu .. odes na Rammstein i opet slusas metal ... sjajno ... to samo ima u beogradu ... drago mi je da sam absent bas zbog takvih stvari .... napokon sam miran i ne moram gledati pojedine frustrirane i pojedine " kvazi + frustrirane " dj-eve koji su uvek bili skloni naturanju svojih umobolnih fix ideja sto je poznata odlika naseg podneblja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari, to je bilo i moje startno pitanje kada sam cuo za night, ali kako mi je receno nije bio u pitanju industrial night. Odnosno, u startu se znalo da ce da bude ukljuceno par metal stvari. Ali stvarno, kada se sve sabere i oduzme, bilo je manje od 20% metal stvari (jedna pesma od Slayera, dve od Sepulture i.. hm... zaboravih, dve ili tri od Mansona; mislim da je to to.). As close as it'll ever get na nasem podrucju. A lagao bih kada bi rekao da mi je smetala Sepultura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Dawnthingy kaze, a i ja sam to vec rekao: NIJE INDUSTRIAL NIGHT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Vrlo verovatno da ce industrial biti u neko skorije vreme, tako da ce i taj deo populacije biti zadovoljan... Bedak je bio trip oko pucanja KMFDM diska, tako da na nasu zalost nismo u tome mogli da uzivamo, ali boze moj ( i dan danas ne znam koji biggrin.gif )...

Po meni je bilo strava i zao mi je sto nije bilo vise ljudi...

Ovaj, a cisto me interesuje, COLD TRINITY 2 sta ti mislis da slusas uz Rammstein i sta je ono znacila ona prica oko frustriranih DJ-eva?

A inace mislim licno da bi u KST-u DJ Milan mogao malo cesce da radi "nocnu smenu", ne zato sto mi je ortak, vec zato sto ne ulazi u shablone i ne pusta non-stop istu muziku ( kao npr. onaj petkom sto uvek pusta u 2:00 pesmu POISON od Alice Coopera )!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo si se bre raspricao Erore tongue.gif

 

Ono sta je COLD TRINITY 2, pretpostavljam, hteo da kaze je da metal ne ide uz industrial. I donekle se kanim sloziti, u stvari. Eno pod Rammstein temom u avangardnom metalu (ko je u opste smislio taj termin i sta industrial trazi tamo???) ima iskazanog zaljenja sto se nije pustao SoaD... cini mi se da je po sredi istrenirani beogradski refleks za spajanje nu-metala sa svim i svacim. Al na kraju krajeva, mislim da bi vece bilo mnogo bolje da je gruvala KMFDM + Rammstein + Die Kruppes + ATR kombinacija celu noc. Al dobro, vec smo se svi isplakali zbog tog KMFDM diska koji je u tri itracije pucao.

 

A sta je problem sa pricom oko frustriranih DJ-eva? Ja prvi pljujem po izgovoru za DJ-a koji pusta muziku petkom. Da ne pricam sad o vec milion puta prezvakanim problemima sa gothic i EBM night-ovima (sa casnim izuzetkom proslog utorka... KOJEM NISAM PRISUSTVOVAO! :x )

 

I za kraj cu se sloziti sa tobom oko zakljucka. Svi bi mi bili jaaaako zahvalni administraciji KST-a kada bi pustili Milana da pusta muziku petkom. U stvari, ne mora Milan, moze BILO KO! Samo da se prestane sa non-stop vrtenjem apsolutno i potpuno istih pesama...

 

P.S. nije u 2:00 nego u 2:20 tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak: DIE KRUPPS, a ne Die Kruppes kao sto si to u dva navrata napisao!!!

Izvini, ali ono nije bio industrial night, nego Rammstein ( sto vec znaju i pticice na grani ) tako da u tom slucaju metal i industrial IDU zajedno... Inace, Rammstein i nije ko-zna-kakav predstavnik industrial-a, vec je vise u fazonu nekog flerta sa istim, pa i to upotpunjuje prethodnu recenicu... Kada bude bio industrial night ( a iskreno se nadam da ce biti ) vrlo verovatno da nece biti ni shlj od Rammsteina i tada nece biti metala ( sto je samo po sebi kontradikcija, ali nema veze, shvatio si sta sam hteo da kazem ) jer realno toj situaciji ne pristaje...

Sto se tice nu-metala IT'S NOT EVEN WORHTY OF MY SPIT and I pitty poor fools that are infected with such disease!!!!

Ali znas sta, moras to da gledas i sa druge strane... Rammstein night je za ljude koji slusaju Rammstein, a uz to slusaju i druge stvari... ( Ovo sledece znas, ali napominjem ako neko bude citao ovo, u sta sumnjam... )Eto ja npr. slusam sve ono sto se pustalo te veceri ( ja sam nabavio skoro svu muziku za to vece, izuzev Disturbed i Mary Beats Jane i mozda jos neke grupice koje ne volim ) i moja je ideja da je spoje Reign in Blood i Arise ( tu je jos trebao da ide posle i Soulfly sa Tribe-om, ali jedan ortak nije se pojavio pa mi nije doneo disk ) i ne vidim da je to tebi smetalo, niti bilo kom drugom at that point... Isto tako je Milan pustio Disturbed ( kako god da se pise ) zbog nekih ljudi koji i to slusaju i to ne mora da ti se svidi... Ne znam da li je pustio Blut Engel ( bio mu je disk u kabini ), ali npr. za njega ne verujem da je culo 10% ljudi koji su tamo bili ( OK mozda sam se zajebao posto smo mi sacinjavali vecinu u KST-u ali kontas sta sam hteo da kazem )...

U svakom slucaju da sumiram... Hteli ne hteli, Rammstein je vrlo popularna grupa ( usudim se reci i komercijalna, prevashodno zbog Du Hast-a, koji nije isao, ako se ne varam ) i slusaju je ljudi koji pri tom slusaju i jos ponesto. To bi trebalo da znaci bi mogle u toku te noci da idu i malo drugacije stvari, ali opet i dalje da bude sve u kontekstu gore navedenog benda ( npr. sta je falilo M.Mansonu ). Te stvari ce se nekom svideti a nekom nece, ali opet bi na kraju svi trebali da budu zadovoljni ( sto je i bio opsti utisak )!!!

E, ja sam se sad ovde mnogo prosrao, pa odo' da povucem vodu! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmm ... pa ovaj ... ti fatal error zaista bas i ne kacis neke pojmove ali zaista mi je zadnje na pameti da se sa tobom prepisujem sta je metal a sta industrial ... po toj tezi i Laibach je sigurno metal, jel' tako .... btw, prevrti malo neku literaturu .. cak i vezana za Rammstein ce tio reci mnogo tj. da je prvi veliki tour koji ih je probio bio upravo sa KMFDM ...

 

komentarisanje DJ iz KST-a koji rade i koji se kandiduju za petak ili subotu me apsolutno ne zanima niti me je ikad zanimalo ... mislim, akademija vikendom je uvek bila trash nad trash-evima a da ne pricam o KST-u ... sve to ali samo u mini varijanti.... zaista moras biti moron da imas respekt prema night-u gde vrte od the beatles preko pearl jam do joy division ili the sisters of mercy ... ali kao sto vidim mnogi zalutase na gothic/industrial scenu bas iz metala i sad pokusavaju na ovaj ili onaj nacin da sve to nekako sjedine i opravdaju direktno ili indirektno ....

 

prica od DJ-jevima je bila namenjena istim sa dark scene.

 

nista licno ali dobro proveri materiju pre nego sto se bunis ... severno americka industrial scena je u mnogome koristila gitare ( ministry, thrill kill kult, chemlab, numb, pailhead, RevCO., skinny puppy, front line assembly, sister machine gun, nine inch nails, ... ) za razliku od evropske koja se malo kasnije prikljucuje istom tripu ( KMFDM, die krupps, cubanate, the sepia, ... ) ... mediji su bespostedno pokusavali pojedine svrstati u metal pa je ponekad bilo i tragicno gledati cak i Ramones u headbangers ball na MTV-ju negde 92.

Sto se tice Manson-a tu ne zelim dati bilo kakav komentar jer je isti laz i prevara ... Tim Skold ( ex kmfdm & mdfmk ) je dokazao da je uvek bio ljigavac tako da me nije zacudilo da mu je doticni Manson sad najbolji drug. Cak je i Twiggy malo propatio ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono kao... Po prirodi sam u principu veliki mazohista, kao i Dawnthingy...

A da li znas neko drugo mesto koje pusta slicnu muziku, a da je u Bg. i da radi kao klub, a ne kafic?

Akademija uvek predstavlja bolju alternativu vikendom, a nije loshe ni posetiti "divljii" Trnic u Trnskoj, cak ima i blijar uz kul ekipu ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, nema me 24 casa a vi se vec raspisaste... biggrin.gif

 

Ajd ovako, prvo za onaj komentar oko petka. Apsolutno mislim da je komentar na mestu, i apsolutno mislim da se KST petak moze nositi jedino sa kratkom posetom srednjevekovnoj inkviziciji. Mada ponekad mislim da bi mi vadjenje creva lakse palo od petka u KST-u. Ali, nije da imam bas neku alternativu, obzirom na to da je petak jedino vece na koje mogu da racunam da ce jos neko iz moje postave hteti da izadje. (Oglas: Menjam dva Fatal Erora za jednog redovnog posetioca utoraka smile.gif Zezam se, naravno, Eror je totalni frud; osim sredom ujutru kada ga mrzim sto nismo bili utorkom uvece u KST-u :wink: ) A i sad se prosrah, trebao sam juce da idem u KST al' nisam jer sam poceo da hvatam neku prehladu i bio sam potpuno ne ispavan. Eto ti prokletstva, cak i kad mogu ne-petkom da izadjem, na kraju ne izadjem... :cry:

 

Ono za metal i industrial. Kao prvo i osnovno, KMFDM nije, nikada nije bio i nikada nece biti metal. Sto se tice tog famoznog night-a u nedelju, mogu samo da kazem da i dalje stojim iza toga da je to bio najbolji KST night na kojem sam bio do sada. Malo toga mi je smetalo i sve u svemu, bilo je sasvim OK (mada pored poziranja Rammstein majica, niko sem nas po svemu sudeci nije znao o cemu se radi kada je isao To The Hilt i slicna bratija...). Da zadnji put ponovim, da, bio bi mnogo sretniji da nismo morali da izmisljamo zamenu za KMFDM, ali to je vec toliko puta ponovljeno... Ako Milan bude radio Industrial night, bice to nesto sto nikako nebi trebalo propustiti. biggrin.gifa:

 

Manson. Ja ga volim, ali se potpuno slazem sa onim sta je COLD TRINITY 2 rekao povodom istog. U stvari, zbog toga ga i volim, ali to je verovatno samo moja fascinacija poigravanja sa kicom. Manson je potpuno, ali potpuno fake. Apsolutna dihotomija pojmova, obzirom da mu je imidz neka anti-fake prica, a on sam je tolika plastika da se ne moze recima opisati. E bas zbog toga sam fasciniran celom pricom. Gomile klinaca koji ga obozavaju, reakcije medija na Mansonove "izlete" u javnosti (koji su svi do jednog, naravno, u napred spremljeni), mentalitet rulje koji hipnostisan ponavlja da mrzi mentalitet rulje... ma remek-delo u malom. Ne mislim remek-delo stvoreno od strane Mansona, vec kao sam koncept. Slicno pojavi kada rulja klinaca ponavlja "fuck you I won't do what you tell me" uz RATM zbog toga sto im RATM govori kroz pesmu da to treba da ponavljaju. Samo treba postaviti ispravnu perspektivu i dobijas nesto kao modernu varjantu Monty Python's Flying Circuis.

 

I za kraj... sve, sve, ali Manchester Utd. dres??? 8O :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...