Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

A jedna od omiljenih njihovih inace mi je "Via Nocturna" icon_da.gif !

E zanimljivo, bas sam danas uzela natenane da preslusavam ovu stvar...pre nisam toliko obracala paznju na nju jer je skroz na kraju albuma, pa jos traje blizu 10 min...ali vreme je da ispravimo i tu gresku icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pesme Theriona su pune tenora i muskog horskog pevanja ... ne smeta meni ta boja glasa, nego mi je verzija mnogo mrtvija nego kad pevaju zene ... tenor mi je bolji za background nego za glavni glas u ovakvom tipu muzike .. sta ja znam , takav je moj dozivljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e a kako oni sviraju uzivo??? pre neki dan sam gledao sajt i nema zene medju chlanovima benda... verovatno sempl a?

 

ko je izvalio da treba da dodju na jesen? ima li bar trunke istine tu? icon_confused.gif

Edited by Planet_Hell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neeee!!! Ovo joj daje tako divnu i neznu notu... wub.gif !

Ma to stima, ali mislim da je muski vokal puno bolje pogodio ugodjaj i poantu pjesme...

Pjesma zraci nekim misticizmom i snagom, a onaj zenski vokal nema tu snagu u glasu...

Nemoj me krivo shvatit, ja obozavam zenske vokale (prejebena pjesma mi je Siren of The Woods, obozavam Nightwishov Walking in the Air, Nemo, Over the Hills and Far Away, i jos k tomu slusam i Sinergy), ali ovdje jednostavno je muski puno bolje izveo pjesmu... icon_wink.gif

 

Da, znam da baljezgam, ali sad slusam tu pjesmu (muski vokal), i jebena je... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sviraju? Pa fantastično! laugh.gif

Na turneji je s njima Sarah Jezebel Deva (+ dva muška i dva ženska vokala.)

Mmm...vode Saru...zanimljivo icon_biggrin.gif Ona je takodje saradjivala i sa Cradle Of Filth... icon_da.gif

Licno bih volela da cujem uzivo Anna Maria Krawe-u koja je prelepo pevala na poslednja dva albuma... icon_mrgreen.gif Posebno na Son Of The Sun i An Arrow From The Sun... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm...vode Saru...zanimljivo  icon_biggrin.gif Ona je takodje saradjivala i sa Cradle Of Filth... icon_da.gif

Licno bih volela da cujem uzivo Anna Maria Krawe-u koja je prelepo pevala na poslednja dva albuma... icon_mrgreen.gif Posebno na Son Of The Sun i An Arrow From The Sun... icon_wink.gif

Da, rekoše mi neki (Tamara javi se icon_wink.gif) da je bila sad s njima (CoF) na turneji.

Zaista je bila pojava (tumačiti slobodno biggrin.gif).

Eh što nisu svirali An Arrow from the Sun ... icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od koga li je potekla ta ideja da je Therion gothic, bas me interesuje ko je taj genije? Salim se verovatno je pogresio icon_confused.gif jer Therion prva dva albuma kompletan su death metal dok su ostali, sem 4-tog koji je neki core, cisti najcistiji black metal pogotovo Vovin i Crowning...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vovin black icon_confused.gif - O NEBESA icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ja ne znam shta su tachno ali meni bash zvuche gothichno... ali ne osporavam da ima josh nekih uticaja, ali black brate mili icon_mrtav.gif Ja sam na nekom sajtu prochitao da su thrash/gothic.. thrash - verovatno misle na one staaare albume... ma nemam pojma...

 

...ali BLACK icon_confused.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kakav crni Black, Therion je samo na pocetku imao death uticaje a kasnije u svega par pesama se pojavljuje neki polu-growl da podseti na stare dane, oni su mnogo iznad metal-a i prelaze u umetnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U trenutku kad se pojavio therion nije postojao gothic kao pravac vec samo pojedini bendovi koji su svirali nesto sto se sada zove gothic ali sto se tada svrstavalo u razlicite metal pravce, mozda je po vase gledanju sada vovin gothic ajde nek bude ali bend kao bend nije gothic u ni jednom slucaju, u pocetku je imao death uticaje ako je pocetak prvih prvih 6 albima u redu, pa je tek onda dosao vovin i samo jos tri posle, i nije death nego black uticaje, jel slusao neko kako je Johansson uradio Carmina Buranu, za film tj. kao solo projekat, eto vam cist gothic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...