Jump to content

Anton Sandor Lavej - Idiot nad idiotima


Klingon

Recommended Posts

Kardinalu ...

Iskreno, nisam bas obracao paznju ko kako govori. Znam samo da sam primetio pomenute reci u postu OG-a. Kazes da rusis predrasude o katolicizmu. Ma, hajde molim te. I ti i ja znamo kakav je bio odnos katolika prema Pravoslavnima. Znamo i kakav je katolicizam uopste ( prodaja oprostajnica, eeeej ). Evo par linkova:

Vatikanski dokument Domaci dokument

Toliko.

p.s. Sto se mene tice slobodno nastavi da govoris Pavao, duljina i sl. Ipak je to blago modifikovani srpski jezik, sto ce reci, odlicno te razumem.

p.p.s. Satanizam je nastao kao otpor katolicanstvu, ali ti to sigurno znas bolje od mene.

 

Satanistima i slicnim ...

 

Manite se gluposti. I, tako vam Boga, pisite krace postove. Bezveze je trositi vreme, jagodice i vreme na Netu na takve nebuloze.

Nikad nie kasno da se vratite na pravi put. Jer ...

Svaki koji prizove Ime Gospodnje, bice spasen ( Rim 10,13 )

 

Pravovernima ...

Postite li ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

quote
znamo kakav je bio odnos katolika prema Pravoslavnima

Pa oprosti.......a kakav je bio??.....ja dok nisam dosao na ovaj forum nisam mogao da poverujem kako su pravoslavci rigorozni prema katolicima.

P.S. Da postim....a zasto je to tebi vazno??

Nije poenta u postu(ne ovom forumskom icon_biggrin.gif ) nego u ljubvavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

>A sad za Operu Ghosta: na osnovu svega ovoga sto si iznio o sotonistickoj >filozofiji moze se zakljuciti da je ona neprihvatljiva i kontradiktorna. >Prvo dize covjeka na razinu Boga, a zatim ga spusta na razinu zivotinje. Da >razjasnim: covjek se ne moze dici na razinu Boga. Zasto? Ima puno razloga. >Prvo, Bice koje je stvorilo sve, mora biti savrseno. Kad pogledas ovaj >svijet i vidis kako sve u prirodi funkcionira dodje ti da se divis Kreatoru >svega toga. A Kreator svega toga postoji, jer svemir nije mogao nastati sam >od sebe. Spomenut ces mi mozda Big Bang, ali ja te pitam: sto je bilo 5 >minuta prije toga. Moze li netko na to pitanje uopce dati odgovor? Jedini

Bio je kether kojeg neki poznaju i kao tao. kether je bezvremen. Chokmah je ono bang od big banga i predstavlja ekspanziju jedne yang "energije" u svim pravcima.

 

>odgovor koji je moguce dati dobijamo logickim zakljucivanjem: nijedan krug >se ne moze nacrtati sam od sebe, nego ga mora netko nacrtati. Tako je sa >svime u prirodi: sve mora imati neki uzrok. O tome mozes citati i u >Aristotelovoj "Metafizici". Aristotel je eto kao nereligiozan do prvog >uzroka tj. Boga dosao prije nego sto je krscanstvo nastalo. Eto dokaza o >Bozjoj opstojnosti.

 

Nije to niakkav dokaz. to o cemu ti govoris je ono sto su gnostici nazivali demijurgom, a on je, podseticu te, bio zao bog.

 

>Drugo, Bog kao savrseno bice je besmrtan, a covjek nije, iako i on tome >tezi.

 

Hn, nije li Nice rekao da je bog mrtav.

 

>Trece, Bogu kao savrsenom bicu ne mogu se desavati greske, a covjeku mogu i >stalno se desavaju (eto govorili smo o Titaniku npr. Ti spominjes da ce >iduci titanik biti bolji, mozda i hoce, jer covjek se uci na greskama, ali >te greske kostaju ljudskih zivota).

 

Super. Ako bi biblija bila tacna onda su neke bozije greske koje je on uklanjao potopom recimo bile mnogo skuplje jer su odnele mnogo vise zivota.

 

>To je sto se tice Boga sa filozofske strane. Covjek ne moze biti Bog, a ako >covjek sebe smatra bogom, onda ima krivo poimanje boga. Ne zelim time

nije li neko napisao DEUS HOMO EST?

 

>Mislim da je jos netko pomenuo i slijedece: kad bi se postivalo nacelo "Do >what thou wilt", vjerojatno bi smo se poklali i poubijali medjusobno, jer su >ljudske zelje razlicite.

 

Nonsens. Ja sam vec ovde napisao da je to prvi napisao Avgustin, dakle priznati crkveni otac. To ne znaci individualna volja, ili nekakvazelja, vec Visa Volja koja se prvi put eksplicitno sazna preko Znanja i Komunikacije Sveto Andjela Cuvara.

 

To je bas ono kao kad Isus kaze da ga casa zuci ne mimoidje i da "ako je to Volja tvoja onda je to i volja moja". U tom smislu "Do what thou wilt" znaci spoznati i ziveti jednu Visu volju.

 

 

>Kratko za Gwildona. Seri na guzicu kao sav normalan svijet, a ne na usta

 

Mnogo si hrabar kad si daleko. I ja nisam Gwildon.

 

>(ili preko tipkovnice ). Zbog takvih kao ti Srbi su na losem glasu u >cijelom svijetu, nemoj sramotiti svoj rod i nadji nekog drugog pa pravi

 

Mene bas briga sta misli svet koji je jedna bolesna civilizacija slabica zatrovana zarazom hriscanstva. Oni koji vrede i koji cene hrabrost i spremnost da se brani vlastiti identitet i integritet su bili uz Srbe. Meni je bitno da su u Rusiji pagani bili spremni da dodju ovde da ratuju sa celim svetom ako treba. Meni je bitno da je dobar deo nordijskih pagana bio spreman da ratuje za nas. Satanisti se nisu javno izjasnjavali, no znam bar dvoje visokih oficira The Temple of Set koji su podrzavali Srbe. Znam i neke malo eksponiranije The Church of Satan clanove koji su rekli Hail Serbia!

 

Na AvatarSearch servisu, koji je najveci specijalizovani pretrazivac za okultne i slicne sajtove enormne posecenosti, tokom rata je na prvoj strani stajala peticija koja je podrzavala Srbije i bila protiv NATO-a.

 

Znam i da su masoni u Riminiju objavili obznanu kojom su podrzali Srbiju a ne NATO.

 

>budalu od njega, a ne od mene, koji sam prosao pakao sto su ga spremili

 

Budalom samo mozem ti sam sebe da napravis.

 

>Hrvatima vec pomenuta stoka Arkan i Seselj.

 

Nisi ti prosao ni kroz kakav pakao, to je samo prica koju vi ushtashe prosipate po hrvatskoj. U Vojvodini je bilo problema samo u Hrtkovcima i to sa Seseljevim ljudima i u Slankamenu. U ovom drugom slucaju su podigli u selu ushtashku zastavu pa je Mirko Jovic nazvao telefonom i veoma im jasno objasnio sta ce da bude ako tu zastavu ne spuste.

 

To je cela prica. Jos pre rata u Petrovaradinu je sakupljan novac za HDZ, a cim je pocelo da se puca zapitaj se koliko je njih otislo u ushtashe dobrovoljno. I svi su ti pricali kako su "oterani i maltretirani" sto je laz posto su njihovi rodjaci i dan danas u Petrovaradinu i ni dlaka im ne fali sa glave.

 

A ako mene pitas Srbi jedino mogu da se stide sto su trpeli onu budalu koji se uvek povlacio i nista nije izgurao do kraja. Sramota je jedino to sto nismo brzo i efikasno zavrsili sve te ratove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

>>no ovde je neko ili bezobrazan ili mu je >>inteligencija na nivou tostera.

 

>Da pravim listu takvih ljudi ti bi bio na njoj >medju prvima..

 

Neki dokaz za to? Nije nikakva tajna da je vama hriscanima logika najslabija tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote
Neki dokaz za to? Nije nikakva tajna da je vama hriscanima logika najslabija tacka.

 

A izvini kako si ti nama tako pametan to zakljucio! Ti koji ni veru pravu nemozes da odaberes? Nekrivim te ja! Ocito nije tvoja krivica, vec krivica onoga pod koje si reci i delo podlegao! Svi smo gresni, ali ovako kao neki odavde... I don't think so!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

>>Neki dokaz za to? Nije nikakva tajna da je

>>vama hriscanima logika najslabija tacka.

 

>A izvini kako si ti nama tako pametan to

 

Zato sto nisam ja rekao "Certum est quia impossibile est". To je rekao neko na kome se zasniva tvoja sekta. Bas kao sto nisam rekao ni "Svakako u to treba verovati jer je apsurdno". Opet isti izvor.

 

Nisam video ovde ni jedan moj argument oboren. Embrouz Birz ima jednu pricu u kojoj ragovaraju lovac i prica. Lovac ptici objasnjava da je to u stvari posten odnos jer oboje ulazu svoje umece. Prica mu odgovori da to jeste tako no kakav je njin interese i zasto bi ona to uopste radila. Na to je lovac ubije iz puske. Ti i tvoji se ovde ponasate slicno/ Ti pokusavas da nametnes svoje ideje kao dogmu. Kada je ta dogma obesmisljena onda sam naravno ja najgori - no nista od onoga sto sam rekao nije opovrgnuto. A nisam recimo mnogo toga jos ni rekao. Ja kazem da je to sto ti zastupas nesto veoma zlo i destruktivno. Ni ti ni Cardinal ni ostalih par hriscana nisu uspeli da dokazu da to nije tako. Isto tako niste uspeli da dokazete ni da je satanizam los - naravno ako izuzmemo sarene laze oko milionskih ubistavu tu negde u komsiluku koje su, kako sam ja ukazao pozivajuci se na zvanicne izvestaje FBI i americke vojske, besmislene.

 

>zakljucio! Ti koji ni veru pravu nemozes da

>odaberes? Nekrivim te ja! Ocito nije tvoja

 

Moja religija nije vera. Moja religija je nesto konkretno sto se da proveriti. I moji Bogovi nisu surovi tirani kao to lazno bozanstvo koje ti priznajes. Moji Bogovi su sudruzi i saborci.

 

I to nije nesto sto se odabira. Sa tim se radja. Srbi imaju svoju religiju, a to sto neko prihvahti neku semitsku sektu koju lazno nazivaju hriscanstvo je tuzno. Kazem lazno posto je Hrist termin iz eleuzijskih misterija koji su nosili samo najvisi posvecenici i nema veze sa razapetim Jevrejinom.

 

>krivica, vec krivica onoga pod koje si reci i >delo podlegao! Svi smo gresni, ali ovako kao >neki odavde... I don't think so!

 

Ne znam sta je to greh. Vec sam ti rekao da je cela doktrina o grehu usla u dogmu zahvaljujuci 80 novcanih jedinica datih kao mito.

 

Sramota je biti kukavica. Sramota je izdati. Bolje o tome razmisljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boxy:

Opet me nazivas Satanistom...slusaj mali,ti si hriscanin,pristrasan si,nisi ni procitao S.Bibliju,stoga apsolutno tvoje misljenje o Satanistima ne vredi vise od misljenja bubasvabe

...Uostalom Boxy ti si imao neke zanimljive "tvrdnje" za Korn,i to na Black konferenciji,

mali,ono je bio jad,bruka i sramota....za to vreme si se raspisao,imas neke zanimljive postove,ali ovde brate,nemas apsoulutno nijedan argument,stoga,nemoj samo da pljujes Sataniste bez dokaza,cuti,istrazi,nadji,onda dodji i iznesi to ovde....Vladaju svetom i ubjiu sve sto im se nadje na putu?

Ne budi bukvalista...Uostalom to sto si rekao uradila je tvoja crkva (Pokusala)....

 

To sto smo druge vere a branimo satanizam (dobro ja sam ateista),bi trebao da ti bude primer da naucis nesto,da svude polazes malo sumnje,ovako ti si samo Hriscanin....(epitet doadti po slobodnoj racionalnoj volji)

 

Axeanosilas:

Ti si sam sebe zbunio...dobro posti,tvoje pravo,ali nemoj da dajes citate ko Hriscanska ruka spasilja...i ne govori mi da napustim religiju koju nisam ni priglrio

 

Cardinal: (u pocetku mi se sve ovo svidalo,ali sad....sad pocinjem da uzivam!!!)

 

Ti ces uciti svoju decu da su ljudi nastali od Adama i Eve i tvrdis da crkva nije unazadila

svet...tragikomicno

 

Ja ne mogu tako dobro da objasnim kao sto bi ti razumeo da si procitao knjigu, a posto nisi

i dalje pricas u prazno...ne shvataj sve bukvalno,ne uzimaj zdravo za gotovo,to je jedini nacin na koji mi se suprotstavljas,shvatas sve bukvalno....

 

Aristotel samo nije mogao sebi da objasni neke stvari...

 

Hoces da kazes da nije greska Boga sto su milijarde ljudi patili na ovoj zemlji,jer on nije posvetio dovoljno paznje svom andjelu (Satani) ?

Naravno da kostaju zivota,pa?

 

"to je i zmija pokusavala u raju nagovoriti prve ljude, pa znamo kako su prosli."

apsolutno su postali svesni svega oko sebe i zbog toga bili proterani....

 

Ali zasto si onda rekao da bi ti poljubio ruku da mogu?

Naravno da bi radije ubio Hriscanina nego mu se sagao i poljubio ruku...pokloniti se idotu bi bila sramota...a moj koljacki temperament ne postoji (pogotovu je Hrvat nasao da mi prica o KOLJACKOM temperamentu),pitaj administratore,Gospodara,Darcomana,Slave To Moonlight,mnogo sam mirniji od skoro svih ljudi koje znam i uvek trazim mirnije resenje ako mogu...

A zasto ljudi ljube ruke crkvenim velikanima,da nisu mozda nesto zajebali,zasto onda oni sami sebi ne poljube ruke,nisu ni oni bezgresni,stavise....

 

Sve u svemu,rasprava je malo glupa,jer niko od vas sem Gwydiona i mene nije procitao S.Bibliju stoga mozete samo da kenjate u prazno,a Cardinal sto se ti toliko ljutis na cinjenice koje je izneo Gwydion,istina boli?

 

Mozda Srbi jesu na losem glasu,velka zasluga toga bila je katolicka crkva,mi smo ostali u

najtezim situacijama cistog obraza...a vasa dela,vama na cast,istorija ce reci....

 

Gwydione,hvala na podrsci,lepo je znati da ima jos neutralnih i kriticki raspolozenih ljudi,

koji radije razmisljaju svojom glavom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera:

Imao sam priliku da procitam dosta iz te jebene biblije i nevredi ni jedno slovo sto je tamo napisano da me ponese da promenim misljenje!

Ono sto sam pricao o KoRn-u zapoceo sam na Thrash-u da bi to na kraju bilo zatvoreno od strane Slave-a! Onda sam lepo poceo dijalog na Black-u o CoF-u, da bi tu Slave meni poceo nesto da testerise! Stoga sam ja morao da reagujem i smirujem situaciju dok Gospodar nije zatvorio i otvorio novu Cradle Of Filth - Vamperotica, gde zato sto ocigledno nije bilo Slave-a nije ni bilo doskusije o KoRn-u! Zato cuti i prvo procitaj sta se kaze u post-u da se ne bi' blamirao ovde!

quote:

Vladaju svetom i ubjiu sve sto im se nadje na putu?

Ne budi bukvalista...Uostalom to sto si rekao uradila je tvoja crkva (Pokusala)....

 

Izvini a kada to?

Drzave su se od daleke proslosti ratovima borile za osvajanje teritorija, tu je nastalo i propovedanje vere na svakoj toj novoj zemlji sagradjene su crkve i krenulo se sa pokrstavanjem! Opera pazi sta pricas! Nas ima 1.750.000.000 a sataanista 10.000.000! Izracunaj molim te na koliko hriscana jedan satanista dodje! 175:1! Ako ti je malo nezelim komentare ali shvati da Hriscanstvo ljudi shvataju, a za satanizam ima vremena (ako ne izumre), posto ne sagledavam sudbinu ali nagadjam, rekao bi' da satanista (nisam naveo tebe, samo da znas!) uskoro nece ni biti!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ...

Ovo mi je prva poruka, pa necu ba mnogo pisati. Simpatican je ovaj topic, ali ne mogu da vas shvatim. Kako neko moze da obraca paznju na ovog tipa koji se predstavlja kao Opera Ghost. PA ON NIJE CAK NI SRBIN. Pavao, duljina, sotonisti. Jeste li vi normalni. Takve osobe su za ignorisanje. Pretpostavljam da je katolik. Svi znamo kakvi su katolici. Cak mislim da on i nije satanista, ovo je fora da nas Srbe odvrati od jedine prave vere. " Latini su stare varalice " rece narodni pesnik. Zato deco srpska, manite se budala. Slusam gothic, death, pomalo black. Naravno da postim, Apostolski je u toku ;-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ste svi razvezli o hriscanstvu mislim da bi bilo u redu da dodam nesto ma tu temu.

Ja verujem u boga ali sebe ne smatram za hriscanina iz prostog razloga jer ne verujem u crkvu.Pritom postujem Pravoslanvu crkvu a apsolutno prezirem katolicku.Po mom misljenju crkva je smisljena da bi ljudi bili kontrolisani i da bi se uzele pare.

Procitao sam deo Satanisticke biblije i moram reci da je mnogo realnija od Hriscanske.Pa ljudi Hriscanska crkva zabranjuje sve sto je u ljudskoj prirodi.Mislim - laganje...ma daj svako je lagao mnogo puta jer to je normalno.

Ima jos puno primera za gluposti u bibliji koje su prosto imbecilne.Tacno, ljudi treba da veruju u nesto ali to je otislo u pizdu materinu od pojave hriscanstva.Pa Hriscani su ubijali one koji nisu hteli da se priklone njihovoj religiji.I onda mi neko prica o ljubavi medju ljudima i kako su svi ljudi jednaki pred hristom.Cisto sranje!

Ja sebe smatram za neutralnog po pitanju religije iako verujem u boga ali ne crkvinog boga vec boga kao nesto vece,mog boga.

Cela ta prica o Hristu je sranje!

 

Inace Opera Ghosta znam vec 10 godina i to je jedan od najneagresivnijih ljudi koje poznajem i koji ce pre pokusati razgovorom nego pesnicom (za razliku od mene icon_biggrin.gif ).Jedini covek koga stvarno postujem zato sto stvarno veruje u ono sto govori.

 

A sto se tebe tice Boxy ja nemam nista protiv tebe ali nemoj da seres o stvarima o kojima nemas pojma.Pa ti tek imas 12 godina sta ti znas o Hriscanstvu osim onoga sto su te roditelji ucili i sto si procitao ovde.

Kad budes malo stariji onda pricaj sta oces ali do tad molim te cuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

>A da, sta mislite o Michael-u Aquinu, jos jednom vrsnom satanisti koji je >pomogao LaVey-u oko brzeg napretka ove crkve!?

 

Zanimljiv lik i mozda najkvalitetniji clan kojeg je Crkva Satane imala. BTW, LaVey i nije bas bio preterano jak kao mag icon_smile.gif)) U biti Aquino je napisao deo nekih LaVeyevih knjiga, narocito one delove koji se odnose na lavkraftovske rituale tipa devet uglova i slicno. U stvari, mislim da cu na kraju ovog posta i da nakacim taj ritual, samo mora mda upozorim da je to prilicno ozbiljna stvar i da se sa njim ne treba olako igrati. Sa LaVeyem se razisao 1975. i od tada ga COS smatra najljucim neprijateljem.

 

Aquino je veoma inteligentan i kao svaki oficir veoma precizan i disciplinovan, no ozblamirao se kada je tvrdio da je on rezultat Parsonsovih i Hubbardovih Opera XI radova. Kada su mu ljudi koji su imali pristup Parsonsovim dnevnicima objasnili o cemu je rec povukao je svoje tvrdnje i proglasio ih za salu. Organizacija koju vodi u biti i nije satanisticka vec je setianska i to je religijska a ne ateisticka i materijalisticka organizacija koja veruje da Set stvarno postoji kao realni entitet. Veoma zanimljiva istrazivanja i napretke su postogli u oblasti koriscenja masina i mehanickih pomagala u magiji i u njihovom efektu na ljudsku svest. Takodje su eksperimentisali sa Thule nasledjem (mada nisam siguran koliko se Michael tu angazovao; pre mislim da je to vise radio S. Flowers). Ukratko, Michael Aquino je zesci igrac.

 

A sad ritual koji sam gore obecao icon_smile.gif)))

 

 

CEREMONY OF THE NINE ANGLES

 

(iz knjige `The Satanic Rituals', Anton Szandor LaVey napisao: Dr. Michael A. Aquino)

 

 

[This ceremony is to be performed in a closed chamber containing no

curved surfaces whatsoever. No open flames are to be in the chamber

except for a single brazier or flame pot. General illumination is

provided through controlled starlight or moonlight, or via concealed

ultraviolet devices. Above and behind the altar platform should appear

the outline of a regular trapezoid. The celebrant and participants all

wear masks or headpieces to blur or distort the true facial features.

 

All participants assemble in a half-hexagonal formation facing the

large trapezoid emblem. The celebrant stands before the altar, facing

the participants. He raises his left hand in the Sign of Horus:]

 

CELEBRANT: N'kgnath ki'q Az-Athoth r'jyarh

wh'fagh zhasa phr-tga nyena phragn'glu.

 

Let us do honor to Azathoth, without

whose laughter this world should not be.

 

[Participants answer the gesture]

 

PARTICIPANTS: Ki'q Az-Athoth r'jyarh wh'fagh

zhasa phr-tga nyena phragn'glu.

 

Honor to Azathoth, with whose

laughter this world should not be.

 

CELEBRANT: Kzs'nath r'n As-Athoth bril'nwe

sza'g elu'khnar rquorkwe w'ragu

mfancgh' tiim'br vua. Jsnuf a

wrugh kod'rf kpra kybni sprn'aka

ty'knu El-aka gryenn'h krans huehn.

 

Azathoth, great center of the cosmos,

let thy flutes sing unto us, lulling

us against the terrors of thy domain.

Thy merriment sustains our fears, and

we rejoice in the World of Horrors in

thy name.

 

PARTICIPANTS: Ki'q Az-Athoth r'jyarh wh'fagh

zhasa phr-tga nyena phragn'glu.

 

Honor to Azathoth, with whose

laughter this world should not be.

 

[Celebrant lowers hand, then renders the Sign of the Horns

with his right hand. All participants echo the gesture.]

 

CELEBRANT: N'kgnath ki'q Y'gs'Othoth r'jyarh

fer'gryp'h-nza ke'ru phragn'glu.

 

Let us do honor to Yog-Sothoth, without

whose sign we ourselves should not be.

 

PARTICIPANTS: Ki'q Y'gs'Othoth r'jyarh

fer'gryp'h-nza ke'ru phragn'glu.

 

Honor to Yog-Sothoth, without whose

sign we ourselves should not be.

 

CELEBRANT: Kh'run-mnu kai Y'gs-Othoth hrn-nji

qua-resvn xha drug'bis pw-nga s'jens

ni'ka quraas-ti kno'g nwreh sbo-j

rgy-namanth El-aka gryenn'h. Ky'rh

han'treh zmah-gron't k'renb phronyeh

fha'gni y'g zyb'nos vuy-kin'eh kson

wr'g kyno.

 

Yog-Sothoth, master of dimensions,

through thy will are we set upon the

World of Horrors. Faceless one, guide

us through the night of thy creation,

that we may behold the Bond of the

Angles and the promise of thy will.

 

PARTICIPANTS: Ki'q Y'gs'Othoth r'jyarh

fer'gryp'h-nza ke'ru phragn'glu.

 

Honor to Yog-Sothoth, without whose

sign we ourselves should not be.

 

[Celebrant raises both arms away from him at

a sharp angle. Participants do likewise.]

 

CELEBRANT: Z'j-m'h kh'rn Z'j-m'h kh'r Z'j-m'h

kh rmnu. Kh'rn w'nh nyg hsyh

fha'gnu er'ngi drg-nza knu ky cry-

str'h n'knu. Ou-o nje'y fha'gnu

qurs-ti ngai-kang whro-kng'h rgh-i

szhno zyu-dhron'k po'j nu Cth'n.

I'a ry'gzengrho.

 

The Daemons are, the Daemons were,

and the Daemons shall be again. They

came, and we are here: they sleep,

and we watch for them. They shall

sleep, and we shall die, but we shall

return through them. We are their

dreams, and they shall awaken. Hail

to the ancient dreams.

 

PARTICIPANTS: I'a ry'gzengrho.

 

Hail to the ancient dreams.

 

[The celebrant now turns to face the altar.]

 

CELEBRANT: Kh'rensh n'fha'n-gnh khren-kan'g

N'yra-l'yht-Otp hfy'n chu-si whr'g

zyb'nos thu'nby jne'w nhi quz-a.

 

I call now to the unsleeping one, the

black herald, Nyarlathotep, who asureth

the bond between the living and the dead.

 

PARTICIPANTS: I'a N'yra-l'yht-Otp.

 

Hail, Nyarlathotep.

 

CELEBRANT: Kh'rengyu az'pyzh rz'e hy'knos

zhri ty'h nzal's za naagha hu'h-

nby jne'w nhi quz-al hjru-crusk'e

dzund dkni-nyeh ryr'ngkain-i

khring's naaghs pyz'm ry'gzyn

rgy-namanth El-aka gryenn'h tko

f'unga l'zen-zu dsi-r p'ngath

fha'gnu nig-quz'a i'a N'yra'l'yht-Otp.

 

O dark one, who rideth the winds of

the Abyss and cryeth the night

gaunts between the living and the

dead, send to us the Old One of the

World of Horrors, whose word we

honor unto the end of the deathless

sleep. Hail, N'yarlathotep.

 

PARTICIPANTS: I'a N'yra-l'yht-Otp.

 

Hail, Nyarlathotep.

 

CELEBRANT: I'as urenz-khrgn naaghs z'h hyle

fer-zn cyn. I'as aem'nh ci-cyzb

vyni-weth w'ragn jnusf whrengo

jnusf'wi klo zyah zsybh kyn-tal-o

huz-u kyno.

 

Hail to thee, black prince from the grotto

whose charge we bear. Hail to thee and to

thy fathers, within whose fane thou laughs

and screams in terror and in merriment, in

fear and in ecstasy, in loneliness and in

anger, upon the whim of thy will.

 

PARTICIPANTS: I'a N'yra-l'yht-Otp urz'n naagha.

 

Hail, Nyralathotep, prince of the Abyss.

 

CELEBRANT: V'hu-ehn n'kgnath fha'gnu n'aem'nh

Kzren ry'gzyn cyzb-namanth El-aka

gryenn'h kh'renshz k'rahz'nhu

zyb'nos y'goth-e vuy-kin'eh nals zyh.

 

In thy name let us behold the father.

Let the Old One who reigneth upon the

World of Horrors come and speak with

us, for we would again strengthen the

bond that liveth within the angles of

the Path of the Left.

 

[The celebrant stands directly before the altar, clenching both

fists and crossing the left hand over the right against his chest.]

 

CELEBRANT: I'a Sh'b-N'ygr'th aem'nh El-aka

gryenn'h. I'a aem'nh kyl-d zhem'n.

I'a zhem'nfni n'quz n'fha'n-gn ki-

qua hu[ehn zyb'nos.

 

Hail, Shub-Niggurath, father of the

World of Horrors. Hail, father of the

hornless ones. Hail, ram of the Sun

and deathless one, who sleepest not

while we honor thy name and thy bond.

 

PARTICIPANTS: I'a Sh'b-N'ygr'th.

 

Hail, Shub-Niggurath.

 

[The Goat of a Thousand Young appears. All participants

clench their fists after the fashion of the celebrant]

 

CELEBRANT: I'a aem'nh.

 

Hail, Father.

 

PARTICIPANTS: I'a aem'nh.

 

Hail, Father.

 

SHUB-NIGGURATH: Phragn'ka phragn. V'vuy-kin'e f'ungn

kyl-d zhem'n k'fungn zyb'nos Z'j-m'h

kyns el-kran'u. Fungnu'h zyb-kai

zyb'nos rohz vuy-kh'yn.

 

I am that I am. Through the angles I

speak with the hornless ones, and I

pledge anew the bond of the Daemons,

through whose will this world is come

to be. Let us speak the Bond of the

Nine Angles.

 

CELEBRANT AND PARTICIPANTS:

 

I'a aemn'h urz'vuy-kin w'fren'j

El=aka gryenn'h. F'ung'hn-kai

zyb'nos rohz vuy-kh'yn n'kye

w'ragh zh'sza hrn-nji qua-resvn

k'ng naagha zhem v'mhneg-alz.

 

Hail, father and lord of the angles,

master of the World of Horrors. We

speak the Bond of the Nine Angles

to the honor of the flutes of the

laughing one, the master of dimensions,

the hearld of the barrier, and the

Goat of a Thousand Young.

 

ALL: V'ty'h vuy-kn el-ukh'nar ci-wragh

zh'sza w'ragnh ks'zy d'syn.

 

From the First Angle is the infinite,

wherein the laughing one doth cry and

the flute wail unto the ending of time.

 

 

V'quy'h vuy-kn hrn-nji hyl zaan-i

vyk d'phron'h El-aka gryenn'h

v'jnus-fyh whreng'n.

 

From the Second Angle is the master

who doth order the planes and the

angles, and who hath conceived the

World of Horrors in its terror and

glory.

 

 

V'kresn vuy-kn k'nga d'phron'g kr-a

El-aka gryenn'h p'nseb quer-hga phragn

uk-khron ty'h-qu'kre vuy-kin'e rohz.

 

From the Third Angle is the messenger,

who hath created thy power to behold

the master of the World of Horrors,

who giveth to thee substance of being

and the knowledge of the Nine Angles.

 

 

V'huy vuy-kn zhem'nfi d'psy'h

dy-tr'gyu El-aka gryenn'h f'ungn-ei

si'n si-r'a s'alk d'hu'h-uye rohz.

 

From the Fourth Angle is the ram of

the Sun, who brought thy selves to be,

who endureth upon the World of Horrors

and proclaimeth the time that was, the

time that is, and the time that shall be;

and whose name is the brilliance of the

Nine Angles.

 

 

V'cvye vuy-kn kh'ren-i kyl-d

zhem'n lyz-naa mnaa r'cvyev'y-kre

Z'j-m'h gryn-h'y d'yn'khe cyvaal'k

h'y-cvy-rohz.

 

From the Fifth Angle are the hornless

ones, who raise the temple of the five

trihedrons unto the Daemons of creation,

whose seal is at once four and five and

nine.

 

 

V'quar'n vuy-kn fha'gn Z'j-m'h

ki-dyus dyn-jn'ash cvy-knu ukr'n

hy-rohz.

 

From the Sixth Angle is the sleep of

the Daemons in symmetry, which doth

vanquish the five but shall not prevail

against the four of the nine.

 

 

V'try'v vuy-kn djn'sh dys-u n'fha'g-nir

Z'j-m'h r'n hy-kre'snvy'k kr'n-quar.

 

From the Seventh Angle is the ruin

of symmetry and the awakening of the

Daemons, for the four and the nine

shall prevail against the six.

 

 

V'nyr vuy-kn hrn-njir vu'a lyz-naa

mnaa r'nyrv'y Z'j-m'h gry-h'y d'yn-khe

cyvaal'k h'y-cvy-rohz.

 

From the Eighth Angle are the Masters

of the Realm, who raise the temple of

the eight trihedrons unto the Daemons

of creation, whose seal is at once four

and five and nine.

 

 

V'rohz vuy-kn i'inkh-v zy-d'syn

ur'bre-el hy'j whreng'n nakhreng'h

yh'whreng'n kyenn'h.

 

From the Ninth Angle is the flame of

the beginning and ending of dimensions,

which blazeth in brilliance and darkness

unto the glory of desire.

 

 

SHUB-NIGGURATH: K'fung'n zyb'nos Z'j-m'h kyns

el-gryn'hy.

 

I pledge the bond of the Daemons,

through whose will this world hath

come to be.

 

CELEBRANT AND PARTICIPANTS:

 

Ki'q zyb'nos k'El-aka gryenn'h

 

We honor the bond upon the World of Horrors.

 

SHUB-NIGGURATH: Ki-iq kyl-d zhem'n.

 

Hail to the hornless ones.

 

CELEBRANT AND PARTICIPANTS:

 

Ki-iq Sh'b-N'ygr'th aem'nh El-aka

gryenn'h.

 

Hail to Shub-Niggurath, father of the

World of Horrors.

 

SHUB-NIGGURATH: Zhar-v zy-d'syn.

 

Unto the beginning and the ending

of dimensions.

 

CELEBRANT: Zhar-v zy-d'syn.

 

Unto the beginning and the ending

of dimensions.

 

 

[The Goat of a Thousand Young no longer appears.

The celebrant faces the participants.]

 

CELEBRANT: Ty'h nzal's kra naaghs n'ghlasj

zsyn'e ty'h nzal's za'je oth'e

kyl-d zhem'n f'ungh'n. Nal Y'gs-

Othoth krell N'yra-l'yht-Otp.

I'a Y'gs-Othoth. I'a N'yra-l'yht-Otp.

 

The gaunts are loose upon the world,

and we shall not pass; but the time

shall come when the gaunts will bow

before us, and man shall speak with

the tongues of the hornless ones. The

way is Yog-Sothoth, and the key is

Nyarlathotep. Hail, Yog-Sothoth. Hail,

Nyarlathotep.

 

PARTICIPANTS: I'a Y'gs-Othoth. I'a N'yra-l'yht-Otp.

I'a S'ha-t'n.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se -Book of the law je nelogican-jer kada bi svi radili sta hocemo nastao bi haos zbog konflikta interesa.Kao sto sam naveo u jednom prethodnom postu 1995 Los Angeles Police Department je izjavio da se u Americi desi 60 000 ubistava(ne sva ritualna) od strane Satanic worshipers-ovo su cinjenice-ne znam da li su to LaVejevi fantomi ili neke pomahnitale psihopate sa sekirom iz nekih drugih grana satanizma.Takodje sam citao da su u Rusiji u ruralnim mestima poceli da upadaju u crkve i da napadju popove.Takodje jedanaesto pravilo ponasanja je u satanizmu -ako si na otvorenom i ako ti neko smeta-upozori ga-ako to nije dovoljno-unisti ga.Sta god to znacilo-slobodn je za interpretaciju maloumnih i nije uopste bezopasno.Ja sam hriscanin-jer sebe sam u tome nasao i verujem da je zivot proces ucenja koji nije jednostavan i nije dizajniran da svi postupamo kako zelimo-sto se tice magije ne verujem u nu-ali je istrazujem kao fascinantan psiholoski fenomen a i sem toga smatram da se treb upoznati sa mracnom stranom i nadjacati je.Covek moze biti svoj gospodar,ali u harmoniji sa bogom i verom-jer poenta je utome-verovanju u nesto vise od krvi i mesa.Ne znam za vas-ali zivot bez toga meni bi bio prazan.To mi je hriscanstvo ponudilo i za to sam se odlucio.Sto se tice posta -postio sam sredom i petkom-ali okolnosti su me skrenile malo sa tog puta-ali se polako vracam.Jeste da to nije apsolutno odricanje-ali je jedna vrsta odricanja.Moj moto je recenica Spocka:"Live long and prosper".Ajd zivi bili. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

A sto se tebe tice Boxy ja nemam nista protiv tebe ali nemoj da seres o stvarima o kojima nemas pojma.Pa ti tek imas 12 godina sta ti znas o Hriscanstvu osim onoga sto su te roditelji ucili i sto si procitao ovde.

Kad budes malo stariji onda pricaj sta oces ali do tad molim te cuti.

 

Gospodar, meni je drago sto ti nemas nista protiv mene, kao sto ja nemam nista protiv nikog sa ovog foruma, ali u nekim stvarima nemogu da vas shvatim! Ja se radikalno ucim Hriscanstvu od svoje 7. od kada sam krenuo u skolu! Posto je moja tadasnja uciteljica bila zakleti vernik, obracala je paznju da nas nauci sto vise o Pravoslavlju! Imali smo i isli smo na priredbe, litije itd. Dosta je dece ona pokrstila iz naseg razreda i tome je tezila, ali gotovo da nema stvari koje nas nije naucila! Sada vidis da hoce da uvedu Pravoslavlje u skolu! To ti je jos jedan znak da se u ovoj drzavi vodi racuna o omladini!

Dobro istina u Bibliji ima dosta nerealnih stvari, ali svako je gresan i svakoe je dozvoljen greh samo da nije smrtan jer tu ni krstenje ni ispovest mnogo ne pomazu! Ljudski je prastati stoga razmisli o tome sto si pricao, pa ces videti za kol'ko stvari si nesvestno poreknuo nesto bas vazno! Nista mislim da bez dovoljno edukacije medju vama nije zdravo pricati, ali ja iznosim istinu, a ne kao vecina, cinjenice!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, izgleda mi se posrecilo!

Samo su mi sada sve profe ili katolici ili komunjare! Greh je uciti kod njih, em te nista nenauce, em ti izmame pare, em su 99% sanse ako im nedas pare, da te obore! Jedva cekam da opalim po nekoj srednjoj (i to dobroj srednjoj), stoga moram da ucim!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko za Gwildona: ovim sto si napisao samo si potvrdio moju tvrdnju da bi Srbija bolje prosla da u njoj nema nakaza poput tebe. Krivis Milosevica zato sto nije nastavio zapoceto klanje i unistavanje po Hrvatskoj. Pa on je znao da nemate sanse protiv nas, pa zato nije htio da uzalud ginete. U "Oluji" smo vas otpuhali za svega 4 dana - to dovoljno govori. Da si ti bio na Milosevicevom mjestu, ti bi sigurno svoj narod poslao u propast! Zato i kazem da bi za Srbiju bilo bolje da nema takvih mozgova isusenih gluposcu, koji bi se jedino mogli upotrijebiti kao tampon, a ne za dokazivanje i neke argumentacije. Jos uvijek sam da su Srbi normalan narod koji bi se trebao rijesiti ovakvih freakova kao ti. Na tvoje ispade vise se necu osvrcati, jer nisi toga vrijedan.

 

Opera Ghost: nemoj mi prigovarati da sotonisticku filozofiju shvacam bukvalno, jer mogu ja tebi isto prigovoriti da Bibliju shvacas bukvalno, ne ulazis jednostavno u njezinu srz. Biblija nije udzbenik povijesti, nego knjiga koja krscanima sluzi za vjerski odgoj. Ali tvoje je pravo da ju shvacas kako zelis i ja ti mogu dokazivati koliko god hoces da nisi u pravu, ti to neces prihvatiti. Zato pusti i ti mene i sve druge da na osnovu onoga o cemu smo informirani o sotonizmu izvedemo vlastiti sud, koji se ne bi morao slagati sa tvojim, a nemoj mi prigovarati za bukvalno shvacanje i slicno.

Jos ti jednom ponavljam da mene ne boli istina - istina izgleda tebe boli, jer ne bi toliko propagirao ono sto je suprotno istini - mene boli laz, tj. ono sto iznosite o katolickoj Crkvi i Crkvi opcenito i krscanstvu - zato sam i dosao na ovaj forum da te lazi opovrgnem i to mi izgleda i uspijeva, jer osim vas nekolicine vecina ipak prepoznaje istinu. Dajem podrsku prije svega Blackened to Serve-u, a zatim i onima koji su prepoznali istinu iako se bas ne slazu sa mnom (Distorzija, Sith Lord, pa i tebi Axeanosilas, ostani vjeran svojoj vjeri), a najvise dajem podrsku Boxy-ju, koji iako ima 12 godina, zrelije razmislja nego mnogi od vas. Boxy, drzi se i ne daj da te ovi zatruju svojim otrovom. Ja se povlacim, jer imam drugih poslova vezanih za moj studij, pa nemam vremena prepucavati se ovdje i gubiti vrijeme sa vama. Bilo mi je zadovoljstvo, saznao sam dosta stvari koje ce mi pomoci u zivotu, mozda napisem i doktorsku disertaciju na temu sotonizma, sotonizma medju Srbima ili tako vec nesto.

 

Pozdrav svima, a ne samo njima!!

 

P.S. Opera Ghost nemoj srati kako sam rekao da bih volio da mi poljubis ruku, ne bih volio na njoj osjetiti tvoje ateisticke sline. I ne znam odakle ti to da se katolickim crkvenim velikodostojnicima ljubi ruka. Malo se raspitaj o tome. Ako si ti mozda vidio, onda te je prevario vid - bit ce ti jasno kad saznas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gwydon nije za ovako rasplamsano drustvo! On je vise za ono, ljakse tipa... icon_biggrin.gif

Zezam se, neznam coveka i necu da sudim prerano o njemu, kad ga upoznam ili ''ako'' ga upoznam moci cu da vidim sta zna!

Hm, pa niko mi neodgovara!? Dakle sta mislite o sledbeniku i desnoj ruki LaVey-a, Michael-u Aquin-u!?

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boxy ...

Jebo te, ti stvarno imas 12 godina. Kako je to cool. Mnogo mi je drago sto sto se religijski razvijas u pravom smeru. Mei su se na kurac penjale one price osobama koje slusaju bilo koju vrstu metala ...

Kao da smo svi budale, tj. satanisti. Pa me vide u crkvi, dok se pricescujem, pa svi pitaju: pa kako sad to ??? Gluposti.

Moja apsolutna podrska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Axeanosilas, znaci mi da ljudi veruju u pravu religiju i da svi budu jedno, kako bi se moglo reci!

Pravoslavni zivot je pun zrtvovanja, stoga metal po mnogima predstavlja jedno od njih, meni je metal jedan od uobicajnih zadataka koje imam tokom radnog dana! A ono sto kazes za losu reputaciju i crno sto nosimo, pa nenosi li i svestenstvo u nekim slucajevima!? Stvarno neznam sta ljudi imaju protiv metala, mi smo jos jedna ljudska bica, koja teze onome sto vole i sto im cini zadovoljstvo, a sad ako je nekom satanizam zadovoljstvo, ja se nemesam u to, samo hocu da kazem, da ljudi ponekad imaju pogresno stanje svesti, i kad dodju u realnost, kasno je! icon_sad.gif Pa nisu valjda bendovi tipa Soul Embraced, Christian Death, Evergreen Terrace, Angelic Rage itd. satanisticki okrenuti!? Ljudi moraju da shvate da metalce ne cene po muzici koju slusaju, vec po njihovom stavu, i stavu mnogih koji su hriscani a metalci!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

 

[ 25 Jun 2001: Poruku izmenio Boxy ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boxy,i dalje je nisi procitao celu,a mozda samo neces sebi da priznas da ti se neki delovi svidjaju,uostalom....odrasces lagano,ohladices se i onda uzmi opet tu knjigu u ruke,i vec ce ti se dopasti...

 

Drugo,ti pominjes Korn na Trashu (?!?!?) a zatim na Black-u (?!?!) a meni kazes da se blamiram ?...ne mogu da se odlucim da li je to jadno ili smesno...oba po malo

Ako hoces Trash,a ti slusaj Anthrax,a Korn nema mesta na YuMetalu...

 

Trece,uz dozvolu Gospodara,ja sam zatvorio prvi Cradle i otvorio novi...

Cetvrto nisi u poziciji da mi naredjujes...i dalje si samo King Of metal icon_smile.gif)

 

Tvoj odgovor na moj citat...je samo potvrda onoga sto si citirao...

 

Ako ne bude Satanista na ovom svetu,to bi bio bedak,manje pametnih ljudi...

A to sto vas je toliki broj,to samo moze da rastuzi pametnog coveka...

"Hriscanstvo ljudi shvataju",da je tako svi bi bili Ateisti... icon_smile.gif)

 

"ali ja iznosim istinu, a ne kao vecina, cinjenice"

Boze,kako si me slatko nasmejao ovde....pa ovo je nesto najgluplje sto sam cuo u poslednjih godinu dana...

 

Distorzija:

 

Barem ce da upozore...sto je donekle dzentlmenski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera shvati, ja sam otvorio novu temu pod nazivom Cradle Of Filth, neracunajuci da ce tu neki kreten tipa Slave-a vratiti film na nesto jos ranije sto je on sam zatvorio, opet si ispao tup! icon_biggrin.gif

Moram da priznam (a i jesam cini mi se negde), da u s. bibliji ima pametnih stvari ali u extremno malim kolicinama, ostalo su sve velike gluposti!

quote:

Ako ne bude Satanista na ovom svetu,to bi bio bedak,manje pametnih ljudi...

A to sto vas je toliki broj,to samo moze da rastuzi pametnog coveka...

"Hriscanstvo ljudi shvataju",da je tako svi bi bili Ateisti... )

 

Da li si svestan sta si sve ovde nalupao???

icon_confused.gificon_confused.gif

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cardinal:

O Katolici,pokusajte da opovrgnete nesto sto je Gwydion rekao pre nego sto postanete vulgarni...

 

Mi da nemamo sanse protiv vas ?

Pa da vas nije pomagalo pola sveta,pregazili bi vas...

 

Hvala sudbini da u Srbiji ima "freakova" jer da nije tako,stvarno bi bili glup narod...

zamisli da smo svi Hriscani koliko i vi...pa mozda bi bili kao vi,daleko bilo...najlepse bi bilo da se ljudi lagano vrate Slovenskom Paganizmu(u Srbiji),umesto Pravoslavlju koje je ipak bilo nametnuto....

 

Ali razlika je sto ja jesam procitao Bibliju a ti S.Bibliju nisi...a srz Biblije ne odgovara prirodi coveka...

 

"zato sam i dosao na ovaj forum da te lazi opovrgnem i to mi izgleda i uspijeva, jer osim vas nekolicine vecina ipak prepoznaje istinu. "

Koja to vecina molim te?

Podrzavaju te hriscani,koji su pristrasni naravno,ne vidim da si ijednog ateistu ili bilo koga drugog obratio i ubedio da je hriscanstvo dobra stvar...stavise,nisi bio cak ni blizu

svuda si naisao na crvste cinjenice koje ne mozes opovrgnuti

 

Slobodno se povuci,ionako ne mozes nista da uradis ovde...trazi nekog labilnijeg za price o Hriscanstvu...i Stepincu naravno...

 

Komentar na tvoj Post Scriptum:

Vidjalo se,ili si samo slep za to...

Slinav? Moj organizam je u savrsenom redu,mozda se to samo tvoja ruka previse znoji...

Jedini slucaj kada bih ti stvarno poljubio ruku bi bio kada bi usnama prenosio nekrozu...

E tada bi te izljubio...> icon_smile.gif

 

Ti kao Hriscanin da pises o Satanizmu? Eto zbog kakvih ljudi Satanizam dolazi na los glas...

 

Blackened....ajde majke ti iznesi nesto sto nije psovka...ako mozes naravno...

 

Blackened i Cardinal,ajde pokusajte jednom barem da napisete: G W Y D I O N

a ne vase varijacije na temu....

 

Boxy,ja znam sta sam napisao,a ti ces to shvatiti kada dodje vreme...a sto se tice S.Biblije opet sam u pravu,zar sam ja rekao da ce ti se cela dopasti?... icon_smile.gif))

 

Boxy,sve sto mogu da ti pozelim je da ti godine donesu dovoljno mudrosti da uvidis neke stvari o hriscanstvu,da shvatis da nijedna religija na ovom svetu nije dovoljno dobra za dva coveka,da Bogovi ne postoje,postojimo samo mi i oni koje volimo,da ne juris pravu ljubav,jer ce te ona sama stici,i da je najveca religija i magija na ovom svetu dodir usana one koju stvarno volis,to je vece od svih Bogova zajedno...ne glupih veza od po mesec,dva,tri,vec znaces i sam kada se dogodi...polazi sumnju u sve oko tebe dok se sam ne uveris,nesto sto ne znas ne pripisuj Bogu vec svom i ljudskom neznanju,upravo ono ce te terati da ne skrenes sa puta vecne spoznaje...sada ti predstoji taj period,srecno...ja sam nekada isto tako branio hriscanstvo,a onda sam odrastao... icon_smile.gif...zasto se svi hriscani tako snazno bore za zivot(pogotovu kada je on na izmaku) ako ce im tamo gore biti mnogo bolje?

 

Sve najbolje,

O.G.

 

Jos samo jedna stvar...

"Odvec smo voleli zvezde da bismo se plasili mraka"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...